TAJLANDIA + LAOS

 

Beztrosko w raju

 

 

19 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Budowane przez lata przyjacielskie relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje.
 • Świetne rozwiązania logistyczne. Tam, gdzie inne agencje oferują wielogodzinne przejazdy autobusem, my lecimy samolotem. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz.
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Butikowe hotele – piękne, starannie wybrane, ulokowane blisko centrum.
 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Tajlandię…
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Tajlandia to doskonała destynacja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Azją jak i tych, którzy kochają pyszne jedzenie, spokojne zwiedzanie, wszelkie sporty wodne i wypoczynek na białych plażach. Naszą wyprawę rozpoczniemy w tętniącym życiem Bangkoku, zwanym Wielkim Mango, gdzie odwiedzimy najważniejsze zabytki miasta, poznamy sławną uliczkę Khao San, przejedziemy się tuk-tukiem i po raz pierwszy zetkniemy się z prawdziwą tajską kuchnią. Zobaczymy jak wygląda lokalny pływający targ, orzeźwimy się w pięknych wodospadach Erawan i odpoczniemy w soczyście zielonym Kanchanaburi. Następnie udamy się na północ Tajlandii, gdzie panują górzyste krajobrazy a życie płynie nieco wolniej. Stamtąd ruszymy do Laosu. Płynąc przez dwa dni w dół rzeki Mekong, dotrzemy do najpiękniejszego miasta tego kraju, magicznego Luang Prabang. Tam poznamy się bliżej z laotańską kulturą, dziedzictwem narodowym oraz zwyczajami miejscowych ludów. Na południu Laosu odpoczniemy na Czterech Tysiącach Wysp, czyli malowniczym archipelagu wysepek zdobiących Mekong. Wyprawę kończymy na rajskich plażach Tajlandii, kąpiąc się w lazurowych wodach i oddając się relaksowi w czystej postaci :). Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Tajlandii.

DZIEŃ 2: BANGKOK
Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu. Po południu udamy się na rejs łódką po kanałach Thonburi, najstarszej dzielnicy Bangkoku. Następnie spacer po okolicy, podczas którego możesz spróbować tutejszej kuchni, oddać się w ręce tajskich masażystek czy zakosztować nocnego życia na sławnej Khao San Road.

DZIEŃ 3: BANGKOK
Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Wielkiego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy. Następnie odwiedzimy jedną z największych i najstarszych świątyń w Bangkoku – Wat Pho, z monumentalnym posągiem Odpoczywającego Buddy. Po lunchu przeprawimy się na drugą stroną rzeki, by zobaczyć Wat Arun, czyli Świątynię Świtu.

DZIEŃ 4: PŁYWAJĄCY TARG – KANCHANABURI
Wcześnie rano przejazd do Maeklong, gdzie udamy się na barwny targ na torach, przez którego środek co jakiś czas przejeżdża pociąg. Następnie odwiedzimy pływający targ z lokalnymi handlarzami, sprzedającymi na łódkach swe towary: warzywa, owoce czy lokalne przysmaki. Przejazd do Kanchanaburi, gdzie zobaczymy sławny most na rzece Kwai, po czym zakwaterujemy się w uroczym hotelu nad rzeką. Czas wolny.

DZIEŃ 5: KANCHANBURI – WODOSPADY ERAWAN – PRZELOT DO CHIANG MAI
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Erawan, gdzie będziemy mogli orzeźwić się w kaskadach turkusowej wody, spływającej przez siedem poziomów. Tu czeka nas zasłużony relaks i niesamowite widoki! Po południu transfer na lotnisko w Bangkoku, skąd polecimy w północne rejony kraju, do Chiang Mai. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po okolicy.

DZIEŃ 6: CHIANG MAI
Rano czeka nas spacer po otoczonej murami starówce, gdzie zwiedzimy najstarszą w mieście świątynię Wat Chiang Man oraz Wat Chedi Luang z olbrzymią, kwadratową stupą, we wnętrzu której podobno mieszka duch strzegący miasta od wojen i zamieszek oraz dbający o to, by w odpowiednim czasie spadł deszcz. Po lunchu pojedziemy do Parku Narodowego Doi Suthep-Pui, leżącego pomiędzy dwoma szczytami górskimi: Doi Pui (1685 m n.p.m.) i Doi Suthep (1676 m n.p.m.). Jego gęste liściaste lasy, soczysto zielone krzewy, kolorowe dywany kwiatów oraz srebrne strumyki dają przyjemne ukojenie od miejskiego zgiełku. Na koniec odwiedzimy malowniczo usytuowany kompleks świątynny Wat Phrathat Doi Suthep, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolice. Wieczorem udamy się na niezwykle kolorowy i gwarny nocny bazar, na którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

DZIEŃ 7: CHIANG MAI – ZŁOTY TRÓJKĄT – CHIANG KHONG
Dzisiaj pojedziemy do leżącego przy granicy z Laosem Chiang Khong, zwiedzając po drodze zabytki należące do tajskiego Złotego Trójkąta. Najpierw odwiedzimy Białą Świątynię w Chiang Rai, która wyglądem przypomina pałac królowej śniegu, a następnie wioskę zamieszkałą przez kobiety z „długimi szyjami“ należące do plemienia Padaung. Zatrzymamy się także przy punkcie widokowym, z którego zobaczyć można Birmę, Laos i Tajlandię. Nocleg w klimatycznym hotelu w Chiang Khong.

DZIEŃ 8: REJS PO MEKONGU, PAKBENG
Po śniadaniu Mostem Przyjaźni przekraczamy granicę i już po laotańskiej stronie rozpoczynamy rejs po Mekongu tradycyjną łodzią. Po drodze będziemy podziwiać malownicze krajobrazy i obserwować życie w wioskach nad brzegami Mekongu. Po południu dotrzemy do Pakbeng, miejscowości zamieszkanej przez ludy H’Mong, Lue i Khamou. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: REJS PO MEKONGU, PAKBENG – LUANG PRABANG
Rano kontynuujemy spływ ciesząc się malowniczymi widokami. Po drodze zatrzymamy się w jaskiniach Pak Ou, gdzie zobaczymy setki figurek Buddy oraz wspaniałą panoramę na rzekę Mekong. Po południu dotrzemy do Luang Prabang, dawnej stolicy Laosu i jednego z najbardziej fotogenicznych miast Azji Południowo-Wschodniej. Ucieleśnia ono wszystko czym jest Laos: tradycyjne świątynie stoją w bezpośrednim sąsiedztwie francuskich budynków kolonialnych i stapiają się w architektoniczną jedność, rybacy bez pośpiechu zarzucają swoje sieci nad brzegiem Mekongu, buddyjscy mnisi w szafranowo żółtych okryciach spokojnie przemieszczają się wąskimi uliczkami i czas tu jakby wolniej płynie. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spróbujemy lokalnych specjałów na nocnym targu.

DZIEŃ 10: LUANG PRABANG
Wcześnie rano, jeszcze przed śniadaniem, udamy się wraz z lokalnym przewodnikiem do świątyni Wat Nong, gdzie będziemy świadkami procesji mnichów buddyjskich, podczas której świeccy wierni ofiarują mnichom strawę. Dla buddystów Jest to codzienny rytuał, odbywający się w atmosferze pełnej spokoju i wzajemnego szacunku. Następnie odwiedzimy tętniący życiem lokalny targ, na którym będziemy mieli okazję zakosztować miejscowych smakołyków, po czym udamy się na zasłużone śniadanie do jednej z lokalnych restauracji. Po posiłku odwiedzimy Pałac Królewski oraz zobaczymy jedne z najładniejszych laotańskich świątyń: Wat Xieng Thong – Świątynię Złotego Miasta, Wat Wisunalat – najstarszą świątynię Luang Prabang oraz Wat Mai. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 11: LUANG PRABANG, KUANG SI
Po śniadaniu udamy się za miasto, do lazurowych wodospadów Kuang Si, gdzie odpoczniemy od słońca i miejskiego zgiełku. Po powrocie do Luang Prabang odwiedzimy pobliskie wioski, w których wyrabia się papier z kory morwy. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 12: PAKSE – BOLOVEN
Rano przelot do Pakse, skąd udamy się w stronę płaskowyżu Boloven, z przystankiem w oddalonym o godzinę Paksong. Odwiedzimy malownicze wodospady: Tad Yuang i Tad Fane. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

DZIEŃ 13: BOLOVEN – 4000 WYSP
Przejazd do Si Phan Don, archipealgu tysięcy wysepek porozrzucanych na rzece Mekong, popularnie nazywanych Czterema Tysiącami Wysp.  Zakwaterowanie w przytulnym hotelu z widokiem na rzekę. Spacer po wyspie. Relaks!

DZIEŃ 14: 4000 WYSP
Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na spokojne zwiedzanie okolicy i odpoczynek. Odwiedzimy rybacką wioskę Ban Khone, zobaczymy ruiny francuskich torów kolorowych i starej lokomotywy, po czym przespacerujemy się do spektakularnych wodospadów Liphi. Czas wolny.

DZIEŃ 15: 4000 WYSP – PAKSE – BANGKOK – KHAO LAK
Z samego rana transfer na lotnisko w Pakse, skąd polecimy do Bangkoku. Tam przesiadamy się na kolejny samolot na Phuket. Przejazd do hotelu w miejscowości Khao Lak.

 DZIEŃ 16, 17, 18 : KHAO LAK
Odpoczynek na rajskich plażach Khao Lak. Jeżeli będziesz mieć ochotę, możesz posnorklować, ponurkować, popływać kajakiem, albo też nie robić absolutnie nic :). Tu każdy znajdzie coś dla siebie :).

DZIEŃ 19: POWRÓT, WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Phuket i przelot do Warszawy. Przylot do kraju tego samego dnia.

powrót do góry strony

Cena i terminy

03.listopada – 21.listopada, 2018
26.stycznia – 13.lutego, 2019
02.listopada – 20.listopada, 2019

Raz na pół roku aktualizujemy terminy naszych wypraw. Następna aktualizacja: 01.01.2019 r.
.
Cena: 4500 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Przeloty wewnętrzne
 • Transport na całej trasie wynikający z programu: minibus, łódki, tuk-tuki
 • Noclegi w bardzo ładnych hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Śniadania, lunch podczas rejsu po Mekongu
 • Rejs po Mekongu luksusową łodzią Shompoo Cruise
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Lokalnego przewodnika podczas zwiedzania najważniejszych zabytków w Bangkoku i Luang Prabang
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie
 • Wizy do Laosu
 • Napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂


Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: