CHINY

Supermocarstwo z innego świata

20 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem, a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Optymalny termin. Bardzo starannie wybieramy termin wyjazdu, tak aby nie trafić na upały czy zimę. Omijamy tzw. złote tygodnie – chińskie okresy wakacyjne, podczas których podróżowanie i zwiedzanie jest bardzo utrudnione.

 • Dbamy o Twój komfort i czas. Najdłuższe fragmenty trasy pokonujemy samolotem lub wygodnym pociągiem z kuszetkami. Na krótszych odcinkach podróżujemy szybkim pociągiem, wynajętym minibusem albo wygodnym autobusem.

 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości kraju. Z nami nie udasz się w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Chiny…

 • Wysoko oceniane hotele w świetnej lokalizacji. Dzięki temu lepiej poczujesz atmosferę odwiedzanych miejsc.

 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Chiny to jeden z najbardziej fascynujących krajów na Ziemi. Niegdyś odgrodzony od świata Wielkim Murem, dzisiaj to prężnie rozwijająca się superpotęga gospodarcza o niezwykłym dorobku cywilizacyjnym. Podczas naszej wyprawy zobaczysz różne oblicza Państwa Środka, zarówno te stare, głęboko zakorzenione w chińskiej kulturze, jak i te nowoczesne, zdominowane przez przemysł i postęp technologiczny. W największych chińskich metropoliach: Pekinie, Hong Kongu i Szanghaju, ujrzysz futurystyczną zabudowę, przeplatającą się z pełnymi uroku tradycyjnymi dzielnicami, w których najłatwiej wyczuć puls codziennego życia lokalnych mieszkańców. Nasz program obejmuje najsławniejsze chińskie zabytki, w tym: Wielki Mur, Zakazane Miasto czy Armię Terakotową. Odpoczynek znajdziemy na zapierających dech w piersiach górach Parku Narodowego Zhangjiajie, kilkuset letnich tarasach ryżowych Grzbietu Smoka oraz podczas rejsu łodzią po rzece Li. Znajdziemy również czas na kulturalną rozrywkę, jak np. operę pekińską, czy folklorystyczne przedstawienie „Dynastia Tang”. Oczywiście nie zapomnieliśmy o doznaniach kulinarnych: kaczka po pekińsku, Huoguo czy kantońskie dim sum to tylko niektóre przysmaki przebogatej, chińskiej kuchni. Masz ochotę na przygodę z zupełnie innej bajki? Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT

Wylot z Warszawy do Pekinu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 2: PEKIN

Przyjazd do Pekinu w godzinach porannych, transfer do hotelu. Zwiedzanie chińskiej stolicy rozpoczniemy od XV-wiecznej Świątyni Nieba usytuowanej w ogromnym, starożytnym ogrodzie. To tutaj w czasie przesilenia zimowego cesarze z dynastii Ming i Qing składali ofiary Niebu i prosili o urodzajne plony. Następnie przejdziemy się sławnym deptakiem Qianmen Dajie, wzdłuż którego cesarz wraz ze swym orszakiem podążał do Świątyni Nieba. Przez ponad pięć stuleci znajdowało się tu centrum lokalnego handlu – mnóstwo straganów i sklepików, a także artystów, kuglarzy i magików. Przespacerujemy się też ulicą Dashilan, słynącą z wielu lao zihao, czyli markowych sklepów i restauracji o ponad stuletniej tradycji. Wieczorem możesz udać się na spektakl opery pekińskiej, np. w Herbaciarni Lao She.

DZIEŃ 3: PEKIN

Zwiedzanie dzisiejszego dnia zaczniemy od leżącego w samym sercu Pekinu – Placu Bramy Niebiańskiego Spokoju – Tiananmen Square, drugiego pod wględem wielkości placu miejskiego na świecie. Udamy się do Zakazanego Miasta, jednego z największych kompleksów pałacowych świata, który do 1924 roku był siedzibą cesarzy z dynastii Ming i Qing, a następnie do parku Jingshan, gdzie z Węglowego Wzgórza zobaczymy piękną panoramę miasta. Przerwa na obiad, po czym zwiedzimy najstarsze zabytki Pekinu – Wieżę Bębna i Dzwonu oraz dzielnicę hutongów.

DZIEŃ 4: PEKIN, WIELKI MUR CHIŃSKI

Całodniowa wycieczka do Wielkiego Muru. Najpierw odwiedzimy miejscowość Jingshanling, w której dzięki mniejszemu natłokowi turystów, można w atmosferze spokoju kontemplować te niezwykłe dzieło ludzkiej inżynierii. Tam zrobimy trekking wzdłuż ruin (ok. 3-5 km, 2-4 h), mijając po drodze kilka wież strażniczych muru. Powrót do stolicy. Wieczorem udamy się do wioski olimpijskiej, gdzie zobaczymy pięknie podświetlone, sławne olimpijskie obiekty – Stadion Narodowy w Pekinie, zwany „Ptasim Gniazdem” oraz Narodowe Centrum Sportów Wodnych, zwane „Kostką Wody”. Na kolację polecamy kaczkę po pekińsku!

DZIEŃ 5: PEKIN – NOCNY POCIĄG DO DATONG

Z samego rana ruszymy do Pałacu Letniego, niezwykle pięknego kompleksu pałacowo-parkowego nad jeziorem Kunming, miejsca odpoczynku władców z dynastii Qing. Zobaczymy rezydencje cesarzowej Cixi, Wzgórze Długowieczności, Marmurową Łódź oraz liczne pawilony i świątynie. O ile nie opuszczą nas siły, odwiedzimy również Pachnące Wzgórza, czyli malowniczy park usytuowany na zboczach Zachodnich Wzgórz. Przejazd nocnym pociągiem z kuszetkami do Datong.

DZIEŃ 6: WISZĄCY KLASZTOR W DATONG – PINGYAO

Wcześnie rano zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po podróży. Po śniadaniu udamy się do Wiszącego Klasztoru, usytuowanego na zboczu świętej dla taoizmu góry Heng Shan. Po południu przejazd autobusem do miasteczka Pingyao, gdzie będziemy dzisiaj nocować.

DZIEŃ 7: PINGYAO – XI’AN

Zwiedzanie starożytnego miasteczka Pingyao (UNESCO), którego największą atrakcją są zabytkowe budowle z czasów dynastii Ming i Qing oraz świetnie zachowane mury miejskie ciągnące się na odcinku 6 kilometrów, w najstarszej części sięgające XIV wieku. Po południu przejazd szybkim pociągiem do Xi’an. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8: MUZEUM ARMII TERAKOTOWEJ W XI’AN

Zwiedzanie najsłynniejszego zabytku miasta – Muzeum Terakotowej Armii (UNESCO), w którym znajduje się kilka tysięcy posągów naturalnej wielkości żołnierzy; każdy o innych rysach i wyrazie twarzy. W III wieku p.n.e. cesarz Qin Shi Huangdi nakazał budowę ośmiotysięcznej armii, by ta strzegła go po śmierci w ogromnym mauzoleum. Jej pozostałości odkryto dopiero w latach 80-tych ubiegłego stulecia, dzięki kopiącym studnię chłopom. Tego dnia czeka nas jeszcze spacer po starówce Xi’an, a wieczorem (dodatkowo) będzie okazja do obejrzenia przedstawienia muzycznego Tang Dynasty Show, z barwnymi, ozdobnymi strojami, tradycyjnymi instrumentami oraz muzyką z epoki Tang.

DZIEŃ 9: XI’AN – SUZHOU – SZANGHAJ

Rano przejazd szybkim pociągiem do uroczego miasta Suzhou, zwanego Wenecją wschodu, słynącego z kanałów wodnych, produkcji jedwabiu oraz przepięknych ogrodów wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie Ogrodu Pokornego Zarządcy, po czym wizyta w Muzeum Jedwabiu i spacer wzdłuż kanału, starą uliczką Pingjiang, z licznymi sklepikami, restauracjami i pijalniami herbaty. Po południu przejazd do Szanghaju. Wieczorny spacer po okolicy, nocleg.

DZIEŃ 10: SZANGHAJ – PRZELOT DO ZHANGJIAJIE

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy ogród Yu Yuan, Oriental Pearl Tower – najwyższą wieżę w Azji i stojący w jej pobliżu Jin Mao, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie drapaczy chmur. Spacer po Bund, nadbrzeżnej promenadzie na prawym brzegu rzeki Huangpu. Wieczorem polecimy w okolice Zhangjiajie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 11: ZHANGJIAJIE, BAJKOWE KRAJOBRAZY Z „AVATARA”

Park Narodowy Zhangjiajie, wpisany na listę UNESCO, to sceneria filmu Avatar. Widoki są nieziemskie – pionowe przepaście, skalne słupy o idealnie prostych ścianach, wszystko spowite delikatną mgiełką. Przejażdżka kolejką linową nad górami Tianzi. Zobaczymy także spektakularne krajobrazy gór Yuanjiajie. Niektóre przepaście czy mosty mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 12: ZHANGJIAJIE, GÓRA TIANMEN

Rano wycieczka do Góry Tianmen, uważanej za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Na terenie parku można zobaczyć m.in. Bramę do Nieba – najwyżej położoną grotę na Ziemi albo przejechać się najdłuższą na świecie kolejką linową. Największą popularnością cieszy się jednak tzw. „Szlak Śmierci” – prowadzący wzdłuż stromej ściany klifu nad 1400-metrową przepaścią, po podłodze zrobionej ze szkła! Będzie adrenalina! Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 13: CHANGSHA – GUILIN – YANGSHUO

Po śniadaniu przejazd autobusem do Changsha, gdzie przesiądziemy się na szybki pociąg do Guilin. Przejazd w godzinach wieczornych. Półtoragodzinny transfer do hotelu w okolicy Yangshuo. Nocleg.

DZIEŃ 14: REJS PO RZECE LI – YANGSHUO

Rejs po rzece Li, podczas którego zobaczyć można rozsiane wzdłuż brzegów rzeki, porośnięte gęstą zielenią, strome formacje skalne, tworzące jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów na świecie. Lunch ze świeżo złowionych ryb. Po południu można odwiedzić jedną z tutejszych jaskiń lub skorzystać z błotnych kąpieli.

Wieczorem polecamy Liu Sanjie, czyli widowisko na wodzie w pięknej, górskiej scenerii, z udziałem kilkuset aktorów i miejscowych rybaków. Nocleg w okolicach Yangshuo.

DZIEŃ 15: YANGSHUO. WYCIECZKA ROWEROWA – LONGSHENG

Wycieczka rowerowa po okolicy, a następnie transfer do Longsheng, gdzie znajdują się malownicze tarasy ryżowe. Zakwaterowanie w klimatycznym hotelu, relaks.

DZIEŃ 16: LONGSHENG – TARASY RYŻOWE – WIOSKA YAO

Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie okolicy. Czekają nas spacery po wspaniałych tarasach ryżowych Longji. Odwiedzimy także wioskę plemienia Yao, słynącą z kobiet o najdłuższych włosach świata oraz spróbujemy tradycyjnych miejscowych potraw przyrządzanych i opiekanych w bambusowych tykwach.

DZIEŃ 17: LONGSHENG – GUILIN – HONG KONG

Po śniadaniu czeka nas 2-godzinny transfer na dworzec w Guilin, a następnie przejazd szybkim pociągiem do Hong Kongu. Transfer do hotelu i wieczorny spacer po sławnej promenadzie gwiazd w Tsim Sha Tsui, podczas którego zobaczymy pokaz Symfonii Świateł.

DZIEŃ 18: HONG KONG

Dzień przeznaczony na zwiedzanie Hong Kongu, dawnej kolonii brytyjskiej, mającej obecnie status specjalnego regionu autonomicznego. Jest to wielkie, tętniące życiem, kosmopolityczne miasto, zajmujące obszar kilku wysp. Zobaczymy m.in. dzielnice Kowloon, Central oraz The Peak, czyli Wzgórze Wiktorii.

DZIEŃ 19: HONG KONG, RELAKS NA PLAŻY

Po śniadaniu przejazd na plażę i czas na relaks! Po powrocie do Hong Kongu spacer po wiecznie zatłoczonym bazarze w Mong Kok, a w jednej z jego licznych restauracyjek spróbujecie sławnego w tej części świata „tapas” dim-sum.

DZIEŃ 20: HONG KONG, POWRÓT

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot i przylot do Warszawy tego samego dnia.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
3690 PLN + 3290 USD + przelot*

Terminy:
12.października – 31.października, 2024

05.kwietnia – 24.kwietnia, 2025
11.października – 30.października, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Przelot wewnętrzny z Szanghaju do Zhangjiajie
 • Pozostały transport wynikający z programu: pociąg z kuszetką na nocnym przejeździe z Pekinu do Datong, szybkie pociągi na pozostałych odcinkach, klimatyzowany minibus, metro, autobusy, taksówki, promy
 • Zakwaterowanie w wysoko ocenianych hotelach, głównie 3-gwiazdkowych, pokoje 2-osobowe z prywatną łazienką
 • Wszystkie śniadania, 2 lunche
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Rejs po rzece Li
 • Spływ tratwami po rzece Yulong
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem wyżej wymienionego
 • Atrakcji dodatkowych
 • Wizy do Chin

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane