WIETNAM + KAMBODŻA

 

Perły Indochin

 

 

20 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Świetne rozwiązania logistyczne. Wybieramy najszybsze i najwygodniejsze opcje transportowe, aby jak najmniej się zmęczyć i jak najwięcej zobaczyć.
 • Kameralna atmosfera w grupie nie większej niż 12 osób, dzięki czemu wszystko przebiega sprawniej i przyjemniej. W takich warunkach możesz dobrze poznać się z współtowarzyszami podróży, a pilot wyprawy będzie mógł lepiej odnieść się do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
 • Starannie wybrane hotele – porządne, ładne i dobrze ulokowane.
 • Lokalna gastronomia – każdego dnia przemyślana, pyszna, bezpieczna. Na tej wyprawie czeka nas dodatkowo ekscytująca wycieczka kulinarna. Bogactwu miejscowych przysmaków trudno się oprzeć!
 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Wietnam albo Kambodżę…
 • Odpowiedzialne podejście do turystyki. W krajach docelowych współpracujemy tylko z partnerami wspierającymi lokalną ludność i gospodarkę.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Zapraszamy na fascynującą wyprawę do Indochin, podczas której odkryjesz największe skarby dwóch niezwykłych państw tego regionu. W Wietnamie, ze względu na jego położenie geograficzne, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie klimat i atrakcje.  Między jego najwyższym, leżącym na północy, szczytem Fansipan, zwanym „Dachem Indochin”, a tropikalną wyspą Phu Quoc na południu, rozciąga się urozmaicone wybrzeże z bajeczną zatoką Ha Long. Oprócz dynamicznych metropolii, takich jak Hanoi i Sajgon, odnajdziesz tu „zagubione w czasie” miasta Hue i Hoi An oraz imponujące ruiny My Son, a także Deltę Mekongu urzekającą swoim nieśpiesznym rytmem i piękną przyrodą. W Kambodży zobaczysz największy na świecie kompleks sakralny Angkor Wat, malowniczo ulokowane w górach sanktuarium Phnom Kulen i pobliskie wodospady, dające przyjemne orzeźwienie w upalne dni. W stolicy kraju, Phnom Penh, zwiedzisz olśniewający Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą oraz obiekty, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć trudną przeszłość i teraźniejszość Kambodży.
W ramach naszej wyprawy odbędziemy rejs luksusowym statkiem, odbędziemy trekking wśród malowniczych scenerii tarasów ryżowych, zobaczymy najważniejsze zabytki obu krajów, spróbujemy ich bogatej i zróżnicowanej lokalnej kuchni, a na koniec wypoczniemy na rajskich plażach pod palmami 🙂 Nie zabraknie także kulturowej rozrywki, jak na przykład przedstawienie wietnamskiego teatru kukiełkowego czy pokaz tradycyjnych tańców. Gorąco zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

Dzień 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Wietnamu.

Dzień 2: HANOI
Przylot do Hanoi. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Po południu zwiedzanie stolicy Wietnamu z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Pagodę Jednej Kolumny, pagodę Tran Quoc, słynną Świątynię Literatury, jezioro Hoan Kiem i klimatyczną Dzielnicę Francuską, a także przejedziemy się rikszą po starej części Hanoi. Wieczorem czeka nas powitalna kolacja, czyli pierwsze zetknięcie z wietnamską tradycją kulinarną.

Dzień 3: ZATOKA HA LONG
Rano przejazd do słynnej zatoki Ha Long, gdzie udamy się prosto na pokład statku wycieczkowego. Zaokrętowanie, powitalny drink i zakwaterowanie w kabinach.
Po lunchu serwowanym na pokładzie zejdziemy na ląd, aby odwiedzić największą w zatoce jaskinię Sung Sot, z jej wspaniałymi wapiennymi formacjami. Kontynuacja rejsu w kierunku Wyspy Kokosowej, prezentacja kulinarna i kolacja na pokładzie. Wieczorem możliwość relaksu w spa, barze lub podczas nocnych połowów. Nocleg na pokładzie w pobliżu Wyspy Kokosowej.

Dzień 4: ZATOKA HA LONG – HANOI – NOCNY POCIĄG DO SAPA
O świcie masz możliwość uczestniczenia w sesji Tai Chi, po której będą serwowane ciepłe napoje ze świeżymi wypiekami domowej roboty. Następnie odwiedzimy wysepkę Ti Top, gdzie można się zrelaksować albo popływać kajakiem. Powrót na statek, gdzie na uczestników czeka smaczne wietnamskie śniadanie i ostatnie chwile na podziwianie malowniczych widoków zatoki Ha Long. Wyokrętowanie, lunch w restauracji i powrót do Hanoi. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem z wygodnymi kuszetkami do górskiego miasteczka Sapa.

Dzień 5: SAPA, TREKKING
Rano przyjazd do Lao Cai, a następnie przejazd autobusem do Sapa, niewielkiego miasteczka, malowniczo położonego w górach, na wysokości około 1600 metrów n.p.m. Przyciąga ono przyjezdnych z uwagi na piękne tarasy ryżowe, górskie krajobrazy oraz zamieszkujące tu mniejszości etniczne, Dao, Hmong i Tai, które można rozpoznać po ich tradycyjnym ubiorze. Dzisiaj rozpoczniemy nasz 2-dniowy trekking z lokalnym przewodnikiem, wiodący przez przepiękne tarasy ryżowe, doliny i wioski, zamieszkałe przez górskie plemiona. Przenocujemy w skromnej, ale przytulnej chacie lokalnych gospodarzy, którzy przygotują nam swoje tradycyjne dania.

Dzień 6: SAPA, TREKKING, NOCNY POCIĄG DO HANOI
Po śniadaniu kontynuujemy trekking, ciesząc oczy pięknymi widokami. Lunch i powrót do Sapy, gdzie będzie okazja odpocząć przed podróżą oraz zakupić lokalne rękodzieło. Powrót nocnym pociągiem z kuszetkami do Hanoi.

Dzień 7: HUE
Rano przyjazd do Hanoi, transfer na lotnisko i przelot do Hue – dawnej stolicy Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu, następnie spacer po malowniczym mieście, którego największą atrakcją jest Cesarska Cytadela, dawna siedziba władców Hue. Stanowi ona kompleks wielu budowli, wśród nich są m.in. pałac cesarski, zakazane miasto, świątynie, sklepy, galerie oraz zabytkowe mury i bramy. Nocleg w Hue.

Dzień 8: REJS RZEKĄ PERFUMOWĄ – PRZEJAZD DO HOI AN
Rano udamy się na rejs po słynnej Rzece Perfumowej z trzema przystankami na zwiedzanie, w tym XVII-wiecznej pagody Thien Mu. Po południu czeka nas przejazd przez malowniczą górską przełęcz Hai Van do miasteczka Hoi An, słynącego z bogatego, wielokulturowego dziedzictwa. Przyjazd do hotelu wieczorem, nocleg.

Dzień 9: MY SON – HOI AN
Dzisiaj zwiedzimy wpisane na listę UNESCO starożytne ruiny My Son, położone wśród porośniętych dżunglą wzgórz. Stanowią one pozostałości po dawnym sanktuarium religijnym dynastii Czamów. Powrót do miasta, lunch, następnie zwiedzanie centrum Hoi An, pieszo albo na rowerach. Zobaczymy m.in.: starówkę, zabytkowe domy kupców, 400-letni japoński kryty most, pagodę Phuc Kien oraz barwny targ przy rzece. Wieczorem udamy się na spacer po klimatycznym, kolorowo oświetlonym miasteczku.

Dzień 10: HOI AN – SIEM REAP
Po śniadaniu udamy się na relaks na jednej z pobliskich plaż. Można także wziąć udział w półdniowej wycieczce kulinarnej albo warsztatach gotowania Green Bamboo Class, prowadzonych przez niezwykle sympatyczną Wietnamkę, dzięki którym jeszcze lepiej poznasz smaki Wietnamu. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Siem Reap w Kambodży. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 11: ŚWIĄTYNIE ANGKORU
Dzień poświęcony na zwiedzanie Angkoru, największego kompleksu świątynnego na świecie, będącego między IX a XV wiekiem stolicą imperium Khmerów. Wyjazd lokalnymi tuk-tukami wcześnie rano, aby najpopularniejszą świątynię Angkor Wat zobaczyć jeszcze o wschodzie słońca. Później kontynuujemy zwiedzanie najsławniejszych obiektów – świątyni Bayon z gigantycznymi, kamiennymi twarzami czy Ta Prohm, gdzie konary wielkich drzew wrastają w i przeplatają się z kamiennymi murami. Wieczorem udamy się na spacer po nocnym targu oraz Pub Street, czyli głównych atrakcjach Siem Reap.

Dzień 12: PHNOM KULEN
Ruszamy na wycieczkę do największego w Kambodży Sanktuarium Leżącego Buddy, malowniczo usytuowanego w górach Phnom Kulen. Jest ono otoczone malowniczą Rzeką Tysiąca Lingamów i wodospadami, przy których można się kąpać. Po południu powrót do Siem Reap. Wieczorem przelot do Phnom Penh, transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 13. PHNOM PENH
Rano zwiedzanie Pałacu Królewskiego z okazałą Srebrną Pagodą. Następnie udamy się do usytuowanej na niewielkim wzniesieniu pagody Wat Phnom, od której wzięła swoje imię stolica i skąd rozpościera się widok na miasto. Po lunchu poznamy smutne pamiątki po Czerwonych Khmerach: więzienie S-21, obecnie będące Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng oraz Pola Śmierci Choeung Ek, gdzie masowo zabijano i grzebano ofiary rządów Pol Pota. Wieczorem spacer po nadrzecznych bulwarach. Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 14. DELTA MEKONGU – CHAU DOC
Po śniadaniu transfer do portu, skąd łodzią motorową popłyniemy do Chau Doc w Wietnamie. Po lunchu odwiedzimy Górę Sam, ważne miejsce pielgrzymkowe dla mieszkańców Delty Mekongu. W okolicy wzniesiono wiele świątyń i pagód, a ze szczytu przy dobrej pogodzie rozciąga się wspaniały widok na okoliczne rejony Kambodży. Nocleg w Chau Doc.

Dzień 15. DELTA MEKONGU – CAN THO
Poranna wizyta na pływającym targu znajdującym się u styku trzech rzek, następnie transfer łódką do Tan Chau, by odwiedzić niewielki meczet należący do lokalnej mniejszości Czamów, która Pomiędzy II a IX wiekiem była ludem dominującym w nabrzeżnych rejonach Wietnamu. Zobaczymy także świątynię w stylu khmerskim oraz pływające domy. Następnie odwiedzimy rezerwat przyrody chronionej Tra Su Cajuput, będący ekologicznym rajem dla różnych gatunków ptaków, w tym bocianów, czapli i kormoranów a także kolonii nietoperzy. Spotkać tu można także żółwie, węże i słodkowodne ryby. Na koniec dnia udamy się do Can Tho na nocleg.

Dzień 16. CAI RANG – HO CHI MINH CITY
Z samego rana wyruszamy do Cai Rang, by zobaczyć poranny targ na Mekongu. Aby w pełni poczuć klimat tego miejsca przesiądziemy się na małą łódkę, na której można łatwo przemieszczać się między pływającymi kramami lokalnych sprzedawców. Po lunchu transfer do Ho Chi Minh City, znanego także jako Sajgon. Wieczorem czeka nas kolacja na sławnej ulicy Bui Vien, słynącej z szerokiego wyboru niedrogich restauracji, straganów z jedzeniem, barów oraz sklepów z pamiątkami.

Dzień 17. TUNELE CU CHI – SAJGON – WYSPA PHU QUOC
Rano udamy się na wycieczkę do tuneli Cu Chi, podziemnego miasta z rozbudowaną infrastrukturą, w którym za czasów wojny wietnamskiej mieszkało ok. 10 tysięcy ludzi. Przejdziemy przez labirynt tuneli, zobaczymy pozostałości po amerykańskich czołgach i wymyślnych pułapkach na wrogów. Po lunchu wrócimy do Sajgonu, gdzie zobaczymy m.in. zbudowaną przez Francuzów XVIII-wieczną Katedrę Notre Dame oraz zaprojektowany przez Gustawa Eiffela budynek Poczty Głównej. Następnie zwiedzimy niezwykłą taoistyczną Pagodę Nefrytowego Cesarza oraz pełen tradycyjnych wyrobów targ Ben Thanh. Transfer na lotnisko, skąd polecimy na wyspę Phu Quoc.

Dzień 18. WYSPA PHU QUOC
Czas na relaks! Phu Quoc jest największą „rajską” wyspą Wietnamu. Plaże i morze zachęcają do kąpieli słonecznych i wodnych, istnieje także możliwość wykupienia dodatkowych atrakcji, jak np. nurkowe wycieczki. Dopełnieniem będą kulinarne przysmaki z darów morza i świeżych owoców.

Dzień 19. WYSPA PHU QUOC
Ciąg dalszy wypoczynku. Wieczorem wylot do Ho Chi Minh, a następnie w stronę Polski.

Dzień 20. WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

14.kwietnia- 03.maja, 2018
01.grudnia- 20.grudnia, 2018
.
Cena: 4300 PLN + 1290 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Wszystkie 5 przelotów wewnętrznych
 • Transport wynikający z programu: prywatny, klimatyzowany minibus, pociąg, łódki, tuk-tuki
 • Noclegi w bardzo ładnych, butikowych hotelach, z wyjątkiem noclegu dnia 5.
 • Wszystkie śniadania, 7 lunchów, 2 obiady
 • 2-dniowy rejs po Zatoce Ha Long
 • Rejs po Rzece Perfumowej
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie
 • Wizy do Wietnamu i Kambodży
 • Napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: