SRI LANKA

 

Wyspa Buddy, słoni, herbaty i cynamonu

 

16 dni

Opis wyprawyDzień po dniu Galeria Cena i terminySprawdź dostępość

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji

Opis wyprawy

Jeżeli kochasz egzotykę, ale zniechęcają Cię wielogodzinne przejazdy, nasza wyprawa na Sri Lankę przypadnie Ci do gustu. Sri Lanka znaczy „olśniewający kraj”, o czym wkrótce sam możesz się przekonać. Dawny Cejlon, choć jest niewielkim krajem, ma bogatą faunę i florę oraz wspaniałe, naturalne kontrasty: przez środek nizinnych terenów przechodzi prekambryjski masyw górski tworzący swoistą klimatyczną granicę pomiędzy południowym zachodem a północnym wschodem wyspy. Dzięki temu Sri Lanka ma zawsze dobrą pogodę, bo gdy z jednej strony szaleje monsun, druga część kraju jest słoneczna i odwrotnie. Na tej wyprawie odwiedzisz starodawne stolice Sri Lanki i jej najważniejsze zabytki; pospacerujesz wśród zielonych, herbacianych pól; a podczas safari w Parku Narodowym Yala, przy odrobinie szczęścia, staniesz oko w oko z leopardem, wargaczem czy innym dzikim stworzeniem. Na koniec wyjazdu bez cienia wyrzutów sumienia oddasz się plażowaniu i morskim kąpielom, a jeżeli będziesz mieć ochotę – spróbujesz swoich sił w surfingu. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1:  WYLOT
Wylot z Warszawy na Sri Lankę.

DZIEŃ 2:  COLOMBO – FUNDACJA MILLENNIUM ELEPHANT – ANURATHAPURA
Przylot na lotnisko w Colombo, odprawa wizowo-paszportowa, następnie przejazd do historycznego miasta Anurathapura, najstarszej stolicy Sri Lanki. Po drodze przystanek w Millennium Elephant Foundation, fundacji zajmującej się wykupywaniem słoni z niewoli i opieką nad nimi. Tu słonie przetrzymywane są w warunkach naturalnych. Można udać się na pół godzinny spacer ze słoniem po dżungli, a nawet wykąpać go w rzece. Następnie wybierzemy się w dalszą podróż do Anurathapury. Zakwaterowanie do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:  ANURATHAPURA
Po śniadaniu zwiedzimy zabytki Anurathapury. Zobaczymy m.in. skalną świątynię Isurumuniya z III wieku p.n.e., najstarsze znane drzewo świata Bohdi oraz liczne obiekty wpisane na listę UNESCO, między innymi klasztor Abhayagiri, Wielka Stupę Ruwanwalisaję otoczoną murem pełnowymiarowych, rzeźbionych słoni oraz dagobę Dźetawanarame, największą świątynię w Anurathapurze. Przerwa na lunch i krótki odpoczynek, po czym udamy się do pięciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, gdzie podziwiać będziemy piękne malowidła ścienne oraz posągi Buddy. Nocleg w Habaranie, w okolicach Sigiriji.

DZIEŃ 4:  SIGIRIJA – HABARANA
Rano zwiedzanie Sigiriji. Wejdziemy tam na 200-metrową Lwią Skałę, na której w V wieku król Kassapa wzniósł swoją fortecę, z myślą o obronie przed wojskami swego brata Mogallana, pragnącego pomścić zamordowanie przez Kassapa ich ojca. Oprócz samej skały i pięknych fresków kobiet, zobaczymy pozostałości po wodnym i skalnym ogrodzie pałacowym, także zbudowanych z inicjatywy Kassapy. Następnie udamy się do Habarany, gdzie serdecznie polecamy skorzystanie z masażu ajurwedyjskiego w najlepszym na wyspie spa. Nocleg w Habaranie.

DZIEŃ 5:  POLONNARUWA
Czas tego dnia przeznaczamy na oglądanie zabytków Polonnaruwy, drugiej średniowiecznej stolicy Sri Lanki, wpisanej na listę UNESCO. Jeśli lubisz zwiedzać na rowerze, będziesz miał ku temu możliwość. Zobaczymy m.in. ruiny Pałacu Królewskiego, „Czworobok”, czyli kompleks 12 zabytkowych budowli sięgających XI wieku oraz Gal Wihara – jedne z najpiękniejszych na wyspie posągów Buddy, wyrzeźbione w pojedynczym bloku skalnym. Lunch, a następnie powrót do hotelu w Habaranie.

DZIEŃ 6:  MATALE, KANDY
Po śniadaniu przejazd do Kandy, ostatniej, dawnej stolicy Sri Lanki. Po drodze przystanek w Matale, gdzie zwiedzimy niezwykle ciekawą i kolorową świątynię tamilską. Zakwaterowanie w hotelu i lunch. Później wyruszymy na spacer po Królewskim Ogrodzie Botanicznym, jednym z najładniejszych w Azji Południowo-Wschodniej. Wieczorem czeka nas jeszcze pokaz tradycyjnych tańców kandyjskich. Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 7:  KANDY – NUWARA ELIYA
Rano wizyta w Świątyni Zęba Buddy, najważniejszym buddyjskim obiekcie na wyspie. Następnie odwiedzimy Muzeum Kamieni Szlachetnych, gdzie będziemy świadkami pokazu obróbki klejnotów. Lunch, po czym przejazd przez malownicze wzgórza do Nuwara Eliya – najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m.n.p.m.), które ze względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Po drodze odwiedzimy jedną z fabryk słynnej cejlońskiej herbaty oraz będziemy mogli podziwiać piękny wodospad, do którego zjeżdża się …windą. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg w Nuwara Eliya.

DZIEŃ 8:  RÓWNINA HORTONA
Wcześnie rano wyjazd do Parku Narodowego Równiny Hortona – płaskowyżu rozciągającego się na wysokości ponad 2000 m.n.p.m. Tam udamy się na około 4 godzinny, niewymagający trekking, prowadzący do popularnych punktów widokowych: “Małego Końca Świata” i “Końca Świata”, gdzie płaskowyż kończy się monumentalnym, pionowym urwiskiem, o wysokości prawie kilometra. Zobaczymy również malowniczy wodospad nazwany imieniem brytyjskiego odkrywcy Samuela Bakera. Powrót do hotelu po bagaże, po czym lokalnym pociągiem udamy się do malowniczej miejscowości Ella, mijając po drodze sławne, cejlońskie herbaciane wzgórza. Nocleg w Ella.

DZIEŃ 9:  FOTEL LIPTONA, ELLA
Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Dambatenne, a następnie tzw. tuk tukiem dojedziemy do punktu widokowego Fotel Liptona, gdzie napijemy się pysznej herbaty. Powrót do samochodu spacerem przez malownicze herbaciane pola. Wracamy do Elli na odpoczynek i czas wolny.

DZIEŃ 10:  SAFARI W PARKU YALA
Rano przejazd do Tissamaharamy. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Po południu wycieczka do Ruhunu, Parku Narodowego Yala West. Tam na pokładzie jeepa weźmiemy udział w safari, podczas którego będziemy wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy. Po zachodzie słońca powrót do Tissamaharamy na nocleg.

DZIEŃ 11:  FORT W GALLE
Przejazd w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy, gdzie nad oceanem spędzisz kilka dni na odpoczynku, plażowaniu i kąpielach. Po drodze odwiedzimy XVII-wieczny, dawny fort holenderski w Galle.

DZIEŃ 12 – 14:  PLAŻOWANIE
Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z lokalnych wycieczek, jak na przykład rejs po rzece Maadu wzdłuż lasów namorzynowych z 2 przystankami na pobliskich wysepkach, gdzie na jednej uprawia się cynamon, a na drugiej znajduje się niewielki buddyjski klasztor. W ramach wycieczki odwiedzić można wylęgarnie żółwi morskich w Kosgodzie, kopalnie kamieni księżycowych oraz muzeum tsunami.

DZIEŃ 15:  COLOMBO, POWRÓT
Przejazd na lotnisko w Colombo. Możliwość zwiedzania miasta.

DZIEŃ 16:  WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

29.grudnia – 13.stycznia, 2019
02.marca – 17.marca, 2019

Raz na pół roku aktualizujemy terminy naszych wypraw. Następna aktualizacja: 01.01.2019 r.
.
Cena: 2900 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

  • Transport wynikający z programu: prywatny minibus z lokalnym kierowcą, pociąg, rowery
  • Zakwaterowanie w porządnych, głównie 3-gwiazdkowych hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienką.
  • Śniadania i obiadokolacje
  • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
  • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań i obiadokolacji
  • Biletów wstępu i atrakcji dodatkowych
  • Wizy wjazdowej do Sri Lanki
  • Napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂


Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: