MEKSYK

+ Gwatemala + Belize

17 dni

Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Opis wyprawy

Przekonaj się, jak mogą wyglądać obchody święta Wszystkich Świętych, które w Meksyku są zupełnie odmienne od rodzimych. Na tę okazję Meksykanie tworzą dla swoich zmarłych kolorowe ołtarze, bogato przyozdobione kwiatami, owocami, kadzidełkami, fotografiami przebywających w zaświatach bliskich oraz szkieletami. Na nich kładą ulubione przedmioty zmarłego, specjalny słodki chleb „Pan de muerto” oraz cukrowe czaszki „Calaveras de azucar”, co ma zachęcić dusze krewnych do odwiedzania rodzinnego domu. Ponadto zaobserwujemy jedne z najważniejszych miejsc kultu Majów i Azteków – sławne piramidy w Teotihuacan, ruiny dziedzictwa Pakala Wielkiego w Palenque, ukryte w dżungli świątynie w Tikal czy też zaliczaną do nowych cudów świata piramidę Kukulkana w Chichen Itza. Będziemy również mogli podziwiać piękną kolonialną architekturę z czasów hiszpańskiej konkwisty, przepłyniemy przypominający fiord Kanion Sumidero oraz odpoczniemy na rajskich plażach Belize i Jukatanu. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 1:  WYLOT DO MEKSYKU
Wylot z Warszawy, przylot na lotnisko w Mexico City wieczorem. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2:  MÉXICO CITY
Zwiedzanie rozpoczniemy od historycznego centrum wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy największy plac Ameryki Łacińskiej – Zocalo, Katedrę Metropolitalną, Templo Mayor czyli ruiny Wielkiej Świątyni Azteków oraz Pałac Narodowy ze słynnymi malowidłami Diego Rivery, po czym udamy się na zasłużony lunch. Wczesnym popołudniem pojedziemy wzdłuż sławnej alei Paseo de la Reforma do Muzeum Antropologii. W drodze powrotnej do hotelu możesz zobaczyć panoramę miasta z wieżowca Torre Latinoamericana. Wieczorem w ramach rozrywki proponujemy Lucha Libre, czyli meksykański wrestling, który naprawdę warto zobaczyć!

DZIEŃ 3:  TEOTIHUACÁN
Całodniowa wycieczka do piramid Teotihuacán – jednego z najważniejszych ośrodków politycznych i kulturowych Mezoameryki, którego założyciele do dzisiaj nie są nam znani. Zwiedzimy między innymi Piramidę Słońca i Księżyca, Aleję Zmarłych, Cytadelę, Świątynię Pierzastego Węża, a także dowiemy się co można wyprodukować z agawy i czym się różni tequila od mezcalu. Po drodze odwiedzimy Plac Trzech Kultur oraz Bazylikę Matki Boskiej z Guadalupe w Meksyku, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych katolicyzmu. Po wszystkim wracamy do miasta. Wieczorem spacer na Placu Garibaldi, słynącym z muzyków mariachi i dobrej zabawy.

DZIEŃ 4:  COYOACÁN, XOCHIMILCO
Rejs kolorową gondolą trajinera po Xochimilco, gdzie zobaczyć można pozostałości słynnych chinampas, nazywanych przez konkwistadorów pływającymi ogrodami. Były to sztucznie tworzone wysepki, na których uprawiano ziemię, jednocześnie utrzymując równowagę ekosystemu, w którym je zbudowano. Następnie udamy się do artystycznej dzielnicy Coyocan, gdzie w niebieskim Casa Azul zamieszkiwała kontrowersyjna para malarzy – Frida Kahlo i Diego Rivera, a kilka ulic dalej – Lew Trocki. Po drodze zatrzymamy się przy UNAM – Autonomicznym Uniwersytecie Narodowym Meksyku, którego kampus w 2007 r. wpisano na Listę UNESCO. Nocleg w Mexico City.

DZIEŃ 5:  SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot z Mexico City do Tuxtla Gutierrez i przejazd do San Cristobal de las Casas. Zakwaterowanie w hotelu, następnie wycieczka do wiosek San Lorenzo Zinacantan i San Juan Chamula, zamieszkanych przez majańskie plemiona Tzotzil. Zobaczymy jak mieszka i z czego żyje typowa indiańska rodzina, a przy odrobinie szczęścia będziemy świadkami prekolumbijskich obrzędów odbywających się w tutejszym kościele. Powrót do miasta, lunch i spacer po kolorowych uliczkach San Cristobal de las Casas, podczas którego zobaczymy Zocalo, XVI-wieczną Katedrę, piękny kościół Santo Domingo z ozdobną fasadą oraz targ z oryginalnym indiańskim rękodziełem.

DZIEŃ 6:  KANION SUMIDERO
Rano udamy się na wycieczkę do Kanionu Sumidero. Podczas rejsu podziwiać będziemy niesamowite formacje skalne a przy odrobinie szczęścia naszym oczom ukażą się różne egzotyczne zwierzęta, jak krokodyle, małpy i rajskie ptaki. W drodze powrotnej odwiedzimy XVI-wieczne miasteczko Chiapa de Corzo. Powrót do San Cristobal de las Casas, gdzie odwiedzimy pijalnię pysznej czekolady.

DZIEŃ 7:  PALENQUE
Z samego rana ruszymy do malowniczych, otoczonych bujną roślinnością ruin Majów w Palenque. Odwiedzimy m.in. PałacGrupę Krzyża oraz Świątynię Inskrypcji, pod którą odnaleziono grobowiec Pakala Wielkiego. Po drodze schłodzimy się w błękitnych kaskadach Agua Azul oraz zobaczymy malowniczy wodospad Misol-ha. Nocleg w Palenque.

DZIEŃ 8:  FLORES
Rano przejazd do Flores, uroczego miasteczka-wyspy w północnej Gwatemali. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, który przeznaczyć można na relaks w basenie czy zakup ciekawych i niedrogich pamiątek. Można także popływać kajakami po jeziorze Peten-Itza, drugim co do wielkości w Gwatemali. Wieczorem udamy się na bulwar, gdzie miejscowi rozkładają stragany z lokalnymi przysmakami i spróbujemy Margarity w jednej z klimatycznych knajpek.

DZIEŃ 9:  TIKAL
O świcie ruszamy do ruin miasta Tikal, niegdyś jednej z najpotężniejszych stolic Majów. Wraz z lokalnym przewodnikiem będziemy szukać ukrytych w gęstej dżungli piramid schodkowych ze świątyniami, mając wrażenie jakbyśmy odkrywali je na nowo. Poznamy również niektóre występujące tu rośliny i zwierzęta. Tikal zamieszkuje kilkadziesiąt różnych gatunków ssaków, gadów i ptaków. Strefa archeologiczna wraz z otaczającym ją Parkiem Narodowym wpisana jest na listę UNESCO. Po południu powrót do Flores i czas wolny.

DZIEŃ 10:  CAYE CAULKER
Wcześnie rano ruszamy do Belize, gdzie 60% ludności jest czarnoskóra i mówi biegle po angielsku. Przejazd do Belize City, skąd szybką łodzią popłyniemy na Caye Caulker , niewielką wyspę koralową Morza Karaibskiego, gdzie czas jakby wolniej płynie. Wieczorem chętni mogą pobawić się w rytmie punta i reggae oraz spróbować belizeńskiego rumu.

DZIEŃ 11:  CAYE CAULKER
Dzień przeznaczony na odpoczynek i plażowanie. Możesz również skorzystać z atrakcji oferowanych przez lokalne biura, na przykład snorkelowania, czyli tak zwanego nurkowania z ABC: maską, płetwami i rurką; nurkowania, całodniowej wycieczki na Blue Hole – wielkiej studni krasowej o głębokości 124 i szerokości 300 metrów otoczonej rafą koralową oraz innych miejsc do snorkelowania z rekinami, żółwiami, płaszczkami i całym mnóstwem kolorowych ryb. Możesz także udać się z lokalnym rybakiem na połów ryb, z których potem zaprzyjaźniona restauracja przyrządzi Ci pyszną kolację.

DZIEŃ 12:  CHETUMAL, TULUM
Wczesnym rankiem wracamy łodzią do Belize City, skąd lokalnym, kolorowym autobusem udamy się do Chetumal w Meksyku. Następnie kontynuujemy podróż w okolice Tulum. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

DZIEŃ 13:  CHITCHEN ITZÁ
Wycieczka do Chitchen Itzá, prekolumbijskiego miasta Majów, później Tolteków. Niegdyś był to najważniejszy ośrodek religijny na Jukatanie, dziś wpisany na listę UNESCO. Wśród najsławniejszych budowli znajduje się El Castillo – Piramida Kukulkana, uznana w 2007 r. za jeden z nowych siedmiu cudów świata. Inne to: Caracol – obserwatorium astronomiczne, Świątynia WojownikówDom Mniszek i Kościół z pięknymi płaskorzeźbami oraz największe w całej Mezoameryce boisko do gry w pelotę. W drodze powrotnej schłodzimy się w krystalicznie czystych i przyjemnie chłodnych wodach Cenoty – studni krasowej Samula.

DZIEŃ 14 – 15:  PLAYA DEL CARMEN
Odpoczynek na rajskich plażach Jukatanu, delektowanie się Margaritą, Mohito i innymi orzeźwiającymi drinkami.

DZIEŃ 16:  CANCUN, POWRÓT
Przejazd na lotnisko w Cancún, wylot do Polski.

DZIEŃ 17:  WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony


Cena i terminy

08.lutego – 24.lutego, 2020
30.października – 15.listopada, 2020 
(z obchodami Wszystkich Świętych)
06.lutego – 22.lutego, 2021
28.października – 13.listopada, 2021
(z obchodami Wszystkich Świętych)

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2020 r.

Cena: 4900 PLN + 990 USD + przelot* Warszawa – Mexico City / Cancun – Warszawa

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu
 • Noclegi w wysoko ocenianych, butikowych hotelach, głównie 3*, pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Wszystkie śniadania
 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota
 • lokalnego przewodnika w muzeum antropologii, Palenque, Tikal i Chichen Itza
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Opłat granicznych
 • Dodatkowych atrakcji (np. snorkeling, parki tematyczne na Jukatanie)
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Napiwków

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane