JAPONIA

 

Jedyna w swoim rodzaju

 

18 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Budowane przez lata relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje.
 • Świetne rozwiązania logistyczne. Oferujemy wygodny, przemyślany transport. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz.
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Hotele – przytulne i starannie dobrane, ulokowane w centrum albo w jego pobliżu. Jedną noc spędzimy w hotelu kapsułowym, by na własnej skórze przekonać się jak to jest 🙂
 • Lokalna Gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości kraju. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Japonię…
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Japonia, leżąca na łańcuchu wysp o kształcie trzydniowego księżyca, przez stulecia jawiła się Europejczykom jako intrygujący, owiany tajemnicą kraj. Przyczyniły się do tego rządy Samurajów z epoki edo, trzymających Japonię w całkowitej izolacji od reszty świata. Drzwi do Kraju Kwitnącej Wiśni zaczęły się powoli otwierać dopiero w połowie XIX wieku. Podczas naszej wyprawy poznasz zarówno tradycyjną Japonię z silnie zakorzenionymi w kulturze zwyczajami jak i jej nowoczesne oblicze, zdominowane przez postęp technologiczny oraz przedstawicieli zbuntowanych subkultur, poprzebieranych w stroje bohaterów mangi. Odwiedzisz dawne stolice Japonii: Narę i Kioto; olbrzymie, gwarne i tętniące życiem metropolie: Osakę i Tokio oraz Hiroszimę, będącą świadkiem jednej z największych tragedii ludzkich ubiegłego wieku. Tam czekają na nas malownicze świątynie buddyjskie oraze historyczne pałace i zamki, należące niegdyś do Szogunów. Zobaczysz też piękną japońską przyrodę: tajemnicze bambusowe gaje, dymiące gejzery, wulkany, jeziora oraz majestatyczną górę Fudżi. Zanurzysz się w leczniczych wodach termalnych Beppu i zrelaksujesz w jednym z lokalnych onsenów. W naszej podróży oczywiście nie może zabraknąć czasu na sake, sushi oraz wiele innych specjałów japońskiej kuchni. Ani na tradycyjny teatr czy poszukiwanie wśród uliczek Kioto gejsz wraz z ich uczennicami maiko. Po kraju będziemy przemieszczać się super szybkim Shikansenem, co będzie atrakcją samą w sobie. Jednym słowem: będzie się działo! Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

mapa-wyprawa-do-japonii

Kliknij w mapkę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Osaki.

DZIEŃ 2: OSAKA
Przylot do Osaki, transfer do hotelu. Zwiedzanie trzeciego co do wielkości japońskiego miasta rozpoczniemy od ukrytego za średniowiecznymi murami zamku w Osace. Popularnie nazywany złotym bądź brokatowym, jest najsławniejszym zamkiem w Japonii. Wielokrotnie niszczony działaniami wojennymi, ostatecznie został odbudowany pod koniec ubiegłego stulecia i obecnie mieści Muzeum Cywilizacji i Historii XVII-wiecznej Japonii. Wieczorem przespacerujemy się po oświetlonym kolorowymi neonami centrum miasta, gdzie na słynnej ulicy Dotonbori będziemy próbować specjałów kulinarnych takich jak okonomiyaki czy takoyaki. Nocleg w Osace.

DZIEŃ 3: NARA
Rano przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii. Odwiedzimy Park Nara z licznymi jeleniami oraz zabytkami wpisanymi na listę UNESCO. Najsławniejszym z nich jest Todai-ji, buddyjski kompleks świątynny z Pawilonem Wielkiego Buddy, będącym największą drewnianą budowlą świata. Mieści się w nim największy na świecie, 16-metrowy posąg Buddy Wajroczany z brązu. Zobaczymy także Kofuku-ji – buddyjską świątynię z przepiękną pagodą. Po powrocie do Osaki wjedziemy na taras widokowy w Umeda Sky Buliding, skąd podziwiać będziemy niesamowitą panoramę miasta. Nocleg w Osace.

DZIEŃ 4: KIOTO
Przejazd pociągiem do Kioto – dawnej stolicy i siedziby cesarza, a obecnie kulturalnego centrum  Japonii. Miasto jest ulokowane w widłach rzek Kamo i Katsura, w malowniczej dolinie otoczonej licznymi szczytami. Znane jest z ciekawej architektury i historii. Zobaczymy XVII-wieczny pałac Nijo wzniesiony z inicjatywy szoguna Tokugawy. Zbudowany niemal całkowicie z japońskiego cyprysu, i udekorowany malowidłami ściennymi i licznymi rzeźbieniami w drewnie. Zamek słynie również ze „słowiczych podłóg“ w korytarzach, których skrzypienie było swoistym systemem alarmowym. Następnie udamy się do dzielnicy Arashiyama, gdzie odwiedzimy las bambusowy oraz Tenryu-ji, klasztor szkoły zen rinzai, zwany Klasztorem Niebiańskiego Smoka. Wieczorem czeka nas spacer w Gion, sławnej dzielnicy, gdzie spotkać można gejsze i ich uczennice – maiko. Nocleg w Kioto. Jeżeli masz ochotę możesz za dodatkową opłatą wziąć udział w japońskim wieczorze kulturowym w teatrze, podczas którego zobaczysz m.in. taniec maiko, tradycyjny teatr oraz ceremonię parzenia herbaty.

DZIEŃ 5: KIOTO
Zaczniemy od odwiedzin w Kinkaku-ji, czyli Świątyni Złotego Pawilonu z ogrodem spacerowym oraz Ryoan-ji, Świątyni Uspokojonego Smoka z kamiennym ogrodem do medytacji zen zbudowanym w XV wieku. Następnie udamy się do świątyni Yasaka, oraz buddyjskich kompleksów świątynno-klasztornych Chion-in i malowniczo położonego na porośniętych lasem zboczach góry Otowa Kiyomizu-dera. Przespacerujemy się też uliczkami Sannenzaka i Ninenzaka, gdzie ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu. Na koniec dnia odwiedzimy futurystyczny budynek dworca kolejowego w Kioto.

DZIEŃ 6: KIOTO – KUMAMOTO
Dzisiaj odwiedzimy leżącą na zboczach góry Fushimi Inari Taisha – najbardziej znaną świątynię dedykowaną bóstwu Inari, odpowiedzialnemu za ryż, sakę, płodność oraz przemysł i dobrobyt. Przespacerujemy się również aleją z tysiącami torii, bram tworzących swoisty czerwony tunel, prowadzący do kapliczek. Każda z torii zafundowana została przez jakiegoś japońskiego przedsiębiorcę, co miało przynieść szczęście w interesach. Następnie udamy się do Rengeoin Sanjusangendo, świątyni buddyjskiej sekty tendai-shu, poświęconej bogini miłosierdzia, tysiącrękiej Kannon. W świątyni znajduje się jej 3-metrowy posąg oraz 1000 mniejszych podobizn umieszczonych w 10 rzędach. Po południu opuszczamy wyspę Honsiu aby najszybszym pociągiem świata przedostać się na wyspę Kiusiu. Odległość 750 km pokonamy w zaledwie 3 godziny. Na miejscu transfer do hotelu w Kumamoto.

DZIEŃ 7: PARK NARODOWY ASO-KUJU, BEPPU
Wycieczka do Parku Narodowego Aso-Kuju, najbardziej aktywnego sejsmicznie regionu w Japonii, obejmującego najwyższą część gór Kiusiu. Wśród nich znajduje się wulkan Aso z jedną z największych kalder świata, o powierzchni 255 km 2. W jej wnętrzu mieszczą się liczne jeziora, łąki oraz całe miasta i wsie, nad którymi góruje uśpiony wulkan Komezuka. Jeżeli wulkan nie będzie wydzielał zbyt intensywnych oparów siarki, wjedziemy kolejką linową na jego krawędź. W przeciwnym razie przespacerujemy się tą malowniczą okolicą i wdrapiemy się na jeden z nieczynnych stożków, by podziwiać piękną panoramę parku. Po południu pojedziemy do nadmorskiego miasteczka Beppu, znanego uzdrowiska z gorącymi źródłami mineralnymi, kąpieliskami morskimi i zjawiskami geotermalnymi. Wieczorem będzie możliwość kąpieli w gorących źródłach. Nocleg w Beppu.

DZIEŃ 8: BEPPU
Tego dnia zwiedzimy większość z „dziewięciu piekieł z Beppu“, czyli geotermalnych plam gorąca.  Są to malownicze, gorące jeziora czy sadzwaki o przeróżnych kolorach oraz bulgoczące błota o zapachu siarki. Po południu czas wolny, który przeznaczyć można na wizytę w tradycyjnym japońskim spa. Nocleg w Beppu.

DZIEŃ 9: HIROSZIMA
Rano przejazd do Hiroszimy, gdzie odwiedzimy Muzeum Pokoju, Memoriał Ofiar Bomby Atomowej i Kopułę Bomby Atomowej upamiętniające ofiary amerykańskiego ataku 6 sierpnia 1945 r. Wieczorem czas na miejscowe przysmaki kulinarne, degustację sake oraz miejscowego piwa. Nocleg w Hiroszimie.

DZIEŃ 10: HIROSZIMA, WYSPA MIYAJIMA
Dziś czeka nas wyprawa lokalnym pociągiem i przeprawa promem na wyspę Miyajima, gdzie zobaczymy chram Itsukushima z charakterystycznym czerwonym torii zanurzonym w morzu. Widok na bramę i wyspę należy do jednego ze słynnych „japońskich trzech pejzaży“. Za dodatkową opłatą możesz wjechać kolejką górską na górę Misen, skąd rozpościera się cudowny widok na zatokę Hiroszimską. Powrót do Hiroszimy na nocleg.

DZIEŃ 11: HIMEJI – TOKIO
Przejazd do Himeji, gdzie zwiedzimy Zamek Białej Czapli, największy zabytek tego miasta, otwarty ponownie po gruntownej renowacji. Jest to jedna z najstarszych budowli kraju i jednocześnie najbardziej imponujący przykład japońskiej twierdzy obronnej. Zamek Himeji uznawany jest za Skarb Narodowy Japonii i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy również malownicze ogrody Kokoen, stojące w miejscu dawnych pałaców samurajów. Po południu przejedziemy super szybkim „Shinkansenem“ do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, a wieczorem spacer po słynnej handlowo-rozrywkowej dzielnicy Shibuya, który rozpoczniemy od Pomnika Hachiko, wiernego psa, który na stacji Shibuya czekał na swojego pana przez 10 lat.

DZIEŃ 12: PARK NARODOWY FUDŻI-HAKONE-IZU
Wycieczka do regionu Hakone, skąd podziwiać można widoki na czynny stratowulkan i jednocześnie najwyższy szczyt Japonii – górę Fudżi (3776 m. n.p.m.). Korzystając z kolejek górskich przedostaniemy się do wulkanicznego jeziora Ashi. Tam, statkiem wycieczkowym, udamy się na przyjemny rejs po jeziorze, podczas którego przy dobrej pogodzie podziwiać będziemy wspaniały widok na świętą górę Fudżi. Powrót na nocleg do Tokio.

DZIEŃ 13: TOKIO
Spacer po rozległym Parku Ueno, w którym mieści się Muzeum Narodowe w Tokio, z ciekawymi zbiorami starożytnej sztuki japońskiej i azjatyckiej terenów objętych Jedwabnym Szlakiem. Zobaczymy tu m.in. piękne kimona, samurajskie stroje i miecze czy zabytkową ceramikę. Następnie udamy się do wieżowca Tokyo Metropolitan Goverment Building, gdzie z platformy widokowej podziwiać będziemy panoramę Tokio. Zobaczymy też Shinjuku, najbardziej ruchliwy dworzec świata oraz rozrywkową dzielnicę Golden Gai, gdzie japońscy biznesmeni spędzają czas po pracy. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 14: TOKIO
Dzisiaj czekają nas emocje związane z Tokyo Skytree, najwyższą wieżą świata, mierzącą 634 metry wysokości, gdzie z tarasu widokowego będziemy mogli podziwiać panoramę stolicy Japonii. Następnie udamy się do dzielnicy Asakusa, gdzie odwiedzimy Senso-ji, jedną z najstarszych i najważniejszych świątyń w Tokio, reprezentującą przykład japońskiej buddyjskiej architektury sakralnej. Z kolei w kolorowej uliczce handlowej Nakamise można w całkiem przystępnych cenach kupić wiele kojarzących się z Japonią pamiątek i gadżetów. Po południu udamy się na rejs statkiem spacerowym po rzece Sumida, skąd znów będzie można rozkoszować się widokiem  tego niezwykłego miasta. Wieczorem możliwość odwiedzenia “suszarni”, czyli restauracji z pływającymi talerzykami. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 15: TOKIO
Dzień rozpoczniemy od wizyty w ogrodach Hamarikyu, położonych malowniczo u ujścia Sumidy nad Zatoką Tokijską. Następnie odwiedzimy Ginzę, elegancki region Tokio, gdzie oprócz licznych domów towarowych, restauracji i butików zobaczyć można także teatr kabuki. W drodze do zabytkowego Dworca Tokyo zatrzymamy się przy futurystycznym budynku Tokyo International Forum. Odpoczniemy od miejskiego gwaru w cesarskich ogrodach, należących niegdyś do potężnego Zamku Edo wzniesionego przez szogunów Tokugawa. Ostatnim punktem programu będzie dzielnica Ahihabara, znana z gier komputerowych, mangi i anime. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 16: TOKIO
Wizyta w rozległym parku Yoyogi, gdzie odbywały się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1964 r. oraz ważnej świątyni Meiji, poświęconej boskim duszom cesarza Meiji i jego żony Skoken. Spacer po popularnej dzielnicy Harajuku, centrum wszelakiej mody, gdzie można zapoznać się z najnowszymi trendami i podpatrzeć co noszą japońskie nastolatki. Czas wolny.

DZIEŃ 17: TOKIO, POWRÓT
Wylot do Polski. W zależności od godziny wylotu pilot zaproponuje dodatkowe atrakcje.

DZIEŃ 18: WARSZAWA
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

powrót do góry strony

Cena i terminy

24.marca – 10.kwietnia, 2018 (kwitnienie wiśni)
29.września – 16.października, 2018
.
Cena: 4900 PLN + 1390 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Noclegi w bardzo porządnych hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Śniadania
 • 7-dniowy bilet sieciowy na pociągi (tzw. Japan Rail Pass)
 • Inny transport wynikający z programu
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Pełne ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • dodatkowych atrakcji

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: