TAJLANDIA + LAOS

Beztroskie poznawanie

19 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Budowane przez lata przyjacielskie relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje.

 • Świetne rozwiązania logistyczne. Tam, gdzie inne agencje oferują wielogodzinne przejazdy autobusem, my lecimy samolotem. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz.

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Butikowe hotele – piękne, starannie wybrane, ulokowane blisko centrum.

 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.

 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Tajlandię…

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Tajlandia to doskonała destynacja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Azją jak i tych, którzy kochają pyszne jedzenie, spokojne zwiedzanie, wszelkie sporty wodne i wypoczynek na białych plażach. Naszą wyprawę rozpoczniemy w tętniącym życiem Bangkoku, zwanym Wielkim Mango, gdzie odwiedzimy najważniejsze zabytki miasta, poznamy sławną uliczkę Khao San, przejedziemy się tuk-tukiem i po raz pierwszy zetkniemy się z prawdziwą tajską kuchnią. Zobaczymy jak wygląda lokalny pływający targ, orzeźwimy się w pięknych wodospadach Erawan i odpoczniemy w soczyście zielonym Kanchanaburi. Następnie udamy się na północ Tajlandii, gdzie panują górzyste krajobrazy a życie płynie nieco wolniej. Stamtąd ruszymy do Laosu. Płynąc przez dwa dni w dół rzeki Mekong, dotrzemy do najpiękniejszego miasta tego kraju, magicznego Luang Prabang. Tam poznamy się bliżej z laotańską kulturą, dziedzictwem narodowym oraz zwyczajami miejscowych ludów. Na południu Laosu odpoczniemy na Czterech Tysiącach Wysp, czyli malowniczym archipelagu wysepek zdobiących Mekong. Wyprawę kończymy na rajskich plażach Tajlandii, kąpiąc się w lazurowych wodach i oddając się relaksowi w czystej postaci :). Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT 

Wylot z Warszawy do Tajlandii.

DZIEŃ 2: BANGKOK 

Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu (ok 30-40 minut). Spacer po okolicy, podczas którego możesz spróbować tutejszej kuchni, oddać się w ręce tajskich masażystek czy zakosztować nocnego życia na sławnej Khao San Road.

DZIEŃ 3: BANGKOK 

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Wielkiego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy. Następnie odwiedzimy jedną z największych i najstarszych świątyń w Bangkoku – Wat Pho, z monumentalnym posągiem Odpoczywającego Buddy. Po lunchu udamy się na rejs łódką po kanałach Thonburi, najstarszej dzielnicy Bangkoku, który zakończymy przy Wat Arun, czyli Świątyni Świtu.

DZIEŃ 4: PŁYWAJĄCY TARG – KANCHANBURI 

Z samego rana pojedziemy (ok.1,5 godz.) do pływającego targu, gdzie zobaczymy jak miejscowi lawirują swoimi łódkami po rzecznych kanałach i sprzedają różnorakie dobra jak warzywa, owoce i inne lokalne przysmaki. Następnie udamy się do Kanchanaburi (ok. 2 godz.), gdzie znajduje się sławny most na rzece Kwai. Zakwaterowanie w uroczym hotelu nad rzeką. Czas na relaks!

DZIEŃ 5: KANCHANBURI – WODOSPADY ERAWAN – PRZELOT DO VIENTIANE

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Erawan (ok. 1 godz.), gdzie będziemy mogli orzeźwić się w kaskadach turkusowej wody, spływającej przez siedem poziomów. Tu czeka nas zasłużony relaks i niesamowite widoki! Transfer na lotnisko w Bangkoku (ok. 3 godz.), skąd polecimy do Vientiane. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6: VIENTIANE – PAKSE – 4000 WYSP 

Poranny przelot do Pakse, a następnie 3-godzinny przejazd do Si Phan Don, archipelagu tysięcy wysepek porozrzucanych na rzece Mekong, popularnie nazywanych Czterema Tysiącami Wysp. Zakwaterowanie w przytulnym hotelu przy rzece. Spacer po wyspie. Relaks!

DZIEŃ 7: 4000 WYSP

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na spokojne zwiedzanie okolicy i odpoczynek. Po śniadaniu polecamy udać się do rybackiej wioski Ban Hang Khone, by stamtąd łódką popłynąć w okolice granicy z Kambodżą i wypatrywać słodkowodnych delfinów Irrawaddy. Odwiedzimy także malownicze wodospady Liphi oraz starą lokomotywę z czasów, gdy Laos był francuską kolonią. Po wyspie najlepiej jest poruszać się na rowerach.

DZIEŃ 8: 4000 WYSP – PAKSE – LUANG PRABANG

Z samego rana transfer na lotnisko w Pakse (ok. 2,5 godz.), skąd polecimy do Luang Prabang, dawnej stolicy Laosu i jednego z najbardziej fotogenicznych miast Azji Południowo-Wschodniej. Ucieleśnia ono wszystko czym jest Laos: tradycyjne świątynie stoją w bezpośrednim sąsiedztwie francuskich budynków kolonialnych i stapiają się w architektoniczną jedność, rybacy bez pośpiechu zarzucają swoje sieci nad brzegiem Mekongu, buddyjscy mnisi w szafranowo żółtych okryciach spokojnie przemieszczają się wąskimi uliczkami i czas tu jakby wolniej płynie. Wieczorem spróbujemy lokalnych specjałów na nocnym targu.

DZIEŃ 9: LUANG PRABANG

Wcześnie rano, jeszcze przed śniadaniem, udamy się wraz z lokalnym przewodnikiem do świątyni Wat Nong, gdzie będziemy świadkami procesji mnichów buddyjskich, podczas której świeccy wierni ofiarują mnichom strawę. Dla buddystów Jest to codzienny rytuał, odbywający się w atmosferze pełnej spokoju i wzajemnego szacunku. Następnie odwiedzimy tętniący życiem lokalny targ, na którym będziemy mieli okazję zakosztować miejscowych smakołyków, po czym wrócimy do hotelu na zasłużone śniadanie. Po posiłku odwiedzimy Pałac Królewski oraz zobaczymy jedne z najładniejszych laotańskich świątyń: Wat Xieng Thong – Świątynię Złotego Miasta, Wat Wisunalat – najstarszą świątynię Luang Prabang oraz Wat Mai. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 10: LUANG PRABANG, KUANG SI

Po śniadaniu pojedziemy do malowniczych wodospadów Kuang Si, gdzie odpoczniemy od słońca i miejskiego zgiełku. Po powrocie do Luang Prabang chętni będą mogli wejść na wzgórze Phousi, by zobaczyć panoramę miasta i okolic. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 11: REJS PO MEKONGU, LUANG PRABANG – PAKBENG

Dzisiaj rozpoczniemy rejs po Mekongu tradycyjną łodzią (ok. 9 h). Po drodze będziemy podziwiać malownicze krajobrazy i obserwować życie w wioskach nad brzegami Mekongu. Po drodze zatrzymamy się w jaskiniach Pak Ou, gdzie zobaczymy setki figurek Buddy oraz wspaniałą panoramę na rzekę Mekong. Po południu dotrzemy do Pakbeng – miejscowości zamieszkanej przez ludy H’Mong, Lue i Khamou. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie wspólna kolacja w jednej z klimatycznych restauracyjek.

DZIEŃ 12: REJS PO MEKONGU, PAKBENG – CHIANG KHONG

Po śniadaniu kontynuujemy spływ ciesząc się malowniczymi widokami (ok. 9 h). Po drodze zatrzymamy się w jednej z laotańskich wiosek nad Mekongiem. Po południu dotrzemy do Houay Xay, skąd Mostem Przyjaźni przekroczymy granicę i udamy się do hotelu w Chiang Khong. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 13: CHIANG KHONG – ZŁOTY TRÓJKĄT – CHIANG MAI 

Po śniadaniu godzinny przejazd do muzeum opium, jednego z ciekawszych miejsc do odwiedzenia w tajskim Złotym Trójkącie. Można tam dowiedzieć się m.in. o historii opium, procesie jego produkcji, legendach z nim związanych oraz zobaczyć ciekawe eksponaty z nim związane. W muzeum nawet znajduje się niewielka plantacja opium. Nastepnie zatrzymamy się przy punkcie widokowym, z którego zobaczyć można Birmę, Laos i Tajlandię. W okolicach Chiang Rai zobaczymy także Białą Świątynię, która wyglądem przypomina pałac królowej śniegu.  Jest to niekonwencjonalna wystawa współczesnej sztuki tajskiego artysty Chalermchai Kositpipat’a, mocno nawiązująca do buddyzmu, która ma służyć lokalnej ludności jako centrum nauk buddyjskich i medytacji. Kontynuacja podróży do klimatycznego hotelu w Chiang Mai.

DZIEŃ 14: CHIANG MAI 

Rano czeka nas spacer po otoczonej murami starówce, gdzie zwiedzimy najstarszą w mieście świątynię Wat Chiang Man oraz Wat Chedi Luang z olbrzymią, kwadratową stupą, we wnętrzu której podobno mieszka duch strzegący miasta od wojen i zamieszek oraz dbający o to, by w odpowiednim czasie spadł deszcz. Następnie pojedziemy do kompleksu świątynnego Wat Phrathat Doi Suthep, skąd zobaczyć można panoramę miasta i okolic, w tym Parku Narodowego Doi Suthep-Pui, leżącego pomiędzy dwoma szczytami górskimi: Doi Pui (1685 m n.p.m.) i Doi Suthep (1676 m n.p.m.). Wieczorem udamy się na niezwykle kolorowy i gwarny nocny bazar, na którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

DZIEŃ 15: PHUKET – KHAO LAK

Rano transfer na lotnisko w Chiang Mai, skąd polecimy do Phuket. Przejazd do hotelu w Khao Lak (ok. 1,5 ogdz.). Czas na relaks i plażowanie!

DZIEŃ 16 – 18: KHAO LAK 

Trzy dni przeznaczone na odpoczynek na rajskich plażach Khao Lak. Jeżeli będziesz mieć ochotę, możesz snorkelować, nurkować, pływać kajakiem, albo też nie robić absolutnie nic :). Tu każdy znajdzie coś dla siebie :).

DZIEŃ 19: PHUKET, POWRÓT DO POLSKI

Transfer na lotnisko w Phuket (ok. 1,5 godz.) i przelot do Warszawy. Przylot do kraju tego samego dnia wieczorem lub następnego dnia rano.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
1990 PLN + 2390 USD + przelot*

Terminy:
04.listopada – 22.listopada, 2023

10.lutego – 28.lutego, 2024
02.listopada – 20.listopada, 2024

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2024 r.


Cena zawiera:

 • Przeloty wewnętrzne
 • Transport na całej trasie wynikający z programu: minibus, łódki, tuk-tuki
 • Noclegi w butikowych, wysoko ocenianych, przeważnie 4-gwiazkowych hotelach. Pokoje 2-osobowe z łazienką.
 • Śniadania, lunch podczas rejsu po Mekongu
 • Rejs po Mekongu luksusową łodzią Shompoo Cruise
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Lokalnego przewodnika podczas zwiedzania najważniejszych zabytków w Bangkoku, Luang Prabang i Chiang Mai
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie
 • Wizy do Laosu
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane