MEKSYK

 

+ Gwatemala + Belize

 

17 dni

Opis wyprawyDzień po dniu Galeria Cena i terminySprawdź dostępość

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji

Opis wyprawy

Czy chciałbyś przekonać się, jak diametralnie różnie obchodzi się święto Wszystkich Świętych w innych częściach świata? Jeżeli tak, to wybierz się z nami do Meksyku, gdzie obchody widać niemalże w każdym zakamarku tego rozległego kraju. Na tą okazję Meksykanie tworzą dla swoich zmarłych kolorowe ołtarze bogato przyozdobione kwiatami, owocami, kadzidełkami, fotografiami przebywających w zaświatach bliskich oraz szkieletami. Na nich kładą ulubione przedmioty zmarłego, specjalny słodki chleb „Pan de muerto” oraz cukrowe czaski „Calaveras de azucar”, co ma zachęcić dusze krewnych do odwiedzenia rodzinnego domu. Oprócz tego odwiedzimy jedne z najważniejszych miejsc kultu Majów i Azteków – sławne piramidy w Teotihuacan, ruiny dziedzictwa Pakala Wielkiego w Palenque, ukryte w dżungli świątynie w Tikal czy zaliczaną do nowych cudów świata piramidę Kukulkana w Chichen Itza. Będziemy też mogli podziwiać piękną kolonialną architekturę z czasów hiszpańskiej konkwisty, przepłyniemy przypominający fiord Kanion Sumidero oraz odpoczniemy na rajskich plażach w Belize i na Jukatanie. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1:  WYLOT DO MEKSYKU
Wylot z Warszawy, przylot na lotnisko w Mexico City wieczorem. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2:  MÉXICO CITY
Zwiedzanie rozpoczniemy od historycznego centrum wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy największy plac Ameryki Łacińskiej – Zocalo, Katedrę Metropolitalną, Templo Mayor czyli ruiny Wielkiej Świątyni Azteków oraz Pałac Narodowy ze słynnymi malowidłami Diego Rivery, po czym udamy się na zasłużony lunch. Wczesnym popołudniem pojedziemy wzdłuż sławnej alei Paseo de la Reforma do Muzeum Antropologii. W drodze powrotnej do hotelu możesz zobaczyć panoramę miasta z wieżowca Torre Latinoamericana. Wieczorem w ramach rozrywki proponujemy Lucha Libre, czyli meksykański wrestling, który naprawdę warto zobaczyć!

DZIEŃ 3:  TEOTIHUACÁN
Całodniowa wycieczka do piramid Teotihuacán – jednego z najważniejszych ośrodków politycznych i kulturowych Mezoameryki, którego założyciele do dzisiaj nie są nam znani. Zwiedzimy między innymi Piramidę Słońca i Księżyca, Aleję Zmarłych, Cytadelę, Świątynię Pierzastego Węża, a także dowiemy się co można wyprodukować z agawy i czym się różni tequila od mezcalu. Po drodze odwiedzimy Plac Trzech Kultur oraz Bazylikę Matki Boskiej z Guadalupe w Meksyku, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych katolicyzmu. Po wszystkim wracamy do miasta. Wieczorem spacer na Placu Garibaldi, słynącym z muzyków mariachi i dobrej zabawy.

DZIEŃ 4:  COYOACÁN, XOCHIMILCO
Rejs kolorową gondolą trajinera po pływających ogrodach Xochimilco, ostatnich pozostałości jeziora, na którym niegdyś leżało azteckie państwo Tenochtitlan. Następnie udamy się do artystycznej dzielnicy Coyoacán, gdzie w niebieskim Casa Azul dawniej zamieszkiwała kontrowersyjna para malarzy – Frida Kahlo i Diego Rivera, a kilka ulic dalej – Lew Trocki. Po drodze zatrzymamy się przy UNAM – Autonomicznym Uniwersytecie Narodowym Meksyku, którego kampus w 2007 r. wpisano na Listę UNESCO. Nocleg w Mexico City.

DZIEŃ 5:  SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot z Mexico City do Tuxtla Gutierrez i przejazd do San Cristobal de las Casas. Zakwaterowanie w hotelu, następnie wycieczka do wiosek San Lorenzo Zinacantan i San Juan Chamula, zamieszkanych przez plemiona Tzotzil. Zobaczymy jak mieszka i z czego żyje typowa indiańska rodzina oraz będziemy świadkami prekolumbijskich obrzędów odbywających się w tutejszym kościele. Powrót do miasta, lunch i spacer po kolorowych uliczkach San Cristobal de las Casas, podczas którego zobaczymy Zocalo, XVI-wieczną Katedrę, piękny kościół Santo Domingo z ozdobną fasadą oraz targ z oryginalnym indiańskim rękodziełem.

DZIEŃ 6:  KANION SUMIDERO
Rano udamy się na wycieczkę do Kanionu Sumidero. Podczas rejsu podziwiać będziemy niesamowite formacje skalne a przy odrobinie szczęścia naszym oczom ukażą się różne egzotyczne zwierzęta, jak krokodyle, małpy i rajskie ptaki. Po południu powrót do San Cristobal de las Casas, gdzie odwiedzimy pijalnię pysznej czekolady.

DZIEŃ 7:  PALENQUE
Z samego rana ruszymy do malowniczych, otoczonych bujną roślinnością ruin Majów w Palenque. Odwiedzimy m.in. Pałac, Grupę Krzyża oraz Świątynię Inskrypcji, pod którą odnaleziono grobowiec Pakala Wielkiego. Po drodze schłodzimy się w błękitnych kaskadach Agua Azul oraz zobaczymy malowniczy wodospad Misol-ha. Nocleg w Palenque.

DZIEŃ 8:  FLORES
Rano przejazd do Flores, uroczego miasteczka-wyspy w północnej Gwatemali. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na zakup ciekawych i niedrogich pamiątek. Możesz też odpocząć w basenie albo popływać kajakami po jeziorze Peten-Itza, drugim co do wielkości w Gwatemali. Wieczorem udamy się na bulwar, gdzie miejscowi rozkładają stragany z lokalnymi przysmakami i napijemy się Margarity w jednej z klimatycznych knajpek.

DZIEŃ 9:  TIKAL
O świcie ruszamy do ruin miasta Tikal, niegdyś jednej z najpotężniejszych stolic Majów. Wraz z lokalnym przewodnikiem będziemy szukać ukrytych w gęstej dżungli piramid schodkowych ze świątyniami, mając wrażenie jakbyśmy odkrywali je na nowo. Poznamy również niektóre występujące tu rośliny i zwierzęta. Tikal zamieszkuje kilkadziesiąt różnych gatunków ssaków, gadów i ptaków. Strefa archeologiczna wraz z otaczającym ją Parkiem Narodowym wpisana jest na listę UNESCO. Po południu powrót do Flores i czas wolny.

DZIEŃ 10:  CAYE CAULKER
Wcześnie rano ruszamy do Belize, gdzie 60% ludności jest czarnoskóra i mówi biegle po angielsku i kreolsku. Przejazd do Belize City, skąd szybką łodzią popłyniemy na niewielką wyspę koralową Morza Karaibskiego Caye Caulker. Jest ona bazą wypadową do sławnego wśród nurkujących Blue Hole – wielkiej „studni” rafy koralowej o głębokości 124 i szerokości 300 metrów oraz innych miejsc do snorkelowania z rekinami, żółwiami, płaszczkami i całym mnóstwem kolorowych ryb. Wieczorem chętni mogą pobawić się w rytmie punta i reggae oraz spróbować belizeńskiego rumu.

DZIEŃ 11:  CAYE CAULKER
Dzień przeznaczony na odpoczynek i plażowanie. Możesz również skorzystać z atrakcji oferowanych przez lokalne biura, na przykład snorkelowania, czyli tak zwanego nurkowania z ABC: maską, płetwami i rurką; nurkowania, całodniowej wycieczki na Blue Hole albo wyprawy z lokalnym rybakiem na połów ryb, z których potem zaprzyjaźniona restauracja przyrządzi Ci pyszną kolację.

DZIEŃ 12:  TULUM
Rano wracamy łodzią do Belize City, skąd lokalnym, kolorowym autobusem jedziemy do Chetumal w Meksyku. Stamtąd kontynuujemy podróż do Tulum lub Playa del Carmen na piaszczyste wybrzeża Jukatanu. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

DZIEŃ 13:  CHITCHEN ITZÁ
Wycieczka do Chitchen Itzá, prekolumbijskiego miasta Majów, później Tolteków. Niegdyś był to najważniejszy ośrodek religijny na Jukatanie, dziś wpisany na listę UNESCO. Wśród najsławniejszych budowli znajduje się El CastilloPiramida Kukulkana, uznana w 2007 r. za jeden z nowych siedmiu cudów świata. Inne to: Caracol – obserwatorium astronomiczne, Świątynia Wojowników, Dom Mniszek i Kościół z pięknymi płaskorzeźbami oraz największe w całej Mezoameryce boisko do gry w pelotę. W drodze powrotnej schłodzimy się w krystalicznie czystych i przyjemnie chłodnych wodach Cenoty – studni krasowej Samula.

DZIEŃ 14 – 15:  PLAYA DEL CARMEN
Odpoczynek na rajskich plażach Jukatanu, delektowanie się Margaritą, Mohito i innymi orzeźwiającymi drinkami.

DZIEŃ 16:  CANCUN, POWRÓT
Przejazd do Cancún na lotnisko, skąd polecimy do México City. Wieczorem wylot do Polski.

DZIEŃ 17:  WARSZAWA
Przylot do Warszawy

powrót do góry strony

Cena i terminy

27.października – 12.listopada, 2018
.
Cena: 4900 PLN + 990 USD + przelot* Warszawa – Mexico City / Cancun – Warszawa

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu
 • Noclegi w bardzo porządnych hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Śniadania
 • Opieka polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • przewodnik w Tikal
 • Opłaty graniczne
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Dodatkowych atrakcji (np. snorkeling)
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: