BHUTAN

+ Dolina Katmandu + helikopterem do Everestu

12/13 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Najbardziej komfortowa oferta zwiedzania Bhutanu na polskim rynku. Dzięki nam nie tylko poznasz hermetyczną kulturę Królestwa Smoka i zasmakujesz gościnności jego mieszkańców, ale i odpoczniesz w doskonałych, wysoko ocenianych hotelach, utrzymanych w tradycyjnym stylu, o standardzie przynajmniej 4*.
 • Doskonałe połączenie Bhutanu z Nepalem. Świetna okazja do poznania dwóch zbieżnych ze sobą kultur, osadzonych w całkiem odmiennie rządzonych krajach. Wszystko w niecałe dwa tygodnie.
 • Opieka i serwis najwyższej klasy: podczas całej wyprawy nasza kameralna grupa ma do dyspozycji doświadczonego polskiego lidera-specjalistę, lokalnych przewodników i prywatnych kierowców. Z taką obstawą czujesz się jak prawdziwy VIP.
 • Możliwość odbycia lotu helikopterem do Everestu aż na 7000 m.n.p.m. Chcesz przeżyć  zupełnie niebywałą przygodę, którą organizujemy jako jedyni w Polsce? Na końcu sekcji „Dzień po dniu” znajdziesz link do lotu helikopterem aż na wysokość obozu III na Evereście. Chociaż przeniesiemy Cię w sam środek Wielkich Himalajów, ta atrakcja wydłuży Twój pobyt o zaledwie 1 dzień. Więcej szczegółów na końcu sekcji „Dzień po dniu”.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Witaj w Królestwie Smoka, jednym z najbardziej intrygujących miejsc na Ziemi. Bhutan, należący do najsłabiej rozwiniętych gospodarczo krajów świata, gdzie za sprawą skrajnego izolacjonizmu podstawowe zdobycze zachodniej cywilizacji dotarły zaledwie kilkadziesiąt lat temu, posiada równocześnie jeden z najwyższych wskaźników zadowolenia z życia. Tutejsi mieszkańcy głęboko wierzą w szczęście, będące w niemal całkowitym oderwaniu od masowej konsumpcji dóbr materialnych. Takiemu podejściu do życia pomaga filozofia buddyzmu, gorliwie wyznawana przez większość społeczeństwa. Tajemniczości Bhutanowi dodaje jego wyjątkowa geografia: schowany głęboko w objęciach chińskiego Tybetu i Indii, bez dostępu do morza, niemal całkowicie pokryty górami różnej wielkości. Połowa kraju leży ponad 3000 m n.p.m., a na jego terenie jest aż 20 siedmiotysięczników! Całość stłoczona na powierzchni mniejszej niż Szwajcaria, co jak na warunki azjatyckie jest mikroskopijną wielkością. Pośród lasów i gór Bhutanu zbudowano system charakterystycznych, wyjątkowo malowniczych fortyfikacji klasztornych, stanowiących jedną z największych atrakcji turystycznych kraju. Chodź w ostatnim czasie Bhutan bardziej otworzył się świat, nadal pozostaje krajem poza globalnym systemem rezerwacji lotniczych, w którym dostęp do Internetu ma ok. 2% mieszkańców. Zabierając Cię do Bhutanu nie rezygnujemy z naszej filozofii organizowania wypraw jednocześnie autentycznych i komfortowych. Napawając się piękną przyrodą i wyjątkową kulturą tego miejsca, możesz liczyć na komfortowy transport, wysoko oceniane, przynajmniej 4* hotele oraz pełną opiekę polskojęzycznych liderów i lokalnych przewodników podczas całej wyprawy. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Katmandu.

DZIEŃ 2: KATMANDU
Przylot do stolicy Nepalu na lotnisko Tribhuvan, skąd prywatnym minibusem udamy się do hotelu w energicznej dzielnicy Thamel. Wieczorem zjemy wspólną kolację powitalną w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w butikowym hotelu, jednym z najwyżej ocenianych w Katmandu.

CZĘŚĆ I: ZWIEDZANIE DOLINY KATMANDU

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 3 – 4: DOLINA KATMANDU
Przez kolejne dwa dni będziemy podróżować w rejonie stołecznej kotliny, odwiedzając najważniejsze zabytki regionu, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. królewskie place Durbar Square z przynależnymi pałacami i pagodami, w tym najbardziej okazały, znajdujący się w zabytkowym mieście Bhaktapur. Na naszej agendzie jest również Świątynia Małp czyli Swayambunath, czy najważniejsza świątynia Śiwy w Nepalu – Pashupatinath, gdzie zaobserwować można obrzędową kremację zwłok.

CZĘŚĆ II: BHUTAN

DZIEŃ 5: PRZELOT DO BHUTANU, THIMPU
Przygoda z Bhutanem (bhut. Druk Jul w tłum. Kraj Grzmiącego Smoka), rozpoczyna się od lotu z Kathmandu do Paro. Przelot nad ośnieżonymi Himalajami dostarcza wielu wrażeń, a największym z nich jest lądowanie dolinie Paro. Pas startowy, jak żartują Bhutańczycy, to jedyny tak długi i prosty odcinek w kraju. Po przylocie przejazd do Thimphu, gdzie zobaczymy jeden z największych na świecie posągów Buddy Siakjamuniego (Budda Historyczny). Złocony Dordenma posadowiony na gigantycznym lotosowym tronie wznosi się na wzgórzu, skąd rozpościera się wspaniała panorama na miasto i okolice. Nocleg w komfortowym, wysoko ocenianym, 4-gwiazdkowym hotelu w Thimphu.

DZIEŃ 6: BHUTAN, THIMPU
Rześkim rankiem po śniadaniu wyruszymy na eksplorację doliny Kabesa. Leśną krętą ścieżką powędrujemy na szczyt wzgórza, prosto do bram XVII-wiecznej Cheri Gompy (2600 m n.p.m.). Kameralny buddyjski klasztor uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Bhutanie. Następnie wrócimy do Thimphu, by odwiedzić Taschihodzong(Fort Pomyślnej Doktryny) na zachodnim brzegu rzeki Wang Chu, czyli letnią siedzibę władz Bhutanu oraz głównego duchownego Je Khempo. Dzień zakończymy spacerem po mieście.

DZIEŃ 7: BHUTAN, THIMPU – WANGDUE & PUNAKHA
Po śniadaniu opuszczamy smoczą stolicę. Przejazd do dolin Wandgue i Punakha. Malownicza trasa (droga wykuta w skałach) pnie się serpentynami do przełęczy Dochu (3150 m n.p.m.), na grani Himalajów Wschodnich. Zobaczymy tam 108 czortenów przepasanych bielonym murem, a za nimi leśny labirynt z tysiącami kolorowych flag modlitewnych. Niegdyś przez Dochu La wiódł szlak handlowy, a wędrujących kupców atakowała złośliwa demonica, pokonana przez ukochanego świętego Bhutanu – Drukpę Kunleya. Dalszy przejazd, a następnie przechadzka przez wieś do niezwykłej Chimi Lhakhang. Bogato zdobioną wizerunkami fallusów ŚwiątynięPłodności (XV w.) odwiedzają ludzie z najodleglejszych zakątów kraju. Wnętrza sanktuarium kryją pełne wspaniałości malowidła ze scenami z życia Kunleya, posągi i atrybuty Szalonego Jogina: fallus, łuk i strzały. Chętni poznania natury przyszłości mogą zasięgnąć porady mnicha zajmującego się wróżbami. Przyjazd do Wangdue & Punakha, zakwaterowanie w komfortowym, wysoko ocenianym, 4-gwiazdowym hotelu.

DZIEŃ 8: BHUTAN, WANGDUE & PUNAKHA – PARO
Po śniadaniu ścieżką pośród sosnowych lasów powędrujemy do Khamsum Yulley Namgyal Chorten, stupy zbudowanej na cześć Bhutanu przez Królową Matkę – Ashi Tsering. Przejdziemy też przez tradycyjny wiszący most na rzece Puna Tsang Chhu. Następnie zwiedzimy najpiękniejszy i największy dzong w kraju, zbudowany przez „ojca Bhutanu” Zaddrunga. Pałac Wielkiej Radości – arcydzieło bhutańskich budowniczych: snycerzy i malarzy – to zimowa stolica Je Khempo oraz miejsce koronacji I króla. Trasę do Paro urozmaicać nam będą spektakularne widoki: ogromne zalesione góry, u stóp których wiją się rzeki, doliny z polami uprawnymi i rozsianymi domostwami. Po drodze przystanek w Zilukha Gompie, dawnym przytułku dla kobiet, a dzisiaj żeńskim klasztorze, który jest domem dla ok. 200 mniszek w różnym wieku. Przyjazd do Paro, zakwaterowanie, odpoczynek. Nocleg w komfortowym, wysoko ocenianym, 4-gwiazdowym hotelu.

DZIEŃ 9: BHUTAN, PARO TAKTSANG (TYGRYSIE GNIAZDO)
Wcześnie rano wyruszymy na spotkanie z „ikoną” Bhutanu. Taktsang (Tygrysie Gniazdo; 2950 m n.p.m.) to zwieńczenie duchowej historii kraju i świadectwo hartu ducha Bhutańczyków. Kompleks świątyń na cześć Guru Rinpoche, któremu kraj zawdzięcza buddyzm, zbudowano na krawędzi urwiska na skalnej półce 900 m nad dnem doliny. Część wykuta jest w skałach, część dobudowano transportując na ludzkich grzbietach potrzebne materiały. Trasa prowadzi przez las, po drodze będziemy mijać kapliczki, młynki modlitewne i flagi rozwieszone na drzewach. Podejście jest strome, jednak zjawiskowe widoki wynagrodzą wszelki trud. Zwiedzanie zakończymy wizytą w najstarszej świątyni kraju – Kyichu Lhakhang (VII w.). Wieczór spędzimy w bhutańskim stylu. Udamy się do lokalnego domostwa. Tam, najpierw czeka nas relaks podczas tradycyjnej kąpieli (pachnące świeżym drewnem wanny napełniane są lodowatą wodą ze strumienia, którą ogrzewa się rozgrzanymi kamieniami), a następnie wspólne z Bhutańczykami przygotowanie kolacji.

DZIEŃ 10: BHUTAN – KATMANDU
Rano wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Paro. Przelot do Katmandu. Tam możliwość zwiedzenia alternatywnych zabytków/ciekawostek stolicy. Nocleg jak dnia 2.

DZIEŃ 11: KATMANDU, POWRÓT
Czas wolny, ostatnie zakupy, wylot do Polski

DZIEŃ 12: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

*UWAGA: możliwość rozszerzenia wyprawy o niepowtarzalny lot helikopterem na wysokość obozu III na Evereście, czyli ca. 7000 m n.p.m., z kilkoma postojami w Himalajach. W takim wypadku Twoja wyprawa rozpocznie się 1 dzień wcześniej. Aby poznać szczegóły lotu, jego mapę i zdjęcia, patrz „DZIEŃ 3” programu „NEPAL – Helikopterem do Everestu”, dokąd możesz przejść klikając w ten link

powrót do góry strony

Galeria

powrót do góry strony

Cena i terminy

02.maja – 13.maja, 2019
01.maja – 13.maja, 2019 
(z lotem helikopterem do Everestu)
07.listopada – 18.listopada, 2019
06.listopada – 18.listopada, 2019 
(z lotem helikopterem do Everestu)
02.maja – 13.maja, 2020
01.maja – 13.maja, 2020 
(z lotem helikopterem do Everestu)
07.listopada – 18.listopada, 2020
06.listopada – 18.listopada, 2020 
(z lotem helikopterem do Everestu)

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2019 r.

Cena Bhutan + Dolina Katmandu: 2990 PLN + 2390 USD + przelot**
Cena* Bhutan + Katmandu + helikopterem do Everestu: 4990 PLN + 3690 USD + przelot**

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu nowoczesnym, prywatnym, klimatyzowanym minibusem
 • Pełne ubezpieczenie*** KL + NNW + OC + bagaż
 • Wszystkie bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie i inne lokalne opłaty turystyczne
 • Przelot Katmandu – Paro – Katmandu
 • W Bhutanie noclegi w doskonałych, utrzymanych w tradycyjnym stylu, wysoko ocenianych hotelach o standardzie przynajmniej 4 gwiazdek
 • W Nepalu noclegi w wysoko ocenianym hotelu o bardzo dobrym standardzie, pokoje 2-os. z łazienką
 • W Bhutanie: Pełne wyżywienie
 • W Nepalu: śniadania****
 • Kolację powitalną i pożegnalną w jednej z bardzo dobrych lokalnych restauracji Katmandu
 • W Bhutanie przez cały pobyt: polskojęzycznego lidera, lokalnego przewodnika i prywatny samochód z kierowcą dla grupy
 • W Nepalu: przez cały pobyt polskojęzycznego lidera oraz lokalnego przewodnika na czas zwiedzania Doliny Katmandu
 • Dodatkowo podczas wyprawy helikopterowej:
  • przelot prywatnym helikopterem z 5. lądowaniami, na trasie Katmandu – Lukla – Syangboche – Everest Base Camp – Obóz I pod Everestem – Obóz II pod Everestem – pułap Obozu III pod Everestem (ok. 7000 m.n.p.m.) – Lukla – Katmandu
  • polskojęzycznego lidera
  • lunch w Syangboche
  • tlen awaryjny
  • wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia w Nepalu, oprócz wyżej wymienionego
 • Atrakcji dodatkowych
 • Opłat wizowych (Nepal: 40 USD, Bhutan: 40 USD)
 • Napiwków

* Cena przy pełnym obłożeniu helikoptera, czyli 4/5 osobach.

** Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

*** Osoby powyżej 64. roku życia: dopłata 200 pln. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.

****Lunche i obiadokolacje jemy na własny koszt w różnych, bardzo dobrych restauracjach dzielnicy Thamel i nie tylko.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane