MALEZJA + SINGAPUR

Ultranowoczesność i tradycja w kulturowym tyglu

15 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Optymalny termin. Bardzo starannie dobierany, tak, by w każdym odwiedzanym miejscu była dobra pogoda.

 • Dbamy o Twój komfort i czas. Najdłuższe fragmenty trasy pokonujemy samolotem. Na krótszych odcinkach podróżujemy wygodnym wynajętym minibusem albo wygodnym autobusem.

 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości kraju. Z nami nie udasz się w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Malezję i Singapur…

 • Wysoko oceniane hotele w świetnej lokalizacji. Nocujemy w wysoko ocenianych, komfortowych hotelach, o standardzie przynajmniej 3 gwiazdek, ulokowanych w dogodnej okolicy. Dzięki temu lepiej poczujesz atmosferę odwiedzanych miejsc.

 • Nocleg w PN Bako, dzięki czemu możemy w pełni doświadczyć magię tego miejsca, także nocą

 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Malezja jest jak dwa osobne kraje, oddzielone od siebie Morzem Południowochińskim. Półwysep malajski zaskakuje nowoczesną, wręcz futurystyczną architekturą i kolonialnymi zabytkami w tętniących życiem miastach. Zobaczymy tam między innymi sławne wieże Petronas, wypijemy drinka na dachu jednego z drapaczy chmur Kuala Lumpur i na chwilę „zagubimy się” w kolorowych uliczkach chińskiej dzielnicy, gdzie kupić można niemalże wszystko. Herbaciane wzgórza Cameron Highlands dadzą nam ukojenie od upału, a wyspy Perhentian urzekną nas swymi rajskimi plażami i lazurowym morzem.

Z kolei Borneo, największa wyspa Azji, to już zupełnie inny świat: niewielkie, dopiero rozwijające się miasta i dzika, bujna przyroda. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy centrum rehabilitacji orangutanów oraz Park Narodowy Bako, gdzie spotkamy nosacze, makaki, lutungi, węże i warany. W czasie naszej wycieczki spróbujemy również pysznej kuchni Baba-Nyonya, będącej fuzją chińskich składników i malajskich przypraw.

Na południowym skrawku półwyspu leży Singapur – hipernowoczesne państwo-miasto, z jednym z największych portów świata. Nocą zatoka Marina Bay olśniewa futurystycznymi drapaczami chmur, przepychem i kolorową iluminacją świateł. Za dnia możesz ujrzeć zupełnie odmienne oblicze Singapuru, jakim jest dzielnica arabska, China Town, i „Małe Indie”. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WARSZAWA – SINGAPUR

Wylot z Warszawy do Singapuru.

DZIEŃ 2: SINGAPUR

Przylot na lotnisko w Singapurze, odprawa wizowo-paszportowa. Transfer z lotniska do hotelu. Dzisiaj udamy się do futurystycznych ogrodów w Zatoce (Gardens by the Bay), gdzie można m.in. zobaczyć Super Drzewa, pospacerować po „Podniebnej Drodze” oraz obejrzeć „Ogrodową Rapsodię”– przedstawienie światła i dźwięku. Przejście do hotelu Marina Bay Sand, gdzie polecamy wjechać windą do restauracji na dachu, skąd rozpościera się wspaniały widok na zatokę Marina oraz ogrody. Po stronie zatoki hotelu Marina Bay Sand zobaczymy 15-minutowy show „Spectra”, czyli grę światła, wody, muzyki oraz laserów. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3: SINGAPUR

Singapur to swoisty tygiel kulturowy mający bardzo wiele do zaoferowania. Zwiedzanie kolonialnej części tego państwa-miasta: dzielnicy arabskiej„Małych Indii” oraz Chinatown. O ile wystarczy nam czasu i chęci, udamy się na sławną, sztucznie usypaną wyspę Sentosa. Przejazd metrem w okolice Chinatown, gdzie zjemy kolację. Następnie niedługi spacer do tętniącej życiem dzielnicy Clarke Quay, gdzie można spróbować sławnego drinka „Singapore Sling”.

DZIEŃ 4: KUALA LUMPUR

Rano transfer na lotnisko w Kuching, skąd polecimy do Kuala Lumpur, stolicy Malezji, będącej kolorową mieszanką kultury malajskiej, indyjskiej i chińskiej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Lancz w Central Market, gdzie każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Następnie zwiedzanie miasta: Plac Niepodległości (Merdeka Square) oraz wizyta w meczecie piątkowym Masijd Jamek, najstarszym w mieście. Po południu przejazd do KL Tower, by jeszcze przed zachodem słońca zobaczyć panoramę miasta. Niedługi spacer pod sławne wieże Petronas Towers, gdzie wieczorem w parku KLCC odbędzie się „Jeziorna Symfonia”, czyli gra światła, muzyki i wody.

DZIEŃ 5: KUALA LUMPUR

Dzisiaj czeka nas dalsze zwiedzanie KL, które rozpoczniemy od jaskiń Batu Caves, będących obecnie miejscem kultu dla wyznawców hinduizmu. Aby dostać się do jaskiń, w tym 100 metrowej groty skalnej, należy najpierw pokonać 272 stopnie, ale widoki na miejscu z pewnością wynagrodzą trud. Następnie wizyta w meczecie narodowym Masijd Negara oraz w Muzeum Sztuki Islamskiej. Można przy okazji odwiedzić pobliski park ptaków, uważany za największy park ornitologiczny na świecie, gdzie w ogromnych wolierach mieści się 3 tys. ptaków z 200 różnych gatunków, w większości nie występujących w Europie. Brak klatek i wolny wybieg dają możliwość wejścia w interakcję z ptactwem różnej maści, szczególnie w godzinach karmienia. Spacer po Chinatownz kolorowymi straganami. Wieczorem polecamy udać się do Bukit Bintang – dzielnicy biznesu, handlu i nocnego życia.

DZIEŃ 6: KUALA LUMPUR – MELAKKA

Wycieczka do Melakki – byłej portugalskiej, później holenderskiej i brytyjskiej kolonii, wpisanej w 2008 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie tego urokliwego miasteczka zaczniemy od historycznego centrum miasta. Zobaczymy też wzniesiony przez Portugalczyków Fort A Famosa / Porta di Santiago Kościół św. Pawła. Następnie zanurzymy się gąszcz wąskich uliczek chińskiej i indyjskiej dzielnicy, przepełnionych klimatycznymi sklepikami ze starociami i pamiątkami. Spróbujemy też lokalnych specjałów tradycyjnej kuchni Baba Nonya. Wieczorem powrót do Kuala Lumpur.

DZIEŃ 7 – CAMERON HIGHLANDS

Rano przejazd do niewielkiej górskiej miejscowości – Tanah Rata w Cameron Highlands, gdzie znajdują się zielone herbaciane wzgórza, a także plantacje truskawek, kaktusów oraz hodowle motyli i pasieki. Wycieczka fakultatywna do post-kolonialnej plantacji herbaty BOH, gdzie można nie tylko spróbować pysznej herbaty, ale i poznać cały proces jej wytwarzania.

DZIEŃ 8 – PERHENTIAN KECIL

Po śniadaniu przejazd minibusem do miejscowości nadbrzeżnej Kuala Besut, skąd popłyniemy szybką łódką na piękną rajską wyspę Perhentian Kecil, gdzie piasek jest biały, a woda turkusowa. Zakwaterowanie w bungalowach, relaks. Wieczorem udamy się na kolację do jednej z plażowych restauracyjek, serwujących pyszne i świeże owoce morza i grzechu warte czekoladowe szejki!

DZIEŃ 9,10 – PERHENTIAN KECIL

Plażowanie, morskie kąpiele, spacery po wyspie, jednym słowem zasłużony relaks! Zainteresowani będą mieli możliwość nurkowania, czego warto spróbować chociażby dla podwodnych widoków – kolorowych raf koralowych, egzotycznych ryb oraz wielu innych morskich stworzeń. Można też wykupić nurkowanie z instruktorem bez robienia kursu albo snorkelować.

DZIEŃ 11 – PERHENTIA KECIL – KOTA BHARU – KUCHING

Do południa korzystamy z uroków wyspy, po czym wracamy do Kuala Besut. Transfer na lotnisko (ok.1 godz.) w Kota Bharu, skąd popołudniu polecimy do Kuching, stolicy stanu Sarawak, w malezyjskiej części Borneo. Transfer do hotelu (30 minut). Kolacja w popularnej, lokalnej jadłodajni ze świeżymi owocami morza.

DZIEŃ 12: KUCHING, PARK NARODOWY BAKO

Rano przejazd (38 km) do Parku Narodowego Bako, najmniejszego a zarazem najstarszego w stanie Sarawak, słynącego z bardzo różnorodnej flory i fauny. Żyją tu między innymi zagrożone wyginięciem nosacze, które spotkać można tylko na Borneo; makakilutungirajskie ptakiwęże no i oczywiście warany, a także liczne gatunki innych jaszczurek. Do parku trzeba dostać się łódką. Trekking po parku z przewodnikiem, według wybranej trasy, w tym wzdłuż nadbrzeżnego lasu namorzynowego, gdzie zobaczyć można ciekawą bagienną roślinność aluwialną (trasa do ustalenia na miejscu). Lunch w parku, zakwaterowanie w lodży. O ile pogoda pozwoli, można odbyć wieczorny spacer po parku z przewodnikiem, by zobaczyć aktywne nocą zwierzęta. Nocleg w PN Baku.

DZIEŃ 13: PARK NARODOWY BAKO – KUCHING 

Po śniadaniu, spacer po parku wybraną trasą. Około 11:00 transfer z parku do hotelu w Kuching. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: chińską świątynię Tua Pek Kong, neoklasyczny budynek poczty głównejhinduską ulicę (India Street), indyjski meczet (Masjid India), ulicę GambierCarpenterPlac Niepodległości oraz odbędziemy 1-godzinny rejs tradycyjną łodzią, będący najlepszym sposobem na podziwianie panoramy miasta i zabytków leżących nad rzeką Sarawak. Nocleg w Kuching.

DZIEŃ 14: KUCHING – SINGAPUR

Po śniadaniu udamy się do Centrum Rehabilitacji Orangutanów Semenggoh, w którym chore lub osierocone orangutany znajdują schronienie i opiekę. Kiedy już będą zdrowe lub gotowe do życia w dżungli, zostaną wypuszczone na wolność. W międzyczasie żyją na dużym, nieogrodzonym terenie i dają się podglądać turystom podczas sesji dokarmiania. Następnym punktem programu jest wizyta na farmie krokodyli. Transfer na lotnisko i przelot do Singapuru, skąd polecimy do Warszawy.

DZIEŃ 15: POWRÓT

Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2990 PLN + 2990 USD + przelot*

Terminy:
13.lipca – 27.lipca, 2024
07.września – 21.września, 2024

26.kwietnia – 10.maja, 2025
14.lipca – 28.lipca, 2025
06.września – 20.września, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Przeloty wewnętrzne
 • Pozostały transport wynikający z programu
 • Zakwaterowanie w komfortowych, wysoko ocenianych hotelach, przeważnie 4-gwiazdkowych, z wyjątkiem noclegu w PN Bako
 • Śniadania, lunch w PN Bako
 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota świetnie znającego odwiedzane miejsca
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Atrakcji dodatkowych (np. snorkeling)
 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane