SRI LANKA

Wyprawa rodzinna

14 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Wyprawa doskonale dostosowana do rodzin z dziećmi: zróżnicowany program, wspaniałe atrakcje nie tylko dla najmłodszych, nie za długie przejazdy, plaże z doskonałą infrastrukturą.

 • Optymalne terminy dopasowane do ferii zimowych największych polskich miast.

 • Wysokiej klasy hotele: bardzo dobrze oceniane, w doskonałych lokalizacjach, głównie 4*.

 • Wygodny transport. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że cierpliwość dzieci w drodze bywa ograniczona. Dlatego też zadbaliśmy o naprawdę komfortowe warunki przemieszczania się.

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach macie lepszy kontakt z pilotem a Wasze uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Charyzmatyczny lider lubiący pracę z dziećmi, o szerokiej znajomości kraju.

 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, bezpieczna.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Jeżeli masz ochotę na rodzinne wakacje w słonecznym, egzotycznym kraju, ale zniechęca Cię wizja samodzielnego organizowania logistyki wyjazdu, długich przelotów oraz wielogodzinnych przejazdów z niecierpliwym potomstwem na pokładzie – jesteś w odpowiednim miejscu. Jako rodzice świetnie rozumiemy Twoje obawy i wiemy, że podróże z dziećmi w znacznym stopniu różnią się od tych organizowanych dla dorosłych, często będąc nie lada wyzwaniem. Postanowiliśmy więc stworzyć program idealnie dopasowany dla Ciebie i Twoich pociech, z dogodnymi przelotami, niedługimi przejazdami na miejscu, sympatycznym pilotem lubiącym dzieci oraz fantastycznymi atrakcjami, które spodobają się także rodzicom. Zabieramy Cię na Sri Lankę – wyspę o bogatej faunie i florze, gdzie prawie zawsze panuje dobra pogoda. Podczas naszej wyprawy zobaczycie żyjące na wolności słonie oraz jak wylęgają się małe żółwie, odwiedzicie kilka najciekawszych zabytków kraju, przespacerujecie się wśród malowniczych pól herbacianych oraz udacie się na ekscytujące safari po Parku Narodowym Udawalawe, gdzie możecie spotkać słonie, małpy, marabuty, wargacze i wiele innych ciekawych stworzeń. Za transport posłuży Wam prywatny, klimatyzowany bus, a czasem, w ramach atrakcji, pociąg, rower i tuk-tuk. Nie zabraknie również czasu na plażowanie i morskie kąpiele, w starannie wybranych miejscach, gdzie piasek jest czysty i mięciutki, a spokojne morze idealnie nadaje się do pływania! A gdyby tego było mało, weźmiemy Was na morską wycieczkę, podczas której będziecie mogli podziwiać skaczące w morzu wieloryby i delfiny. To wszystko w dogodnym terminie dopasowanym do ferii zimowych.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY

Wylot z Warszawy na Sri Lankę.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – NEGOMBO

Przylot na lotnisko w Kolombo, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie przejazd do Negombo, miasteczka rybackiego i najstarszego kurortu na wyspie. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

DZIEŃ 3: NEGOMBO – HABARANA

Po śniadaniu, około 4-godzinny przejazd do hotelu w okolicach Habarany. Zakwaterowanie w hotelu, relaks.

DZIEŃ 4: HABARANA, POLONNARUWA – WIOSKA HIRIWADUNNA 

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Polonnaruwy. Zobaczymy na przykład: sławny „Czworobok”, czyli kompleks 12 zabytkowych budowli sięgających XI wieku, następnie występującą jedynie na Sri Lance okrągłą świątynię Vatadage oraz wielkie, wykute w jednym bloku skalnym posągi Buddy w Gal Vihara. Między powyższymi miejscami można poruszać się na rowerze, gdyż jest to niemęczące, bezpieczne i bardzo przyjemne doświadczenie. Czas na lunch i odpoczynek. Po południu wycieczka do lankijskiej wioski Hiriwadunna, gdzie można zobaczyć́ codzienne życie tutejszych mieszkańców. Przejażdżka na wozach zaprzęgniętych w woły, krótki rejs po jeziorze oraz wizyta w tradycyjnym wiejskim domu. Nocleg w okolicach Habarany.

DZIEŃ 5: HABARANA – MATALE – KANDY

Po śniadaniu udamy się w ok. 1,5 godzinną podróż do Matale, gdzie zobaczymy niezwykle barwną, tamilską świątynię, w której prawie zawsze dzieje się coś ciekawego: lokalni grają na bębnach, kapłani odprawiają hinduskie modły a wierni składają dary z kwiatów i owoców. W Matale odwiedzimy także ciekawy ogród z przyprawami i kosmetykami ajurwedyjskimi. Następnie czeka nas ok. godzinny przejazd do hotelu w Kandy, dawnej lankijskiej stolicy i drugiego co do wielkości miasta tego kraju. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek po podróży. Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 6: KANDY – JEZIORO SEMBUWATTE 

Po śniadaniu odwiedzimy ważną dla buddystów świątynię Zęba Buddy, gdzie będziemy świadkami ceremonii ofiarnej (pujy), kiedy otwierane jest specjalne pomieszczenie, w którym skrywana jest relikwia – ząb Buddy. Następnie udamy się nad malownicze jezioro Sembuwatte, wokół którego rosną pola herbaciane. Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 7: KANDY – ELLA 

Rano udamy się do Królewskiego Ogrodu Botanicznego, w którym zobaczymy m.in.: las bambusowy, piękne kompozycje kwiatowe oraz ogromne figowce bengalskie. Przejazd (ok. 3h) do Nanu Oya, skąd pojedziemy pociągiem (ok. 1h) do górskiego miasteczka Ella. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

Po południu czeka nas piesza wycieczka na Małą Górę Adama (Little Adam’s Peak), skąd będziemy podziwiać piękny widok na okolicę. Po drodze na szczyt będzie możliwość zjazdu tyrolką lub spróbowania swoich umiejętności na ściance wspinaczkowej. Czas wejścia i zejścia na górę zajmuje około godziny. Nocleg w Ella.

DZIEŃ 8: ELLA – HERBACIANE POLA. FOTEL LIPTONA 

Po śniadaniu przejazd do fabryki herbaty, gdzie będziemy mieli okazję poznać tajniki produkcji herbaty. Dowiemy się, jakie procesy muszą zajść, aby z ręcznie zebranych listków powstał wyjątkowy napój. Będzie to także okazja do degustacji różnych rodzajów herbaty i zakupu oryginalnych, nieraz bardzo wyjątkowych jej odmian. Następnie pojedziemy tuk-tukiem w okolice sławnego Fotelu Liptona, leżącego na wysokości 1970 m n.p.m. Z góry rozpościera się piękny widok na okolicę, o ile nie przykryją go chmury. Do samochodu będziemy wracać pieszo przez soczyście zielone herbaciane pola. Powrót do hotelu w Ella. 

DZIEŃ 9: ELLA – MOST DZIEWIĘCIU ŁUKÓW – PN UDAWALAWE

Po śniadaniu udamy się do Mostu Dziewięciu Łuków, by zobaczyć przejeżdżający przez niego pociąg. 

Następnie pojedziemy (ok. 2 h) w okolice do Parku Narodowego Udawalawe, gdzie odwiedzimy Elephant Transit Home – ośrodek rehabilitacyjny, gdzie pomaga się osieroconym słoniom powrócić do ich naturalnego środowiska. Transfer do hotelu w Udawalawe, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE

Po śniadaniu udamy się na safari w PN Udawalawe, a następnie pojedziemy w kierunku południowo-zachodniego wybrzeża wyspy, co zajmie nam ok. 3 godzin. Znajdują się tam jedne z najładniejszych plaż Sri Lanki. Po drodze zobaczymy wylęgarnię żółwi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na relaks i plażowanie!

DZIEŃ 11: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE

Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 12: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE 

Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 13: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE – NEGOMBO

Rano czeka nas wycieczka morska, podczas której oglądać będziemy delfiny i wieloryby! Następnie przejazd do hotelu w Negombo. Odpoczynek na plaży, czas na ostatnie zakupy. 

DZIEŃ 14: NEGOMBO – KOLOMBO, POWRÓT 

Półgodzinny transfer na lotnisko w Kolombo, skąd wylecimy w stronę Polski. Przylot do Warszawy tego samego dnia wieczorem lub następnego dnia rano.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
Dziecko (do lat 12): 1990 PLN + 1490 USD + przelot*
Dorosły (od lat 13): 2690 PLN + 1890 USD + przelot*

Terminy:
20.lipca – 02.sierpnia, 2024
10.sierpnia – 23.sierpnia, 2024

18.stycznia – 31.stycznia, 2025
01.lutego – 14.lutego, 2025
15.lutego – 28.lutego, 2025
28.czerwca – 11.lipca, 2025
12.lipca – 25.lipca, 2025

 

Zniżki:
przy 2 dzieciach: 10%
przy 1 dziecku: 5%


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu: prywatny, klimatyzowany minibus z lokalnym kierowcą, pociąg, rowery podczas zwiedzania zabytków Polonnaruwy
 • Noclegi w butikowych, wysoko ocenianych, przeważnie 3 i 4-gwiazkowych hotelach
 • Dobre śniadania i obfite obiadokolacje
 • Atrakcje t.j.: oglądanie wielorybów, wizyta w wylęgarni żółwi, safari w Parku Narodowym Udawalawe
 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego lidera, świetnie znającego Sri Lankę i lubiącego dzieci
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań i obiadokolacji
 • Wizy wjazdowej do Sri Lanki
 • Napiwków
 • Biletów wstępu
 • Dodatkowych atrakcji, nie uwzględnionych w programie

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane