SRI LANKA

Wyprawa rodzinna

14 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Wyprawa doskonale dostosowana do rodzin z dziećmi: zróżnicowany program, wspaniałe atrakcje nie tylko dla najmłodszych, nie za długie przejazdy, plaże z doskonałą infrastrukturą.

 • Optymalne terminy dopasowane do ferii zimowych największych polskich miast

 • Wysokiej klasy hotele: bardzo dobrze oceniane, w doskonałych lokalizacjach, głównie 4*

 • Wygodny transport. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że cierpliwość dzieci w drodze bywa ograniczona. Dlatego też zadbaliśmy o naprawdę komfortowe warunki przemieszczania się.

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach macie lepszy kontakt z pilotem a Wasze uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Charyzmatyczny lider lubiący pracę z dziećmi, o szerokiej znajomości kraju.

 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, bezpieczna.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Jeżeli masz ochotę na rodzinne wakacje w słonecznym, egzotycznym kraju, ale zniechęca Cię wizja samodzielnego organizowania logistyki wyjazdu, długich przelotów oraz wielogodzinnych przejazdów z niecierpliwym potomstwem na pokładzie – jesteś w odpowiednim miejscu. Jako rodzice świetnie rozumiemy Twoje obawy i wiemy, że podróże z dziećmi w znacznym stopniu różnią się od tych organizowanych dla dorosłych, często będąc nie lada wyzwaniem. Postanowiliśmy więc stworzyć program idealnie dopasowany dla Ciebie i Twoich pociech, z dogodnymi przelotami, niedługimi przejazdami na miejscu, sympatycznym pilotem lubiącym dzieci oraz fantastycznymi atrakcjami, które spodobają się także rodzicom. Zabieramy Cię na Sri Lankę – wyspę o bogatej faunie i florze, gdzie prawie zawsze panuje dobra pogoda. Podczas naszej wyprawy zobaczycie żyjące na wolności słonie, oraz jak wylęgają się małe żółwie, odwiedzicie kilka najciekawszych zabytków kraju, przespacerujecie się wśród malowniczych pól herbacianych oraz udacie się na ekscytujące safari po Parku Narodowym Udawalawe, gdzie możecie spotkać słonie, małpy, marabuty, wargacze i wiele innych ciekawych stworzeń. Za transport posłuży Wam prywatny, klimatyzowany bus, a czasem, w ramach atrakcji, pociąg, rower i tuk-tuk. Nie zabraknie również czasu na plażowanie i morskie kąpiele, w starannie wybranych miejscach, gdzie piasek jest czysty i mięciutki, a spokojne morze idealnie nadaje się do pływania! A gdyby tego było mało, weźmiemy Was na morską wycieczkę, podczas której będziecie mogli podziwiać skaczące w morzu wieloryby i delfiny. To wszystko w dogodnym terminie dopasowanym do ferii zimowych.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY

Wylot z Warszawy na Sri Lankę.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – NEGOMBO

Przylot na lotnisko w Kolombo, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie przejazd do Negombo, miasteczka rybackiego i najstarszego kurortu na wyspie. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

DZIEŃ 3: NEGOMBO – HABARANA

Po śniadaniu, około 4-godzinny przejazd do hotelu w okolicach Habarany. Zakwaterowanie w hotelu, relaks.

DZIEŃ 4: HABARANA, POLONNARUWA – WIOSKA HIRIWADUNNA 

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Polonnaruwy. Zobaczymy na przykład: sławny „Czworobok”, czyli kompleks 12 zabytkowych budowli sięgających XI wieku, następnie występującą jedynie na Sri Lance okrągłą świątynię Vatadage oraz wielkie, wykute w jednym bloku skalnym posągi Buddy w Gal Vihara. Między powyższymi miejscami można poruszać się na rowerze, gdyż jest to niemęczące, bezpieczne i bardzo przyjemne doświadczenie. Czas na lancz i odpoczynek. Po południu wycieczka do lankijskiej wioski Hiriwadunna, gdzie można zobaczyć́ codzienne życie tutejszych mieszkańców. Przejażdżka na wozach zaprzęgniętych w woły, krótki rejs po jeziorze oraz wizyta w tradycyjnym wiejskim domu. Nocleg w okolicach Habarany.

DZIEŃ 5: HABARANA – MATALE – KANDY

Po śniadaniu udamy się w około 1,5 godzinną podróż do Matale, gdzie zobaczymy niezwykle barwną, tamilską świątynię, w której prawie zawsze dzieje się coś ciekawego: lokalni grają na bębnach, kapłani odprawiają hinduskie modły a wierni składają dary z kwiatów i owoców. W Matale odwiedzimy także ciekawy ogród z przyprawami i kosmetykami ajurwedyjskimi. Następnie czeka nas około godzinny przejazd do hotelu w Kandy, dawnej lankijskiej stolicy i drugiego co do wielkości miasta tego kraju. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek po podróży. Po południu odwiedzimy ważną dla buddystów świątynię Zęba Buddy. Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 6: KANDY – KRÓLEWSKI OGRÓD BOTANICZNY – POCIĄG DO NUWARA ELIJA 

Po śniadaniu odwiedzimy piękny i bardzo zadbany Królewski Ogród Botaniczny, w którym zobaczymy m.in.: las bambusowy, piękne kompozycje kwiatowe oraz ogromne figowce bengalskie. Następnie czeka nas niezwykle malowniczy przejazd pociągiem do Nuwara Elija, najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m. n.p.m.), które ze względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg w Nuwara Eliya. 

DZIEŃ 7: NUWARA ELIJA

Po śniadaniu odwiedzimy miasteczko Nuwara Elija, a następnie pobliską fabrykę herbaty, gdzie przespacerujemy się po zielonych, herbacianych wzgórzach. W drodze powrotnej zatrzymamy się nad jeziorem Gregory, po którym będzie można popływać łódką. Powrót do hotelu, na odpoczynek i kolację.

DZIEŃ 8: ELLA – MOST DZIEWIĘCIU ŁUKÓWPN UDAWALAWE

Po śniadaniu przejazd (ok. 1,5h) do miasteczka Ella, gdzie zobaczymy Most Dziewięciu Łuków. Następnie kontynuujemy podróż (ok. 2h) do Parku Narodowego Udawalawe, gdzie odwiedzimy Elephant Transit Home – ośrodek rehabilitacyjny, gdzie pomaga się osieroconym słoniom powrócić do ich naturalnego środowiska. Transfer do hotelu w Udawalawe, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: SAFARI W PN UDAWALAWE – WYBRZEŻE POŁUDNIOWO-ZACHODNIE

Po śniadaniu udamy się na safari w PN Udawalawe, a następnie pojedziemy w kierunku południowo-zachodniego wybrzeża wyspy, co zajmie nam około 3 godzin. Znajdują się tam jedne z najładniejszych plaż Sri Lanki. Po drodze zobaczymy wylęgarnię żółwi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na relaks i plażowanie!

DZIEŃ 10: WYBRZEŻE POŁUDNIOWO-ZACHODNIE

Rano czeka nas wycieczka morska, podczas której oglądać będziemy wieloryby! Po powrocie czas na plażowanie i szeroko rozumiany relaks :).

DZIEŃ 11 i 12: WYBRZEŻE POŁUDNIOWO-ZACHODNIE

Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 13: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE – NEGOMBO

Po śniadaniu przejazd do hotelu w Negombo. Odpoczynek na plaży, czas na ostatnie zakupy.

DZIEŃ 14: NEGOMBO – KOLOMBO, POWRÓT

Półgodzinny transfer na lotnisko w Kolombo, skąd wylecimy w stronę Polski. Przylot do Warszawy tego samego dnia wieczorem lub następnego dnia rano.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
Dziecko (do lat 12): 1690 PLN + 1090 USD + przelot*
Dorosły (od lat 13): 2190 PLN + 1590 USD + przelot*

Terminy:
13.stycznia – 26.stycznia, 2024
27.stycznia – 09.lutego, 2024
10.lutego – 23.lutego, 2024
22.czerwca – 05.lipca, 2024
20.lipca – 02.sierpnia, 2024
10.sierpnia – 23.sierpnia, 2024

 

Zniżki:
przy 2 dzieciach: 10%
przy 1 dziecku: 5%


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2024 r.


Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu: prywatny, klimatyzowany minibus z lokalnym kierowcą, pociąg, rowery podczas zwiedzania zabytków Polonnaruwy
 • Noclegi w butikowych, wysoko ocenianych, przeważnie 4-gwiazkowych hotelach
 • Dobre śniadania i obfite obiadokolacje
 • Atrakcje t.j.: oglądanie wielorybów, wizyta w wylęgarni żółwi, safari w Parku Narodowym Udawalawe
 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego lidera, świetnie znającego Sri Lankę i lubiącego dzieci
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań i obiadokolacji
 • Wizy wjazdowej do Sri Lanki
 • Napiwków
 • Biletów wstępu
 • Dodatkowych atrakcji, nie uwzględnionych w programie

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane