SRI LANKA

Wyprawa rodzinna

14 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Wyprawa doskonale dostosowana do rodzin z dziećmi: zróżnicowany program, wspaniałe atrakcje nie tylko dla najmłodszych, nie za długie przejazdy, plaże z doskonałą infrastrukturą.
 • Optymalne terminy dopasowane do ferii zimowych największych polskich miast
 • Wysokiej klasy hotele: bardzo dobrze oceniane, w doskonałych lokalizacjach, głównie 4*
 • Wygodny transport. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że cierpliwość dzieci w drodze bywa ograniczona. Dlatego też zadbaliśmy o naprawdę komfortowe warunki przemieszczania się.
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach macie lepszy kontakt z pilotem a Wasze uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Charyzmatyczny lider lubiący pracę z dziećmi, o szerokiej znajomości kraju.
 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, bezpieczna.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Jeżeli masz ochotę na rodzinne wakacje w słonecznym, egzotycznym kraju, ale zniechęca Cię wizja samodzielnego organizowania logistyki wyjazdu, długich przelotów oraz wielogodzinnych przejazdów z niecierpliwym potomstwem na pokładzie – jesteś w odpowiednim miejscu. Jako rodzice świetnie rozumiemy Twoje obawy i wiemy, że podróże z dziećmi w znacznym stopniu różnią się od tych organizowanych dla dorosłych, często będąc nie lada wyzwaniem. Postanowiliśmy więc stworzyć program idealnie dopasowany dla Ciebie i Twoich pociech, z dogodnymi przelotami, niedługimi przejazdami na miejscu, sympatycznym pilotem lubiącym dzieci oraz fantastycznymi atrakcjami, które spodobają się także rodzicom. Zabieramy Cię na Sri Lankę – wyspę o bogatej faunie i florze, gdzie prawie zawsze panuje dobra pogoda. Podczas naszej wyprawy zobaczycie żyjące na wolności słonie, oraz jak wylęgają się małe żółwie, odwiedzicie kilka najciekawszych zabytków kraju, przespacerujecie się wśród malowniczych pól herbacianych oraz udacie się na ekscytujące safari po Parku Narodowym Yala, gdzie możecie spotkać słonie, małpy, marabuty, wargacze i wiele innych ciekawych stworzeń. Za transport posłuży Wam prywatny, klimatyzowany bus, a czasem, w ramach atrakcji, pociąg, rower i tuk-tuk. Nie zabraknie również czasu na plażowanie i morskie kąpiele, w starannie wybranych miejscach, gdzie piasek jest czysty i mięciutki, a spokojne morze idealnie nadaje się do pływania! A gdyby tego było mało, weźmiemy Was na morską wycieczkę, podczas której będziecie mogli podziwiać skaczące w morzu wieloryby i delfiny. To wszystko w dogodnym terminie dopasowanym do ferii zimowych.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć


DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY

Wylot z Warszawy na Sri Lankę.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – NEGOMBO
Przylot na lotnisko w Kolombo, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie przejazd do Negombo, miasteczka rybackiego i najstarszego kurortu na wyspie. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

DZIEŃ 3: NEGOMBO – FUNDACJA MILLENIUM ELEPHANT – HABARANA
Po śniadaniu, około 4-godzinny przejazd do hotelu w okolicach Habarany. Po drodze przystanek w Millennium Elephant Foundation , fundacji zajmującej się wykupywaniem słoni z niewoli i opieką nad nimi. Tu słonie przetrzymywane są w warunkach naturalnych. Można udać się na półgodzinny spacer ze słoniem po dżungli, a nawet wykąpać go w rzece. Dalszy przejazd w okolice Habarany. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

DZIEŃ 4: HABARANA, POLONNARUWA – SAFARI W PN MINNERIYA
Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytkówPolonnaruwy. Zobaczymy na przykład: sławny „Czworobok”, czyli kompleks 12 zabytkowych budowli sięgających XI wieku, następnie występującą jedynie na Sri Lance okrągłą świątynię Vatadage oraz wielkie, wykute w jednym bloku skalnym posągi Buddy w Gal Vihara . Między powyższymi miejscami można poruszać się na rowerze, gdyż jest to niemęczące, bezpieczne i bardzo przyjemne doświadczenie. Czas na lancz i odpoczynek. Po południu safari w Parku Narodowym Minneriya, w którym żyje około 250 dzikich słoni oraz wiele innych gatunków zwierząt. Nocleg w okolicach Habarany.

DZIEŃ 5:HABARANAMATALE – KANDY
Po śniadaniu udamy się w około 1,5 godzinną podróż do Matale , gdzie zobaczymy niezwykle barwną, tamilską świątynię , w której prawie zawsze dzieje się coś ciekawego: lokalni grają na bębnach, kapłani odprawiają hinduskie modły a wierni składają dary z kwiatów i owoców. W Matale odwiedzimy także ciekawy ogród z przyprawami i kosmetykami ajurwedyjskimi. Następnie czeka nas około godzinny przejazd do hotelu w Kandy, dawnej lankijskiej stolicy i drugiego co do wielkości miasta tego kraju. O ile czas pozwoli, odwiedzimy piękny i bardzo zadbany Królewski Ogród Botaniczny , w którym zobaczymy m.in.: las bambusowy, piękne kompozycje kwiatowe oraz ogromne figowce bengalskie. Po południu odwiedzimy ważną dla buddystów świątynię Zęba Buddy. Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 6: KANDY –POCIĄG DO ELLA
Po śniadaniu czeka nas niezwykle malowniczy przejazd pociągiem do Ella, uroczej miejscowości, położonej w górach na wysokości ponad 1000 m n.p.m., wśród soczysto zielonych plantacji herbaty. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg w Ella. 

DZIEŃ 7:ELLA – FOTEL LIPTONA – MOST DZIEWIĘCIU ŁUKÓW
Po śniadaniu przejazd do pobliskiej fabryki herbaty i spacer po herbacianych polach . Następnie powrót do miasteczka Ella , gdzie zobaczymy Most Dziewięciu Łuków oraz (o ile nie braknie nam chęci) wejdziemy na Małą Górę Adama. Czas wejścia i zejścia na górę to ok. 1 h. Nocleg w Ella.

DZIEŃ 8: TISSAMAHARAMA – SAFARI W PN YALA
Rano przejazd do Tissamaharamy (ok. 2h), miasta leżącego na południowym wschodzie kraju. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Po południu udamy się jeepem na safari w Parku Narodowym Yala . Można tam zobaczyć słonie, dzikie bawoły, małpy, jelenie, krokodyle, egzotyczne ptaki, a nawet wargacze i lamparty. Przespacerujemy się po plaży nad brzegami Oceanu Indyjskiego. Zobaczymy tam także pomnik Tsunami, które uderzyło w Sri Lankę w 2004 roku. Po zachodzie słońca wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 9: TISSAMAHARAMA – MIRISSA
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy do niewielkiej miejscowości Mirissa, co zajmie nam około 3 godziny. Znajduje się tam jedna z najładniejszych plażySri Lanki. Po drodze odwiedzimy wylęgarnię żółwi. Zakwaterowanie w hotelu i … relaks na plaży!

DZIEŃ 10: MIRISSA
Rano czeka nas wycieczka morska, podczas której oglądać będziemy delfiny i wieloryby! Po powrocie czas na plażowanie i szeroko rozumiany relaks :). Nocleg w Mirissie.

DZIEŃ 11 i 12: MIRISSA
Odpoczynek na plaży w Mirissie.

DZIEŃ 13: MIRISSA – SINHARAJA – NEGOMBO
Dzisiaj odwiedzimy, oddalony o 2,5 godziny drogi, leśny Rezerwat Sinharaja, w którym spotkać można wiele ciekawych, endemicznych roślin i zwierząt, wśród nich duże bogactwo gatunków egzotycznych ptaków. Następnie 3-godzinny przejazd do hotelu w Negombo. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 14: NEGOMBO – KOLOMBO, POWRÓT
Półgodzinny transfer na lotnisko w Kolombo, skąd polecimy w stronę Polski. Przylot do Warszawy tego samego dnia wieczorem lub następnego dnia rano.

powrót do góry strony


Cena i terminy

16.stycznia – 29.stycznia, 2021
30.stycznia – 12.lutego, 2021
13.lutego – 26.lutego, 2021

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2020 r.

Cena dla dorosłego: 2990 PLN + 1290 USD + przelot*
Cena dla dziecka do 12 roku życia: 1990 PLN + 890 USD + przelot*

Zniżka rodzinna dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka: 10%
Zniżka rodzinna dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci: 15%

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu: prywatny, klimatyzowany minibus z lokalnym kierowcą, pociąg, rowery podczas zwiedzania zabytków Polonnaruwy
 • Zakwaterowanie w ślicznych, wysoko ocenianych głównie 3-4-gwiazdkowych hotelach
 • Dobre śniadania i obfite obiadokolacje
 • Atrakcje t.j.: oglądanie wielorybów i delfinów, wizyta w wylęgarni żółwi, safari w Parku Narodowym Yala
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego lidera, świetnie znającego Sri Lankę i lubiącego dzieci
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań i obiadokolacji
 • Wizy wjazdowej do Sri Lanki
 • Napiwków
 • Biletów wstępu
 • Dodatkowych atrakcji, nie uwzględnionych w programie

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane