AMERYKA ŚRODKOWA

Gwatemala + Honduras + Salwador
+ Nikaragua + Kostaryka

19 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Barwne obchody wielkanocne. Odwiedź Amerykę Środkową w bardzo atrakcyjnym i kolorowym okresie świątecznym.

 • Wiele atrakcji poza ubitym szlakiem. Dzięki wypracowanej przez lata znajomości odwiedzanych rejonów, zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje.

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Doświadczony lider o bardzo dobrej znajomości kraju i języka hiszpańskiego. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Amerykę Środkową…

 • Butikowe Hotele: sprawdzone, starannie wybrane, ładne, w dobrej lokalizacji.

 • Lokalna gastronomia: przemyślana, różnorodna, pyszna i bezpieczna.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Jeżeli jeszcze nie wiesz jak najlepiej spędzić Wielkanoc, pojedź z nami do Ameryki Środkowej, gdzie obchody tych świąt są szczególnie wystawne. W Niedzielę Palmową na ulicach gwatemalskiego miasteczka Antigua zobaczysz przepiękne alfombras – barwne dywany zrobione ręcznie z najróżniejszych materiałów, po których później przechodzi uroczysta procesja. Gwatemala zachwyci Cię folklorem ludu Majów, a także bogactwem kolorów i malowniczymi krajobrazami. W Hondurasie zobaczysz pozostałości jednego z najwspanialszych majańskich miast – Copan, nazywanego „Paryżem Świata Majów”. Podczas tej wyprawy będziesz mógł przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym zabytkom kolonialnej architektury, odwiedzisz bogaty w faunę i florę las deszczowy, staniesz z oko w oko z aktywnym wulkanem Masaya, wykąpiesz się w wodach Pacyfiku i Oceanu Atlantyckiego, a także wypoczniesz pod palmami na rajskich plażach Karaibów. Gorąco zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY, PRZYLOT DO GWATEMALA CITY

Rano wylot z Warszawy. Przylot na lotnisko w Gwatemala City w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu w Antigua. Nocleg.

DZIEŃ 2 : ANTIGUA

Po śniadaniu czeka nas wycieczka do pobliskiej plantacji kawy. Po powrocie do miasta odwiedzimy parę ciekawych muzeów. Dowiemy się skąd pochodzi jadeit i jakie miał znaczenie dla Majów, a także gdzie rośnie kakaowiec i jaką dawniej pito czekoladę. Zobaczymy również co można kupić na lokalnym targu. Nocleg w Antigua.

DZIEŃ 3: ANTIGUA (Niedziela Palmowa)

Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie Antiguy – trzeciej stolicy Gwatemali będącej przez ponad dwieście lat siedzibą hiszpańskich posiadłości kolonialnych w Ameryce Środkowej. Miasteczko położone jest w malowniczej dolinie, nad którą górują trzy wulkany: AguaFuego i Acatenango. Antigua, choć wielokrotnie ucierpiała na skutek trzęsień ziemi, zachowała swój kolonialny klimat i sakralną architekturę. Przespacerujemy się po kolorowych, wybrukowanych uliczkach, zobaczymy główny plac miastakatedrę oraz kilka najładniejszych, zabytkowych kościołów. Największą atrakcją tego dnia będą jednak alfombras – barwne dywany, ręcznie robione z kolorowych trocin, kwiatów, owoców czy igliwia, po których przechodzą uroczyste procesje wielkanocne.

DZIEŃ 4: JEZIORO ATITLAN

Rano przejazd do Panajachel – miasteczka nad jeziorem Atitlan. Zakwaterowanie w hotelu, następnie rejs łódką po najbardziej malowniczym jeziorze Ameryki Środkowej, położonym w gigantycznej kalderze, otoczonym trzema wulkanami. Odwiedzimy Santiago Atitlan, gdzie czczone jest bóstwo Maximón oraz zobaczymy codzienne życie i folklor tutejszych mieszkańców – Majan z plemienia Tz’utujil. Powrót w okolice Panajachel na nocleg.

DZIEŃ 5: CHICHICASTENANGO, ANTIGUA

Rano powrót do Antigua. Po drodze zatrzymamy się w Chichicastenango – niewielkim miasteczku, gdzie zobaczymy XVI-wieczny kościół Santo Tomas, wzniesiony na gruzach prekolumbijskiej świątyni oraz kolorowy cmentarz. Uroku miejsca dodają jego mieszkańcy, potomkowie Majów z plemienia K’iche’, odziani w tradycyjne stroje i sprzedający na straganach swe rzemieślnicze i tkackie wyroby. Nocleg w Antigua.

DZIEŃ 6: HONDURAS. COPÁN RUINAS

Wcześnie rano przejazd do honduraskiego miasteczka Copán Ruinas. Po zakwaterowaniu się do hotelu i krótkim odpoczynku, udamy się do ruin Copán, jednego z najstarszych i najważniejszych miast Majów. W czasach jego świetności, centrum ceremonialne i polityczne zajmowały zespoły pałacowe, wspaniałe świątynie zbudowane na piramidach schodkowych oraz boisko do gry w pelotę. Najważniejszym zabytkiem są Schody Hieroglifów, gdzie na 62 stopniach wyryto około 2200 glifów, opisujących zasługi najważniejszych władców starożytnego miasta. Jest to najdłuższy znany zabytek piśmiennictwa Majów na świecie. Copán słynie również z pięknych steli – pomników królów ubranych w ceremonialne stroje. Powrót do miasteczka, czas wolny.

DZIEŃ 7: SALWADOR. JEZIORO COATEPEQUE

Przejazd do Santa Ana, drugiego największego miasta Salwadoru. Przy głównym placu miasta zobaczymy najlepiej zachowane zabytki architektoniczne kraju: neogotycką katedrę Santa Ana, sięgający początków 1900 roku Teatr Santa Ana i Ratusz miejski. Następnie udamy się nad powulkaniczne jezioro Coatepeque, by zjeść pyszną rybę, zrelaksować się, a nawet popływać skuterem wodnym po jeziorze.

DZIEŃ 8: SALWADOR. WYBRZEŻE NAD PACYFIKIEM

Po śniadaniu transfer do San Salwador, gdzie odwiedzimy najważniejsze zabytki stolicy: katedrę metropolitalnąteatr i pałac narodowy. Następnie ruszymy w stronę wybrzeża. Spacer po czarnych plażach wybrzeża nad Pacyfikiem.

DZIEŃ 9: NIKARAGUA. LEÓN

Przejazd do portu La Union, skąd popłyniemy do Potosi w Nikaragui. Następnie przesiadamy się do mikrobusa, który zawiezie nas do León, jednego z największych miast Nikaragui. Tam czeka nas spacer po kolonialnej starówce oraz lokalnym targu Mercado Central.

DZIEŃ 10: NIKARAGUA. WULKAN MASAYA – GRANADA (Niedziela Wielkanocna)

Po wielkanocnym śniadaniu przejazd do XVI-wiecznej Granady, uznawanej za pierwsze europejskie miasto w Ameryce Łacińskiej. Słynie ono z kolonialnej architektury, przyjaznych mieszkańców i vigoronu – lokalnego przysmaku podawanego na liściu bananowca. Po drodze udamy się w kierunku parkingu, stojącego przy krawędzi krateru czynnego wulkanu Masaya. W czasach prekolumbijskich wulkan był przedmiotem kultu miejscowych Indian. Konkwistadorom zaś kojarzył się z piekłem, dlatego nawali go „Usta Piekieł” (La Boca del Infierno).

DZIEŃ 11: NIKARAGUA. GRANADA

Zwiedzanie Granady: spacer po kolorowych uliczkach miasta, podczas którego zobaczymy m.in. neoklasyczną katedrę z 1583 roku, kościół San Francisco oraz XVIII-wieczny budynek Fuerte La Polvora, gdzie znajdują się ruiny dawnego hiszpańskiego fortu. Po drodze, z wieży kościoła La Merced zobaczymy piękną panoramę Granady. Odbędziemy także rejs łódką po jeziorze Cocibolca (albo jeziorze Nikaragua), w którym żyją endemiczne gatunki zwierząt morskich, w tym żarłacz tępogłowy, które z czasem przystosowały się do środowiska słodkowodnego. Po południu udamy się nad Lagunę de Apoyo. Nocleg w Granadzie.

DZIEŃ 12: KOSTARYKA. WULKAN RINCON DE LA VIEJA

Z samego rana ruszamy do Penas Blancas, gdzie przekraczamy granicę z Kostaryką, a następnie kontynuujemy podróż w okolice Parku Narodowego Rincon de la Vieja. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Można skorzystać z kąpieli w gorących źródłach!

DZIEŃ 13: KOSTARYKA. MONTE VERDE

Rano czeka nas półdniowa wycieczka po Parku Narodowym Rincon de la Vieja, a następnie przejazd malowniczą trasą do Rezerwatu Lasu Chmurowego Monteverde. Zakwaterowanie w okolicy miasteczka Santa Elena.

DZIEŃ 14: KOSTARYKA. MONTE VERDE

Po śniadaniu „podniebny spacer” po wiszących mostach, umocowanych na wierzchołkach drzew. Zamieszkuje tu około 100 gatunków ssaków, w tym torbacze, jeżozwierze, tapiry; 400 gatunków ptaków (np. bardzo rzadki kwezal herbowy czy uszatek brązowy z rodziny kolibrów) i 120 gatunków gadów i płazów (np. ropucha złocista). Oprócz tego występuje tu ponad 2500 gatunków roślin. Odwiedzimy także ogród kolibrów motyli.

Jeżeli masz ochotę na prawdziwą adrenalinę, możesz przejechać się najdłuższym w Ameryce Środkowej „zip-linem”, czyli rozciągniętymi między potężnymi drzewami lasu deszczowego stalowymi linami, do których jesteś przymocowany za pomocą uprzęży. Powrót na nocleg do hotelu w okolicy Santa Elena.

DZIEŃ 15: KOSTARYKA. PÓŁWYSEP NICOYA

Po śniadaniu przejazd na wybrzeże Półwyspu Nicoya. Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 16: KOSTARYKA. PÓŁWYSEP NICOYA

Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 17: KOSTARYKA. PÓŁWYSEP NICOYA

Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 18: KOSTARYKA. SAN JOSE, POWRÓT DO POLSKI

Transfer na lotnisko w San José i wylot w stronę Polski.

DZIEŃ 19: WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2990 PLN + 2490 USD + przelot*

Terminy:
16.listopada – 04.grudnia, 2024

12.kwietnia – 30.kwietnia, 2025 (z obchodami Wielkanocy)
08.listopada – 26.listopada, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Noclegi w wysoko ocenianych, butikowych hotelach, 4- i 3-gwiazdkowych. Pokoje 2-osobowe
 • Wszystkie śniadania
 • Transport wynikający z programu, głównie prywatnym minibusem
 • Opieka polskojęzycznego, doświadczonego pilota
 • Przewodnik w strefie archeologicznej Copan
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Przelotu na trasie Warszawa – Gwatemala City i San Jose – Warszawa
 • Biletów wstępu
 • Opłat granicznych
 • Wycieczek fakultatywnych (np. zip line w Monteverde, snorkeling)
 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane