JAPONIA

Jedyna w swoim rodzaju

17 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Różnorodność atrakcji, również poza utartym szlakiem, jak na przykład nadzwyczaj malownicza wycieczka rowerowa trasą Shimanami Kaido na wyspie Shikoku.

 • Świetne rozwiązania logistyczne. Szybki i wygodny transport. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz.

 • Hotele – wysoko oceniane i starannie dobrane, z doskonałą lokalizacją + jedna noc w tradycyjnym ryokanie.

 • Doświadczony i charyzmatyczny pilot, zafascynowany Japonią, posiadający na jej temat rozległą wiedzę.

 • Lokalna gastronomia – przemyślana, różnorodna, pyszna, bezpieczna.

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Japonia, leżąca na łańcuchu wysp o kształcie trzydniowego księżyca, przez stulecia jawiła się Europejczykom jako intrygujący, owiany tajemnicą kraj. Przyczyniły się do tego rządy Samurajów z epoki edo, trzymających Japonię w całkowitej izolacji od reszty świata. Drzwi do Kraju Kwitnącej Wiśni zaczęły się powoli otwierać dopiero w połowie XIX wieku. Podczas naszej wyprawy poznasz zarówno tradycyjną Japonię z silnie zakorzenionymi w kulturze zwyczajami, jak i jej nowoczesne oblicze, zdominowane przez postęp technologiczny, z przedstawicielami zbuntowanych subkultur, poprzebieranych w stroje bohaterów mangi. Odwiedzisz dawne stolice: Narę i Kioto; olbrzymie, gwarne i tętniące życiem metropolie: Osakę i Tokio oraz Hiroszimę, będącą świadkiem jednej z największych tragedii ludzkich ubiegłego wieku. W Japonii czekają też na Ciebie malownicze świątynie buddyjskie oraz historyczne pałace i zamki, należące niegdyś do Szogunów. Zobaczysz również piękną japońską przyrodę: tajemnicze bambusowe gaje, dymiące gejzery oraz majestatyczną górę Fudżi. Zanurzysz się w leczniczych wodach termalnych Beppu i zrelaksujesz w jednym z lokalnych onsenów. W naszej podróży oczywiście nie może zabraknąć czasu na sake, sushi oraz wiele innych specjałów japońskiej kuchni. Ani na tradycyjny teatr czy poszukiwanie wśród uliczek Kioto gejsz wraz z ich uczennicami 

maiko

. Po kraju będziemy przemieszczać się super szybkim Shikansenem, co jest atrakcją samą w sobie. Jednym słowem: będzie się działo! Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT 

Wylot z Warszawy do Japonii.

DZIEŃ 2: KIOTO 

Przylot do Osaki, transfer do hotelu w Kioto (ok. 1h), dawnej stolicy i siedziby cesarza, a obecnie kulturalnego centrum Japonii. Miasto jest ulokowane w widłach rzek Kamo i Katsura, w malowniczej dolinie otoczonej licznymi szczytami. Znane jest z ciekawej architektury i historii. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Kioto.

DZIEŃ 3: KIOTO 

Rano udamy się do Arashiyamy, by zobaczyć las bambusowy i most Togetsu-kyo. Po południu powrót do Kioto, gdzie odwiedzimy dawną willę szoguna, przekształconą później w buddyjską świątynię zen – Kinkaku-ji (Świątynię Złotego Pawilonu) oraz Ryoan-ji z kamiennym ogrodem do medytacji zen zbudowanym w XV wieku. Dzisiaj będzie możliwość wzięcia udziału w ceremonii parzenia herbaty. Nocleg w Kioto.

 

DZIEŃ 4: KIOTO

Po śniadaniu odwiedzimy leżącą na zboczach góry Fushimi Inari Taisha, najbardziej znaną świątynię dedykowaną bóstwu Inari, odpowiedzialnemu za ryż, sakę, płodność oraz przemysł i dobrobyt. Przespacerujemy się również aleją z tysiącami torii, bram tworzących swoisty czerwony tunel, prowadzący do kapliczek. Każda z torii zafundowana została przez jakiegoś japońskiego przedsiębiorcę, co miało przynieść szczęście w interesach. Następnie udamy się do Rengeoin Sanjusangendo, świątyni buddyjskiej sekty tendai-shu, poświęconej bogini miłosierdzia Kannon. W świątyni znajduje się jej 3-metrowy posąg oraz 1000 mniejszych podobizn umieszczonych w 10 rzędach. Po południu pojedziemy do najstarszej dzielnicy Kioto – Higashiyamy, gdzie będziemy spacerować wśród starych, drewnianych budynków i zobaczymy zbudowany na ogromnych palach budynek Kiyomizu-dera. Będzie też okazja przejść ścieżką między dwoma kamieniami zakochanych. Przespacerujemy się też uliczkami Sannenzaka i Ninenzaka, gdzie ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu. To też dobry czas na kupno pamiątek. Spacer przez park Maruyama, dzielnicę gejsz, aż do malowniczej i wąskiej uliczki Pontocho. Wieczorem czeka nas spacer w Gion, centrum kulturowym Kioto, sławnej dzielnicy, gdzie spotkać można gejsze i ich uczennice – maiko. Nocleg w Kioto. 

DZIEŃ 5: KIOTO – NARA – OSAKA 

Rano przejazd do Nary (ok. 50 minut), pierwszej stolicy Japonii. Bagaże zostawimy na dworcu w szafkach. Odwiedzimy Park Nara z licznymi jeleniami oraz zabytkami wpisanymi na listę UNESCO. Najsławniejszym z nich jest Todai-ji, buddyjski kompleks świątynny z Pawilonem Wielkiego Buddy, będącym największą drewnianą budowlą świata. Mieści się w nim największy na świecie, 16-metrowy posąg Buddy Wajroczany z brązu. Zobaczymy także Kofuku-ji, buddyjską świątynię z przepiękną pagodą. Po południu przejazd pociągiem do Osaki, trzeciego co do wielkości japońskiego miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem przespacerujemy się po oświetlonym kolorowymi neonami centrum miasta, gdzie na słynnej ulicy Dotonbori będziemy próbować specjałów kulinarnych takich jak okonomiyaki czy takoyaki. Nocleg w Osace.

DZIEŃ 6: OSAKA 

Zwiedzanie ukrytego za średniowiecznymi murami zamku w Osace. Popularnie nazywany złotym bądź brokatowym, jest najsławniejszym zamkiem w Japonii. Wielokrotnie niszczony działaniami wojennymi, ostatecznie został odbudowany pod koniec ubiegłego stulecia i obecnie mieści Muzeum Cywilizacji i Historii XVII-wiecznej Japonii. Po południu wjedziemy na taras widokowy w Umeda Sky Buliding, skąd podziwiać będziemy niesamowitą panoramę miasta. Nocleg w Osace.

DZIEŃ 7: HIROSZIMA

Rano przejazd do Hiroszimy, gdzie odwiedzimy Muzeum PokojuMemoriał Ofiar Bomby Atomowej i Kopułę Bomby Atomowej, upamiętniające ofiary amerykańskiego ataku 6 sierpnia 1945 r. Wieczorem czas na miejscowe przysmaki kulinarne, degustację sake oraz miejscowego piwa. Nocleg w Hiroszimie.

DZIEŃ 8: HIROSZIMA, WYSPA MIYAJIMA

Dziś czeka nas wyprawa lokalnym pociągiem i przeprawa promem na wyspę Miyajima, gdzie zobaczymy chram Itsukushima, z charakterystycznym czerwonym torii zanurzonym w morzu. Widok na bramę i wyspę należy do jednego ze słynnych „japońskich trzech pejzaży“. Za dodatkową opłatą możesz wjechać kolejką górską na górę Misen, skąd rozpościera się widok na zatokę Hiroszimską. Powrót do Hiroszimy na nocleg.

DZIEŃ 9: BEPPU

Rano przejazd pociągiem do nadmorskiego miasteczka Beppu, znanego uzdrowiska z gorącymi źródłami mineralnymi, kąpieliskami morskimi i zjawiskami geotermalnymi. Zakwaterowanie w hotelu, następnie zwiedzanie „dziewięciu piekieł z Beppu“, czyli geotermalnych plam gorąca.  Są to malownicze, gorące jeziora/sadzawki, o przeróżnych kolorach oraz bulgoczące błota o zapachu siarki. Wieczorem będzie możliwość kąpieli w gorących źródłach. Nocleg w Beppu.

DZIEŃ 10: WYSPA SHIKOKU 

Po śniadaniu przeprawa promem na wyspę Shikoku, a następnie przejazd do hotelu. Wieczorny spacer po okolicy.

DZIEŃ 11: WYCIECZKA ROWEROWA – OKAYAMA

Dzień rozpoczniemy od ok. 20-km wycieczki rowerowej malowniczą trasą wiodącą przez Shimanami Kaido. Po południu udamy się do Okayamy. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 12: OKAYAMA – HIMEJI – TOKIO

Przejazd do Himeji, gdzie zwiedzimy Zamek Białej Czapli, największy zabytek tego miasta, otwarty ponownie po gruntownej renowacji. Jest to jedna z najstarszych budowli kraju i jednocześnie najbardziej imponujący przykład japońskiej twierdzy obronnej. Zamek Himeji uznawany jest za Skarb Narodowy Japonii i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po południu przejedziemy super szybkim „Shinkansenem“ do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, a wieczorem spacer po słynnej handlowo-rozrywkowej dzielnicy Shibuya, który rozpoczniemy od sławnego Shibuya Crossing – najbardziej zatłoczonego skrzyżowania na świecie. Podobno podczas jednej zmiany świateł przemierza je ponad 2000 osób.

DZIEŃ 13: TOKIO. PAGODA CHUREITO

Przejazd do stacji Shimoyoshida, a następnie spacer do fotogenicznej pagody Chureito, skąd, o ile pogoda pozwoli, można podziwiać widoki na czynny stratowulkan i jednocześnie najwyższy szczyt Japonii – górę Fudżi (3776 m. n.p.m.). O ile czas pozwoli, odwiedzimy pobliski onsen. Po południu powrót do Tokio.

DZIEŃ 14: TOKIO

Dzisiaj czekają nas emocje związane z Tokyo Skytree, najwyższą wieżą świata, mierzącą 634 metry wysokości, gdzie z tarasu widokowego będziemy mogli podziwiać panoramę stolicy Japonii. Następnie udamy się do dzielnicy Asakusa, gdzie odwiedzimy Senso-ji, jedną z najstarszych i najważniejszych świątyń w Tokio, reprezentującą przykład japońskiej buddyjskiej architektury sakralnej. Z kolei w kolorowej uliczce handlowej Nakamise można w całkiem przystępnych cenach kupić wiele kojarzących się z Japonią pamiątek i gadżetów. Wieczorem możliwość odwiedzenia klasycznej, japońskiej restauracji sushi. Zobaczymy też rozrywkową dzielnicę Golden Gai, gdzie japońscy biznesmeni spędzają czas po pracy. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 15: TOKIO

Dzisiaj odwiedzimy Ginzę, elegancki region Tokio z licznymi domami towarowymi, restauracjami i butikami. W drodze do zabytkowego Dworca Tokyo zatrzymamy się przy futurystycznym budynku Tokyo International Forum. Odpoczniemy od miejskiego gwaru w cesarskich ogrodach, należących niegdyś do potężnego Zamku Edo, wzniesionego przez szogunów Tokugawa. Ostatnim punktem programu będzie dzielnica Akihabara, znana z gier komputerowych, mangi i anime. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 16: TOKIO, POWRÓT

Wizyta w rozległym parku Yoyogi, gdzie odbywały się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1964 r. oraz ważnej świątyni Meiji, poświęconej boskim duszom cesarza Meiji i jego żony Skoken. Spacer po popularnej dzielnicy Harajuku, centrum wszelakiej mody, gdzie można zapoznać się z najnowszymi trendami i podpatrzeć co noszą japońskie nastolatki. Po południu transfer na lotnisko, skąd polecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 17: WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2490 PLN + 2590 USD + przelot*

Terminy:
24.marca – 09.kwietnia, 2024 (kwitnienie wiśni)
28.września – 14.października, 2024 (zniżka 100 USD)

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2024 r.


Cena zawiera:

 • Noclegi w porządnych, wysoko ocenianych hotelach, w bardzo dobrej lokalizacji. Pokoje 2-osobowe z łazienką (z wyjątkiem 1 nocy w tradycyjnym ryokanie, gdzie na 1 pokój przypada 3-4 uczestników)
 • Śniadania
 • 7-dniowy bilet sieciowy na pociągi (tzw. Japan Rail Pass), w tym superszybki Shinkansen
 • Transfer z lotniska do hotelu w Osace prywatnym minibusem
 • Inny transport wynikający z programu
 • Opiekę polskojęzycznego lidera, specjalizującego się w Japonii
 • Pełne ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • Dodatkowych atrakcji (np. sesja w stroju gejszy)

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane