MONT BLANC

Spełnienie marzeń. Droga Normalna

8 dni. Poziom trudności: średni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

Jako jedyni w Polsce stosujemy wszystkie poniższe ułatwienia na raz, aby znacząco zwiększyć Twoje szanse na zdobycie szczytu oraz komfort:

 • Dodatkowy dzień rezerwowy względem standardowego programu. Naprawdę zależy nam na Twoim sukcesie, a na Mont Blanc pogoda bywa kapryśna. Dni rezerwowe to podstawa, mimo iż podnoszą koszta. Lepiej wydać trochę więcej, ale mieć dużo lepsze szanse na zdobycie szczytu.

 • Pracujemy tylko z najlepszymi przewodnikami wysokogórskimi, posiadającymi licencję IVBV. Jeżeli usłyszysz kiedyś, że na Mont Blanc może wejść każdy nowicjusz bez asysty certyfikowanego przewodnika, pamiętaj, że to lekkomyślne i niebezpieczne. Masyw jest pokryty lodowcem z mnóstwem szczelin i innych pułapek, do tego cechuje się zmienną pogodą. Zadbaj o swoje zdrowie i życie – nie pozwól, aby Góra zaskoczyła Cię w niemiły sposób.

 • Ładny hotel / apartament w centrum Chamonix na wszystkie dni wyprawy, niezależnie od noclegów w schroniskach. Dlaczego w niektóre dni rezerwujemy i przez to płacimy podwójnie? Ponieważ na etapie planowania wyprawy nie sposób przewidzieć pogody. W razie modyfikacji w programie aklimatyzacyjnym nie musimy martwić się o szukanie noclegów, co w środku sezonu bywa trudne i kosztowne. Niezależnie od okoliczności mamy swój kąt w dolinie :).

 • Krótka i komfortowa droga Warszawa – Chamonix – Warszawa. Na miejsce i z powrotem przedostajemy się najlepszą i najkrótszą drogą, czyli porządnymi liniami lotniczymi, korzystając z lotniska w Genewie. Stamtąd do podnóża Mont Blanc to zaledwie nieco ponad godzina drogi.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Wejście na Mont Blanc to bez wątpienia przygoda, która zostanie Ci w pamięci na całe życie. Aby dotrzeć na szczyt nie musisz być alpinistą, wystarczy ogólnie dobre zdrowie, trochę zapału i determinacji. Sęk w tym, aby robić to nie narażając niepotrzebnie własnego życia i zdrowia. Należy zawsze pamiętać  o jasnych zasadach bezpieczeństwa, wtenczas ryzyko wypadku na Mont Blanc jest minimalne. Dlatego też w Sunsarze uważamy, że na bezpieczeństwie oszczędzać nie wolno. Drugą zasadą jest nasze pełne zaangażowanie i wsparcie jakie Ci dajemy, w Twojej drodze do sukcesu, czyli wierzchołka najwyższej  góry Europy (nie licząc Elbrusa).

Nasz program wyprawy jest więc skrojony tak, abyś miał(a) jak największe szanse dotarcia na szczyt przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Nasi przewodnicy wysokogórscy należą do elity w swoim fachu, wszyscy znają ten rejon Alp jak własną kieszeń, posiadają prestiżowy międzynarodowy certyfikat IFMGA i mówią po polsku. Na 1 przewodnika przypada zaledwie 2 uczestników. Plan aklimatyzacyjny będzie starannie przygotowany i dopasowany do Twoich umiejętności i samopoczucia. Zapewniamy również ciągły i profesjonalny monitoring warunków pogodowych.

Planując logistykę wyjazdu, staraliśmy się dać Ci jak najwięcej komfortu, abyś nie tracił sił tam gdzie to nie jest konieczne. Na miejsce dostajemy się lecąc z Warszawy do Genewy, leżącej niedaleko Chamonix. Podczas całego wyjazdu mamy równolegle zarezerwowane hotel / apartament i schroniska w górach, aby być w pełni elastycznymi  i gotowymi na zmiany w pogodzie.

Spełnij swoje ciche marzenie! Zacznij od zapoznania się ze szczegółowym programem wyprawy.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WARSZAWA – CHAMONIX

Przelot z Warszawy do Genewy, po czym krótki przejazd do Chamonix i zakwaterowanie w apartamencie / hotelu. Tam spotkasz się z naszym polskojęzycznym przewodnikiem wysokogórskim, posiadającym certyfikat IFMGA. Będzie on opiekował się Tobą i dbał o bezpieczeństwo aż do ostatecznego zejścia z Mont Blanc**. Apartament / hotel w Chamonix pozostanie zarezerwowany dla Ciebie do końca pobytu, niezależnie od noclegów w schroniskach. Dzięki temu jesteśmy elastyczni organizacyjnie i gotowi na ewentualne zmiany w pogodzie.

Popołudniu Twój przewodnik pomoże Ci starannie dobrać i wypożyczyć potrzebny sprzęt, taki jak buty wysokogórskie, raki, uprząż, czekan i kask. Na koniec dnia spacer po urokliwym Chamonix.

DZIEŃ 2: LODOWIEC DU TOUR

Do lekkiego plecaka pakujemy najpotrzebniejsze rzeczy i ruszamy do pobliskiej wioski Le Tour, skąd wyciągiem krzesełkowym przedostaniemy się na lodowiec du Tour. Tam spacer wprowadzający, podczas którego nauczysz się bądź utrwalisz sobie poruszanie się po lodowcu w rakach i z asekuracją lotną.

DZIEŃ 3: SZCZYT AIGUILLE DU MIDI, LODOWIEC VALLÉE BLANCHE, SCHRONISKO DES COSMIQUES

Spektakularny wjazd gondolą na iglicę Aiguille du Midi 3842 m n.p.m. i zejście na lodowiec Vallée Blanche. Tam dokonamy aklimatyzacyjnego podejścia na jeden z okolicznych szczytów, który wybierzemy w zależności od zaawansowania uczestników. Po południu wspólna obiadokolacja i nocleg aklimatyzacyjny w osadzonym wysoko na skale schronisku Refuge des Cosmiques (3613 m n.p.m.).

DZIEŃ 4: SCHRONISKO TORINO, CHAMONIX

Trawers lodowcem ze schroniska Cosmiques do schroniska Torino, następnie powrót kolejką do Aiguille du Midi i Chamonix. Efektowna wycieczka, pozwalająca równocześnie spędzić dużo czasu na odpowiedniej wysokości.

DZIEŃ 5: CHAMONIX – NID D’AIGLE – SCHRONISKO GOÛTER

Przejazd do Nid d’Aigle na 2372 m n.p.m. najpierw koleją, potem zabytkowym Tramway du Mont Blanc. Podejście do schroniska Tete Rousse na 3176 m n.p.m. a następnie do ostatniego schroniska przed szczytem, bajecznie położonego i zaprojektowanego Goûter (3815 m n.p.m.).

DZIEŃ 6: ATAK SZCZYTOWY I POWRÓT

Przed świtem ruszamy ku wierzchołkowi Mont Blanc na 4809 m n.p.m. gdzie powinniśmy dotrzeć na kilka godzin przed południem. Tam uściski, gratulacje i zdjęcia pamiątkowe :). Jeszcze tego samego dnia schodzimy z powrotem do Nid d’Aigle, skąd jednym z ostatnich tramwajów wrócimy do doliny i ostatecznie do Chamonix.

DZIEŃ 7: CHAMONIX

Ważny dzień rezerwowy w razie wahań pogodowych. Niewykorzystany idealnie nada się na relaks w magicznym Chamonix.

DZIEŃ 8: CHAMONIX – GENEWA – WARSZAWA

Powrót do domu z lotniska w Genewie.

*W przypadku znaczących zmian pogodowych, program wyprawy może ulec zmianie. Zmiany ustalane i dokonywane są przez przewodnika wyprawy tak, aby w bezpieczny sposób zmaksymalizować szanse na zdobycie szczytu.

**Na 1 przewodnika przypada do 2 uczestników.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
3990 PLN + 2590 €

Terminy:
08.czerwca – 15.czerwca, 2024 (wyprzedany)
15.czerwca – 22.czerwca, 2024 (wyprzedany)
22.czerwca – 29.czerwca, 2024 (wyprzedany)
29.czerwca – 06.lipca, 2024 (wyprzedany)
06.lipca – 13.lipca, 2024 (wyprzedany)
13.lipca – 20.lipca, 2024 (wyprzedany)
20.lipca – 27.lipca, 2024 (wyprzedany)
27.lipca – 03.sierpnia, 2024 (wyprzedany)
03.sierpnia – 10.sierpnia, 2024 (wyprzedany)
10.sierpnia – 17.sierpnia, 2024 (wyprzedany)
17.sierpnia – 24.sierpnia, 2024 (wyprzedany)
24.sierpnia – 31.sierpnia, 2024 (wyprzedany)
31.sierpnia – 07.września, 2024 (wyprzedany)
07.września – 14.września, 2024 (wyprzedany)
14.września – 21.września, 2024 (wyprzedany)

07.czerwca – 14.czerwca, 2025
14.czerwca – 21.czerwca, 2025
21.czerwca – 28.czerwca, 2025
28.czerwca – 05.lipca, 2025
05.lipca – 12.lipca, 2025
12.lipca – 19.lipca, 2025
19.lipca – 26.lipca, 2025
26.lipca – 02.sierpnia, 2025
02.sierpnia – 09.sierpnia, 2025
09.sierpnia – 16.sierpnia, 2025
16.sierpnia – 23.sierpnia, 2025
23.sierpnia – 30.sierpnia, 2025
30.sierpnia – 06.września, 2025
06.września – 13.września, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Przelot Warszawa – Genewa i z powrotem
 • Transport Genewa – Chamonix i z powrotem
 • Inny transport wynikający z programu
 • Opiekę elitarnego, polskojęzycznego przewodnika wysokogórskiego z międzynarodowym certyfikatem IFMGA*
 • 7 noclegów w apartamencie lub hotelu w Chamonix, pokoje 2-osobowe
 • Równolegle z hotelem 2 noclegi w schroniskach wysokogórskich
 • Śniadanie i obiadokolację w schroniskach, gdzie odbywać się będzie nocleg
 • Osobisty sprzęt wspinaczkowy: uprząż, raki, czekan, kask
 • Bilety na przejazd wyciągami, gondolami i koleją Tramway du Mont Blanc
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + sporty wysokiego ryzyka + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia, z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Wypożyczenia sztywnych butów na lodowiec

*Na każdego przewodnika przypada maksymalnie 2 uczestników


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane