SRI LANKA

Wyspa Buddy, słoni, herbaty i cynamonu

16 dni

Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Opis wyprawy

Jeżeli kochasz egzotykę, ale zniechęcają Cię wielogodzinne przejazdy, nasza wyprawa na Sri Lankę przypadnie Ci do gustu. Sri Lanka znaczy „olśniewający kraj”, o czym wkrótce sam możesz się przekonać. Dawny Cejlon, choć jest niewielkim krajem, ma bogatą faunę i florę oraz wspaniałe, naturalne kontrasty: przez środek nizinnych terenów przechodzi prekambryjski masyw górski tworzący swoistą klimatyczną granicę pomiędzy południowym zachodem a północnym wschodem wyspy. Dzięki temu Sri Lanka ma zawsze dobrą pogodę, bo gdy z jednej strony szaleje monsun, druga część kraju jest słoneczna i odwrotnie. Na tej wyprawie odwiedzisz starodawne stolice Sri Lanki i jej najważniejsze zabytki; pospacerujesz wśród zielonych, herbacianych pól; a podczas safari w Parku Narodowym Yala, przy odrobinie szczęścia, staniesz oko w oko z leopardem, wargaczem czy innym dzikim stworzeniem. Na koniec wyjazdu bez cienia wyrzutów sumienia oddasz się plażowaniu i morskim kąpielom, a jeżeli będziesz mieć ochotę – spróbujesz swoich sił w surfingu. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY 
Wylot z Warszawy na Sri Lankę.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – NEGOMBO
Przylot na lotnisko w Kolombo, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie przejazd do Negombo, miasteczka rybackiego i najstarszego kurortu na wyspie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: NEGOMBO – FUNDACJA MILLENIUM ELEPHANT – HABARANA 
Po śniadaniu, około 4-godzinny przejazd do hotelu w okolicach Habarany. Po drodze przystanek w Millennium Elephant Foundation, fundacji zajmującej się wykupywaniem słoni z niewoli i opieką nad nimi. Tu słonie przetrzymywane są w warunkach naturalnych. Można udać się na półgodzinny spacer ze słoniem po dżungli, a nawet wykąpać go w rzece. Dalszy przejazd do hotelu. Po drodze odwiedzimy świątynie jaskiniowe w Dambulli, by zobaczyć piękne malowidła ścienne oraz posągi Buddy. Zakwaterowanie i odpoczynek.

DZIEŃ 4: HABARANA, POLONNARUWA – SAFARI W PN MINNERIYA 
Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Polonnaruwy. Zobaczymy na przykład: sławny „Czworobok”, czyli kompleks 12 zabytkowych budowli sięgających XI wieku, następnie występującą jedynie na Sri Lance okrągłą świątynię Vatadage oraz wielkie, wykute w jednym bloku skalnym posągi Buddy w Gal Vihara. Między powyższymi miejscami można poruszać się na rowerze, gdyż jest to niemęczące, bezpieczne i bardzo przyjemne doświadczenie. Czas na lancz i odpoczynek. Po południu safari w Parku Narodowym Minneriya, w którym żyje około 250 dzikich słoni oraz wiele innych gatunków zwierząt. Nocleg w okolicach Habarany.

DZIEŃ 5: SIGIRIJA – HABARANA
Rano zwiedzanie Sigiriji. Wejdziemy na 200-metrową Lwią Skałę, na której w V wieku król Kassapa wzniósł swoją fortecę, z myślą o obronie przed wojskami swego brata Mogallana, pragnącego pomścić zamordowanie przez Kassapa ich ojca. Oprócz samej skały i pięknych fresków kobiet, zobaczymy pozostałości po wodnym i skalnym ogrodzie pałacowym, także zbudowanych z inicjatywy Kassapy. Następnie udamy się do Habarany, gdzie serdecznie polecamy skorzystanie z masażu ajurwedyjskiego w jednym z najlepszych spa na wyspie. Nocleg w okolicach Habarany.

DZIEŃ 6: MATALE – KANDY
Po śniadaniu udamy się w około 1,5 godzinną podróż do Matale, gdzie zobaczymy niezwykle barwną, tamilską świątynię, w której prawie zawsze dzieje się coś ciekawego: lokalni grają na bębnach, kapłani odprawiają hinduskie modły a wierni składają dary z kwiatów i owoców. W Matale odwiedzimy także ciekawy ogród z przyprawami i kosmetykami ajurwedyjskimi. Następnie czeka nas około godzinny przejazd do hotelu w Kandy, dawnej lankijskiej stolicy i drugiego co do wielkości miasta tego kraju. O ile czas pozwoli, odwiedzimy piękny i bardzo zadbany Królewski Ogród Botaniczny, w którym zobaczymy m.in.: las bambusowy, piękne kompozycje kwiatowe oraz ogromne figowce bengalskie. Po południu odwiedzimy ważną dla buddystów świątynię Zęba Buddy. Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 7: KANDY – POCIĄG DO NUWARA ELIYA 
Po śniadaniu czeka nas niezwykle malowniczy przejazd pociągiem do Nuwara Eliya, najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m. n.p.m.), które ze względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg w Nuwara Eliya.

DZIEŃ 8: NUWARA ELIYA
Dzisiaj odwiedzimy miasteczko Nuwara Eliya, a następnie pobliską fabrykę herbaty, gdzie przespacerujemy się po zielonych, herbacianych wzgórzach. W drodze powrotnej zatrzymamy się nad jeziorem Gregory. Powrót do hotelu, na odpoczynek i kolację.

DZIEŃ 9: RÓWNINA HORTONA – ELLA
Wcześnie rano wyjazd do Parku Narodowego Równiny Hortona – płaskowyżu rozciągającego się na wysokości ponad 2000 m.n.p.m. Tam udamy się na około 4 godzinny, niewymagający trekking, prowadzący do popularnych punktów widokowych: “Małego Końca Świata” i “Końca Świata”, gdzie płaskowyż kończy się monumentalnym, pionowym urwiskiem, o wysokości prawie kilometra. Zobaczymy również malowniczy wodospad nazwany imieniem brytyjskiego odkrywcy Samuela Bakera. Powrót do hotelu po bagaże i transfer na dworzec kolejowy. Przejazd lokalnym pociągiem, pośród zielonych wzgórz herbacianych, do miasteczka Ella.

DZIEŃ 10:  TISSAMAHARAMASAFARI W PN YALA
Około 2-godzinny przejazd do Tissamaharamy, miasta leżącego na południowym wschodzie kraju. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Po południu udamy się jeepem na safari w Parku Narodowym Yala. Można tam zobaczyć słonie, dzikie bawoły, małpy, jelenie, krokodyle, egzotyczne ptaki, a nawet wargacze i lamparty. Przespacerujemy się po plaży nad brzegami Oceanu Indyjskiego. Zobaczymy tam także pomnik Tsunami, które uderzyło w Sri Lankę w 2004 roku. Po zachodzie słońca wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 11: MIRISSA
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy do niewielkiej miejscowości Mirissa, co zajmie nam około 3 godziny. Znajduje się tam jedna z najładniejszych plaż Sri Lanki. Po drodze zobaczymy Hummanaya Blowhole – otwór w skale, przez który tryska morska woda dając efekt naturalnej fontanny. Zakwaterowanie w hotelu i..relaks na plaży!

DZIEŃ 12-14: MIRISSA
Czas na plażowanie i szeroko pojęty relaks. Możliwość skorzystania z lokalnych wycieczek, jak na przykład rejs po rzece Maadu wzdłuż lasów namorzynowych z 2 przystankami na pobliskich wysepkach, gdzie na jednej uprawia się cynamon, a na drugiej znajduje się niewielki buddyjski klasztor. W ramach wycieczki odwiedzić można wylęgarnie żółwi morskich w Kosgodzie, kopalnie kamieni księżycowych oraz muzeum tsunami. Można także udać się na wycieczkę morską, by zobaczyć delfiny i wieloryby.

DZIEŃ 15: MIRISSA – KOLOMBO, POWRÓT

Transfer na lotnisko w Kolombo, skąd wylecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 16: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony


Cena i terminy

02.marca – 17.marca, 2019
29.grudnia, 2019 – 13.stycznia, 2020
07.marca – 2.marca, 2020
26.grudnia, 2019 – 10.stycznia, 2021

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2019 r.

Cena: 2900 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

  • Transport wynikający z programu: prywatny minibus z lokalnym kierowcą, pociąg, rowery
  • Zakwaterowanie w porządnych, głównie 3-gwiazdkowych hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienką.
  • Śniadania i obiadokolacje
  • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
  • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań i obiadokolacji
  • Biletów wstępu i atrakcji dodatkowych
  • Wizy wjazdowej do Sri Lanki
  • Napiwków

 

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane