IRAN

Podróż w czasie do potężnej Persji

15 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Budowane przez lata przyjacielskie relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje. A to nie jest takie łatwe w Iranie.
 • Świetne rozwiązania logistyczne. Tam, gdzie inne agencje oferują wielogodzinne przejazdy autobusem, my lecimy samolotem. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz. W tym wypadku chodzi o powrót z Szirazu do Teheranu.
 • Mała grupa składająca się z maksymalnie 11 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
 • Doświadczony pilot o obszernej wiedzy merytorycznej, świetnie znający Iran i zwyczaje w nim panujące. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza ten kraj…
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Iran to kraj kontrastów, o niezwykle długiej historii i bogatej kulturze, a wyprawa do niego to jak podróż w czasie do bajkowej, wszechpotężnej Persji. Weźmy na przykład miasto Isfahan, nazywane „połową świata”: piękne, mozaikowe meczety o niebiesko-żółtych barwach, bogato zdobione pałace czy zabytkowe mosty, pod łukami których często odbywają się koncerty muzyczne; to tylko kilka atrakcji tego magicznego miejsca. Niesamowite wrażenie robi także Jazd, zamieszkały nieprzerwanie od ponad siedmiu tysięcy lat, wzniesiony w całości z gliniano-piaskowej cegły. Będziemy przechadzać się jego wąskimi uliczkami, poznamy święte miejsca zoroastrian, wyznawców dawnej irańskiej religii, zobaczymy też jak działają badgiry, tamtejsze łapacze wiatru. Podczas tej wyprawy odwiedzimy także ruiny dawnych stolic Persji: Pasargady i Persepolis oraz leżący w ich pobliżu Sziraz, miasto ogrodów i poetów. Nie zabraknie również czasu na sławne bazary, po których można by się włóczyć godzinami, podziwiając przepiękne perskie dywany i orientalne rękodzieło. Iran oczaruje Cię także swoją wyjątkową przyrodą: przenocujemy między innymi na jednej z tamtejszych pustyń, gdzie dodatkową atrakcją będzie jazda na wielbłądzie. Na wyspie Keszm odwiedzisz słynne wąwozy, oczarowujące swoimi bajkowymi kształtami. Oprócz tych wszystkich atrakcji, w Twojej pamięci pozostanie wielka gościnność Irańczyków i ich promienne uśmiechy. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 1: WYLOT, TEHERAN
Wylot z Warszawy do Teheranu. Przylot w nocy. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 2: TEHERAN – KASZAN
Rano opuszczamy stolicę i wygodnym, lokalnym autobusem ruszamy do Kaszanu (ok 3 godz.). Po zakwaterowaniu w hotelu czeka nas spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy XIX-wieczne domy oraz łaźnie wielkich rodzin kupieckich, np. dom Burudżerdich czy dom Abassich. Wieczorem odwiedzimy miejscowy bazar. Nocleg w tradycyjnym hotelu.

DZIEŃ 3: ISFAHAN
Rano przejazd do Isfahanu (ok. 3h), trzeciego co do wielkości i jednego z najpiękniejszych miast w Iranie. Po drodze zatrzymamy się w Abjane, uroczej wiosce leżącej u podnóża gór. Słynie ona z domów o bordowym kolorze oraz kobiet ubranych w kwieciste czadory. Zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu, w Isfahanie. Spacer po Placu Imama, podczas którego odwiedzimy Meczet ImamaMeczet Szejcha Lotfollahapałac Ali Kapu Czehel Sotun, czyli Pałac Czterdziestu Kolumn. Wieczorem udamy się na Most Trzydziestu Trzech Łuków (Si-o-Seh Pol), który nocą robi największe wrażenie. Nocleg w Isfahanie.

DZIEŃ 4: ISFAHAN
Dalsze zwiedzanie Isfahanu rozpoczniemy od wizyty w Meczecie Piątkowym (Masdżed-e Dżam’e), rozbudowywanym przez ponad tysiąc lat i uchodzącym z tego powodu za muzeum religijnej architektury muzułmańskiego Iranu. Następnie udamy się na drugą stronę rzeki Zajande, do ormiańskiej dzielnicy Dżolfa ze słynną Katedrą Wank oraz Kościołem Betlejemskim. Zobaczymy także ormiański cmentarz z tzw. Polską Kwaterą, gdzie znajdują się groby naszych rodaków z lat 1942 – 1945. Po południu czeka nas jeden z najstarszych i największych bazarów w Środkowym Wschodzie, a następnie zasłużony relaks w jednym z tutejszych teahouse-ów, serwującym, obok herbaty, tradycyjną irańską fajkę wodną. Nocleg w Isfahanie.

DZIEŃ 5: ISFAHAN – PUSTYNIA WARZANE
Rano wyjazd na pustynię Warzane, należącą do grona najpiękniejszych na świecie. Nocleg w okolicy pustyni.

DZIEŃ 6: JAZD
Po powrocie z pustyni kontynuujemy podróż do Jazd, kolebki zoroastryzmu i jednego z najstarszych, nieprzerwanie zamieszkanych miast świata, z historią sięgającą kilku tysięcy lat. Zakwaterowanie w hotelu, następnie spacer po starówce, tzw. Old City, w całości zbudowanej z gliniano-piaskowej cegły o jasnobrązowym kolorze. Wąskie uliczki, kamienne łuki i wystające z dachów wieże wiatrów (badgiry) sprawiają wrażenie, że czas zatrzymał się tu dawno temu. Zwiedzimy Meczet Piątkowy, a wieczorem udamy się do pięknie oświetlonego kompleksu Amira Chachmak, gdzie toczy się nocne życie oraz w pobliżu, którego zobaczyć można Zurchane, czyli irański „dom siły”. Nocleg w Jazd.

DZIEŃ 7: JAZD
Zwiedzania Jazdu ciąg dalszy. Dzisiaj w programie: tzw. więzienie Aleksandra WielkiegoMuzeum WodyŚwiątynia Ognia oraz Wieże Ciszy – dawne zoroastryjskie miejsca pochówku, stojące samotnie na dwóch wzgórzach. Wieczorem udamy się na kolację do jednej z klimatycznych restauracji. Nocleg w Jazd.

DZIEŃ 8: JAZD, CZAK CZAK
Dzisiaj czeka nas wycieczka na pustynię. Tam na stromym, skalnym zboczu znajduje się święta jaskinia z zoroastryjską świątynią Czak Czak. Według legendy rozpalał tu ogień sam Zaratusztra. Dla zoroastrian jest to święte miejsce i cel licznych pielgrzymek. Następnie odwiedzimy opuszczoną, zbudowaną z gliny wioskę Charanak, której główną atrakcją jest trzęsący się minaret. Zobaczymy też karawanseraj, czyli dom zajezdny dla karawan. Po powrocie do Jazdu wejdziemy do pięknego ogrodu Doulatabad, słynącego z największego na świecie badgiru. Nocleg w Jazd.

DZIEŃ 9: WYSPA KESZM
Wcześnie rano przejazd do portu w Bandar-e Abbas, skąd łódką udamy się na wyspę Keszm, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od tzw. doliny gwiazd, Valley of Stars, z pięknymi, charakterystycznymi dla wyspy formacjami skalnymi i wydmami. Na swojej drodze nieraz spotkamy przedstawicielki lokalnego ludu Bandari, ubrane w endemiczne burki przypominające maski lub wąsy.

DZIEŃ 10: WYSPA KESZM
O ile pogoda pozwoli, rano przepłyniemy promem na kolorową wyspę Hormoz, gdzie piasek występuje w ponad 80 kolorach i odcieniach ze znaczną przewagą czerwonego. Po południu powrót na Keszm.

DZIEŃ 11: WYSPA KESZM – SZIRAZ
Rano odbędziemy na rejs po wodach oblewających środkową część wyspy, będących domem wspaniałych lasów namorzynowych, z wielkim bogactwem gatunków dzikiego ptactwa. Następnie wyruszymy do Doliny Chahkooh, wizytówki Keszm. To bajkowa kraina wyjątkowych skalnych wąwozów o najróżniejszych, bajecznych kształtach. Po południu powrót do Bandar-e Abbas i przejazd nocnym autobusem do Szirazu.

DZIEŃ 12: SZIRAZ
Zakwaterowanie w hotelu. Dzisiaj udamy się do imponującego meczetu Naser al-Molk z kolorowymi witrażami, przez które wpadają promienie słoneczne i rozświetlają jego wnętrze ciepłymi barwami. Następnie zobaczymy Szah Czeragh, czyli Mauzoleum Króla Światła ozdobione w całości mieniącymi się, lustrzanymi mozaikami, tworzącymi wyjątkowy nastrój. Wieczorem kolacja w jednej z klimatycznych knajpek.

DZIEŃ 13: SZIRAZ, SASANIDZKIE ZABYTKI
Całodniowa wycieczka w okoliceSzirazu, podczas której zobaczymy miejsca znajdujące się z dala od ubitego szlaku: sasanidzką twierdzę Qal’eh Dokhtar, sasanidzkinajlepiej zachowany pałac w Firuzabadzie, ruiny sasanidzkiej stolicy Biszapur oraz bardzo ciekawą jaskinię Szapura. Powrót do Szirazu w godzinach późnowieczornych.

DZIEŃ 14: PERSEPOLIS – TEHERAN, POWRÓT
Z samego rana, aby uniknąć upałów i tłumów turystów, udamy się do Persepolis – dawnej stolicy Imperium Perskiego, siedziby władców Kserksesa i Dariusza I. Miasto zostało zdobyte i zniszczone przez Aleksandra Wielkiego w 330 r. p.n.e. Zobaczymy także Naksz-e Rostam, grobowce czterech wielkich królów Persji. Po powrocie do Szirazu odwiedzimy kompleks Wakila z meczetem, łaźnią i bazarem. Wieczorem czeka nas przelot do Teheranu, skąd polecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 15: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony


Cena i terminy

17.września – 01.października, 2022

04.marca – 18.marca, 2023
16.września – 30.września, 2023

Następna aktualizacja terminarza: 05.01.2023 r.

Cena z Keszm: 2690 PLN + 1590 USD + przelot*
Cena bez Keszm: 1990 PLN + 1490 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu oprócz przelotu Warszawa – Teheran – Warszawa
 • Przelot z Szirazu do Teheranu
 • Noclegi w porządnych hotelach, usytuowanych blisko centrum, pokoje 2-osobowe
 • Śniadania
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Rejs łódką na wyspie Keszm
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż podróżny

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • Opłaty wizowej
 • Dodatkowych atrakcji nieuwzględnionych w programie

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane