CHINY

Supermocarstwo z innego świata

20 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Optymalny termin. Bardzo starannie wybieramy termin wyjazdu, tak aby nie trafić na upały czy zimę. Omijamy tzw. złote tygodnie – chińskie okresy wakacyjne, podczas których podróżowanie i zwiedzanie jest bardzo utrudnione.
 • Dbamy o Twój komfort i czas. Najdłuższe fragmenty trasy pokonujemy samolotem skracając podróż nawet o 20 godzin. Na krótszych odcinkach podróżujemy albo wynajętym minibusem albo wygodnym pociągiem z kuszetkami, jeżeli przejazd odbywa się w godzinach nocnych.
 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości kraju. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Chiny…
 • Porządne, przytulne hotele blisko centrów miast. Dzięki temu lepiej poczujesz atmosferę odwiedzanych miejsc.
 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Chiny to jeden z najbardziej fascynujących krajów na Ziemi. Niegdyś odgrodzony od świata Wielkim Murem, dzisiaj to prężnie rozwijająca się superpotęga gospodarcza o niezwykłym dorobku cywilizacyjnym. Podczas naszej wyprawy zobaczysz różne oblicza Państwa Środka, zarówno te stare, głęboko zakorzenione w chińskiej kulturze, jak i te nowoczesne, zdominowane przez przemysł i postęp technologiczny. W największych chińskich metropoliach: Pekinie, Hong Kongu i Szanghaju, ujrzysz futurystyczną zabudowę, przeplatającą się z pełnymi uroku tradycyjnymi dzielnicami, w których najłatwiej wyczuć puls codziennego życia lokalnych mieszkańców. Nasz program obejmuje najsławniejsze chińskie zabytki, w tym: Wielki Mur, Zakazane Miasto, Armię Terakotową czy Klasztor Szaolin. Odpoczynek znajdziemy na zapierających dech w piersiach, 500-letnich tarasach ryżowych Grzbietu Smoka, a także podczas rejsu łodzią po rzece Li. Co więcej, staniesz oko w oko z pandą wielką, zobaczysz też posąg Buddy w Leshan, jeden z największych na świecie. Znajdziemy również czas na kulturalną rozrywkę, jak np. operę pekińską, czy folklorystyczne przedstawienie „Dynastia Tang”. Oczywiście nie zapomnieliśmy o doznaniach kulinarnych: kaczka po pekińsku, Huoguo czy kantońskie dim sum to tylko niektóre przysmaki przebogatej, chińskiej kuchni. Masz ochotę na przygodę z zupełnie innej bajki? Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Pekinu.

DZIEŃ 2: PEKIN
Przyjazd do Pekinu w godzinach porannych, transfer do hotelu. Zwiedzanie chińskiej stolicy rozpoczniemy od XV-wiecznej Świątyni Nieba, usytuowanej w ogromnym, starożytnym ogrodzie. To tutaj, w czasie przesilenia zimowego, cesarze z dynastii Ming i Qing składali ofiary Niebu i prosili o urodzajne plony. My następnie przejdziemy się sławnym deptakiem Qianmen Dajie, wzdłuż którego cesarz wraz ze swym orszakiem podążał do Świątyni Nieba. Przez ponad pięć stuleci znajdowało się tu centrum lokalnego handlu, z mnóstwem straganów i sklepików oraz różnej maści artystów i kuglarzy. Przespacerujemy się też ulicą Dashilan, słynącą z licznych markowych sklepów i restauracji o ponad stuletniej tradycji, tzw. lao zihao. Wieczorem możesz udać się na spektakl opery pekińskiej, np. w Herbaciarni Lao She.

DZIEŃ 3: PEKIN
Zwiedzanie dzisiejszego dnia zaczniemy od Placu Niebiańskiego Spokoju – Tiananmen Square, drugiego pod względem wielkości placu miejskiego na świecie. Stamtąd udamy się do Zakazanego Miasta, jednego z największych kompleksów pałacowych świata, który do 1924 roku był siedzibą cesarzy z dynastii Ming i Qing. Następny w kolejce jest park Jingshan, gdzie z Węglowego Wzgórza zobaczymy piękną panoramę miasta. Przerwa na lunch, po której zwiedzimy najstarsze zabytki Pekinu – Wieżę Bębna i Dzwonu oraz dzielnicę hutongów.

DZIEŃ 4: PEKIN, WIELKI MUR CHIŃSKI
Całodniowa wycieczka do Wielkiego Muru. Najpierw miejscowość Jingshanling, w której, dzięki mniejszemu natłokowi turystów, można w atmosferze spokoju kontemplować to niezwykłe dzieło ludzkiej inżynierii. Stamtąd ruszymy pieszo do Simatai, mijając po drodze kilkadziesiąt wież strażniczych muru. Wieczorem, po powrocie do stolicy, udamy się do wioski olimpijskiej, gdzie zobaczymy pięknie podświetlone, sławne olimpijskie obiekty: Stadion Narodowy, zwany Ptasim Gniazdem oraz Narodowe Centrum Sportów Wodnych, tzw. Kostkę Wody. Na kolację – kaczka po pekińsku :).

DZIEŃ 5: PEKIN – DATONG
Z samego rana ruszymy do Pałacu Letniego, niezwykle pięknego kompleksu pałacowo-parkowego nad jeziorem Kunming, miejsca odpoczynku od upałów dla władców z dynastii Qing. Zobaczymy rezydencje cesarzowej Cixi, Wzgórze Długowieczności, Marmurową Łódź oraz liczne pawilony i świątynie. O ile nie opuszczą nas siły, odwiedzimy również Pachnące Wzgórza, malowniczy park usytuowany na zboczach Zachodnich Wzgórz. Przejazd nocnym pociągiem do Datong.

DZIEŃ 6: WISZĄCY KLASZTOR W DATONG – PINGYAO
Wcześnie rano przyjazd do Datong. Dzień rozpoczniemy od śniadania, po którym udamy się do Wiszącego Klasztoru, usytuowanego na zboczu świętej dla taoizmu góry Heng Shan. Przejazd autobusem do miasteczka Pingyao na nocleg.

DZIEŃ 7: PINGYAO – XI‘AN
Zwiedzanie starożytnego miasteczka Pingyao (UNESCO), którego największą atrakcją są zabytkowe budowle z czasów dynastii Ming i Qing oraz świetnie zachowane mury miejskie ciągnące się na odcinku 6 kilometrów, w najstarszej części sięgające XIV wieku. Po południu przejazd szybkim pociągiem do Xi‘an. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8: MUZEUM ARMII TERAKOTOWEJ  W XI’AN
Rozpoczynamy od zwiedzania najsłynniejszego zabytku miasta –Muzeum Terakotowej Armii (UNESCO), w którym znajduje się kilka tysięcy posągów naturalnej wielkości żołnierzy; każdy o innych rysach i wyrazie twarzy. W III wieku p.n.e. cesarz Qin Shi Huangdi nakazał budowę ośmiotysięcznej armii, by ta strzegła go po śmierci w ogromnym mauzoleum. Jej pozostałości odkryto dopiero w latach 80-tych ubiegłego stulecia, dzięki kopiącym studnię chłopom. Tego dnia czeka nas jeszcze spacer po starówce Xi’an, a wieczorem będzie okazja do obejrzenia przedstawienia muzycznego Tang Dynasty Show, z barwnymi, ozdobnymi strojami, tradycyjnymi instrumentami oraz muzyką z epoki Tang.

DZIEŃ 9: XI’AN – LUOYANG, GROTY LONGMEN
Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang, by zwiedzić malownicze groty Longmen – wpisany na listę UNESCO kompleks ponad dwóch tysięcy jaskiń, z licznymi płaskorzeźbami i posągami i buddy. Następnie udamy się do klasztoru Szaolin, buddyjskiej świątyni z V wieku i legendarnego miejsca doskonalenia sztuki walki Kung Fu. Zobaczymy też pobliski Las Pagód. Nocleg w Luoyang.

DZIEŃ 10: LUOYANG – SUZHOU
Po śniadaniu szybkim pociągiem przemieścimy się do uroczego miasta Suzhou, zwanego Wenecją wschodu, słynącego z kanałów wodnych, produkcji jedwabiu, oraz przepięknych ogrodów wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od największego w mieście Ogrodu Pokornego Zarządcy, po czym zajrzymy do Muzeum Jedwabiu i przespacerujemy się biegnącą wzdłuż kanału, starą uliczką Pingjiang, z licznymi sklepikami, restauracjami i pijalniami herbaty. Nocleg w Suzhou.

DZIEŃ 11: SUZHOU – SZANGHAJ
Kolejnym punktem programu jest zabytkowe, wodne miasto Zhouzhuang, którego wąskimi kanałami odbędziemy rejs łodzią. Po południu ruszymy autobusem do Szanghaju. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po okolicy.

DZIEŃ 12: SZANGHAJ
Całodniowe zwiedzanie Szanghaju. Zobaczymy m.in. ogród Yu Yuan, Bund – starą część miasta oraz promenadę przy rzece Huangpu, a także Oriental Pearl Tower, czyli najwyższą wieżę w Azji i stojący w jej pobliżu Jin Mao, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie drapaczy chmur.

DZIEŃ 13: SZANGHAJ – CHENGDU
Rano transfer na lotnisko i przelot do stolicy Syczuanu – Chengdu. Po zakwaterowaniu w hotelu wybierzemy się do Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej, gdzie z bliska będzie można przyjrzeć się tym uroczym zwierzętom, a także rzadko spotykanej pandzie czerwonej. Przy odrobinie szczęścia uda nam się też obejrzeć młode :). Wieczorem odwiedzimy jeden z lokalnych teahouse’ów.

DZIEŃ 14: CHENGDU, LESHAN
Dzisiaj czeka nas wycieczka do syczuańskiego miasta Leshan, znanego głównie z widniejącego na liście UNESCO posągu Wielkiego Buddy, mierzącego 71 metrów wysokości. Powrót do Chengdu na nocleg.

DZIEŃ 15: GUILIN – LONGSHENG
Poranny przelot do Guilin, a następnie przejazd do Longsheng, gdzie udamy się na wspaniałe tarasy ryżowe Longji oraz złożymy wizytę w wiosce plemienia Yao, słynącej z kobiet o najdłuższych włosach świata. Spróbujemy też tradycyjnych miejscowych potraw przyrządzanych i opiekanych w bambusowych tykwach. Nocleg w Guilin.

DZIEŃ 16: REJS PO RZECE LI
Rejs po rzece Li, podczas którego zobaczymy rozsiane wzdłuż brzegów rzeki, porośnięte gęstą zielenią, strome formacje skalne, tworzące jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów na świecie. Na lunch zjemy świeżo złowione i przyrządzone na naszych oczach ryby. Atrakcją dodatkową będzie Liu Sanjie, czyli widowisko na wodzie w pięknej górskiej scenerii, z udziałem kilkuset aktorów i miejscowych rybaków. Nocleg w Yangshuo.

DZIEŃ 17: SPŁYW PO RZECE YULONG – YANGSHUO – HONG KONG
Wycieczka rowerowa
 po okolicy oraz spływ bambusowymi tratwami po rzece Yulong. Następnie transfer na lotnisko w Guilin i popołudniowy przelot do Hong Kongu. Transfer do hotelu i wieczorny spacer po sławnej promenadzie gwiazd w Tsim Sha Tsui, podczas którego zobaczymy pokaz Symfonii Świateł.

DZIEŃ 18: HONG KONG
Dzień przeznaczony na zwiedzanie Hong Kongu, dawnej kolonii brytyjskiej, mającej obecnie status specjalnego regionu autonomicznego. Jest to wielkie, tętniące życiem, kosmopolityczne miasto, zajmujące obszar kilku wysp. Zobaczymy m.in. dzielnice KowloonCentral oraz The Peak, czyli Wzgórze Wiktorii.

DZIEŃ 19: HONG KONG, WYSPA LANTAU
Po śniadaniu pojedziemy metrem na wyspę Lantau, skąd na pokładzie gondoli udamy się do wioski Ngong Ping, gdzie znajduje się Tian Tan Budda, największy na świecie posąg siedzącego Buddy. Następnie odwiedzimy rybacką wioskę Tai O  tam spróbujemy smacznego i niedrogiego jedzenia ze straganów. Po powrocie do Hong Kongu pospacerujemy po wiecznie zatłoczonym bazarze w Mong Kok, a w jednej z jego licznych restauracyjek spróbujemy sławnego w tej części świata „tapas” dim-sum.

DZIEŃ 20: HONG KONG, POWRÓT
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot i przylot do Warszawy tego samego dnia.

powrót do góry strony


Cena i terminy

04.kwietnia – 23.kwietnia, 2020
10.października – 29.października, 2020

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2019 r.

Cena: 5300 PLN + 1290 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • 4 przeloty wewnętrzne
 • Pozostały transport wynikający z programu: pociągi, pociągi z kuszetką na nocnych przejazdach, pociągi superszybkie, klimatyzowany minibus, metro, autobusy, taksówki
 • Zakwaterowanie w wysoko ocenianych hotelach, głównie 3-gwiazdkowych, pokoje 2-osobowe z prywatną łazienką
 • Śniadania
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Rejs po rzece Li
 • Spływ tratwami po rzece Yulong
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań
 • Atrakcji dodatkowych
 • Wizy do Chin

 

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane