NEPAL

Helikopterem do Everestu
+ Chitwan lub Bhutan + Katmandu

10/13 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Jesteśmy pierwszą agencją w Polsce, która zabrała swoich klientów helikopterem na wysokość około 7000 m n.p.m., czyli Obozu Trzeciego pod Everestem, skąd szczyt najwyższej góry świata wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Zrób to z nami, w ekspresowym tempie, zupełnie bez wysiłku i aklimatyzacji.
 • Dodatkowy tlen. Do Twojej dyspozycji cały czas w czasie przepraw helikopterem oraz postojów pomiędzy lotami.
 • Świetny sprzęt. Helikoptery, którymi latamy, bardzo różnią się od tych używanych w rejonach nizinnych. To specjalistyczne maszyny o potężnej mocy i niesamowitej wytrzymałości, stworzone do działania w górach wysokich.
 • Elitarni piloci. Specyficzne ukształtowanie terenu Nepalu powoduje, że tutejsi piloci śmigłowcowi uchodzą za jednych z najlepszych świecie. Krótko mówiąc: jesteś w dobrych rękach.
 • Możliwość zastąpienia safari tajemniczym Bhutanem! Świetna okazja do poznania dwóch zbieżnych ze sobą kultur, osadzonych w całkiem odmiennie rządzonych krajach. Wszystko w niecałe dwa tygodnie. Więcej szczegółów na końcu sekcji „Dzień po dniu”.
 • Mała grupa składająca się z maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach masz lepszy kontakt z przewodnikiem a Twoje uwagi i oczekiwania będą zawsze zauważone.
 • Porządne noclegi i wyżywienie. Nocujemy w wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie. Jemy tylko w sprawdzonych, bezpiecznych miejscach.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Oto doskonała oferta dla tych, którzy nie mają czasu albo ochoty na trekking. Dla Ciebie na chwilę oszukamy biologię, dzięki czemu w ekspresowym tempie, bez aklimatyzacji, ale i zupełnie bezpiecznie, staniesz na Kala Patthar, na wysokości prawie 5300 m n.p.m. Jeżeli pogoda na to pozwoli, wzniesiesz się na wysokość około 7000 m n.p.m., czyli Obozu Trzeciego pod Everestem! Szczyt wydaje się być stamtąd niemal na wyciągnięcie ręki. Zobacz najwyższą górę świata z perspektywy zwykle zarezerwowanej dla wspinaczy. Zajmie Ci to tylko kilka godzin. Po drodze, w czasie postojów technicznych, zobaczysz malownicze miejscowości leżące w Himalajach. To jak teleportacja do innego świata z nieskończonym pięknem górskich widoków. Podczas wszystkich lotów i przystanków w górach będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen. Czas postojów w wyższych partiach jest ściśle kontrolowany. Po powrocie do stolicy czekają nas kolejne atrakcje: 2-dniowa, fascynująca podróż po najważniejszych zabytkach Doliny Kathmandu, a także 3-dniowe safari w widniejącym na liście UNESCO Parku Narodowym Chitwan z mnóstwem dzikich zwierząt. Całość „od drzwi do drzwi” trwa zaledwie 10 dni. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Katmandu.

DZIEŃ 2:  KATMANDU
Przylot do stolicy Nepalu na lotnisko Tribhuvan, skąd prywatnym minibusem udamy się do hotelu w energicznej dzielnicy Thamel. Wieczorem zjemy wspólną kolację powitalną w jednej z lokalnych restauracji.

CZĘŚĆ I: HELIKOPTER

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 3: HIMALAJE HELIKOPTEREM: LUKLA, SYANGBOCHE, KALA PATTHAR 
Na pokładzie helikoptera przedostajemy się do Lukli, miejscowości tranzytowej w Himalajach, położonej na 2860 m n.p.m. Po krótkiej przerwie technicznej polecimy jeszcze głębiej w Himalaje, by wylądować w Syangbochena 3780 m n.p.m. Tam zjemy lancz w Everest View Hotel, który jak sama nazwa wskazuje, oferuje wspaniały widok na Dolinę Khumbu z Everestem, trzecią największą górą świata – Lhotse oraz najpiękniejszą – Ama Dablam. Stamtąd helikopter może zabrać w dalszą podróż już tylko 3 osoby, dlatego rozdzielamy się na dwie mniejsze grupy, z których każda odbędzie własny lot w pobliże najwyższej góry świata. Przez około godzinę możemy napawać się bajkową panoramą i niezwykłym klimatem tego miejsca. Kolejnym przystankiem jest lądowisko na wzgórzu Kala Patthar, położone na ok. 5500 m n.p.m. To wyjątkowe miejsce, diametralnie różniące się od zgiełku Katmandu: lodowo-kamienna pustynia, wokół największe góry świata, a w dole potężny lodowiec i dolina Khumbu. Z pewnością będzie to dla Ciebie niezapomniana chwila. Ze względów bezpieczeństwa na Kala Patthar zostaniemy około 15 minut. Oczywiście zarówno tam, jak i podczas całego pobytu w górach, będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen w butlach. Ale to nie wszystko: jeżeli dopisze pogoda, pilot maszyny wleci w tzw.Dolinę Milczenia, czyli ponad słynnym Lodospadem Khumbu, wzdłuż drogi podejściowej dla wspinaczy zdobywających Everest. Celem jest pułap Obozu Trzeciego, czyli aż 7000 m n.p.m. To naprawdę wyjątkowe przeżycie! Nie martw się o swoje bezpieczeństwo, gdyż zadbają o nie jedni z najlepszych pilotów.

CZĘŚĆ II: DOLINA KATMANDU

DZIEŃ 4 – 5:  DOLINA KATMANDU
Przez kolejne dwa dni będziemy podróżować w rejonie stołecznej kotliny, odwiedzając najważniejsze zabytki regionu, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. królewskie place Durbar Squarez przynależnymi pałacami i pagodami, w tym najbardziej okazały, znajdujący się w zabytkowym mieście Bhaktapur. Na naszej agendzie jest również Świątynia Małp (Swayambunath) oraz najważniejsza świątynia Śiwy w Nepalu – Pashupatinath, gdzie zaobserwować można obrzędową kremację zwłok.

CZĘŚĆ III: SAFARI

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 6 – 8*:  SAFARI W PARKU NARODOWYM CHITWAN
Przelot do Parku Narodowego Chitwan, gdzie odwiedzimy lokalną wioskę, zamieszkałą przez lud Tharu, wiodący od pokoleń proste życie, według starych tradycji. Po obejrzeniu zachodu słońca z brzegu rzeki weźmiemy udział w przedstawieniu tanecznym wykonywanym przez miejscowych. Nocleg w lokalnym hotelu. Następnego dnia udamy się na safari. Najpierw odbędziemy rejs łodzią w dół rzeki Rapti, podczas którego będziemy mogli obserwować rzadkie gatunki krokodyli i ptaków. Po obiedzie ruszymy w dżunglę, gdzie mamy szansę spotkać słonie, nosorożce, małpy a nawet tygrysy. Kolejnego dnia po śniadaniu udamy się na lotnisko, skąd wylecimy do Katmandu. Wieczorem wspólna kolacja pożegnalna w stolicy Nepalu.

DZIEŃ 9:  KATMANDU, POWRÓT
Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

DZIEŃ 10: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

*UWAGA: Możliwość zastąpienia safari tajemniczym Bhutanem! Świetna okazja do poznania dwóch zbieżnych ze sobą kultur, osadzonych w całkiem odmiennie rządzonych krajach. W takim wypadku Twoja wyprawa potrwa 3 dzień dłużej. Aby poznać szczegóły pobytu w Bhutanie, mapę i zdjęcia, patrz program „BHUTAN”, dokąd możesz przejść klikając w ten link

powrót do góry strony


Cena i terminy

01.maja – 10.maja, 2020
01.maja – 13.maja, 2020 (z Bhutanem)
06.listopada – 15.listopada, 2020
06.listopada – 18.listopada, 2020 (z Bhutanem)
01.maja – 10.maja, 2021
01.maja – 13.maja, 2021 (z Bhutanem)
05.listopada – 14.listopada, 2021
05.listopada – 17.listopada, 2021 (z Bhutanem)

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2020 r.

Cena*
Helikopterem do Everestu do 7000 m + Katmandu + safari: 3490 PLN + 2390 USD + przelot**
Helikopterem do Everestu do 7000 m + Katmandu + Bhutan: 4590 PLN + 3490 USD + przelot**
link do Bhutanu

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu, prywatnym, klimatyzowanym minibusem
 • Wszystkie noclegi w wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie, pokoje 2-os. z  łazienką
 • Wszystkie śniadania
 • Kolację powitalną i pożegnalną w jednej z bardzo dobrych lokalnych restauracji Katmandu
 • Pełne ubezpieczenie*** KL + NNW + OC + bagaż
 • Dodatkowo podczas wyprawy helikopterowej:
  • przelot prywatnym helikopterem z 5. lądowaniami, na trasie Katmandu – Lukla – Syangboche – Everest Base Camp – Obóz I pod Everestem – Obóz II pod Everestem – pułap Obozu III pod Everestem (ok. 7000 m n.p.m.) – Lukla – Katmandu
  • polskojęzycznego lidera
  • lunch w Syangboche
  • tlen awaryjny
  • wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha
 • Dodatkowo podczas zwiedzania doliny Katmandu:
  • polskojęzycznego lidera i lokalnego przewodnika
  • bilety wstępu do atrakcji turystycznych wymienionych w programie
 • Dodatkowo podczas pobytu w Parku Narodowym Chitwan:
  • Przelot Katmandu – Bharatpur – Katmandu
  • pełne wyżywienie
  • udział w safari
  • wstęp do Parku Narodowego
  • polskojęzycznego lidera lokalnego przewodnika
  • występy artystyczne
 • Dodatkowo podczas zwiedzania Bhutanu:
  • Przelot Katmandu – Paro – Katmandu
  • Pełne wyżywienie
  • Przez cały pobyt: polskojęzycznego lidera, lokalnego przewodnika i prywatny samochód z kierowcą dla grupy
  • Noclegi w utrzymanych w tradycyjnym stylu, wysoko ocenianych hotelach o standardzie przynajmniej 4 gwiazdek
  • Wszystkie bilety wstępu i inne lokalne opłaty turystyczne

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia w Nepalu, oprócz wyżej wymienionego (w Katmandu obiadokolacje à la carte w lokalnych restauracjach)
 • Atrakcji dodatkowych
 • Opłat wizowych (Nepal: 40 USD, Bhutan: 40 USD)
 • Napiwków

* Cena przy pełnym obłożeniu helikoptera, czyli 4/5 osobach.

** Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

*** Osoby powyżej 64. roku życia: dopłata 200 pln. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane