TAJLANDIA + LAOS

Beztroskie poznawanie

19 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Budowane przez lata przyjacielskie relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje.

 • Świetne rozwiązania logistyczne. Tam, gdzie inne agencje oferują wielogodzinne przejazdy autobusem, my lecimy samolotem. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz.

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Butikowe hotele – piękne, starannie wybrane, ulokowane blisko centrum.

 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.

 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Tajlandię…

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Tajlandia to doskonała destynacja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Azją jak i tych, którzy kochają pyszne jedzenie, spokojne zwiedzanie, wszelkie sporty wodne i wypoczynek na białych plażach. Naszą wyprawę rozpoczniemy w tętniącym życiem Bangkoku, zwanym Wielkim Mango, gdzie odwiedzimy najważniejsze zabytki miasta, poznamy sławną uliczkę Khao San, przejedziemy się tuk-tukiem i po raz pierwszy zetkniemy się z prawdziwą tajską kuchnią. Zobaczymy jak wygląda lokalny pływający targ, orzeźwimy się w pięknych wodospadach Erawan i odpoczniemy w soczyście zielonym Kanchanaburi. Następnie udamy się na północ Tajlandii, gdzie panują górzyste krajobrazy a życie płynie nieco wolniej. Stamtąd ruszymy do Laosu. Płynąc przez dwa dni w dół rzeki Mekong, dotrzemy do najpiękniejszego miasta tego kraju, magicznego Luang Prabang. Tam poznamy się bliżej z laotańską kulturą, dziedzictwem narodowym oraz zwyczajami miejscowych ludów. Na południu Laosu odpoczniemy na Czterech Tysiącach Wysp, czyli malowniczym archipelagu wysepek zdobiących Mekong. Wyprawę kończymy na rajskich plażach Tajlandii, kąpiąc się w lazurowych wodach i oddając się relaksowi w czystej postaci :). Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT

Przelot z Warszawy do Tajlandii.

DZIEŃ 2: BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu (ok. 40 minut). Wieczorem udamy się do Chinatown, gdzie serwują najlepsze owoce morza w całym Bangkoku. Nocleg w Bangkoku.

DZIEŃ 3: BANGKOK

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Wielkiego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy. Następnie odwiedzimy jedną z największych i najstarszych świątyń w Bangkoku – Wat Pho, z monumentalnym posągiem Odpoczywającego Buddy. Przerwa na posiłek, owoce i dobrą kawę lub soki. Przejazd tuk-tukiem do Wat Saket – złotej stupy na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na okolicę. Transfer tramwajem wodnym do pięknego domu Jima Thompsona – „człowieka od jedwabiu”. Po lunchu udamy się na rejs łódką po kanałach Thonburi, najstarszej dzielnicy Bangkoku, który zakończymy przy Wat Arun, czyli Świątyni Świtu. Wieczorem warto udać się na spacer po okolicy, podczas którego można spróbować tutejszej kuchni, oddać się w ręce tajskich masażystek czy zakosztować nocnego życia na sławnej Khao San Road.Nocleg w Bangkoku.

DZIEŃ 4: PŁYWAJĄCY TARG – KANCHANBURI

Z samego rana pojedziemy (ok. 1,5h) do targu na torach, a następnie do pływającego targu, gdzie można zobaczyć, gdzie zobaczymy jak miejscowi lawirują swoimi łódkami po rzecznych kanałach i sprzedają różnorakie dobra jak warzywa, owoce i inne lokalne przysmaki. Następnie udamy się do Kanchanaburi (ok. 2h), gdzie zobaczymy sławny most na rzece Kwai, po czym zakwaterujemy się w uroczym hotelu nad rzeką. Czas wolny. Nocleg w Kanchanaburi.

DZIEŃ 5: KANCHANBURI – WODOSPADY ERAWAN – PRZELOT DO WIENTIAN

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Erawan (ok. 1h), gdzie będziemy mogli orzeźwić się w kaskadach turkusowej wody, spływającej przez siedem poziomów. Tu czeka nas zasłużony relaks i niesamowite widoki! Po południu transfer na lotnisko w Bangkoku (ok. 3h), skąd polecimy do Wientian, gdzie na lotnisku otrzymamy wizę do Laosu. Przejazd do hotelu. Nocleg w Wientian.

DZIEŃ 6: VANG VIENG

Po śniadaniu pojedziemy (ok. 1,5h) do malowniczego Vang Vieng. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie okolic Vang Vieng: spacer po polach ryżowych, zwiedzanie jaskiń, pływanie kajakami po rzece Nam Song oraz zjazd tyrolką. Nocleg w Vang Vieng.

DZIEŃ 7: VANG VIENG

Dzisiaj odwiedzimy jaskinię Anioła (Angel Cave), wejdziemy na punkt widokowy Nam Xay, zobaczymy Błękitną Lagunę i wodospad Kaeng Nyui, gdzie można popływać. Nocleg w Vang Vieng.

DZIEŃ 8: VANG VIENG – LUANG PRABANG

Po śniadaniu udamy się na dworzec i pociągiem pojedziemy do Luang Prabang, dawnej stolicy Laosu i jednego z najbardziej fotogenicznych miast Azji Południowo-Wschodniej. Ucieleśnia ono wszystko czym jest Laos: tradycyjne świątynie stoją w bezpośrednim sąsiedztwie francuskich budynków kolonialnych i stapiają się w architektoniczną jedność, rybacy bez pośpiechu zarzucają swoje sieci nad brzegiem Mekongu, buddyjscy mnisi w szafranowo żółtych okryciach spokojnie przemieszczają się wąskimi uliczkami i czas tu jakby wolniej płynie. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po miasteczku. Wieczorem polecamy spróbować lokalnych specjałów na nocnym targu

DZIEŃ 9: LUANG PRABANG, KUANG SI

Rano pojedziemy do malowniczych wodospadów Kuang Si, gdzie odpoczniemy od słońca i miejskiego zgiełku. Po powrocie chętni będą mogli wejść na wzgórze Phousi, by zobaczyć panoramę miasta i okolic. Wieczorem spróbujemy lokalnych specjałów na nocnym targu. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 10: LUANG PRABANG, KUANG SI

Wcześnie rano, jeszcze przed śniadaniem, udamy się wraz z lokalnym przewodnikiem do świątyni Wat Nong, gdzie będziemy świadkami procesji mnichów buddyjskich, podczas której świeccy wierni ofiarują mnichom strawę. Dla buddystów jest to codzienny rytuał, odbywający się w atmosferze pełnej spokoju i wzajemnego szacunku. Następnie wizyta na tętniącym życiem lokalnym targu, na którym będzie okazja spróbowania miejscowych smakołyków. Powrót do hotelu na zasłużone śniadanie. Po posiłku zwiedzanie Pałacu Królewskiego oraz kilku z najładniejszych laotańskich świątyń: Wat Xieng Thong – Świątynia Złotego Miasta, Wat Wisunalat – najstarsza świątynię Luang Prabang oraz Wat Mai. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 11: REJS PO MEKONGU, LUANG PRABANG – PAKBENG

Dzisiaj rozpoczniemy rejs po Mekongu tradycyjną łodzią (ok 7-8h). Po drodze będziemy podziwiać malownicze krajobrazy i obserwować życie w wioskach nad brzegami Mekongu. Po drodze zatrzymamy się w jaskiniach Pak Ou, gdzie zobaczymy setki figurek Buddy oraz wspaniałą panoramę na rzekę Mekong. Po południu dotrzemy do Pakbeng – miejscowości zamieszkanej przez ludy H’Mong, Lue i Khamou. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie wspólna kolacja w jednej z klimatycznych restauracyjek.

DZIEŃ 12: REJS PO MEKONGU, PAKBENG – CHIANG KHONG

Po śniadaniu kontynuujemy spływ ciesząc się malowniczymi widokami (ok 7-8h). Po drodze zatrzymamy się w jednej z laotańskich wiosek żyjących nad Mekongiem. Po południu dotrzemy do Houay Xay, skąd Mostem Przyjaźni przekroczymy granicę i udamy się do hotelu w Chiang Khong

DZIEŃ 13: CHIANG KHONG – ZŁOTY TRÓJKĄT – CHIANG MAI

Po śniadaniu godzinny przejazd do muzeum opium, jednego z ciekawszych miejsc do odwiedzenia w tajskim Złotym Trójkącie. Można tam dowiedzieć się m.in. o historii opium, procesie jego produkcji, legendach z nim związanych oraz zobaczyć ciekawe eksponaty z nim związane. W muzeum nawet znajduje się niewielka plantacja opium. Następnie zatrzymamy się przy punkcie widokowym, z którego zobaczyć można Birmę, Laos i Tajlandię. W okolicach Chiang Rai zobaczymy także Białą Świątynię, która wyglądem przypomina pałac królowej śniegu. Jest to niekonwencjonalna wystawa współczesnej sztuki tajskiego artysty Chalermchai Kositpipat’a, mocno nawiązująca do buddyzmu, która ma służyć lokalnej ludności jako centrum nauk buddyjskich i medytacji. Kontynuacja podróży do klimatycznego hotelu w Chiang Mai.

DZIEŃ 14: CHIANG MAI

Rano przejazd czerwonym songthaew (lokalną taksówką) do kompleksu świątynnego Wat Phrathat Doi Suthep, skąd zobaczyć można panoramę miasta i okolic, w tym Parku Narodowego Doi Suthep-Pui, leżącego pomiędzy dwoma szczytami górskimi: Doi Pui (1685 m n.p.m.) i Doi Suthep (1676 m n.p.m.). Po powrocie do Chiang Mai, spacer po otoczonej murami starówce, podczas którego odwiedzimy świątynie: Wat Chiang Man, najstarszą w mieście oraz Wat Chedi Luang z olbrzymią, kwadratową stupą. Legenda głosi, że we wnętrzu stupy mieszka duch strzegący miasta od wojen i zamieszek oraz dbający o to, by w odpowiednim czasie spadł deszcz. Wieczorem udamy się na niezwykle kolorowy i gwarny nocny bazar, na którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nocleg w Chiang Mai.

DZIEŃ 15: PHUKET – KHAO LAK

Rano transfer na lotnisko w Chiang Mai, skąd polecimy do Phuket. Przejazd do hotelu w Khao Lak (ok. 1,5h). Czas na relaks i plażowanie!

DZIEŃ 16, 17, 18: KHAO LAK

Trzy dni przeznaczone na odpoczynek na rajskich plażach Khao Lak. Jeżeli będziesz mieć ochotę, możesz snorkelować, nurkować, pływać kajakiem, albo też nie robić absolutnie nic :). Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Nocleg w Khao Lak.

DZIEŃ 19: PHUKET, POWRÓT, WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Phuket (ok. 1,5h). Przelot do Polski.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2990 PLN + 2390 USD + przelot*

Terminy:
02.listopada – 20.listopada, 2024

15.lutego – 05.marca, 2025
08.listopada – 26.listopada, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Przeloty wewnętrzne
 • Transport na całej trasie wynikający z programu: minibus, łódki, tuk-tuki
 • Noclegi w butikowych, wysoko ocenianych, przeważnie 4-gwiazkowych hotelach. Pokoje 2-osobowe z łazienką.
 • Śniadania, lunch podczas rejsu po Mekongu
 • Rejs po Mekongu luksusową łodzią Shompoo Cruise
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Lokalnego przewodnika podczas zwiedzania najważniejszych zabytków w Bangkoku, Luang Prabang i Chiang Mai
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie
 • Wizy do Laosu
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane