WIETNAM + KAMBODŻA

Perły Indochin

20 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Świetne rozwiązania logistyczne. Wybieramy najszybsze i najwygodniejsze opcje transportowe, aby jak najmniej się zmęczyć i jak najwięcej zobaczyć.
 • Kameralna atmosfera w grupie nie większej niż 12 osób, dzięki czemu wszystko przebiega sprawniej i przyjemniej. W takich warunkach możesz dobrze poznać się z współtowarzyszami podróży, a pilot wyprawy będzie mógł lepiej odnieść się do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
 • Starannie wybrane hotele – porządne, ładne i dobrze ulokowane.
 • Lokalna gastronomia – każdego dnia przemyślana, pyszna, bezpieczna. Na tej wyprawie czeka nas dodatkowo ekscytująca wycieczka kulinarna. Bogactwu miejscowych przysmaków trudno się oprzeć!
 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Wietnam albo Kambodżę…
 • Odpowiedzialne podejście do turystyki. W krajach docelowych współpracujemy tylko z partnerami wspierającymi lokalną ludność i gospodarkę.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Zapraszamy na fascynującą wyprawę do Indochin, podczas której odkryjesz największe skarby dwóch niezwykłych państw tego regionu. W Wietnamie, ze względu na jego położenie geograficzne, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie klimat i atrakcje.  Między jego najwyższym, leżącym na północy, szczytem Fansipan, zwanym „Dachem Indochin”, a tropikalnymi wyspami na południu, rozciąga się urozmaicone wybrzeże z bajeczną zatoką Ha Long. Oprócz dynamicznych metropolii, takich jak Hanoi i Sajgon, odnajdziesz tu „zagubione w czasie” miasta Hue i Hoi An, urzekające swoim nieśpiesznym rytmem. W Kambodży zobaczysz największy na świecie kompleks sakralny Angkor Wat oraz największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej – Tonle Sap, na którym znajduje się wiele pływających wiosek. Następnie czeka Cię zasłużony odpoczynek na rajskiej wyspie Koh Rong lub Koh Rong Sanloem z białymi plażami i lazurową wodą. W stolicy kraju, Phnom Penh, zwiedzisz olśniewający Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą oraz obiekty, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć trudną przeszłość i teraźniejszość Kambodży.
W ramach naszej wyprawy odbędziemy rejs luksusowym statkiem, odbędziemy treking wśród malowniczych scenerii tarasów ryżowych, zobaczymy najważniejsze zabytki obu krajów, spróbujemy ich bogatej i zróżnicowanej lokalnej kuchni, a na koniec wypoczniemy na rajskich plażach pod palmami 🙂 Gorąco zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Wietnamu.

DZIEŃ 2: HANOI
Przylot do Hanoi. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Po południu zwiedzanie stolicy Wietnamu z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Pagodę Jednej Kolumny, pagodę Tran Quoc, słynną Świątynię Literaturyjezioro Hoan Kiem i klimatyczną Dzielnicę Francuską, a także przejedziemy się rikszą po starej części Hanoi. Wieczorem czeka nas powitalna kolacja, czyli pierwsze zetknięcie z wietnamską tradycją kulinarną.

DZIEŃ 3: HANOI – TAM COC – BICH DONG PAGODA
Rano przejazd do malowniczej prowincji Ninh Binh. Zwiedzanie rozpoczniemy od jaskini Am Tien (Tuyen Tinh Coc) ulokowanej malowniczo nad jeziorem pomiędzy zielonymi wzgórzami. Następnie ok. 2-godzinna przejażdżka bambusową łódką po rzece Ngo Dong, by odwiedzić trzy ogromne, szmaragdowe jaskinie Tam Coc, nazywane „Zatoką Ha Long na lądzie”. Po drodze można zobaczyć sławne wapienne formacje skalne, przyjrzeć się jak wygląda codzienne życie w tutejszych wioskach czy spotkać lokalnych rybaków. Po lunchu w lokalnej restauracji, czeka nas wycieczka rowerowa wzdłuż pól ryżowych do pagody Bich Dong, by móc w pełni doświadczyć i podziwiać piękno tutejszego krajobrazu. Przejazd do hotelu w Ninh Binh, zakwaterowanie i odpoczynek.

DZIEŃ 4: ZATOKA HA LONG
Rano przejazd do słynnej zatoki Ha Long, gdzie udamy się prosto na pokład statku wycieczkowego. Zaokrętowanie, powitalny drink i zakwaterowanie w kabinach. Po lunchu serwowanym na pokładzie zejdziemy na ląd, aby odwiedzić największą w zatoce jaskinię Sung Sot, z jej wspaniałymi wapiennymi formacjami. Kontynuacja rejsu w kierunku Wyspy Kokosowej, prezentacja kulinarna i kolacja na pokładzie. Wieczorem możliwość relaksu w spa, barze lub podczas nocnych połowów. Nocleg na pokładzie w pobliżu Wyspy Kokosowej.

DZIEŃ 5: ZATOKA HA LONG – HANOI – NOCNY POCIĄG DO LAO CAI
O świcie masz możliwość uczestniczenia w sesji Tai Chi, po której będą serwowane ciepłe napoje ze świeżymi wypiekami domowej roboty. Następnie odwiedzimy wysepkę Ti Top, gdzie można się zrelaksować albo wejść na punkt widokowy. Powrót na statek, gdzie na uczestników czeka smaczne wietnamskie śniadanie i ostatnie chwile na podziwianie malowniczych widoków zatoki Ha Long. Wyokrętowanie i powrót do Hanoi. Nocny przejazd pociągiem (kuszetki) do Lao Cai.

DZIEŃ 6: SAPA, TREKKING
Poranny przyjazd do Lao Cai, skąd minibusem jedziemy do Sapy. Po śniadaniu w centrum ruszamy z lokalną przewodniczką z mniejszości H’mong w kierunku naszej bazy noclegowej, uroczej wioski zamieszkiwanej przez mniejszość Red Dao (Czerwone Dzao). Po dotarciu do kwatery, czeka na nas gorąca kąpiel w ziołowej kadzi i pyszna kolacja z sympatyczną rodziną.

DZIEŃ 7: SAPA, TREKKING, POWRÓT POCIĄGIEM DO HANOI
Rano zaczynamy od wspólnego śniadania, po którym kontynuujemy trekking do miejscowości Giang Ta Chai. Stamtąd odbierze nas bus powrotny do centrum Sapy. Dla chętnych czekają masaże i lokalne zakupy w mieście. Wieczorem transfer na dworzec w Lao Cai i powrót nocnym pociągiem (kuszetki) do Hanoi.

DZIEŃ 8: HANOI – HOI AN
Po powrocie do Hanoi udamy się na lotnisko, skąd polecimy w okolice miasteczka Hoi An, słynącego z bogatego, wielokulturowego dziedzictwa. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie zwiedzanie centrum Hoi An, pieszo albo na rowerach. Zobaczymy m.in.: starówkę, zabytkowe domy kupców, 400-letni japoński kryty most, pagodę Phuc Kien oraz barwny targ przy rzece. Wieczorem udamy się na spacer po klimatycznym, kolorowo oświetlonym miasteczku.

DZIEŃ 9: MY SON – HOI AN
Dzisiaj zwiedzimy wpisane na listę UNESCO starożytne ruiny My Son, położone wśród porośniętych dżunglą wzgórz. Stanowią one pozostałości po dawnym sanktuarium religijnym dynastii Czamów. Powrót do Hoi An, czas wolny. Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 10: HUE
Po śniadaniu przejazd przez malowniczą górską przełęcz Hai Van do Hue – dawnej stolicy Wietnamu, położonej nad rzeką Perfumową. Zakwaterowanie w hotelu, następnie spacer po malowniczym mieście. Zwiedzanie Cesarskiej Cytadeli – dawnej siedziby władców Hue i największej atrakcji miasta. Stanowi ona kompleks wielu budowli, wśród nich są m.in. pałac cesarski, zakazane miasto, świątynie, sklepy, galerie oraz zabytkowe mury i bramy. Odwiedzimy także XVII-wieczną pagodę Thien Mu. Nocleg w Hue.

DZIEŃ 11: TUNELE VINH MOC – SAJGON
Z samego rana udamy się na wycieczkę, podczas której zobaczymy Tunele Vinh Moc, wykopane przez miejscową ludność podczas wojny wietnamskiej. Zobaczymy także linię demarkacyjną biegnącą wzdłuż 17 równoleżnika, oddzielającą niegdyś Wietnam Północny od Południowego, namalowaną na moście Hien Luong. Lunch, a następnie transfer na lotnisko, skąd polecimy do Ho Chi Minh City, znanego także jako Sajgon. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w okolicy targu Ben Thanh.

DZIEŃ 12: SAJGON – SIEM REAP
Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. zbudowaną przez Francuzów XVIII-wieczną Katedrę Notre Dame oraz zaprojektowany przez Gustawa Eiffela budynek Poczty Głównej. Odwiedzimy także niezwykłą taoistyczną Pagodę Nefrytowego Cesarza. Po południu udamy się na lotnisko w Ho Chi Minh, skąd polecimy doSiem Reap w Kambodży.

DZIEŃ 13: ŚWIĄTYNIE ANGKORU
Dzień poświęcony na zwiedzanie Angkoru, największego kompleksu świątynnego na świecie, będącego między IX a XV wiekiem stolicą imperium Khmerów. Wyjazd lokalnymi tuk-tukami wcześnie rano, aby najpopularniejszą świątynię Angkor Wat zobaczyć jeszcze o wschodzie słońca. Później kontynuujemy zwiedzanie najsławniejszych obiektów – świątyni Bayon z gigantycznymi, kamiennymi twarzami czy Ta Prohm, gdzie konary wielkich drzew wrastają w i przeplatają się z kamiennymi murami. Wieczorem udamy się na spacer po nocnym targu oraz Pub Street, czyli głównych atrakcjach Siem Reap.

DZIEŃ 14: TONLE SAP
Po śniadaniu ruszamy na wycieczkę nad największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej – Tonle Sap, na którym znajduje się wiele pływających wiosek. Odwiedzimy jedną z nich – Kampong Khleang, gdzie zjemy lunch przygotowany przez zaprzyjaźnioną, lokalną rodzinę. Po południu powrót do Siem Reap. Nocleg.

DZIEŃ 15: SIHANOUKVILLE – KOH RONG
Rano przelot do Sihanoukville, skąd łódką popłyniemy na rajską wyspę Koh Rong. Jest to świetne miejsce na zasłużony odpoczynek: białe, rajskie plaże, turkusowa woda i dziewicza przyroda. Czego chcieć więcej? Czas na relaks!

DZIEŃ 16 – 17: ODPOCZYNEK NA KOH RONG
Czas na relaks! Plaże i morze zachęcają do kąpieli słonecznych i wodnych, istnieje także możliwość wykupienia dodatkowych atrakcji, jak np. wycieczki nurkowe. Dopełnieniem będą kulinarne przysmaki z darów morza i świeżych owoców.

DZIEŃ 18: PHNOM PENH
Powrót do Sihanoukville i przejazd do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie wieczorny spacer po nadrzecznych bulwarach. Nocleg.

DZIEŃ 19: PHNOM PENH, POWRÓT
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kambodży, które rozpoczniemy od Pałacu Królewskiego z okazałą Srebrną Pagodą. Następnie czekają nas smutne pamiątki po Czerwonych Khmerach: Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng (znane także jako więzienie S-21) oraz Pola Śmierci Choeung Ek, gdzie masowo zabijano i grzebano ofiary rządów Pol Pota. W drodze powrotnej odwiedzimy targ, na którym każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego. Transfer na lotnisko, skąd polecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 20: WARSZAWA
Lądowanie na Okęciu.

powrót do góry strony


Cena i terminy

29.stycznia – 17.lutego, 2021
03.kwietnia – 22.kwietnia, 2021

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2020 r.
.
Cena: 4900 PLN + 1390 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Wszystkie przeloty wewnętrzne
 • Transport wynikający z programu: prywatny, klimatyzowany minibus, pociąg, łódki, tuk-tuki
 • Noclegi w bardzo ładnych, butikowych hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienką), z wyjątkiem noclegu podczas trekkingu w Sapa.
 • Wszystkie śniadania, 4 lunche, 3 obiady
 • 2-dniowy rejs po Zatoce Ha Long
 • Wycieczkę do tuneli Vinh Moc
 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie (np. snorkeling)
 • Wizy do Wietnamu i Kambodży
 • Napiwków

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane