TANZANIA

Safari w Serengeti, Ngorongoro i Tarangire
+ Wielka Migracja + Zanzibar

13/14 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • 3 parki narodowe ze ścisłej światowej czołówki.
 • 2 super-przygody z mnóstwem atrakcji w zaledwie 13/14 dni.
 • Latem docieramy do rzeki Mara – kwintesencja Wielkiej Migracji
 • Komfortowe warunki. Śpimy w porządnych hotelach, na safari w komfortowych, wysoko ocenianych lodżach (nigdy w małych namiotach!), a na Zanzibarze w ośrodku wczasowym o doskonałej renomie, z prywatną plażą i doskonałą kuchnią.
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach masz lepszy kontakt z przewodnikiem, a Twoje uwagi i oczekiwania będą zawsze zauważone.
 • Najlepsi przewodnicy. Podczas safari, oprócz doświadczonego, polskojęzycznego lidera, jest z nami doskonały i przesympatyczny przewodnik-tropiciel, dobrze mówiący po angielsku i o nieprawdopodobnej wiedzy na temat tutejszych terenów.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Nie trzeba być wielkim wielbicielem dzikich zwierząt, aby czuć się podekscytowanym i oszołomionym w samym środku ich największego skupiska na świecie. Wszystko dookoła nie pozwala Ci zapomnieć, że jesteś tu tylko gościem, któr poza bezpiecznym azylem wozu terenowego zapewne nie przeżyłby nawet dnia. Na szczęście towarzyszący nam przewodnik-tropiciel chętnie wprowadzi Cię w panujące tu reguły, odpowiadając kompetentnie na niemal każde zadane pytanie. Oprócz wszelkiej maści drapieżnych ssaków, wielkich słoni, krokodyli, hipopotamów; tysięcy zebr, bawołów i antylop; strusi, nosorożców i wielu wielu innych; czeka Cię bliskie spotkanie z Masajami w ich wiosce, które na pewno pozostanie niezapomniane. Z afrykańskich równin przenosimy się na rajski Zanzibar, nie tylko z arcypięknymi plażami z najwyższej półki, ale i zupełnie unikalną mieszanką kulturową i architektoniczną. Trudno nie zapałać ciepłym uczuciem do tego wyjątkowego na skalę światową miejsca. Wyrusz na tą zaledwie 13-dniową wyprawę, która ogromem atrakcji zaspokoi największy podróżniczy głód.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WYLOT Z POLSKI
Wylot z Warszawy do Tanzanii.

DZIEŃ 2: MOSHI
Lądowanie na lotnisku Kilimandżaro. Transfer do Moshi, zakwaterowanie w ładnym 4* hotelu. Spotkanie organizacyjne z pilotem, wspólna kolacja.

CZĘŚĆ I: SAFARI, DZIEŃ 2 – 8

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 3: WODOSPAD MATERUNI, ARUSHA
Całodzienna wycieczka do Wodospadu Materuni. Zaczniemy od przejazdu samochodem na skraj Parku Narodowego Kilimandżaro, do gęstych lasów tropikalnych u podnóża Góry. Tam czeka nas niedługa wędrówka do samego wodospady, w którym to, jak najbardziej, można się kąpać. Powrót i obiad w naszej ulubionej lokalnej restauracji. Po niej przejazd do hotelu w Arushy, aby skrócić nam drogę do PN Tarangire następnego dnia.

DZIEŃ 4: PARK NARODOWY TARANGIRE
Po śniadaniu wsiadamy do kultowych samochodów terenowych Toyota Land Cruiser, po czym ruszamy do Parku Narodowego Tarangire. Po drodze zatrzymamy się m.in. przy Cmentarzu Wygnańców Polskich, do ówczesnej Tanganiki dotarli za sprawą Armii Andersa.  Znakiem rozpoznawczym Tarangire są stada słoni, żyrafy i strusiewędrujące pośród baobabów i akacji. Jeśli dopisze nam szczęście, staniemy oko w oko z dzikim, kilkutonowym słoniem, który pozwoli nam przyjrzeć się sobie z odległości zaledwie kilku metrów – Tarangire to bodajże jedyne miejsce na świecie, gdzie dzikie słonie nie stronią od ludzi. Po południu dotrzemy do wygodnej lodży w rejonie Parku Narodowego Manyara – tam czekać będzie na nas kolacja, przyrządzona przez osobistego kucharza.

DZIEŃ 5 – 7: PARK NARODOWY SERENGETI
Z lodży ruszamy w kierunku jednego z największych obszarów chronionych świata, potężnej równiny Parku Narodowego Serengeti. W ciągu dwóch/trzech* dni ujrzymy tu tysiące egzotycznych zwierząt, które, przyzwyczajone do obecności wozów terenowych, zachowują się zupełnie swobodnie w swoim naturalnym środowisku. Będą liczne bliskie spotkania z przedstawicielami kultowych gatunków, takimi jak: lwy, słonie, nosorożce, żyrafy, hipopotamy, lamparty, gepardy, hieny, szakale, krokodyle i wiele innych. Oczywiście nie zabraknie stałej obecności niezliczonej ilości zwierząt kopytnych: bawołów, gazeli, zebr i impali. Śpimy w najlepszych zakątkach Serengeti, w bardzo komfortowych obozach safari, w dwuosobowych namiotach mieszkalnych wielkości bungalowu, z dużymi łóżkami i własną łazienką.
*Uczestnicy biorący udział w Wielkiej Migracji, spędzą w Serengeti jeden dzień więcej. Z trzech noclegów, dwa będą miały miejsce w rejonie rzeki Mara na północy parku.

DZIEŃ 8: KRATER NGORONGORO
Kolejnym przystankiem jest Ngorongoro, miejsce kultowe wśród entuzjastów afrykańskiej przyrody. To właśnie w tym rezerwacie kręcone były najwspanialsze filmy przyrodnicze o Afryce. Jego centralnym punktem jest największy krater świata o powierzchni 260 km kwadratowych i głębokości 600 m. Ruszamy na jego dno, gdzie zamieszkuje najgęstsza na Ziemi populacja drapieżnych ssaków. Ngorongoro to też miejsce, w którym możesz spotkać się z fascynującym afrykańskim ludem – Masajami. Jeśli tylko wyrażą zgodę, wejdziemy do ich wioski, a to co tam sfotografujesz stanie się dla Ciebie wspaniałą podróżniczą pamiątką. Oglądając później te zdjęcia trudno uwierzyć, że to się naprawdę zdarzyło. Po dniu pełnym wrażeń wrócimy do lodży na nocleg.

DZIEŃ 9: NGORONGORO – ZANZIBAR
Powoli opuszczamy rejony safari, aby wrócić na lotnisko Kilimandżaro. Stamtąd udajemy się samolotem na Zanzibar.

CZĘŚĆ II: ZANZIBAR, DZIEŃ 8 – 12

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

C.d. DNIA 9: WSCHODNIE WYBRZEŻE
Przylot do miasta Zanzibar. Stamtąd krótki przejazd na wschodnie wybrzeże wyspy, gdzie znajdują się jedne z najcudowniejszych plaż świata. Zakwaterowanie w wysokiej klasy ośrodku wypoczynkowym z basenem i prywatną plażą – tu w ogóle nie ma tłoku, za to piasek i woda są odzwierciedleniem plażowego ideału. To miejsce sprosta gustom nawet najbardziej wybrednego turysty: rajskie otoczenie, wspaniałe owoce morza, cisza, pełna intymność. Nocleg w komfortowym bungalowie nad samym brzegiem oceanu.

DZIEŃ 10: WSCHODNIE WYBRZEŻE
Plażowanie, dla chętnych możliwość skorzystania z masażu, wyprawy snorklingowej, nurkowej, a nawet rybackiej albo zabawy na skuterach wodnych.

DZIEŃ 11: KAMIENNE MIASTO, WYSPA WIĘZIENNA
Przejazd do magicznego Kamiennego Miasta, zabytkowej części stolicy wyspy, gdzie zderza się 5 zupełnie różnych kultur: chrześcijańska, muzułmańska, hinduska i lokalna, z tanzańskiego interioru, a nawet masajska. Ten tygiel wspaniale odwzorowuje się w tutejszej architekturze i ogólnym klimacie miasta. Z portu przy Stone Town wyruszamy łodzią motorową na pobliską Prison Island, czyli Wyspę Więzienną, gdzie niegdyś więziono niepokornych niewolników z Zanzibaru. Obecnie największą atrakcją wyspy jest liczna populacja żółwi gigantów, z których wiele liczy sobie 100 lat i więcej. Po powrocie odwiedzimy jeszcze mrożące krew w żyłach muzeum niewolnictwa Old Slave Market. Na koniec ruszamy w miasto: na naszych celownikach są sklepiki z pamiątkami, jubilerzy handlujący tanzanitem, lokalny, tętniący życiem targ – idealne miejsca aby zaopatrzyć się we wszelkiej maści pamiątki. Wieczorem kolacja z widokiem na ocean i miasto skąpane w świetle zachodzącego słońca.

DZIEŃ 12: WSCHODNIE WYBRZEŻE / FARMA PRZYPRAW, SIEROCINIEC DLA ZWIERZĄT
Dzisiaj można (do wyboru): plażować i oddawać się słonecznym kąpielom albo aktywnie spędzić czas korzystając z proponowanych przez nas wycieczek fakultatywnych. Pierwsza z nich to wizyta na największej farmie przypraw na wyspie (czas przejazdu: ca. 0,5 godz.). Tam czeka Cię prawdziwa uczta dla zmysłów i kilka małych, acz miłych niespodzianek. Druga to Cheetah’s Rock – sierociniec dla dzikich zwierząt, w tym geparda i hien. To miejsce robi duże wrażenie na zwiedzających, onieśmielonych tak bliskim obcowaniem z budzącymi grozę drapieżnikami. O zwierzęta się tutaj dba, nie są one w żaden sposób męczone, tylko ratowane z różnych trudnych sytuacji, z zamiarem wypuszczenia na wolność.

DZIEŃ 13: STONE TOWN, DAR ES SALAM, POWRÓT**
Ostatnie plażowanie, dla chętnych czas wolny w Stone Town. Po południu przeprawa komfortowym katamaranem do Dar Es Salam. Wylot do Polski.

DZIEŃ 14: PRZYLOT DO WARSZAWY

**Dla chętnych możliwość przedłużenia pobytu na Zanzibarze

powrót do góry strony


Cena i terminy

05.października – 17.października, 2019
05.stycznia – 17.stycznia, 2020
02.lutego – 14.lutego, 2020
18.lipca – 29.lipca, 2020
18.lipca – 30 lipca, 2020
(z Wielką Migracją)
09.sierpnia – 21.sierpnia, 2020
09.sierpnia – 22.sierpnia, 2020
(z Wielką Migracją)
03.października – 15.października, 2020

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2019 r.

Cena: 4690 PLN + 1990 USD + przelot*
Cena: 4690 PLN + 2590 USD + przelot*
(z Wielką Migracją)

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu oprócz przelotu Warszawa – Kilimandżaro / Dar es Salaam – Warszawa
 • Przelot Kilimandżaro – Zanzibar
 • Safari w Parkach Narodowych Serengeti, Tarangire i Ngorongoro
 • Podczas całej wyprawy: doświadczonego, polskojęzycznego pilota
 • Pełne ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż
 • Nocleg przed rozpoczęciem safari w wysoko ocenianym, 4-gwiazdkowym hotelu
 • Podczas safari:
  • Transport w niezawodnych Toyota Land Cruiser z podnoszonym dachem, wygodny fotel z podłokietnikami dla każdego
  • Doskonałego lokalnego przewodnika-tropiciela
  • Noclegi w komfortowych lodżach. Wszędzie 2-osobowe pokoje, bungalowy lub luksusowe namioty mieszkalne z dużymi łóżkami i własną łazienką.
  • Wszystkie opłaty związane z pobytem w parkach i rezerwatach
  • Pełne wyżywienie
 • Podczas pobytu na Zanzibarze
  • Noclegi w butikowym, wysoko ocenianym, 4-gwiazdkowym ośrodku, w doskonałym zakątku wyspy, z bezpośrednim dostępem do plaży. Pokoje 2-os. z łazienką.
  • Transport z/do lotniska oraz na drugą stronę wyspy prywatnym, klimatyzowanym busem.
  • Transport do Dar Es Salaam luksusowym katamaranem w klasie business.
  • Śniadania

Cena nie zawiera:

 • Opłaty wizowej
 • Obowiązkowych napiwków
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie
 • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
 • Obiadokolacji w Moshi (dzień 2. i 3.) oraz wyżywienia na Zanzibarze z wyjątkiem wszystkich śniadań**

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

**Żywimy się à la carte w polecanych przez nas, lokalnych restauracjach.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane