MALEZJA + SINGAPUR

 

Ultranowoczesność i tradycja w kulturowym tyglu

 

 

16 dni

Opis wyprawy

Malezja jest jak dwa kraje w jednym, oddzielone od siebie Morzem Południowochińskim. Półwysep malajski zaskakuje nowoczesną, wręcz futurystyczną architekturą i kolonialnymi zabytkami w tętniących życiem miastach. Zobaczymy tam między innymi sławne wieże Petronas, wypijemy drinka na dachu jednego z wieżowców w Kuala Lumpur i na chwilę „zagubimy się” w kolorowych uliczkach chińskiej dzielnicy, gdzie kupić można niemalże wszystko. Herbaciane wzgórza Cameron Highlands dadzą nam ukojenie od upału, a wyspy Perhentian urzekną nas swymi rajskimi plażami i lazurowym morzem. Z kolei Borneo, największa azjatycka wyspa, to już zupełnie inny świat: niewielkie, dopiero rozwijające się miasta i dzika, bujna przyroda. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy centrum rehabilitacji orangutanów oraz Park Narodowy Bako, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy nosacze, makaki, lutungi, węże i warany. Zobaczymy również jak wygląda codzienne życie plemion Iban, mieszkających wielopokoleniowo w niezwykle długich domach, tzw. Longhousach. W czasie naszej wycieczki spróbujemy również pysznej kuchni Baba-Nyonya, będącej połączeniem chińskich składników z malajskimi przyprawami. Półwysep Malajski to także Singapur – hipernowoczesne państwo-miasto, z jednym z największych portów świata. Nocą zatoka Marina Bay olśniewa futurystycznymi drapaczami chmur, przepychem i kolorową iluminacją świateł. Za dnia możesz ujrzeć zupełnie odmienne oblicze Singapuru, jakim jest dzielnica arabska, China Town, i „Małe Indie”. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1:  WYLOT
Wylot z Warszawy do Singapuru.

DZIEŃ 2:  SINGAPUR
Przylot w godzinach popołudniowych na lotnisko w Singapurze, odprawa wizowo-paszportowa i transfer z lotniska do hotelu. Krótki odpoczynek, następnie wieczorny spacer po mieście. Ujrzymy zapierające dech w piersiach, nowoczesne oblicze Singapuru, jak na przykład pokaz laserów widziany z dachu hotelu Marina Bay Sands, futurystyczne ogrody Gardens by the Bay, oraz teatry w Zatoce Esplanade.

DZIEŃ 3:  SINGAPUR
Singapur to swoisty tygiel kulturowy mający bardzo wiele do zaoferowania. Dzień przeznaczymy na zwiedzanie kolonialnej części tego państwa-miasta: dzielnicy arabskiej, „Małych Indii” oraz Chinatown, a także, o ile wystarczy nam chęci, udamy się na sławną, sztucznie usypaną, rozrywkową wyspę Sentosa. Wieczorem będziesz mógł spróbować sławnego drinka „Singapore Sling” w imprezowej części miasta Clarke Quay.

DZIEŃ 4:  BORNEO. KUCHING
Po śniadaniu przelot do Kuching, na Borneo. Transfer z lotniska do hotelu. Kuching to kulturalna stolica stanu Sarawak oraz baza wypadowa do Parku Narodowego Bako oraz Centrum Rehabilitacji Orangutanów Semenggoh. Udamy się na przyjemny spacer promenadą wzdłuż rzeki oraz spróbujemy smakołyków lokalnej kuchni.

DZIEŃ 5:  BORNEO. PARK NARODOWY BAKO
Rano przejazd do Parku Narodowego Bako, najmniejszego a zarazem najstarszego w stanie Sarawak, słynącego z bardzo różnorodnej flory i fauny. Żyją tu między innymi zagrożone wyginięciem nosacze, które spotkać można tylko na Borneo; makaki, lutungi, rajskie ptaki, węże no i oczywiście warany a także liczne gatunki innych jaszczurek. W parku odbędziemy spacer wzdłuż nadbrzeżnego lasu namorzynowego, gdzie zobaczymy ciekawą bagienną roślinność aluwialną. Popołudniu powrót do miasta i odpoczynek.

DZIEŃ 6:  BORNEO. LONGHOUSE
Rano udamy się do Centrum Rehabilitacji Orangutanów Semenggoh, po czym odwiedzimy tradycyjna wioskę plemion Iban, gdzie w wyjątkowo długich domach, tzw. Longhousach, wspólnie mieszkają wielopokoleniowe rodziny. Tam zapoznamy się z ich rękodziełem i skosztujemy tradycyjnych potraw. Wieczorem obejrzymy pokaz tradycyjnego tańca częstując się alkoholem lokalnej produkcji. Nocleg w Longhousie.

DZIEŃ 7:  BORNEO. FARMA KROKODYLI
Koło południa, na pokładzie łodzi wracamy do cywilizacji. W drodze powrotnej do Kuching zatrzymamy się na farmie krokodyli. Następnie powrót do Kuching i czas wolny.

DZIEŃ 8:  KUALA LUMPUR
Rano wylot do Kuala Lumpur. Miasto to jest kolorową mieszanką kultury malajskiej, indyjskiej i chińskiej. Zachęcamy do spróbowania tutejszej kuchni, cechującej się wspaniałą różnorodnością smaków. Po zakwaterowaniu się w klimatycznym hotelu w centrum miasta, wjedziemy na szczyt KL Tower, skąd podziwiać można panoramę tej niezwykłej metropolii. Następnie udamy się pod sławne wieże Petronas Towers.

DZIEŃ 9:  KUALA LUMPUR
Z samego rana udamy się na obrzeża miasta do jaskiń Batu Caves, będących obecnie miejscem kultu dla wyznawców hinduizmu. Następnie wrócimy do miasta, gdzie będziemy kontynuować zwiedzanie: Plac Niepodległości Merdeka Square, meczet piątkowy Masijd Jamek, meczet narodowy Masijd Negara, Pałac Narodowy Istana Negara. Wieczorem udamy się do jednego z barów w Bukit Bintang – dzielnicy biznesu, handlu i nocnych klubów.

DZIEŃ 10:  MELAKKA
Wycieczka do Melakki – byłej portugalskiej, później holenderskiej i brytyjskiej kolonii, wpisanej w 2008 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie tego urokliwego miasteczka zaczniemy od historycznego centrum miasta. Zobaczymy też wzniesiony przez Portugalczyków Fort A Famosa / Porta di Santiago i Kościół św. Pawła. Następnie zanurzymy się gąszcz wąskich uliczek chińskiej i indyjskiej dzielnicy, przepełnionych klimatycznymi sklepikami ze starociami i pamiątkami. Spróbujemy też lokalnych specjałów tradycyjnej kuchni Baba Nonya. Wieczorem powrót do Kuala Lumpur.

DZIEŃ 11:  CAMERON HIGHLANDS
Rano przejazd lokalnym autobusem do niewielkiej górskiej miejscowości Tanah Rata w Cameron Highlands, gdzie znajdują się zielone herbaciane wzgórza, a także plantacje truskawek, kaktusów oraz hodowle motyli i pasieki. Odwiedzimy tam postkolonialną plantacę herbaty BOH, gdzie można nie tylko spróbować pysznej herbaty, ale i poznać cały proces jej wytwarzania.

DZIEŃ 12:  PERHENTIAN KECIL
Po śniadaniu przejazd minibusem do miejscowości nadbrzeżnej Kuala Besut, skąd popłyniemy szybką łódką na piękną rajską wyspę Perhentian Kecil. Zakwaterujemy się w bungalowach i przez resztę dnia będziemy relaksować się na białym piasku oblewanym turkusową wodą. Wieczorem udamy się na kolację do jednej z plażowych restauracyjek, serwujących pyszne i świeże owoce morza i grzechu warte czekoladowe szejki!

DZIEŃ 13 – 14:  PERHENTIAN KECIL
Plażowanie, morskie kąpiele, spacery po wyspie, jednym słowem: zasłużony relaks :). Serdecznie polecamy Ci dać się skusić na rundę nurkowania. Podwodne widoki będą niezapomniane: kolorowe rafy koralowe, egzotyczne ryby i wiele innych morskich stworzeń. Możesz też wykupić lekcje nurkowania z instruktorem bez przystępowania do kursu albo po prostu posnorklować.

DZIEŃ 15:  KUALA LUMPUR, POWRÓT
Do południa korzystamy z uroków wyspy, po czym wracamy do Kuala Besut i wieczornym autobusem dalekobieżnym ruszamy do Kuala Lumpur na lotnisko. W nocy wylot do Polski.

DZIEŃ 16:  WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

28.lipca – 12.sierpnia, 2018
27.kwietnia – 12.maja, 2019

13.lipca – 28.lipca, 2019

Raz na pół roku aktualizujemy terminy naszych wypraw. Następna aktualizacja: 01.01.2019 r.
.
Cena: 4500 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

  • Przelot wewnętrzny Singapur – Kuching
  • Przelot wewnętrzny Kuching – Kuala Lumpur
  • Pozostały transport wynikający z programu
  • Zakwaterowanie w porządnych hotelach, pokoje 2 os.
  • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
  • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu
  • Atrakcji dodatkowych
  • Wyżywienia i napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂


Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy:

Polityka prywatności Sunsary