WIETNAM + KAMBODŻA

Perły Indochin

20 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Świetne rozwiązania logistyczne. Wybieramy najszybsze i najwygodniejsze opcje transportowe, aby jak najmniej się zmęczyć i jak najwięcej zobaczyć.. • Nietuzinkowy, autorski program. Szeroki wachlarz atrakcji, także poza ubitym szlakiem. Dzięki wypracowanej przez lata znajomości odwiedzanych miejsc oraz solidnym kontaktom z lokalnymi agencjami, oprócz sztandarowych zabytków, pokażemy Ci nieco mniej znane, autentyczne miejsca, dzięki czemu w pełni poznasz uroki odwiedzanych krajów.

 • Kameralna atmosfera w grupie nie większej niż 12 osób, dzięki czemu wszystko przebiega sprawniej i przyjemniej. W takich warunkach możesz dobrze poznać się z współtowarzyszami podróży, a pilot wyprawy będzie mógł lepiej odnieść się do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

 • Starannie wybrane hotele – wysoko oceniane, butikowe, świetnie ulokowane, o standardzie przynajmniej 3*.

 • Lokalna gastronomia – każdego dnia przemyślana, pyszna, bezpieczna. Na tej wyprawie czeka nas dodatkowo ekscytująca wycieczka kulinarna. Bogactwu miejscowych przysmaków trudno się oprzeć!

 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Wietnam albo Kambodżę…

 • Odpowiedzialne podejście do turystyki. W krajach docelowych współpracujemy tylko z partnerami wspierającymi lokalną ludność i gospodarkę.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Zapraszamy na fascynującą wyprawę do Indochin, podczas której odkryjesz największe skarby dwóch niezwykłych państw tego regionu. W Wietnamie, ze względu na jego położenie geograficzne, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie klimat i atrakcje. Między jego najwyższym, leżącym na północy, szczytem Fansipan, zwanym „Dachem Indochin”, a tropikalnymi wyspami na południu, rozciąga się urozmaicone wybrzeże z bajeczną zatoką Ha Long. Oprócz dynamicznych metropolii, takich jak Hanoi i Sajgon, odnajdziesz tu „zagubione w czasie” miasta Hue i Hoi An, urzekające swoim nieśpiesznym rytmem. W Kambodży zobaczysz największy na świecie kompleks sakralny Angkor Wat oraz największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej – Tonle Sap, na którym znajduje się wiele pływających wiosek. Następnie czeka Cię zasłużony odpoczynek na rajskiej wyspie Koh Rong lub Koh Rong Sanloem z białymi plażami i lazurową wodą. W stolicy kraju, Phnom Penh, zwiedzisz olśniewający Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą oraz obiekty, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć trudną przeszłość i teraźniejszość Kambodży.

W ramach naszej wyprawy odbędziemy rejs luksusowym statkiem, odbędziemy treking wśród malowniczych scenerii tarasów ryżowych, zobaczymy najważniejsze zabytki obu krajów, spróbujemy ich bogatej i zróżnicowanej lokalnej kuchni, a na koniec wypoczniemy na rajskich plażach pod palmami. Gorąco zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY

Wylot z Warszawy do Wietnamu. 

DZIEŃ 2: HANOI

Przylot do Hanoi. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Zwiedzanie stolicy Wietnamu z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Pagodę Jednej Kolumny, pagodę Tran Quoc, słynną Świątynię Literatury, jezioro Hoan Kiem i klimatyczną Dzielnicę Francuską, a także przejedziemy się rikszą po starej części Hanoi. Wieczorem czeka nas powitalna kolacja, czyli pierwsze zetknięcie z wietnamską tradycją kulinarną.

DZIEŃ 3: HANOI – MAI CHAU – TREKKING DO PU LUONG

Rano przyjazd (ok. 3h) do Mai Chau, malowniczego, górskiego regionu, leżącego ok. 165 km od Hanoi. Przyciąga on przyjezdnych z uwagi na piękne tarasy ryżowe, górskie krajobrazy oraz zamieszkujące tu mniejszości etniczne, tj. Zao, Hmong czy Tai. Po przyjeździe czeka nas lokalny lunch, po którym udamy się na niedługi spacer po okolicznych wioskach. Godzinny przejazd do wioski Pa Van, skąd czeka nas malowniczy 3-godzinny trekking do rezerwatu przyrody Pu Luong. Zobaczymy przepiękne tarasy ryżowe, doliny i wioski, zamieszkałe przez górskie plemiona. Nocleg w jednym z pobliskich domostw. Wieczorem czeka nas kolacja z tradycyjnych, lokalnych dań.

DZIEŃ 4: PU LUONG – NINH BINH

Po śniadaniu udamy się na piękny widokowo trekking pośród wiosek i pól ryżowych, podczas którego będziemy mogli przyjrzeć się pracy lokalnej ludności. Lunch w formie pikniku, a następnie kontynuacja wędrówki do wioski Pho Doan, skąd pojedziemy do uroczego miasteczka Ninh Binh. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: NINH BINH

Zwiedzanie regionu rozpoczniemy od ok. 1,5-godzinnej przejażdżki bambusową łódką po rzece Ngo Dong, by odwiedzić trzy ogromne, szmaragdowe jaskinie Tam Coc, nazywane „Zatoką Ha Long na lądzie”. Po drodze można zobaczyć sławne wapienne formacje skalne, przyjrzeć się jak wygląda codzienne życie w tutejszych wioskach czy spotkać lokalnych rybaków. Następnie odwiedzimy XV-wieczną pagodę Bich Dong, zbudowaną na zboczu góry Ngu Nhac. Po lunchu czeka nas godzinna wycieczka rowerowa wzdłuż pól ryżowych i malowniczych wiosek, by móc w pełni doświadczyć i podziwiać piękno tutejszego krajobrazu. Zobaczymy także jaskinie Mua oraz wejdziemy po 466 schodach na szczyt, z którego rozpościera się zapierający dech widok na okolicę. Nocleg w Ninh Binh.

DZIEŃ 6: ZATOKA HA LONG

Rano przejazd (ok. 3,5h) do słynnej zatoki Ha Long, gdzie udamy się prosto na pokład statku wycieczkowego. Zaokrętowanie, powitalny drink i zakwaterowanie w kabinach. Po lunchu serwowanym na pokładzie zejdziemy na ląd, aby odwiedzić największą w zatoce jaskinię Sung Sot, z jej wspaniałymi wapiennymi formacjami. Kontynuacja rejsu w kierunku Wyspy Kokosowej, prezentacja kulinarna i kolacja na pokładzie. Wieczorem możliwość relaksu w spa, barze lub podczas nocnych połowów. Nocleg na pokładzie w pobliżu Wyspy Kokosowej.

DZIEŃ 7: ZATOKA HA LONG – HANOI

O świcie masz możliwość uczestniczenia w sesji Tai Chi, po której będą serwowane ciepłe napoje ze świeżymi wypiekami domowej roboty. Następnie odwiedzimy wysepkę Ti Top, gdzie można się zrelaksować albo wejść na punkt widokowy. Powrót na statek, gdzie na uczestników czeka smaczne wietnamskie śniadanie i ostatnie chwile na podziwianie malowniczych widoków zatoki Ha Long. Wyokrętowanie i powrót do Hanoi (ok. 3h). Wieczorem polecamy zobaczyć przedstawienie teatru lalek wodnychThang Long Water Puppet Theatre. Widowisko jest po wietnamsku, ale nie ma to większego znaczenia. Tradycja wodnych marionetek wywodzi się z Delty Rzeki Czerwonej, czyli północnego Wietnamu, a jej początki datuje się na XI wiek. Inscenizacja na scenie przypomina świątynię buddyjską. Przed nią jest niewielki basen, który pełni rolę jeziora albo poletka ryżowego. Aktorzy ukryci są za scenografią w wodzie sięgającej do pasa. Poruszają drewnianymi lalkami za pomocą specjalnego bambusowego kija i sznurków. W spektaklu wykorzystuje się nie tylko lalki i wodę, ale też ogień i światło. Oprawę muzyczną wykonuje na żywo zespół muzyków. Nocleg w Hanoi.

DZIEŃ 8: HANOI – HOI AN

Transfer na lotnisko (ok. 50 minut), skąd polecimy (ok. 1h 20 minut) do Da Nang, w okolice miasteczka Hoi An, słynącego z bogatego, wielokulturowego dziedzictwa. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie zwiedzanie centrum Hoi An, pieszo albo na rowerach. Zobaczymy m.in.: starówkę, zabytkowe domy kupców, 400-letni japoński kryty most, pagodę Phuc Kien oraz barwny targ przy rzece. Wieczorem udamy się na spacer po klimatycznym, kolorowo oświetlonym miasteczku.

DZIEŃ 9: MY SON – HOI AN

Dzisiaj zwiedzimy wpisane na listę UNESCO starożytne ruiny My Son, położone wśród porośniętych dżunglą wzgórz. Stanowią one pozostałości po dawnym sanktuarium religijnym dynastii Czamów. Powrót do Hoi An, czas wolny. Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 10: HUE

Po śniadaniu przejazd (ok. 3h) przez malowniczą górską przełęcz Hai Van do Hue – dawnej stolicy Wietnamu, położonej nad rzeką Perfumową. Zakwaterowanie w hotelu, następnie spacer po malowniczym mieście. Zwiedzanie Cesarskiej Cytadeli – dawnej siedziby władców Hue i największej atrakcji miasta. W jej skład wchodzi kompleks budowli wpisanych w 1993 r na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Należą do nich m.in. pałac cesarski, zakazane miasto, świątynie, zabytkowe mury i bramy. Sercem cytadeli jest cesarskie miasto, otoczone murami i fosą. Prowadzą do niego 4 bramy, z których najważniejsza jest brama południowa Ngo Mon. Na placu przed wejściem odbywały się ważne procesje i parady. W odległości ok. 4 km od cytadeli znajduje się leżąca nad rzeką Perfumową XVII-wieczna, buddyjska pagoda Thien Mu, będąca obok cytadeli, wizytówką Hue. Z jej wierzchołka rozpościera się widok na rzekę i odległe góry. Powrót do hotelu na odpoczynek. Nocleg w Hue.

DZIEŃ 11: TUNELE VINH MOC – SAJGON

Z samego rana udamy się na wycieczkę, podczas której zobaczymy Tunele Vinh Moc, wykopane przez miejscową ludność podczas wojny wietnamskiej. Zobaczymy także linię demarkacyjną biegnącą wzdłuż 17 równoleżnika, oddzielającą niegdyś Wietnam Północny od Południowego, namalowaną na moście Hien Luong. Lunch, a następnie transfer na lotnisko, skąd polecimy do Ho Chi Minh City, znanego także jako Sajgon. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w okolicy targu Ben Thanh.

DZIEŃ 12: SAJGON – SIEM REAP

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. zbudowaną przez Francuzów XVIII-wieczną Katedrę Notre Dame oraz zaprojektowany przez Gustawa Eiffela budynek Poczty Głównej. Odwiedzimy także niezwykłą taoistyczną Pagodę Nefrytowego Cesarza. Po południu udamy się na lotnisko w Ho Chi Minh, skąd polecimy do Siem Reap w Kambodży.

DZIEŃ 13: ŚWIĄTYNIE ANGKORU

Dzień poświęcony na zwiedzanie Angkoru, największego kompleksu świątynnego na świecie, będącego między IX a XV wiekiem stolicą imperium Khmerów. Wyjazd lokalnymi tuk-tukami wcześnie rano, aby najpopularniejszą świątynię Angkor Wat zobaczyć jeszcze o wschodzie słońca. Później kontynuujemy zwiedzanie najsławniejszych obiektów – świątyni Bayon z gigantycznymi, kamiennymi twarzami czy Ta Prohm, gdzie konary wielkich drzew wrastają w i przeplatają się z kamiennymi murami. Wieczorem udamy się na spacer po nocnym targu oraz Pub Street, czyli głównych atrakcjach Siem Reap.

DZIEŃ 14: TONLE SAP

Po śniadaniu ruszamy na wycieczkę nad największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej – Tonle Sap, na którym znajduje się wiele pływających wiosek. Odwiedzimy jedną z nich – Kampong Khleang, gdzie zjemy lunch przygotowany przez zaprzyjaźnioną, lokalną rodzinę. Po południu powrót do Siem Reap. Nocleg.

DZIEŃ 15: SIHANOUKVILLE – KOH RONG

Rano przelot do Sihanoukville, skąd łódką popłyniemy na rajską wyspę Koh Rong. Jest to świetne miejsce na zasłużony odpoczynek: białe, rajskie plaże, turkusowa woda i dziewicza przyroda. Czego chcieć więcej? Czas na relaks!

DZIEŃ 16 – 17: ODPOCZYNEK NA KOH RONG

Plaże i morze zachęcają do kąpieli słonecznych i wodnych, istnieje także możliwość wykupienia dodatkowych atrakcji, jak np. wycieczki nurkowe. Dopełnieniem będą kulinarne przysmaki z darów morza i świeżych owoców.

DZIEŃ 18: PHNOM PENH

Powrót do Sihanoukville i przejazd do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie wieczorny spacer po nadrzecznych bulwarach. Nocleg.

DZIEŃ 19: PHNOM PENH, POWRÓT

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kambodży, które rozpoczniemy od Pałacu Królewskiego z okazałą Srebrną Pagodą. Następnie czekają nas smutne pamiątki po Czerwonych Khmerach: Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng (znane także jako więzienie S-21) oraz Pola Śmierci Choeung Ek, gdzie masowo zabijano i grzebano ofiary rządów Pol Pota. W drodze powrotnej odwiedzimy targ, na którym każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego. Transfer na lotnisko, skąd polecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 20: WARSZAWA

Lądowanie na Okęciu.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2990 PLN + 2390 USD + przelot*

Terminy:
15.lutego – 06.marca, 2025
01.marca – 20.marca, 2025
05.kwietnia – 24.kwietnia, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Wszystkie przeloty wewnętrzne
 • Transport wynikający z programu: prywatny, klimatyzowany minibus, pociąg, łódki, tuk-tuki
 • Noclegi w butikowych, wysoko ocenianych, przeważnie 4-gwiazdkowych hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienką), z wyjątkiem noclegu podczas trekkingu w Sapa.
 • Wszystkie śniadania, 4 lunche, 3 obiady
 • 2-dniowy rejs po Zatoce Ha Long
 • Wycieczkę do tuneli Vinh Moc
 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie (np. snorkeling)
 • Wizy do Wietnamu i Kambodży
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane