NEPAL

Helikopterem do Everestu
+ Bhutan lub Pokhara i rafting

11/13 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Jesteśmy pierwszą agencją w Polsce, która zabrała swoich klientów helikopterem na wysokość około 6500 – 7000 m n.p.m., czyli Obozu Trzeciego pod Everestem, skąd szczyt najwyższej góry świata wydaje się być na wyciągnięcie ręki. W ekspresowym tempie, zupełnie bez wysiłku i konieczności aklimatyzacji.

 • Zobacz Everest, jak go widzą tylko wspinacze. Wlatując ponad Lodospadem Khumbu, między Lhotse a Everest, Góra ukazuje Ci swoje pełne oblicze. Zobaczysz ją z perspektywy zarezerwowanej wyłącznie dla wspinaczy, atakujących jeden z tych dwóch ośmiotysięczników.

 • Aż 4 międzylądowania: dwa w Lukli na 2840 m n.p.m., (gdzie będzie można pójść na spacer), jedno w Hotel Everest View na 3880 m n.p.m. (śniadanie na tarasie z niesamowitym widokiem) i jedno blisko szczytu Kala Patthar, na aż 5300 m n.p.m., skąd przy dobrej pogodzie doskonale widać szczyt Everestu.

 • Świetny sprzęt i elitarni piloci. Helikoptery, którymi latamy, bardzo różnią się od tych używanych w rejonach nizinnych. To specjalistyczne maszyny o potężnej mocy i niesamowitej wytrzymałości, stworzone do działania w górach wysokich. Specyficzne ukształtowanie terenu Nepalu powoduje, że tutejsi piloci śmigłowcowi uchodzą za jednych z najlepszych świecie. Krótko mówiąc: jesteś w dobrych rękach.

 • Po helikopterze do wyboru: Bhutan albo Pokhara z raftingiem. Wybierz przygodę, która najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom

 • Mała grupa składająca się z maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach masz lepszy kontakt z przewodnikiem a Twoje uwagi i oczekiwania będą zawsze zauważone.

 • Porządne noclegi i wyżywienie. Nocujemy wyłącznie w 4-gwiazdkowych, bardzo wysoko ocenianych hotelach. Stołujemy się w ciekawych i sprawdzonych miejscach.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Oto doskonała oferta dla tych, którzy nie mają czasu albo ochoty na trekking. Dla Ciebie na chwilę oszukamy biologię, dzięki czemu w ekspresowym tempie, bez aklimatyzacji, ale i zupełnie bezpiecznie, staniesz na Kala Patthar, na wysokości prawie 5300 m n.p.m. Jeżeli pogoda na to pozwoli, wzniesiesz się na wysokość około 7000 m n.p.m., czyli Obozu Trzeciego pod Everestem! Szczyt wydaje się być stamtąd niemal na wyciągnięcie ręki. Zobacz najwyższą górę świata z perspektywy zwykle zarezerwowanej dla wspinaczy. Zajmie Ci to tylko kilka godzin. Po drodze, w czasie postojów technicznych, zobaczysz malownicze miejscowości leżące w Himalajach. To jak teleportacja do innego świata z nieskończonym pięknem górskich widoków. Podczas wszystkich lotów i przystanków w górach będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen. Czas postojów w wyższych partiach jest ściśle kontrolowany. Po powrocie do stolicy czekają Cię kolejne atrakcje: 2-dniowa, fascynująca podróż po najważniejszych miejscach Doliny Katmandu, a także do wyboru: rafting i wizyta w Pokharze, obok Annapurny albo kontynuacja przygody w tajemniczym Bhutanie. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WYLOT

Wylot z Warszawy do Katmandu.

DZIEŃ 2: KATMANDU

Przylot do stolicy Nepalu na lotnisko Tribhuvan, skąd prywatnym minibusem udamy się do hotelu w energicznej dzielnicy Thamel. Wieczorem zjemy wspólną kolację powitalną w jednej z lokalnych restauracji.

CZĘŚĆ I: HELIKOPTER

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 3: HIMALAJE HELIKOPTEREM: LUKLA, SYANGBOCHE, KALA PATTHAR 

Na pokładzie helikoptera przedostajemy się do Lukli, miejscowości tranzytowej w Himalajach, położonej na 2860 m n.p.m. Po krótkiej przerwie technicznej polecimy jeszcze głębiej w Himalaje, by wylądować w Syangboche na 3780 m n.p.m. Tam zjemy lancz w Everest View Hotel, który jak sama nazwa wskazuje, oferuje wspaniały widok na Dolinę Khumbu z Everestem, trzecią największą górą świata – Lhotse oraz najpiękniejszą – Ama Dablam. Stamtąd helikopter może zabrać w dalszą podróż już tylko 3 osoby, dlatego rozdzielamy się na dwie mniejsze grupy, z których każda odbędzie własny lot w pobliże najwyższej góry świata. Przez około godzinę możemy napawać się bajkową panoramą i niezwykłym klimatem tego miejsca. Kolejnym przystankiem jest lądowisko na wzgórzu Kala Patthar, położone na ok. 5500 m n.p.m. To wyjątkowe miejsce, diametralnie różniące się od zgiełku Katmandu: lodowo-kamienna pustynia, wokół największe góry świata, a w dole potężny lodowiec i dolina Khumbu. Z pewnością będzie to dla Ciebie niezapomniana chwila. Ze względów bezpieczeństwa na Kala Patthar zostaniemy około 15 minut. Oczywiście zarówno tam, jak i podczas całego pobytu w górach, będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen w butlach. Ale to nie wszystko: jeżeli dopisze pogoda, pilot maszyny wleci w tzw. Dolinę Milczenia, czyli ponad słynnym Lodospadem Khumbu, wzdłuż drogi podejściowej dla wspinaczy zdobywających Everest. Celem jest pułap Obozu Trzeciego, czyli aż 7000 m n.p.m. To naprawdę wyjątkowe przeżycie! Nie martw się o swoje bezpieczeństwo, gdyż zadbają o nie jedni z najlepszych pilotów.

CZĘŚĆ II: KATMANDU, RAFTING, POKHARA

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 4 – 5: DOLINA KATMANDU

Przez kolejne dwa dni będziemy podróżować w rejonie stołecznej kotliny, odwiedzając najważniejsze zabytki regionu, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. królewskie place Durbar Square z przynależnymi pałacami i pagodami, w tym najbardziej okazały, znajdujący się w zabytkowym mieście Bhaktapur. Na naszej agendzie jest również Świątynia Małp (Swayambunath) oraz najważniejsza świątynia Śiwy w Nepalu – Pashupatinath, gdzie zaobserwować można obrzędową kremację zwłok.

DZIEŃ 6*: KATMANDU – RAFTING – POKHARA

Zaraz po wczesnym śniadaniu wyruszymy w kierunku Pokhary. Prywatnym, klimatyzowanym busem zapuścimy się w kręte nepalskie drogi, pośród niezliczonych zielonych wzgórz, pokrytych lasami i tarasami roślin uprawnych. Po około 3 godzinach, w sam raz na lunch, dotrzemy do najbardziej atrakcyjnego pod względem raftingu rejonu Nepalu, gdzie rzeka Buri Gandaki wpada do Trishuli. Wsiadając na pokład dużego, solidnego pontonu, ogarnie nas uczucie podekscytowania – przez kolejne 3 godziny będzie on naszą oazą, pośród nurtu jednej z głównych rzek kraju, jej wartkimi bystrzami i imponującymi wąwozami.

Po zakończonym raftingu udamy się w dalszą drogę do Pokhary, klimatycznego, drugiego co do wielkości miasta Republiki, którego sielankowa atmosfera znacznie odbiega od gwaru głównej metropolii. Na miejsce dotrzemy popołudniu, zakwaterowując się w ładnym, wysoko ocenianym 4-gwiazkowym hotelu, tuż przy brzegu malowniczego jeziora Phewa.

DZIEŃ 7: POKHARA

Po kilku intensywnych dniach czeka nas trochę relaksu w jakże malowniczej Pokharze. Po śniadaniu zachęcamy do spaceru w rejonie nabrzeża Lakeside, gdzie między innymi znajduje się szeroki wybór dobrej jakości pamiątek (Nepal oferuje ich niezwykle szeroki wybór). Po lunchu kilkunastominutowa przejażdżka na południe miasta, do obozu przesiedleńców i centrum rękodzieła Tashiling, gdzie dowiemy się więcej o ciekawej i trudnej historii tybetańskich uchodźców lat ’50 i ‘60. Znowu kilkanaście minut jazdy, tym razem na wschód do International Mountain Museum, powstałego aby uczcić największe wydarzenia i dokonania wysokogórskiej historii. Zostało podzielone na 3 części: Himalaje, świat oraz najważniejsi zdobywcy wszechczasów. Po południu powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: SARANKOT, DHAMPUS

Jeszcze przed świtem czeka nas 30-minutowy przejazd do punktu widokowego Sarankot, aby zaobserwować niepowtarzalny wschód słońca, z zapierającym dech w piersiach widokiem na aż 3 ośmiotysięczniki: Annapurnę, Dhaulagiri i Manaslu. Zaraz po tym spektakularnym poranku chętni będą mogli skorzystać z najbardziej stromego i najszybszego zip-line świata. Dalej już wspólnie zwiedzimy lokalny klasztor buddyjski, po czym ruszymy busem do położonej niedaleko wioski Phedi. Stamtąd ruszymy na ok. 2-godzinny spacer do wioski Dhampus, położonej w malowniczej dolinie otoczonej olbrzymimi Himalajami. Spacerując przez tarasy uprawne lokalny przewodnik opowie nam nieco więcej o życiu codziennym i zwyczajach lokalnej ludności Gurung. Wieczorem romantyczna kolacja z przepiękną panoramą na góry i nocleg w lodży.

DZIEŃ 9: JEZIORO PHEWA. KATMANDU

Skoro świt przejdziemy samochodem do Pokhary, po czym udamy się w rejs łódką na jeziorze Phewa. Będziemy napawać się wspaniałymi górskimi widokami, a jeżeli pogoda na to pozwoli, zobaczymy szczyty wspaniałych ośmiotysięczników: Annapurny i Dhaulagiri. Zajrzymy też do urokliwie położonej na wysepce świątyni hinduistycznej Tal Barahi. Koło południa wylot do Katmandu. Na koniec dnia kolacja pożegnalna w jednej z doskonałych restauracji, z występem lokalnych artystów.

DZIEŃ 10: WYLOT DO POLSKI

Ostatnie wspólne śniadanie i spacer po Thamelu, ostatnie pamiątki. Wreszcie pożegnanie z naszym oddanym lokalnym zespołem, przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 11: WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

*UWAGA: Możliwość zastąpienia Pokhary tajemniczym Bhutanem! Świetna okazja do poznania dwóch zbieżnych ze sobą kultur, osadzonych w całkiem odmiennie rządzonych krajach. W takim wypadku Twoja wyprawa potrwa 3 dni dłużej. Aby poznać szczegóły pobytu w Bhutanie, mapę i zdjęcia, patrz program „BHUTAN”, dokąd możesz przejść klikając w ten link

powrót do góry strony


Cena i terminy

Bhutan + helikopterem do Everestu do 7000 m + Dolina Katmandu

Cena wyprawy*:
4390 PLN + 5690 USD + przelot**

Terminy:
01.października – 13.października, 2024
01.listopada – 13.listopada, 2024

01.kwietnia – 13.kwietnia, 2025
01.maja – 13.maja, 2025
30.września – 12.października, 2025
31.października – 12.listopada, 2025

 


Helikopterem do Everestu do 7000 m + Pokhara z raftingiem + Dolina Katmandu

Cena wyprawy*:
2790 PLN + 2990 USD + przelot**

Terminy:
01.października – 11.października, 2024
01.listopada – 11.listopada, 2024

01.kwietnia – 11.kwietnia, 2025
01.maja – 11.maja, 2025
30.września – 10.października, 2025
31.października – 10.listopada, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu, prywatnym, klimatyzowanym minibusem
 • Wszystkie noclegi w bardzo wysoko ocenianych, 4-gwiazdowych hotelach, pokoje 2-os. z  łazienką
 • Wszystkie śniadania
 • Kolację powitalną i pożegnalną w jednej z bardzo dobrych lokalnych restauracji Katmandu
 • Polskojęzycznego lidera
 • Pełne ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż
 • Dodatkowo podczas wyprawy helikopterowej:
 • przelot prywatnym helikopterem z 5. lądowaniami, na trasie Katmandu – Lukla – Syangboche – Everest Base Camp – Obóz I pod Everestem – Obóz II pod Everestem – pułap Obozu III pod Everestem (ok. 6500 – 7000 m n.p.m.) – Lukla – Katmandu
 • polskojęzycznego lidera
 • lunch w Syangboche
 • tlen awaryjny
 • wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha
 • Dodatkowo podczas zwiedzania doliny Katmandu:
 • lokalnego przewodnika
 • Dodatkowo podczas raftingu i pobytu w Pokharze:
 • 3-godzinny rafting na rzece Trishuli z asekuracją i całym potrzebnym ekwipunkiem
 • lunch podczas raftingu
 • lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Pokhary
 • rejs po jeziorze Phewa
 • wycieczkę na wschód słońca do Sarankot
 • Przelot Pokhara – Katmandu
 • Dodatkowo podczas zwiedzania Bhutanu:
 • Przelot Katmandu – Paro – Katmandu
 • Pełne wyżywienie
 • Przez cały pobyt: polskojęzycznego lidera, lokalnego przewodnika i prywatny samochód z kierowcą dla grupy
 • Noclegi w pięknych, tradycyjnych, wysoko ocenianych hotelach o standardzie przynajmniej 4 gwiazdek
 • Wszystkie bilety wstępu i inne lokalne opłaty turystyczne

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia w Nepalu, oprócz wyżej wymienionego (obiady i kolacje w polecanych, lokalnych restauracjach)
 • Biletów wstępu do muzealnych/historycznych atrakcji turystycznych w Katmandu i Pokharze (ok. 70 USD)
 • Atrakcji dodatkowych (w tym zip-line i lotu w tandemie paralotnią)
 • Opłat wizowych (Nepal: 30 USD, Bhutan: 40 USD)
 • Napiwków

* Cena przy pełnym obłożeniu helikoptera, czyli 4/5 osobach

** Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane