NEPAL

 

Helikopterem do Everestu
+ Chitwan lub Bhutan + Katmandu

 

10/13 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Jesteśmy pierwszą agencją w Polsce, która zabrała swoich klientów helikopterem na wysokość ponad 7000 m.n.p.m., czyli Obozu Trzeciego pod Everestem, skąd szczyt najwyższej góry świata wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Zrób to z nami, w ekspresowym tempie, zupełnie bez wysiłku i aklimatyzacji.
 • Dodatkowy tlen. Do Twojej dyspozycji cały czas w czasie przepraw helikopterem oraz postojów pomiędzy lotami.
 • Świetny sprzęt. Helikoptery, którymi latamy, bardzo różnią się od tych używanych w rejonach nizinnych. To specjalistyczne maszyny o potężnej mocy i niesamowitej wytrzymałości, stworzone do działania w górach wysokich.
 • Elitarni piloci. Specyficzne ukształtowanie terenu Nepalu powoduje, że tutejsi piloci śmigłowcowi uchodzą za jednych z najlepszych świecie. Krótko mówiąc: jesteś w dobrych rękach.
 • Możliwość zastąpienia safari tajemniczym Bhutanem! Świetna okazja do poznania dwóch zbieżnych ze sobą kultur, osadzonych w całkiem odmiennie rządzonych krajach. Wszystko w niecałe dwa tygodnie. Więcej szczegółów na końcu sekcji „Dzień po dniu”.
 • Mała grupa składająca się z maksymalnie 8 uczestników. W takich warunkach masz lepszy kontakt z przewodnikiem a Twoje uwagi i oczekiwania będą zawsze zauważone.
 • Porządne noclegi i wyżywienie. Nocujemy w wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie. Jemy tylko w sprawdzonych, bezpiecznych miejscach.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Oto doskonała oferta dla tych, którzy nie mają czasu albo ochoty na trekking. Dla Ciebie na chwilę oszukamy biologię, dzięki czemu w ekspresowym tempie, bez aklimatyzacji, ale i zupełnie bezpiecznie, staniesz na Kala Patthar, na wysokości prawie 5300 m.n.p.m. Jeżeli pogoda na to pozwoli, wzniesiesz się na wysokość aż 7000 m.n.p.m., czyli Obozu Trzeciego pod Everestem!. Szczyt wydaje się być stamtąd niemal na wyciągnięcie ręki. Zobacz najwyższą górę świata z perspektywy zwykle zarezerwowanej dla wspinaczy. Zajmie Ci to tylko kilka godzin. Po drodze, w czasie postojów technicznych, zapoznasz się z Szerpami w ich malowniczych miejscowościach, głęboko w Himalajach. To jak teleportacja do innego świata z nieskończonym pięknem górskich panoram. Podczas wszystkich lotów i przystanków w górach, będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen, a czas postojów w wyższych partiach jest ściśle kontrolowany. Po powrocie do stolicy czekają nas kolejne atrakcje: 2-dniowa, fascynująca podróż po najważniejszych zabytkach Doliny Kathmandu, a także 3-dniowe safari w widniejącym na liście UNESCO Parku Narodowym Chitwan, z całym mnóstwem dzikich zwierząt. Całość ”od drzwi do drzwi” trwa zaledwie 10 dni. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu*

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Katmandu.

DZIEŃ 2:  KATMANDU
Przylot do stolicy Nepalu na lotnisko Tribhuvan, skąd prywatnym minibusem udamy się do hotelu w energicznej dzielnicy Thamel. Wieczorem zjemy wspólną kolację powitalną w jednej z lokalnych restauracji.

CZĘŚĆ I: HELIKOPTER

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 3:  HIMALAJE HELIKOPTEREM: LUKLA, SYANGBOCHE, KALA PATTHAR 
Na pokładzie helikoptera przedostajemy się do Lukli, miejscowości tranzytowej w Himalajach, położonej na 2860 m.n.p.m. Po krótkiej przerwie technicznej lecimy jeszcze głębiej w Himalaje, by wylądować w Syangboche na 3780 m.n.p.m. Tam zjemy śniadanie w Everest View Hotel, który, jak sama nazwa wskazuje, oferuje wspaniały widok na Dolinę Khumbu z Everestem, trzecią największą górą świata – Lhotse oraz najpiękniejszą – Ama Dablam. Stamtąd helikopter może zabrać w dalszą podróż już tylko 3 osoby, dlatego rozdzielamy się na dwie mniejsze grupy, z których każda odbędzie własny lot w pobliże najwyższej góry świata. Przez około godzinę możemy napawać się bajkową panoramą i niezwykłym klimatem tego miejsca. Kolejnym przystankiem jest lądowisko na wzgórzu Kala Patthar, położone na ok. 5500 m.n.p.m. To wyjątkowe miejsce, diametralnie różniące się od zgiełku Katmandu: lodowo-kamienna pustynia, wokół największe góry świata, ze szczytem Everestu tuż obok, a w dole potężny lodowiec i dolina Khumbu. Z pewnością będzie to dla Ciebie niezapomniana chwila pełna ekscytacji. Ze względów bezpieczeństwa na Kala Patthar zostaniemy około 15 minut. Oczywiście zarówno tam, jak i podczas całego pobytu w górach, będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen w butlach. Ale to nie wszystko: jeżeli dopisze pogoda, pilot maszyny wleci w tzw. Dolinę Milczenia, czyli ponad słynnym Lodospadem Khumbu, wzdłuż drogi podejściowej dla wspinaczy. Celem jest pułap Obozu Trzeciego, czyli aż 7000 m.n.p.m. To naprawdę wyjątkowe przeżycie! Nie martw się o swoje bezpieczeństwo, zadbają o nie jedni z najlepszych pilotów świata, którzy na co dzień zajmują się ratownictwem górskim. Na koniec dnia wracamy do Katmandu, po drodze jeszcze raz zatrzymując się w Lukli. Wieczorem wspólna kolacja, podczas której podzielimy się wrażeniami z tego pełnego emocji dnia.

CZĘŚĆ II: ZWIEDZANIE DOLINY KATMANDU

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 4 – 5:  DOLINA KATMANDU
Przez kolejne dwa dni będziemy podróżować w rejonie stołecznej kotliny, odwiedzając najważniejsze zabytki regionu, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. królewskie place Durbar Square z przynależnymi pałacami i pagodami, w tym najbardziej okazały, znajdujący się w zabytkowym mieście Bhaktapur. Na naszej agendzie jest również Świątynia Małp czyli Swayambunath, czy najważniejsza świątynia Śiwy w Nepalu – Pashupatinath, gdzie zaobserwować można obrzędową kremację zwłok.

CZĘŚĆ III: SAFARI

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 6 – 8*:  SAFARI W PARKU NARODOWYM CHITWAN
Przelot do Parku Narodowego Chitwan, gdzie odwiedzimy lokalną wioskę, zamieszkałą przez lud Tharu, wiodący od pokoleń proste życie, według starych tradycji. Po obejrzeniu zachodu słońca z brzegu rzeki weźmiemy udział w przedstawieniu tanecznym wykonywanym przez miejscowych. Nocleg w lokalnym hotelu. Następnego dnia udamy się na safari. Najpierw odbędziemy rejs łodzią w dół rzeki Rapti, podczas którego będziemy mogli obserwować rzadkie gatunki krokodyli i ptaków. Po obiedzie ruszymy w dżunglę, gdzie mamy szansę spotkać słonie, nosorożce, małpy a nawet tygrysy. Kolejnego dnia po śniadaniu udamy się na lotnisko, skąd wylecimy do Kathmandu. Wieczorem wspólna kolacja pożegnalna w stolicy Nepalu.

DZIEŃ 9:  KATMANDU, POWRÓT
Czas wolny, ostatnie zakupy i powrót do Polski.

DZIEŃ 10: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

*UWAGA: Możliwość zastąpienia safari tajemniczym Bhutanem! Świetna okazja do poznania dwóch zbieżnych ze sobą kultur, osadzonych w całkiem odmiennie rządzonych krajach. W takim wypadku Twoja wyprawa potrwa 3 dzień dłużej. Aby poznać szczegóły pobytu w Bhutanie, mapę i zdjęcia, patrz program „BHUTAN”, dokąd możesz przejść klikając w ten link

powrót do góry strony

Cena i terminy

21.listopada – 30.listopada, 2018
01.maja – 10.maja, 2019
01.maja – 13.maja, 2019
(z Bhutanem)
06.listopada – 15.listopada, 2019
06.listopada – 18.listopada, 2019
(z Bhutanem)

Raz na pół roku aktualizujemy terminy naszych wypraw. Następna aktualizacja: 01.01.2019 r.
.
Cena* helikopterem do Everestu na 7000 m.n.p.m. + Katmandu + safari: 3390 PLN + 2290 USD + przelot**
Cena* helikopterem do Everestu na  7000 m.n.p.m. + Katmandu + Bhutan: 4890 PLN + 3290 USD + przelot**

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu, prywatnym, klimatyzowanym minibusem
 • Wszystkie noclegi w wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie, pokoje 2-os. z  łazienką
 • Wszystkie śniadania
 • Kolację powitalną i pożegnalną w jednej z bardzo dobrych lokalnych restauracji Katmandu
 • Pełne ubezpieczenie*** KL + NNW + OC + bagaż
 • Dodatkowo podczas wyprawy helikopterowej:
  • przelot prywatnym helikopterem z 5. lądowaniami, na trasie Katmandu – Lukla – Syangboche – Everest Base Camp – Obóz I pod Everestem – Obóz II pod Everestem – pułap Obozu III pod Everestem (ok. 7000 m.n.p.m.) – Lukla – Katmandu
  • polskojęzycznego lidera
  • lunch w Syangboche
  • tlen awaryjny
  • wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha
 • Dodatkowo podczas zwiedzania doliny Katmandu:
  • polskojęzycznego lidera i lokalnego przewodnika
  • bilety wstępu do atrakcji turystycznych wymienionych w programie
 • Dodatkowo podczas pobytu w Parku Narodowym Chitwan:
  • Przelot Katmandu – Bharatpur – Katmandu
  • pełne wyżywienie
  • udział w safari
  • wstęp do Parku Narodowego
  • polskojęzycznego lidera lokalnego przewodnika
  • występy artystyczne
 • Dodatkowo podczas zwiedzania Bhutanu:
  • Przelot Katmandu – Paro – Katmandu
  • Pełne wyżywienie
  • Przez cały pobyt: polskojęzycznego lidera, lokalnego przewodnika i prywatny samochód z kierowcą dla grupy
  • Noclegi w utrzymanych w tradycyjnym stylu, wysoko ocenianych hotelach o standardzie przynajmniej 4 gwiazdek
  • Wszystkie bilety wstępu i inne lokalne opłaty turystyczne

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia w Nepalu, oprócz wyżej wymienionego (w Katmandu obiadokolacje à la carte w lokalnych restauracjach)
 • Atrakcji dodatkowych
 • Opłat wizowych (Nepal: 40 USD, Bhutan: 40 USD)
 • Napiwków

* Cena przy pełnym obłożeniu helikoptera, czyli 4 osobach.

** Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

*** Osoby powyżej 64. roku życia: dopłata 200 pln. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂


Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy:

Polityka prywatności Sunsary