ISLANDIA

Wulkany i Arktyka w cudotwórczym tańcu

9/17 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Kompleksowe zwiedzanie wyspy. Program wyprawy obejmuje zwiedzanie wszystkich atrakcyjnych widokowo rejonów Islandii, jednocześnie w czasie jego realizacji bardzo dbamy o Twój komfort. Oprócz klasycznej trasy dookoła Wyspy, zabierzemy Cię na najbardziej spektakularne półwyspy, dziewiczo piękne Zachodnie Fiordy, turystycznie jeszcze nie do końca odkryte wschodnie wybrzeże, a nawet zapuścimy się w trudno dostępny głąb kraju, do przepięknej doliny Landmannalaugar.

 • Najlepszy okres w roku, miejsca noclegowe doskonałej jakości. Dajemy Ci możliwość podróży doskonalej, czyli najpełniejszego, a zarazem najbardziej komfortowego doświadczania Islandii.

 • Wysokiej klasy pojazdy terenowe z dużym zapasem miejsca dla każdego. Podczas całej wyprawy korzystamy z dużych, wygodnych mikrobusów terenowych 4×4, pozostawiając w nich zawsze 2-3 wolne miejsca dla lepszego komfortu uczestników (w wersji ekspresowej: nowe, komfortowe minibusy klasy premium).

 • Bogaty program, który nie męczy. Zapoznaj się z nim dokładnie, a zobaczysz, że nie brakuje w nim czasu na odpoczynek i dobre jedzenie. Każdy będzie miał niejedną chwilę dla siebie, własnych spokojnych przemyśleń i głębokiego obcowania z tą doprawdy magiczną przyrodą.

 • Wybitna znajomość Islandii. Osoba przygotowująca program jest od wielu lat silnie związana z Wyspą, mieszkając tam przez większą część roku. Dzięki temu możemy zabrać Was w miejsca najbardziej popularne, ale i tam, gdzie docierają nieliczni.

 • Jak zawsze mała grupa. Podczas wypraw na Islandię grupy składają się z maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach więcej zobaczysz, masz też lepszy kontakt z pilotem, a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Określenie „typowo skandynawski” przywodzi nam na myśl konkretne skojarzenia: kiedy mowa o przyrodzie to surowa i dzika; architektura – skromna i minimalistyczna; pogoda zimna, a ludzie nieco wycofani. Islandia podnosi te asocjacje na nowy, wyższy poziom. Wyobraź sobie: najbardziej wysuniętą na północ wyspę świata z tak intensywną aktywnością wulkaniczną, gdzie gorące wnętrze ziemi nieustępliwie bije się z podbiegunowym lodem; obszar 1/3 powierzchni Polski, z liczbą ludności mniejszą niż w Lublinie; mieszkańców  o prawdziwie wyspiarskiej mentalności, kochających swój kraj i jego niuanse, nielubiących turystycznego tłoku, bardzo chroniących swoją przyrodę i dziedzictwo kulturowe. Wyobraź sobie kraj bogaty, z nieograniczonym dostępem do darmowych źródeł energii, gdzie najważniejszym zadaniem architektury oprócz służenia człowiekowi, jest harmonia z otaczającą przyrodą. Taka właśnie jest Islandia – zupełnie wyjątkowa. Zorganizowanie komfortowej wyprawy po Islandii w sezonie letnim wymaga gruntownej organizacji i sporych środków, ale wzięcie w niej udziału jest spełnieniem marzeń niejednego podróżnika: znalezienie się w jednym z najpiękniejszych miejsc świata z poczuciem, że ten niekończący się i przebogaty przyrodniczy spektakl został zarezerwowany specjalnie dla nas. Do tego dochodzi towarzyszące wszystkiemu uczucie błogości i prawdziwego mentalnego odpoczynku. Piękno i komfort z najwyższej półki. Tylko z Sunsarą.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

WERSJA 17-DNIOWA

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT DO REYKJAVÍK

Przelot z Warszawy do Keflavik, obok Reykjavík. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2: REYKJAVÍK

Dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy, które rozpoczniemy od wjazdu na wzgórze z piękną panoramą miasta. Następnie udamy się na miejską, sztucznie stworzoną plażę geotermalną. Odwiedzimy też główną katedrę kraju – Hallgrímskirkja, której bazaltowe kolumny nawiązują do islandzkiej przyrody. Podczas spaceru po centrum zobaczymy m.in.: główny deptak stolicybudynek parlamentu i ratusz miejski, w którym znajduje się m.in. gigantyczna, trójwymiarowa mapa wyspy o powierzchni ponad 75 m kw.! Przejazd w okolice Starego Portu z wizytą w Harpie, sali koncertowej i centrum konferencyjnym w jednym, malowniczo położonej nad Zatoką Faxa. Wreszcie udamy się do Perlan, spektakularnego, interaktywnego muzeum islandzkich cudów natury. Na koniec przejazd malowniczą trasą przez Fiord Wielorybi w kierunku Borgarnes. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 3: PÓŁWYSEP SNÆFELLSNES

Rano pojedziemy na półwysep Snæfellsnes, nazywany „Islandią w pigułce” z uwagi na występujące tu bogactwo krajobrazów, z których ten kraj słynie: wulkanów, lodowców, zielonych dolin, rzek pełnych łososi. Tam udamy się na poszukiwanie kolonii fok chętnie wylegujących się na tutejszej plaży. Odwiedzimy też malownicze miasteczko Arnarstapi, gdzie, spacerując wzdłuż wijących się przy Oceanie Atlantyckim szlaków, podziwiać będziemy liczne zapierające dech w piersiach widoki. Jednym z nich będzie tzw. Szczelina Trolla – obrośnięte zielenią wyżłobienie, do którego można zejść ścieżką. Chętni będą mogli skorzystać z usług lokalnego przewodnika i zejść wraz z nim do Vatnshellir, tzw. Śpiewającej Jaskini. Zobaczymy również urocze wioski rybackie z ciekawymi, wynurzającymi się z oceanu formacjami skalnymi oraz całe kolonie zamieszkujących je ptaków. W drodze do hotelu miniemy wygasły już wulkan Snæfellsjökull, znany z powieści Verne’a „Podróż do wnętrza Ziemi”. Nocleg w Stykkishólmur.

DZIEŃ 4: ZACHODNIE FIORDY

Z samego rana popłyniemy promem (Ferry Baldur) w kierunku Zachodnich Fiordów. O ile dopisze pogoda, odwiedzimy naturalne gorące źródła. Przejeżdżając wzdłuż południowego wybrzeża będziemy mogli podziwiać z punktów widokowych jedyne w swoim rodzaju krajobrazy. Zatrzymamy się m.in. przy Rauðisandur – plaży z czerwonego piasku, leżącej nieopodal urwiska Látrabjarg, najwyższego klifu Europy, jednocześnie najbardziej na zachód wysuniętej części kontynentu. Tam zapewne uda nam się zobaczyć maskonury, zabawnie wyglądające ptaki, będące symbolem Islandii. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5: ZACHODNIE FIORDY, ÍSAFJÖRÐUR

Po śniadaniu udamy się do kaskadowego, 100-metrowego wodospadu Dynjandi, mijając po drodze niewielkie wioski. Jest to czwarty pod względem wielkości wodospad Islandii i największy w rejonie Zachodnich Fiordów. Wzdłuż ich brzegów wiedzie malownicza trasa, skąd będziemy mogli podziwiać łubinowe pola. Następnie zatrzymamy się w skansenie Hrafnseyri, by zobaczyć typowe islandzkie torfowe domki z porośniętymi trawą dachami. Tego dnia podróż kończymy w Ísafjörður, małej stolicy Islandii. Nocleg.

DZIEŃ 6: ZACHODNIE FIORDY, ÍSAFJÖRÐUR

Dzień przeznaczony na odpoczynek. Alternatywnie można udać się na wycieczkę kajakami albo odwiedzić lokalne muzeum i pospacerować po okolicy. Na obiad gorąco polecamy świeże ryby w tutejszych knajpkach. Nocleg w Ísafjörður.

DZIEŃ 7: ZACHODNIE FIORDY

Przejazd do Drangsnes niezwykle malowniczą trasą przez północną część Zachodnich Fiordów, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy foki. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z tzw. hot tubes, czyli jacuzzi z wodą geotermalną, skąd roztacza się widowiskowa panorama na zatokę. W pobliskim miasteczku Hólmavík można także odwiedzić Muzeum Magii , prowadzone przez pozytywnie zakręconego pasjonata czarów. Nocleg.

DZIEŃ 8: ISLANDIA PÓŁNOCNA

Żegnamy Zachodnie Fiordy i zmierzamy w stronę Islandii Północnej, gdzie pojedziemy wzdłuż Fiordu Fok z przystankami w punktach obserwacyjnych. Przespacerujemy się do słynnej islandzkiej skały Hvítserkur, wyglądem przypominającej gaszącego pragnienie smoka lub dinozaura. Następnie odwiedzimy skansen Glaumbǽr z tradycyjnymi dla architektury islandzkiej torfowymi domkami, objęty patronatem Muzeum Narodowego Islandii. Przejazd do Akureyri, stolicy Północnej Islandii i drugiego co do wielkości miasta w kraju. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 9: ISLANDIA PÓŁNOCNA, JEZIORO MYVATN

Rano przejazd do miejscowości Dalvik, gdzie odbędziemy rejs wzdłuż fiordu Eyjafjörður, podczas którego wypatrywać będziemy wielorybów. Po wycieczce odwiedzimy lokalną knajpkę z pyszną zupą rybną u Bjarniego. Powrót do Akureyri na zwiedzanie miasta, a następnie przejazd do Goðafoss – monumentalnego „Wodospadu Bogów“, będącego jedną z wizytówek Wyspy. W kolejnym punkcie programu zatrzymamy się obok pięknego jeziora Myvatn, gdzie przespacerujemy się pomiędzy zanurzonymi w wodzie formacjami lawowymi, przypominającymi kształtem filary lub bazaltowe słupy. Zajrzymy także do geotermalnej jaskini Grjotagja z ciepłą, krystalicznie czystą i błękitną wodą. Na koniec czeka nas zasłużona kąpiel w turkusowych wodach geotermalnych tzw. natural bath. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10: HVERARÖND – HÖFN

Dzień rozpoczniemy od spaceru po Hverarönd, aktywnym obszarze gorących źródeł, solfatarów i wyziewów, mieszczącym się u podnóża góry Námafjall. Zobaczyć tu można krajobraz iście jak z Marsa, z czerwonymi i pomarańczowymi polami geotermalnymi. Kolejnym punktem programu będzie Dettifoss, najpotężniejszy z islandzkich wodospadów, który pojawił się w filmie „Prometeusz”. Następnie czeka nas dłuższy, acz ciekawy widokowo przejazd do Höfn, miasta we wschodnim rejonie Islandii. Po drodze przystanek na lunch w uroczym miasteczku Djupivogur (albo Reydarfjordur). Nocleg w Höfn.

DZIEŃ 11: ISLANDIA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA, LODOWIEC VATNAJÖKULL

Malowniczy przejazd wzdłuż jęzorów największego lodowca nie tylko Islandii, ale i Europy – Vatnajökull. Kolejny przystanek nad sławną laguną Jökulsárlón, znaną m.in. z filmu o Jamesie Bondzie. Zobaczyć tam można kry lodowe spływające w kierunku oceanu, tworzące niezwykły spektakl błękitu i bieli. Przejazd do polodowcowego jeziora Fjallsárlón, gdzie chętni będą mogli odbyć rejs łodzią motorową do czoła jęzora lodowca. Nocleg.

DZIEŃ 12: ISLANDIA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA, SKAFTAFELL

Przejazd do Parku Narodowego Skaftafell, a następnie spacer do „bazaltowego” wodospadu Svartifoss, którego piękno i symetryczny kształt były inspiracją dla architekta fasady kościoła Hallgrímskirkja w Reykjavík. Kierując się do Vík í Mýrdal przejeżdżamy przez czarne pustynie powstałe na skutek podmorskich erupcji wulkanicznych oraz pola lawowe, będące pozostałością po olbrzymiej erupcji wulkanu Lakagígar, największej klęski żywiołowej w dziejach Islandii. Zobaczymy też miękki, zielony mech pokrywające hektary islandzkiej ziemi. Na miejscu czeka nas zwiedzanie Vík í Mýrdal, popularnego miasteczka, którego symbolem są wyłaniające się z oceanu kamienne „trolle”. Znajduje się tu także jedna z najsławniejszych czarnych, islandzkich plaż oraz liczna populacja maskonurów. Nocleg w Vik.

DZIEŃ 13: ISLANDIA POŁUDNIOWA, VÍK Í MÝRDAL

Dzień przeznaczony na odpoczynek. Alternatywnie można udać się na krótką wycieczkę samochodem albo odbyć spacer po lodowcu Sólheimajökull. Nocleg w Vík í Mýrdal.

DZIEŃ 14: PÓŁWYSEP DYRHÓLAEY, WODOSPADY

Przejazd na półwysep Dyrhólaey, znany z zanurzonych w oceanie, unikatowych formacji skalnych. Spotkać tu można wiele ptaków morskich, na przykład: mewy, nurzyki czy maskonury. Następnym punktem programu jest wodospad Skógafoss, którego piękno będziemy podziwiać z różnych punktów widokowych. Jest to jeden z najpotężniejszych wodospadów w Islandii i wizytówka kraju. Często w słoneczne dni dodatkowo ozdabia go tęcza. Obejdziemy także dookoła niezwykle malowniczy wodospad Seljalandsfoss.

Przejazd do doliny Landmannalaugar. Po drodze zatrzymamy się przy wulkanie Eyjafjallajökull, którego erupcja w 2010 roku spowodowała paraliż lotniczy w dużej części Europy. Ostatni odcinek trasy wiedzie przez niezwykłe, ryolitowe góry, gdzie ujrzeć można nie tylko pola lawy ale i całe połacie kwitnącej tu bawełnianki.

DZIEŃ 15: DOLINA LANDMANNALAUGAR, GOLDEN CIRCLE

Rozpoczynamy od spaceru przez pola lawowe w dolinie Landmannalagaur, po czym zwiedzimy najpopularniejszy, 300 km szlak turystyczny Islandii, tzw. „Złoty Krąg” (Golden Circle), rozpoczynający się i kończący w Reykjavík. Na jego trasie będziemy mogli podziwiać m.in. aktywny gejzer Strokkur, wystrzeliwujący w powietrze strumień gorącej wody regularnie co około 7 minut. Odwiedzimy także potężny, dwukaskadowy wodospad Gullfoss, gdzie z każdą sekundą o skały uderza z wielkim hukiem i prędkością aż 140 m3 wody. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 16: PARK NARODOWY PINGVELLIR, BŁĘKITNA LAGUNA

Ostatniego dnia przed powrotem do Polski odwiedzimy Park Narodowy Pingvellir, leżący nad brzegami największego islandzkiego jeziora, gdzie w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki paralament Althing. Podziwiać tu można dwie nachodzące na siebie płyty tektoniczne: euroazjatycką i północnoamerykańską tworzące wąwóz Almannagjá. Chętni będą również mogli odbyć snorkeling w krystalicznie czystych wodach szczeliny Silfra. Następne przystanki to malownicze jezioro wulkaniczne Kerið, znajdujące się w kraterze wulkanu Grimsnes oraz Hveragerði, gdzie przespacerujemy się do gorącej rzeki. Ostatnim punktem programu będzie odpoczynek w słynnym kąpielisku Blå Lagun, czyli Błękitnej Lagunie. Można tu wygrzać się w bogatych w minerały wodach geotermalnych, leżących pośród pól lawy.

DZIEŃ 17: POWRÓT DO WARSZAWY

Transfer na lotnisko, wylot do Polski z lotniska w Keflavik.

WERSJA 9-DNIOWA

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT DO REYKJAVÍK

Przelot z Warszawy do Reykjavík. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2: REYKJAVÍK

Dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy, które rozpoczniemy od wjazdu na wzgórze z piękną panoramą miasta. Następnie udamy się na miejską, sztucznie stworzoną plażę geotermalną. Odwiedzimy też główną katedrę kraju – Hallgrímskirkja, której bazaltowe kolumny nawiązują do islandzkiej przyrody. Podczas spaceru po centrum zobaczymy m.in.: główny deptak stolicybudynek parlamentu i ratusz miejski, w którym znajduje się m.in. gigantyczna, trójwymiarowa mapa wyspy o powierzchni ponad 75 m kw.! Przejazd w okolice Starego Portu z wizytą w Harpie, sali koncertowej i centrum konferencyjnym w jednym, malowniczo położonej nad Zatoką Faxa. Wreszcie udamy się do Perlan, spektakularnego, interaktywnego muzeum islandzkich cudów natury. Na koniec przejazd malowniczą trasą przez Fiord Wielorybi w kierunku Borgarnes. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 3: ISLANDIA PÓŁNOCNA

Droga w stronę Północy. Przejazd na wodospady Hraunfossar oraz wejście na wygasły krater Grabrok. Dalej pojedziemy wzdłuż Fiordu Fok z przystankami w punktach obserwacyjnych, gdzie również udamy się na poszukiwanie tych uroczych zwierząt. Przespacerujemy się do słynnej islandzkiej skały Hvítserkur przypominającej wyglądem gaszącego pragnienie smoka lub dinozaura. Nocleg.

DZIEŃ 4: ISLANDIA PÓŁNOCNA, JEZIORO MYVATN

Najpierw skansen Glaumbǽr z tradycyjnymi dla architektury islandzkiej torfowymi domkami, objęty patronatem Muzeum Narodowego Islandii. Stamtąd wyruszymy do Akureyri, stolicy Północnej Islandii i drugiego co do wielkości miasta w kraju. Następnie przejazd do Goðafoss, monumentalnego „Wodospadu Bogów“, będącego jedną z wizytówek Islandii. W kolejnym punkcie programu zatrzymamy się w malowniczym rejonie jeziora Myvatn, gdzie przespacerujemy się pomiędzy zanurzonymi w wodzie formacjami lawowymi przypominającymi kształtem filary lub bazaltowe słupy. Zajrzymy także do geotermalnej jaskini Grjotagja z ciepłą, krystalicznie czystą i błękitną wodą. Na koniec czeka nas zasłużona kąpiel w turkusowych wodach geotermalnych tzw. natural bath. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5: HVERARÖND – HÖFN

Dzień rozpoczniemy od spaceru po Hverarönd, aktywnym obszarze gorących źródeł, solfatarów i wyziewów, mieszczącym się u podnóża góry Námafjall. Zobaczyć tu można krajobraz iście jak z Marsa, z czerwonymi i pomarańczowymi polami geotermalnymi. Kolejnym punktem programu będzie Dettifoss, najpotężniejszy z islandzkich wodospadów, który pojawił się w filmie „Prometeusz”. Dalej czeka nas ciekawy widokowo przejazd do Höfn, miasta we wschodnim rejonie Islandii. Po drodze przystanek na lunch w miasteczku Egilstadir. Nocleg.

DZIEŃ 6: ISLANDIA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA i POŁUDNIOWA

Najpierw malowniczy przejazd wzdłuż jęzorów największego lodowca nie tylko Islandii, ale i Europy – Vatnajökull, po czym przystanek nad sławną laguną Jökulsárlón, znaną m.in. z filmu o Jamesie Bondzie. Zobaczyć tam można kry lodowe spływające w kierunku oceanu, tworzące niezwykły spektakl błękitu i bieli. Następnie przejazd do polodowcowego jeziora Fjallsárlón, gdzie chętni będą mogli odbyć rejs łodzią motorową do czoła jęzora lodowca. Dalej odbędziemy spacer wgłąb Parku Narodowego Skaftafell, do „bazaltowego” wodospadu Svartifoss, którego piękno i symetryczny kształt były inspiracją dla architekta fasady kościoła Hallgrímskirkja w Reykjavík. Kierując się do Vík í Mýrdal przejeżdżamy przez czarne pustynie powstałe na skutek podmorskich erupcji wulkanicznych oraz pola lawowe, będące pozostałością po olbrzymiej erupcji wulkanu Lakagígar, największej klęski żywiołowej w dziejach Islandii. Zobaczymy też miękki, zielony mech, pokrywający duże połacie ziemi. Na miejscu czeka nas zwiedzanie Vík í Mýrdal, malowniczego miasteczka, którego symbolem są wyłaniające się z oceanu kamienne „trolle”. Znajduje się tu także jedna z najsławniejszych czarnych plaż oraz liczna populacja maskonurów. Nocleg w miasteczku.

DZIEŃ 7: PÓŁWYSEP DYRHÓLAEY, WODOSPADY

Przejazd na półwysep Dyrhólaey, znany z zanurzonych w oceanie, unikatowych formacji skalnych. Spotkać tu można wiele ptaków morskich, t.j. mewy albo nurzyki. Następnym punktem programu jest wodospad Skógafoss, którego piękno będziemy podziwiać z różnych punktów widokowych. Jest to jeden z najpotężniejszych wodospadów w Islandii i wizytówka kraju. Odwiedzimy także niezwykle malowniczy wodospad Seljalandsfoss, który można obejść dookoła. Dalej będziemy mogli podziwiać m.in. aktywny gejzer Strokkur, wystrzeliwujący w powietrze co około 7 minut strumień gorącej wody. Odwiedzimy także potężny, dwukaskadowy wodospad Gullfoss, gdzie z każdą sekundą, z wielkim hukiem, o skały uderza  aż 140 m3 wody. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8: GOLDEN CIRCLE, BŁĘKITNA LAGUNA, POWRÓT

Najpierw odwiedziny w Parku Narodowym Pingvellir, leżącym nad brzegami największego islandzkiego jeziora, gdzie w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki paralament Althing. Podziwiać tu można dwie nachodzące na siebie płyty tektoniczne: euroazjatycką i północnoamerykańską, wspólnie tworzące wąwóz Almannagjá. Chętni będą również mogli odbyć snorkeling w krystalicznie czystych wodach szczeliny Silfra. Następnie wiedzanie półwyspu Reykjanes z kolejnymi wyjątkowymi polami geotermalnymi oraz jeziorem Kleifarvatn. Ostatnim punktem programu będzie odpoczynek w słynnym kąpielisku Blå Lagun. Można tu wygrzać się w bogatych w minerały wodach geotermalnych, leżących pośród pól lawy. Transfer na lotnisko, wylot do Polski późnym wieczorem z lotniska w Keflavik.

DZIEŃ 9: PORANNY PRZYLOT DO POLSKI

powrót do góry strony


Cena i terminy

Wersja 17-dniowa

Cena wyprawy:
3990 PLN + 4790 EUR

Terminy:
29.czerwca – 15.lipca, 2024
03.sierpnia – 19.sierpnia, 2024
24.sierpnia – 09.września, 2024

06.czerwca – 22.czerwca, 2025
13.czerwca – 29.czerwca, 2025
20.czerwca – 06.lipca, 2025
27.czerwca – 13.lipca, 2025
04.lipca – 20.lipca, 2025
11.lipca – 27.lipca, 2025
18.lipca – 03.sierpnia, 2025
25.lipca – 10.sierpnia, 2025
01.sierpnia – 17.sierpnia, 2025
08.sierpnia – 24.sierpnia, 2025
15.sierpnia – 31.sierpnia, 2025

 


Wersja 9-dniowa

Cena wyprawy:
2990 PLN + 2990 EUR + przelot*

Terminy:
22.czerwca – 30.czerwca, 2024
06.lipca – 14.lipca, 2024
13.lipca – 21.lipca, 2024
21.lipca – 29.lipca, 2024
28.lipca – 05.sierpnia, 2024
04.sierpnia – 12.sierpnia, 2024
11.sierpnia – 19.sierpnia, 2024
18.sierpnia – 26.sierpnia, 2024

07.czerwca – 15.czerwca, 2025
14.czerwca – 22.czerwca, 2025
21.czerwca – 29.czerwca, 2025
28.czerwca – 06.lipca, 2025
05.lipca – 13.lipca, 2025
12.lipca – 20.lipca, 2025
19.lipca – 27.lipca, 2025
26.lipca – 03.sierpnia, 2025
02.sierpnia – 10.sierpnia, 2025
09.sierpnia – 17.sierpnia, 2025
16.sierpnia – 24.sierpnia, 2025
23.sierpnia – 31.sierpnia, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Przeloty na trasie Warszawa – Reykjavik (Keflavik) – Warszawa
 • Cały transport wynikający z programu: nowoczesne, komfortowe minibusy klasy premium z napędem 4×4
 • Noclegi w komfortowych, starannie dobranych, wysoko ocenianych hotelach, w najlepszych widokowo i przyrodniczo miejscach. Porządne pokoje 2-osobowe z prywatną łazienką (na Fiordach Zachodnich w wersji 17-dniowej łazienki mogą niekiedy być dzielone).
 • Porządne śniadania
 • Podczas całej wyprawy opiekę polskojęzycznego lidera, doskonale znającego Islandię
 • W wersji 17-dniowej – rejs na oglądanie wielorybów
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • W wersji 17-dniowej – atrakcji dnia 6. (odpoczynek)
 • Wycieczek fakultatywnych: rejsu i snorkelingu

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane