USA

Parki narodowe + Nowy Jork
+ San Francisco + Las Vegas

19 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Z Nowego Jorku na zachód kraju lecimy samolotem. To daje nam czas, aby spokojnie zwiedzić miejsca najbardziej atrakcyjne. Podróż samochodem przez całe U.S.A. jest przyjemna i romantyczna tylko na mapie. W rzeczywistości jest za długa, przez co bardzo męcząca.

 • Aż 3 dni w Nowym Jorku i tyle samo w San Francisco. Nocujemy tam odpowiednio na Manhattanie i w okolicach Placu Unijnego, w hotelach o dobrym standardzie. Dzięki temu możemy poczuć prawdziwy klimat tych miast, zamiast zwiedzać je pobieżnie i w pośpiechu, co bywa skutkiem oszczędzania na noclegach.

 • Parki Narodowe zwiedzamy prywatnym, wygodnym, klimatyzowanym minibusem.

 • Kameralna grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • W Las Vegas możesz poszaleć niemal jak w filmie „Kac Vegas” – następnego dnia będzie czas na wyspanie się, a w dalszą drogę wyruszymy dopiero koło południa.

 • Bardzo doświadczony pilot/przewodnik, o szerokiej wiedzy na temat kraju, jego kultury i zwyczajów.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Stany Zjednoczone – kraj, który od dziecka podziwiasz na filmach; nareszcie możesz obejrzeć go z bliska. W czasie naszej wyprawy zabierzemy Cię do najpopularniejszych amerykańskich miast oraz pokażemy Ci niesamowitą przyrodę, jakiej nie zobaczysz nigdzie indziej na świecie. Nowy Jork czyli Wielkie Jabłko, nazywane również stolicą świata, to z pewnością jedno z najciekawszych i najbardziej fascynujących miast na Ziemi. Poznawanie go rozpoczniemy od rejsu po rzece Hudsona, podczas którego ujrzysz Statuę Wolności oraz wyspę Ellis, dokąd niegdyś przybijali imigranci z całego świata. Odwiedzimy sławne miejsca takie jak: Wall Street, Piątą Aleję czy Times Square oraz kilka niesamowicie interesujących muzeów. Rzucimy okiem na znane z filmów budowle, na przykład Centum Rockefellera, Empire State Building czy Grand Central Terminal, pospacerujemy po Parku Centralnym i poczujemy niepowtarzalny klimat w uliczkach popularnej dzielnicy West Village. W Las Vegas, mieście hazardu, które nigdy nie śpi, zobaczymy najbardziej wymyślne, ociekające kiczem hotele i kasyna, w których i my będziemy mogli spróbować swojego szczęścia. Jedno jest pewne – w Las Vegas nudzić się nie będzie nikt! Najwięcej wrażeń dostarczą nam zapierające dech w piersiach widoki na cuda tutejszej natury i rozległe krajobrazy, które pamiętamy z amerykańskich westernów: Wielki Kanion Kolorado, nad którego pomarańczowymi ścianami będziemy mogli przelecieć helikopterem, smukłe skały kanionu Bryce o fikuśnych kształtach, gigantyczne sekwoje i monumentalne wierzchołki gór w parku Yosemite, czy wąskie wnętrza kanionu Antylopy, z ich magiczną atmosferą i widowiskową grą światła pośród czerwonych ścian. Pod koniec wyprawy udamy się do jedynego w swoim rodzaju San Francisco. W mieście czekają nas atrakcje takie jak przejazd w dół ulicy historycznym tramwajem kablowym, Lombard Street czyli najbardziej kręta uliczka świata oraz sławny most Goden Gate. To tylko niektóre z wielu czekających nas przygód w USA. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

CZĘŚĆ I: NOWY JORK, DZIEŃ 1 – 4

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT. NOWY JORK

Wylot z Warszawy do Nowego Jorku. Przylot tego samego dnia. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: NOWY JORK

Poznawanie tego niesamowitego miasta rozpoczniemy od Battery Park na dolnym Mahnattanie, skąd popłyniemy statkiem po rzece Hudson, do Staten Island, mijając po drodze Statuę Wolności oraz wysepkę Ellis, gdzie niegdyś mieściło się główne Biuro Imigracyjne. Po powrocie udamy się na dalsze zwiedzanie Manhattanu, podczas którego zobaczymy m.in. sławną Wall Street i „Ground Zero“ z muzeum upamiętniającym feralne wydarzenia 11 września 2001 roku. Kolejnym przystankiem będzie West Village, jedna z najpopularniejszych dzielnic Nowego Jorku. Wieczorem przespacerujemy się po Times Square.

DZIEŃ 3: NOWY JORK

Kontynuujemy miejskie wojaże, najpierw do Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, po czym udamy się na przechadzkę po Parku Centralnym. Następnie przespacerujemy się Piątą Aleją, jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ulic świata, odwiedzając po drodze m.in. neogotycką Katedrę św. Patryka oraz sławne Centrum Rockefellera z tarasem widokowym, skąd zobaczyć można wspaniałą panoramę miasta. Tego dnia będzie możliwość zobaczenia jednego z przedstawień na Brodway-u.

DZIEŃ 4: NOWY JORK – LAS VEGAS

Pół dnia do wykorzystania, które możemy przeznaczyć na zakupy albo na dalsze zwiedzanie np. Metropolitalne Muzeum Sztuki – najstarsze i największe w Ameryce, budynek Bibilioteki Publicznej Nowego Jorku czy też największy na świecie dworzec kolejowy – Grand Central Terminal. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Las Vegas.

CZĘŚĆ II: PARKI NARODOWE + LAS VEGAS, DZIEŃ 5 – 15

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 5: LAS VEGAS

Po śniadaniu pojedziemy (ok. 20-minut) do Red Rock Canyon National Conservation Area, leżącego około 24 km na zachód od Las Vegas. Słynie on z dużych czerwonych formacji skalnych, m.in. piaskowcowych szczytów jak Keystone Thrust, o wysokości do 900 metrów, co czyni go popularnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki. Najwyższym punktem rezerwatu jest góra La Madre (2485 m n.p.m.). Na jego terenie można spotkać różne zwierzęta, m.in. wiewiórki, sarny, osły, kozice, żółwie, przepiórki, jaszczurki, przepiękne motyle i ptaki, a także grzechotniki, węże bycze, a nawet największe skorpiony Ameryki Północnej. Zwiedzanie zaczniemy od centrum informacyjnego dla odwiedzających, gdzie można zobaczyć m.in. eksponaty z okazami roślin z całego kanionu i żywymi siedliskami żółwia pustynnego. Następnie przejedziemy samochodem przez trasę widokową (21 km). Po południu powrót do hotelu w Las Vegas. Wieczorem odwiedzimy „Miasto hazardu” i niektóre z wybranych, najbardziej widowiskowych hoteli świata. Rozpoczniemy od „erupcji wulkanu” w The Mirage, a następnie pójdziemy do hotelu The Venetian, gdzie można będzie udać się na przejażdżkę gondolą po „weneckich” kanałach. Stamtąd 15-minutowy spacer do hotelu Caesars Palace, a następnie do pobliskiego hotelu Bellagio ze sławnymi fontannami. Ostatni przystanek w Paris Las Vegas, gdzie można udać się na punkt widokowy w „wieży Eiffla”. Nocleg w Las Vegas.

DZIEŃ 6: VALLEY OF FIRE – OKOLICE PN ZION

Po śniadaniu godzinny przejazd do Valley of Fire. Po drodze zatrzymamy się przy Beehive Rock. Kolejne przystanki to: Rainbow Vista oraz The White Domes Trail. Dalszy przejazd w okolice Zion NP. Nocleg w jednej z miejscowości niedaleko parku (np. Springdale lub Hurricane).

DZIEŃ 7: PARK NARODOWY ZION

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Zion, gdzie znajdują się liczne urwiska skalne, rzeki oraz skały piaskowcowe, tworzące płaskie stoliwa, przeróżne formy skalne oraz kręte kaniony. Udamy się na jeden z trekkingów, np. Many Pools Trail, Emerald Pools czy Canyon Overlook. Park Narodowy Zion to również malownicza droga „Zion Canyon Scenic Drive” we wnętrzu Kanionu Zion, największej atrakcji parku. Trasa prowadzi pośród gigantycznych, ponad 300 metrowych czerwonych klifów skalnych, wzdłuż szumiącej Virgin River, krętymi serpentynami przyklejonymi do zbocza góry Mt Carmel, prawie 2 km tunelem wykutym w litej skale oraz pomiędzy pomarańczowo-białymi skamieniałymi wydmami. Ma długość 20 km. Nocleg w okolicy parku.

DZIEŃ 8: PARK NARODOWY KANIONU BRYCE

Rano ok. 2-godzinny przejazd do Parku Narodowego Kanionu Bryce. Warto go odwiedzić z uwagi na osobliwe formacje z czerwonego piaskowca, w tym niesamowity las strzelistych minaretów skalnych zwanych Hoodoos, wieżyczki, mury, łuki i okna. Wbrew swojej nazwie Bryce Canyon nie jest prawdziwym kanionem, ponieważ nie płynie przez niego rzeka. Niecka, w której leży Bryce Canyon zwana jest amfiteatrem i uformowała się przez tysiące lat na skutek erozji chemicznej oraz termicznej. Udamy się na malowniczny trekking Queen’s/Navajo Combination Loop, gdzie można zobaczyć formacje Hoodoos, klify, iglice, łuki, tunele, wąwozy i niewielkie kaniony. Odwiedzimy także punkty widokowe przy Sunrise Point, Sunset Point oraz o ile czas pozwoli – Bryce Point. Nocleg w okolicach parku Bryce Canyon lub w miasteczku Tropic.

DZIEŃ 9: TROPIC – SCENIC BYWAY 12 – FRUITA – PN CANYONLANDS – MOAB

Rano około 2,5 godzinny przejazd do miasteczka Fruita malowniczą Scenic Byway 12 (albo Highway 12), nazywaną najpiękniejszą autostradą świata. Trasa jest bardzo piękna widokowo, po drodze miniemy park stanowy Escalante. W miejscowości Fruita zrobimy przerwę na lunch. Można tam także zjeść lody czy ciasta wyrobu mormońskich osadników, najlepiej na historycznej farmie Gifford Homestead. Kontynuacja podróży do Moab (ok. 2h 40 minut). Trasa prowadzi dalej przez malowniczy PN Capitol Reef. Wizyta w pobliskim Parku Narodowym Canyonlands. Pierwszy przystanek w Shafer Trail Viewpoint, a następnie przejazd do punktu widokowego Mesa Arch i dalej do Grand View Point. Przyjazd do Moab. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10: MOAB. PARK NARODOWY ARCHES – PAGE

Wycieczkę do Parku Narodowego Arches zaczniemy wczesnym rankiem, z uwagi na upały w późniejszych porach dnia. Najpierw udamy się do Delicate Arch z uwagi na rosnącą temperaturę i brak zacienionych miejsc przez pierwsze 2 km trasy. Kolejny przystanek to Sekcja Windows oraz krótki spacer pod Balanced Rock. Przejazd (ok. 2 h) malowniczą trasą do Forrest Gump Point, miejsca znanego z filmu, gdzie Forrest zakończył swój bieg. Stamtąd rozpościera się widok na Dolinę Pomników (Monument Valley), należącą do Indian Navaho. Po drodze przystanek przy Mexican Hat, skale przypominającej meksykańskie sombrero. Przyjazd do Page, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 11: KANION ANTYLOPY – WIELKI KANION KOLORADO – WILLIAMS

Główną atrakcją tego dnia będzie spacer wśród czerwonych szczelin skał piaskowych Kanionu Antylopy, fikuśnie uformowanych przez błyskawiczne powodzie. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych kanionów w tej części Stanów Zjednoczonych. Udamy się do Lower Antelope Canyon, który jest nieco mniej oblegany. Następnie przejazd (ok 15 minut) do Wahweap Overlook, skąd rozpościera się malowniczy widok na jezioro Powella, a następnie do punktu widokowego w Horseshoe Band. Przejazd (ok. 2 h) do Cameron, gdzie znajduje się największy sklep z pamiątkami Indiańskimi. Po drodze do Williams odwiedzimy punkty widokowe Wielkiego Kanionu: Lipan Point, Moran Point, Yaki Point oraz Hopi Point. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 12: WIELKI KANION KOLORADO – DROGA 66 – LAS VEGAS

Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado, na którego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można zobaczyć historię Ziemi sięgającą aż 6 milionów lat. Odwiedzimy kilka punktów widokowch np.: Yavapai PointMather Point, Grandview Point czy Desert View. Po południu przejazd do Seligman (ok. 45 minut). Na miejscu udamy się do słynnego fryzjera Angela Delgadillo, który przyczynił się do utworzenia i rozsławienia „Historycznej Route 66”, najsławniejszej drogi w Ameryce. Następnie przejazd (ok. 1h 20 minut) do miejscowości Kingman. Kontynuacja podróży (ok 1,5h) do Boulder Dam Bridge Parking, skąd zrobimy krótki spacer na most Mike’a O’Callaghana, by zobaczyć sławną Zaporę Hoovera. Ok. 45-minutowy przejazd do hotelu w Las Vegas. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 13: DOLINA ŚMIERCI

Wyjazd z hotelu najpóźniej o 08:00, gdyż Dolina Śmierci to najgorętszy park w USA. Przejazd (ok.2,5 h) do punktu widokowego Dantes View, leżącego na wysokości 1669 m n.p.m., skąd rozpościera się wspaniały widok na dolinę, Badwater basin oraz szczyty gór Panamint i Sierra Nevada. Następnie kontynuacja podróży (ok. 40 minut) do Zabriskie Point, najbardziej znanego punktu Doliny Śmierci, gdzie można podziwiać złote badlands – ciekawe erozyjne formacje skalne. Kolejny przystanek (20 minut jazdy) przy słonym jeziorze Badwater Basin, będącym najgorętszym i najniżej położonym miejscem w Ameryce Północnej – 86 metrów poniżej poziomu morza. Następnie 14-kilometrowy przejazd wzdłuż Artist Drive, drogi wiodącej przez barwne wzgórza. Najciekawszym jej punktem jest Artists Palette – kolorowe skały przypominające paletę malarską z rozmieszanymi farbami. Na końcu przejazd (50 minut) do piaszczystych wydm w Mesquite Flat Sand Dunes. Transfer (ok. 4-5 h) do hotelu.

DZIEŃ 14: PARK NARODOWY YOSEMITE

Tego dnia w programie Park Narodowy Yosemite (dojazd do parku: ok. 2-3h), uważany za jeden z najpiękniejszych w całych Stanach region wciąż dzikiej i nienaruszonej przyrody. Warto go odwiedzić z uwagi na piękny górzysto-skalny krajobraz oraz liczne jeziora a także potężne sekwoje, mające nawet po kilka tysięcy lat. Występuje tu niezwykle bogata fauna i flora z aż pięcioma strefami roślinności. Wjeżdżając do parku od południa pierwszą atrakcją będzie Glacier Point Road. Droga ta prowadzi na wysokość 2200 metrów, skąd można podziwiać Dolinę Yosemite, znajdującą się kilometr niżej. Po drodze miniemy Washburn Point, warty zobaczenia punkt z uwagi na spektakularny widok na dolinę.

Z Glacier Point Road startują jedne z najfajniejszych szlaków w parku, np. trekking do Glacier Point, skąd rozpościera się zapierająca dech panorama Doliny Yosemite oraz wodospadów Yosemite, Vernal i Nevada. Inny polecany szlak to Taft Point – prosty, krótki, a widoki wspaniałe. Odwiedzimy także punkt Tunnel View oraz Swing Bridge. Przejazd (ok. 2,5h) do hotelu. Nocleg przy trasie do Monterey.

DZIEŃ 15: WIELORYBY W MONTEREY – SAN FRANCISCO

Rano czeka nas wczesny przejazd do Monterrey. O 09:00 rozpoczyna się 3-godzinny rejs, którego celem jest oglądanie wielorybów. Lunch, a następnie kontynuacja podróży do San Francisco, gdzie udamy się na sławną, najbardziej pokręconą ulicę na świecie – Lombard Street, zwaną także „ulicą kwiatów”. Zjedziemy z jej górnej części, najbardziej stromą ulicą w mieście, czyli Filbert Street. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po Placu Unijnym z licznymi sklepami, hotelami i teatrami.

CZĘŚĆ III: SAN FRANCISCO, DZIEŃ 16 – 19

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 16: SAN FRANCISCO

Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu historycznym tramwajem kablowym Pojedziemy linią Powell – Hyde do ostatniego przystanku. Stamtąd spacer do dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf, gdzie serwuje się świeże ryby i owoce morza. Z pobliskiego Pier 39 można, ale nie trzeba, odbyć rejs statkiem wokół więzienia i wyspy Alcatraz oraz pod sławnym mostem Golden Gate. Samego Alcatraz nie warto zwiedzać. Spacer do Chinatown, mijając po drodze 260-metrowy wieżowiec Transamerica Pyramid, będący niegdyś najwyższą konstrukcją w mieście. Lunch, a następnie spacer uliczkami Chinatown. Po drodze zajrzymy do katedry anglikańskiej i katolickiej, włoskiej dzielnicy oraz miejsc związanych z ruchem Bitników. Powrót do hotelu, odpoczynek.

DZIEŃ 17: SAN FRANCISCO

Dalsze zwiedzanie San Francisco: po śniadaniu przejazd w okolice największej plaży miejskiej – Baker Beach. Spacer po parku Golden Gate aż do słynnej dzielnicy Haight-Ashbury, gdzie w latach 60-tych zaczęło się hippisowskie „lato miłości”. Niedaleko znajduje się kolorowa dzielnica Castro, z tęczowym przejściem dla pieszych. Odwiedzimy także Park Alamo Square – niewielki, ale bardzo malowniczy, położony na wzgórzu park, jeden z punktów widokowych na panoramę miasta. Stamtąd można najlepiej sfotografować domy w stylu „Painted Ladies”(„Malowane damy”), określające styl architektoniczny, odnoszący się do charakterystycznych, budowanych od końca XIX wieku do początku XX wieku, kolorowych kamienic mieszkalnych. W jednej z tych kamienic mieszkali bohaterowie popularnego niegdyś simcom-u „Pełna chata”. Nocleg w San Francisco.

DZIEŃ 18: SAN FRANCISCO, POWRÓT

Do południa czas wolny. Transfer na lotnisko (ok. 1h) i wylot do Warszawy.

DZIEŃ 19: WARSZAWA

Powrót do kraju.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
3990 PLN + 3390 USD + przelot*

Terminy:
28.września – 16.października, 2024

26.kwietnia – 14.maja, 2025
20.września – 08.października, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Noclegi w komfortowych, wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie, w pokojach 2-osobowych z łazienką. W Nowym Jorku, Las Vegas i San Francisco hotele położone w tzw. dowtown czyli centrum miasta, poza miastami noclegi zawsze w dogodnej okolicy.
 • Wszystkie śniadania
 • Przelot z Nowego Jorku do Las Vegas
 • Transport wynikający z programu: w Nowym Jorku i San Francisco korzystamy z transportu publicznego, w pozostałych miejscach poruszamy się wygodnym, prywatnym minibusem
 • Opiekę polskojęzycznego lidera, doświadczonego w wyprawach po USA
 • Wszelkie opłaty drogowe i parkingowe, koszty paliwa, autostrad
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań
 • Opłat wjazdowych do USA (21 USD za rejestrację w ESTA)

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane