TAJLANDIA + LAOS

Beztrosko w raju

19 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Budowane przez lata przyjacielskie relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje.
 • Świetne rozwiązania logistyczne. Tam, gdzie inne agencje oferują wielogodzinne przejazdy autobusem, my lecimy samolotem. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz.
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Butikowe hotele – piękne, starannie wybrane, ulokowane blisko centrum.
 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Tajlandię…
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Tajlandia to doskonała destynacja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Azją jak i tych, którzy kochają pyszne jedzenie, spokojne zwiedzanie, wszelkie sporty wodne i wypoczynek na białych plażach. Naszą wyprawę rozpoczniemy w tętniącym życiem Bangkoku, zwanym Wielkim Mango, gdzie odwiedzimy najważniejsze zabytki miasta, poznamy sławną uliczkę Khao San, przejedziemy się tuk-tukiem i po raz pierwszy zetkniemy się z prawdziwą tajską kuchnią. Zobaczymy jak wygląda lokalny pływający targ, orzeźwimy się w pięknych wodospadach Erawan i odpoczniemy w soczyście zielonym Kanchanaburi. Następnie udamy się na północ Tajlandii, gdzie panują górzyste krajobrazy a życie płynie nieco wolniej. Stamtąd ruszymy do Laosu. Płynąc przez dwa dni w dół rzeki Mekong, dotrzemy do najpiękniejszego miasta tego kraju, magicznego Luang Prabang. Tam poznamy się bliżej z laotańską kulturą, dziedzictwem narodowym oraz zwyczajami miejscowych ludów. Na południu Laosu odpoczniemy na Czterech Tysiącach Wysp, czyli malowniczym archipelagu wysepek zdobiących Mekong. Wyprawę kończymy na rajskich plażach Tajlandii, kąpiąc się w lazurowych wodach i oddając się relaksowi w czystej postaci :). Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

 

Kliknij w mapkę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 1: WYLOT 
Wylot z Warszawy do Tajlandii.

DZIEŃ 2: BANGKOK 
Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu (ok 30-40 minut). Spacer po okolicy, podczas którego możesz spróbować tutejszej kuchni, oddać się w ręce tajskich masażystek czy zakosztować nocnego życia na sławnej Khao San Road.

DZIEŃ 3: BANGKOK 
Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Wielkiego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy. Następnie odwiedzimy jedną z największych i najstarszych świątyń w Bangkoku – Wat Pho, z monumentalnym posągiem Odpoczywającego Buddy. Po lunchu udamy się na rejs łódką po kanałach Thonburi, najstarszej dzielnicy Bangkoku, który zakończymy przy Wat Arun, czyli Świątyni Świtu.

DZIEŃ 4: PŁYWAJĄCY TARG – KANCHANBURI 
Z samego rana pojedziemy (ok.1,5h) do pływającego targu, gdzie zobaczymy jak miejscowi lawirują swoimi łódkami po rzecznych kanałach i sprzedają różnorakie dobra jak warzywa, owoce i inne lokalne przysmaki. Następnie udamy się do Kanchanaburi (ok. 2h), gdzie zobaczymy sławny most na rzece Kwai, po czym zakwaterujemy się w uroczym hotelu nad rzeką. Czas wolny.

DZIEŃ 5: KANCHANBURI – WODOSPADY ERAWAN – PRZELOT DO PAKSE
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Erawan (ok. 1 h), gdzie będziemy mogli orzeźwić się w kaskadach turkusowej wody, spływającej przez siedem poziomów. Tu czeka nas zasłużony relaks i niesamowite widoki! Transfer na lotnisko w Bangkoku (ok. 3h), skąd polecimy do Pakse. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6: PAKSE – 4000 WYSP 
Przejazd do Si Phan Don (ok. 3h), archipelagu tysięcy wysepek porozrzucanych na rzece Mekong, popularnie nazywanych Czterema Tysiącami Wysp. Zakwaterowanie w przytulnym hotelu z widokiem na rzekę. Spacer po wyspie. Relaks!

DZIEŃ 7: 4000 WYSP
Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na spokojne zwiedzanie okolicy i odpoczynek. Odwiedzimy rybacką wioskęBan Khone, zobaczymy ruiny francuskich torów kolorowych i starej lokomotywy, po czym przespacerujemy się do spektakularnych wodospadów Liphi. Czas wolny.

DZIEŃ 8: 4000 WYSP – PAKSE – LUANG PRABANG
Z samego rana transfer na lotnisko w Pakse (ok. 2,5 h), skąd polecimy do Luang Prabang, dawnej stolicy Laosu i jednego z najbardziej fotogenicznych miast Azji Południowo-Wschodniej. Ucieleśnia ono wszystko czym jest Laos: tradycyjne świątynie stoją w bezpośrednim sąsiedztwie francuskich budynków kolonialnych i stapiają się w architektoniczną jedność, rybacy bez pośpiechu zarzucają swoje sieci nad brzegiem Mekongu, buddyjscy mnisi w szafranowo żółtych okryciach spokojnie przemieszczają się wąskimi uliczkami i czas tu jakby wolniej płynie. Wieczorem spróbujemy lokalnych specjałów na nocnym targu.

DZIEŃ 9: LUANG PRABANG
Wcześnie rano, jeszcze przed śniadaniem, udamy się wraz z lokalnym przewodnikiem do świątyni Wat Nong, gdzie będziemy świadkami procesji mnichów buddyjskich, podczas której świeccy wierni ofiarują mnichom strawę. Dla buddystów Jest to codzienny rytuał, odbywający się w atmosferze pełnej spokoju i wzajemnego szacunku. Następnie odwiedzimy tętniący życiem lokalny targ, na którym będziemy mieli okazję zakosztować miejscowych smakołyków, po czym wrócimy do hotelu na zasłużone śniadanie. Po posiłku odwiedzimy Pałac Królewski oraz zobaczymy jedne z najładniejszych laotańskich świątyń: Wat Xieng Thong – Świątynię Złotego Miasta, Wat Wisunalat – najstarszą świątynię Luang Prabang oraz Wat Mai. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 10: LUANG PRABANG, KUANG SI
Po śniadaniu pojedziemy do Elephant Village, gdzie wyzwolone od ciężkiej pracy słonie znalazły bezpieczne schronienie. Słonie żyją tu w dziewiczej dolinie rzecznej, w harmonii z naturą i są pod opieką profesjonalnych weterynarzy. Jazda na słoniu jest dozwolona, ale tylko dla jednej osoby na słoniu i bez howdah (siodła). Spędzimy tu około 1,5 h, po czym pojedziemy do malowniczych wodospadów Kuang Si, gdzie odpoczniemy od słońca i miejskiego zgiełku. Po powrocie do Luang Prabang chętni będą mogli wejść na wzgórze Phousi, by zobaczyć panoramę miasta i okolic. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 11: REJS PO MEKONGU, LUANG PRABANG – PAKBENG
Dzisiaj rozpoczniemy rejs po Mekongu tradycyjną łodzią (ok 7-8 h). Po drodze będziemy podziwiać malownicze krajobrazy i obserwować życie w wioskach nad brzegami Mekongu. Po drodze zatrzymamy się w jaskiniach Pak Ou, gdzie zobaczymy setki figurek Buddy oraz wspaniałą panoramę na rzekę Mekong. Po południu dotrzemy do Pakbeng – miejscowości zamieszkanej przez ludy H’Mong, Lue i Khamou. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie wspólna kolacja w jednej z klimatycznych restauracyjek.

DZIEŃ 12: REJS PO MEKONGU, PAKBENG – CHIANG KHONG
Po śniadaniu kontynuujemy spływ ciesząc się malowniczymi widokami (ok 7-8 h). Po drodze zatrzymamy się w jednej z laotańskich wiosek żyjących nad Mekongiem. Po południu dotrzemy do Houay Xay, skąd Mostem Przyjaźni przekroczymy granicę i udamy się do hotelu w Chiang Khong. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 13: CHIANG KHONG – ZŁOTY TRÓJKĄT – CHIANG MAI 
Dzisiaj pojedziemy do Chiang Mai (ok. 4h), zwiedzając po drodze zabytki należące do tajskiego Złotego Trójkąta. Najpierw odwiedzimy ciekawe muzeum opium oraz zatrzymamy się przy punkcie widokowym, z którego zobaczyć można Birmę, Laos i Tajlandię. Następnym przystankiem jest etniczna wioska, zamieszkana m.in. przez kobiety z „długimi szyjami “, należące do plemienia Padaung. Odwiedzimy także Białą Świątynię w Chiang Rai, która wyglądem przypomina pałac królowej śniegu, po czym będziemy kontynuować podróż do naszego klimatycznego hoteli w Chiang Mai.

DZIEŃ 14: CHIANG MAI 
Rano czeka nas spacer po otoczonej murami starówce, gdzie zwiedzimy najstarszą w mieście świątynię Wat Chiang Man oraz Wat Chedi Luang z olbrzymią, kwadratową stupą, we wnętrzu której podobno mieszka duch strzegący miasta od wojen i zamieszek oraz dbający o to, by w odpowiednim czasie spadł deszcz. Następnie pojedziemy do kompleksu świątynnego Wat Phrathat Doi Suthep, skąd zobaczyć można panoramę miasta i okolic, w tym Parku Narodowego Doi Suthep-Pui, leżącego pomiędzy dwoma szczytami górskimi: Doi Pui (1685 m n.p.m.) i Doi Suthep (1676 m n.p.m.). Wieczorem udamy się na niezwykle kolorowy i gwarny nocny bazar, na którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

DZIEŃ 15: PHUKET – KHAO LAK
Rano transfer na lotnisko w Chiang Mai, skąd polecimy do Phuket. Przejazd do hotelu w Khao Lak (ok. 1,5h). Czas na relaks i plażowanie!

DZIEŃ 16, 17, 18: KHAO LAK 
Trzy dni przeznaczone na odpoczynek na rajskich plażach Khao Lak. Jeżeli będziesz mieć ochotę, możesz snorkelować, nurkować, pływać kajakiem, albo też nie robić absolutnie nic :). Tu każdy znajdzie coś dla siebie :).

DZIEŃ 19: PHUKET, POWRÓT DO POLSKI
Transfer na lotnisko w Phuket (ok. 1,5h) i przelot do Warszawy. Przylot do kraju tego samego dnia wieczorem lub następnego dnia rano.

powrót do góry strony


Cena i terminy

26.stycznia – 13.lutego, 2019
02.listopada – 20.listopada, 2019
25.stycznia – 12.lutego, 2020
07.listopada – 25.listopada, 2020

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2019 r.
.
Cena: 4900 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Przeloty wewnętrzne
 • Transport na całej trasie wynikający z programu: minibus, łódki, tuk-tuki
 • Noclegi w bardzo ładnych hotelach, głównie 3*, pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Śniadania, lunch podczas rejsu po Mekongu
 • Rejs po Mekongu luksusową łodzią Shompoo Cruise
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Lokalnego przewodnika podczas zwiedzania najważniejszych zabytków w Bangkoku, Luang Prabang i Chiang Mai
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie
 • Wizy do Laosu
 • Napiwków

 

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane