USA

Parki narodowe + Nowy Jork
+ San Francisco + Las Vegas

18 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Z Nowego Jorku na zachód kraju lecimy samolotem. To daje nam czas, aby spokojnie zwiedzić miejsca najbardziej atrakcyjne. Podróż samochodem przez całe U.S.A. jest przyjemna i romantyczna tylko na mapie. W rzeczywistości jest za długa, przez co bardzo męcząca.
 • Aż 3 dni w Nowym Jorku i tyle samo w San Francisco. Nocujemy tam odpowiednio na Manhattanie i w okolicach Placu Unijnego, w hotelach o dobrym standardzie. Dzięki temu możemy poczuć prawdziwy klimat tych miast, zamiast zwiedzać je pobieżnie i w pośpiechu, co bywa skutkiem oszczędzania na noclegach.
 • Parki Narodowe zwiedzamy prywatnym, wygodnym, klimatyzowanym minibusem.
 • Kameralna grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • W Las Vegas możesz poszaleć niemal jak w filmie „Kac Vegas” – następnego dnia będzie czas na wyspanie się, a w dalszą drogę wyruszymy dopiero koło południa.
 • Bardzo doświadczony pilot/przewodnik, o szerokiej wiedzy na temat kraju, jego kultury i zwyczajów.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Stany Zjednoczone – kraj, który od dziecka podziwiasz na filmach; nareszcie możesz obejrzeć go z bliska. W czasie naszej wyprawy zabierzemy Cię do najpopularniejszych amerykańskich miast oraz pokażemy Ci niesamowitą przyrodę, jakiej nie zobaczysz nigdzie indziej na świecie. Nowy Jork czyli Wielkie Jabłko, nazywane również stolicą świata, to z pewnością jedno z najciekawszych i najbardziej fascynujących miast na Ziemi. Poznawanie go rozpoczniemy od rejsu po rzece Hudsona, podczas którego ujrzysz Statuę Wolności oraz wyspę Ellis, dokąd niegdyś przybijali imigranci z całego świata. Odwiedzimy sławne miejsca takie jak: Wall Street, Piątą Aleję czy Times Square oraz kilka niesamowicie interesujących muzeów. Rzucimy okiem na znane z filmów budowle, na przykład Centum Rockefellera, Empire State Building czy Grand Central Terminal, pospacerujemy po Parku Centralnym i poczujemy niepowtarzalny klimat w uliczkach popularnej dzielnicy West Village. W Las Vegas, mieście hazardu, które nigdy nie śpi, zobaczymy najbardziej wymyślne, ociekające kiczem hotele i kasyna, w których i my będziemy mogli spróbować swojego szczęścia. Jedno jest pewne – w Las Vegas nudzić się nie będzie nikt! Najwięcej wrażeń dostarczą nam zapierające dech w piersiach widoki na cuda tutejszej natury i rozległe krajobrazy, które pamiętamy z amerykańskich westernów: Wielki Kanion Kolorado, nad którego pomarańczowymi ścianami będziemy mogli przelecieć helikopterem, smukłe skały kanionu Bryce o fikuśnych kształtach, gigantyczne sekwoje i monumentalne wierzchołki gór w parku Yosemite, czy wąskie wnętrza kanionu Antylopy, z ich magiczną atmosferą i widowiskową grą światła pośród czerwonych ścian. Pod koniec wyprawy udamy się do jedynego w swoim rodzaju San Francisco. W mieście czekają nas atrakcje takie jak przejazd w dół ulicy historycznym tramwajem kablowym, Lombard Street czyli najbardziej kręta uliczka świata oraz sławny most Goden Gate. To tylko niektóre z wielu czekających nas przygód w USA. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

CZĘŚĆ I: NOWY JORK, DZIEŃ 1 – 4

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT. NOWY JORK
Wylot z Warszawy do Nowego Jorku. Przylot tego samego dnia. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: NOWY JORK
Poznawanie tego niesamowitego miasta rozpoczniemy od Battery Park na dolnym Mahnattanie, skąd popłyniemy statkiem po rzece Hudson, do Staten Island, mijając po drodze Statuę Wolności oraz wysepkę Ellis, gdzie niegdyś mieściło się główne Biuro Imigracyjne. Po powrocie udamy się na dalsze zwiedzanie Manhattanu, podczas którego zobaczymy m.in. sławną Wall Street i „Ground Zero“ z muzeum upamiętniającym feralne wydarzenia 11 września 2001 roku. Kolejnym przystankiem będzie West Village, jedna z najpopularniejszych dzielnic Nowego Jorku. Wieczorem przespacerujemy się po Times Square.

DZIEŃ 3: NOWY JORK
Kontynuujemy miejskie wojaże, najpierw do Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, po czym udamy się na przechadzkę po Parku Centralnym. Następnie przespacerujemy się Piątą Aleją, jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ulic świata, odwiedzając po drodze m.in. neogotycką Katedrę św. Patryka oraz sławne Centrum Rockefellera z tarasem widokowym, skąd zobaczyć można wspaniałą panoramę miasta. Tego dnia będzie możliwość zobaczenia jednego z przedstawień na Brodway-u.

DZIEŃ 4: NOWY JORK – LAS VEGAS
Pół dnia do wykorzystania, które możemy przeznaczyć na zakupy albo na dalsze zwiedzanie np. Metropolitalne Muzeum Sztuki – najstarsze i największe w Ameryce, budynek Bibilioteki Publicznej Nowego Jorku czy też największy na świecie dworzec kolejowy – Grand Central Terminal. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Las Vegas.

CZĘŚĆ II: PARKI NARODOWE + LAS VEGAS, DZIEŃ 4 – 13

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 5: LAS VEGAS
Rano przejazd do parku Valley of Fire, gdzie zrobimy trekking The White Domes Trail. Lunch po drodze lub w Las Vegas. Powrót do hotelu koło godziny 13-14. Czas wolny. Wieczorem zwiedzanie „Miasta hazardu”. Zobaczymy niektóre z wybranych, najbardziej widowiskowych hoteli świata, gdzie głównymi atrakcjami będą na przykład: fontanny Bellagio, wieża Eiffla hotelu Paris, „erupcja” wulkanu w The Mirage, uliczki New York New York czy sławny hotel Caesars Palace. Można także udać się na przejażdżkę gondolą po „weneckich” kanałach hotelu Venetian albo spróbować swojego szczęścia w jednym z kasyn.

DZIEŃ 6: ROUTE 66
Przejazd w okolice Wielkiego Kanionu. Przejedziemy koło Zapory Hoovera, będącej niegdyś największą elektrownią wodną na świecie. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Seligman przy Route 66, najsławniejszej drodze w Ameryce, ciągnącej się przez 8 stanów. Nocleg w okolicach Wielkiego Kanionu.

DZIEŃ 7: WIELKI KANION KOLORADO
Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie Wielkiego Kanionu, na którego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można zobaczyć historię Ziemi sięgającą aż 6 milionów lat. Zatrzymamy się w następujących punktach widokowych: Yavapai Point, Grand View i Desert View. Za dodatkową opłatą możesz podziwiać niesamowitą panoramę kanionu z pokładu helikoptera. Przejazd do punktu widokowego w Horseshoe Band, a następnie krótki transfer do hotelu w miasteczku Page.

DZIEŃ 8: KANION ANTYLOPY
Główną atrakcją tego dnia będzie spacer wśród czerwonych szczelin skał piaskowych Kanionu Antylopy, fikuśnie uformowanych przez błyskawiczne powodzie. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych kanionów w tej części Stanów Zjednoczonych. Następnie przejazd malowniczą trasą do Forrest Gump Point, miejsca znanego z filmu, gdzie Forrest zakończył swój bieg. Stamtąd rozpościera się widok na Dolinę Pomników (Monument Valley), należącą do Indian Navaho. Zobaczymy także Mexican Hat– skałę przypominającą meksykańskie sombrero. Transfer do hotelu w miasteczku Moab.

DZIEŃ 9: PARK NARODOWY ARCHES
Dzień zaczynamy od spaceru w Parku Narodowym Arches, gdzie zobaczymy sławne twory z piaskowca, takie jak Park Ptaków, Diabelski Ogród czy Okna. Następnie odwiedzimy sławny Park Narodowy Canyonlands. Nocleg na trasie.

DZIEŃ 10: PARK NARODOWY KANIONU BRYCE 
Z samego rana udamy się do malowniczego Parku Narodowego Kanionu Bryce, będącego prawdziwym klejnotem krajobrazowym w USA. Zobaczysz tu zapierające dech w piersiach widoki na smukłe skały o przeróżnych kształtach, mieniące się całą paletą ciepłych kolorów. Nocleg na trasie.

DZIEŃ 11: PARK NARODOWY ZION
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Zion, gdzie znajdują się liczne urwiska skalne, rzeki oraz skały piaskowcowe, tworzące płaskie stoliwa, przeróżne formy skalne oraz kręte kaniony. Największą atrakcją parku jest kanion Zion. Nocleg w okolicy Las Vegas.

DZIEŃ 12: DOLINA ŚMIERCI
Całodniowa wycieczka do Doliny Śmierci z przystankami w wybranych punktach widokowych, między innymi w Furnace Creek, będącym od stuleci oazą rodowitych Indian z plemienia Timbisha, czy przy słonym jeziorze Badwater Basin, będącym ze swymi 86 metrami poniżej poziomu morza, najniższym punktem w Ameryce Północnej . Przystaniemy również w Zabriskie Point, gdzie będziemy podziwiać ciekawe erozyjne formacje skalne oraz piaszczyste wydmy w Mesquite Flat Sand Dunes. Przejazd na nocleg do Mammoth Lakes albo Bakersfield.

DZIEŃ 13: PARK NARODOWY YOSEMITE
Tego dnia w programie Park Narodowy Yosemite, uważany za jeden z najpiękniejszych w całych Stanach region wciąż dzikiej i nienaruszonej przyrody. Warto go odwiedzić z uwagi na piękny górzysto-skalny krajobraz oraz liczne jeziora a także potężne sekwoje, mające nawet po kilka tysięcy lat. O ile pogoda pozwoli, przejedziemy krętą, widokową drogą wiodącą przez przełęcz Tioga wśród niemal pionowych, poprzecinanych licznymi wodospadami skał i soczyście zielonych łąk, porośniętych wiekowymi dębami, cedrami i sosnami. Występuje tu niezwykle bogata fauna i flora, z aż pięcioma strefami roślinności. Nocleg w okolicy Merced.

DZIEŃ 14: WIELORYBY W MONTERREY – SAN FRANCISCO
Wcześnie rano pojedziemy do Monterrey na oglądanie wielorybów. Lunch, a następnie dalszy przejazd do San Francisco, gdzie udamy się na sławną, najbardziej pokręconą ulicę na świecie – Lombard Street, zwaną także „ulicą kwiatów”. Zjedziemy z jej górnej części najbardziej stromą ulicą w mieście, czyli Filbert Street. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po Placu Unijnym z licznymi sklepami, hotelami i teatrami.

CZĘŚĆ III: SAN FRANCISCO, DZIEŃ 14 – 16

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 15: SAN FRANCISCO
Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu historycznym tramwajem kablowym. Pojedziemy linią Powell – Hyde do ostatniego przystanku. Stamtąd spacer do dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf, gdzie serwuje się świeże ryby i owoce morza. Z pobliskiego Pier 39 można, ale nie trzeba, odbyć rejs statkiem wokół więzienia i wyspy Alcatraz oraz pod sławnym mostem Golden Gate. Spacer do Chinatown, mijając po drodze 260-metrowy wieżowiec Transamerica Pyramid, będący niegdyś najwyższą konstrukcją w mieście. Lunch, a następnie spacer uliczkami Chinatown. Po drodze zajrzymy do katedry anglikańskiej i katolickiej, włoskiej dzielnicy oraz miejsc związanych z ruchem Bitników. Powrót do hotelu, odpoczynek.

DZIEŃ 16: SAN FRANCISCO
Dalsze zwiedzanie San Francisco: po śniadaniu przejazd w okolice największej plaży miejskiej – Baker Beach. Spacer po parku Golden Gate aż do słynnej dzielnicy Haight-Ashbury, gdzie w latach 60-tych zaczęło się hippisowskie „lato miłości”. Niedaleko znajduje się kolorowa dzielnica Castro, z tęczowym przejściem dla pieszych. Odwiedzimy także Park Alamo Square – niewielki, ale bardzo malowniczy, położony na wzgórzu park, jeden z punktów widokowych na panoramę miasta. Stamtąd można najlepiej sfotografować domy w stylu „Painted Ladies” („Malowane damy”), określające styl architektoniczny, odnoszący się do charakterystycznych, budowanych od końca XIX wieku do początku XX wieku, kolorowych kamienic mieszkalnych. W jednej z tych kamienic mieszkali bohaterowie popularnego niegdyś simcom-u „Pełna chata”. Nocleg w San Francisco.

DZIEŃ 17: SAN FRANCISCO, POWRÓT
Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 18: WARSZAWA
Lądowanie na lotnisku im. Chopina

powrót do góry strony


Cena i terminy

23.kwietnia – 10.maja, 2022
24.września – 11.października, 2022

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2021 r.

Cena: 3490 PLN + 2590 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Noclegi w komfortowych, wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie, w pokojach 2-osobowych z łazienką. W Nowym Jorku, Las Vegas i San Francisco hotele położone w tzw. dowtown czyli centrum miasta, poza miastami noclegi zawsze w dogodnej okolicy.
 • Wszystkie śniadania
 • Przelot z Nowego Jorku do Las Vegas
 • Transport wynikający z programu wygodnym, prywatnym minibusem
 • Opiekę polskojęzycznego lidera, doświadczonego w wyprawach po USA
 • Wszelkie opłaty drogowe i parkingowe, koszty paliwa, autostrad
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań
 • Opłat wjazdowych do USA (14 USD za rejestrację w ESTA)

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane