SRI LANKA

Wyspa Buddy, słoni, herbaty i cynamonu

16 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Nietuzinkowy, autorski program. Szeroki wachlarz atrakcji: od zwiedzania zabytków, poznawania kultury kraju i jego mieszkańców, obcowania ze słoniami w ich naturalnym środowisku, po zdobywanie lankijskich szczytów i spacery po herbacianych polach. Spróbujemy lokalnych przysmaków i owoców, pojedziemy pociągiem z miejscowymi, podziwiając przepiękne widoki oraz skorzystamy z uroku lankijskich plaż.

.

 • Wiele atrakcji poza ubitym szlakiem. Dzięki wypracowanej przez lata znajomości odwiedzanych miejsc, oprócz sztandarowych atrakcji kraju, pokażemy Ci nieco mniej znane, autentyczne miejsca, dzięki czemu w pełni poznasz uroki Sri Lanki.

.

 • Optymalne terminy dopasowane do warunków pogodowych odwiedzanych miejsc.

 • Doskonałe hotele: bardzo wysoko oceniane, butikowe, w doskonałych lokalizacjach, 3* i 4*

 • Wygodny transport. Zapewniamy naprawdę komfortowe warunki przemieszczania się, unikamy długich przejazdów.

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach macie lepszy kontakt z pilotem a Wasze uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

 • Charyzmatyczny lider o dużym doświadczeniu i szerokiej znajomości kraju.

 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, bezpieczna.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Jeżeli kochasz egzotykę, ale zniechęcają Cię wielogodzinne przejazdy, nasza wyprawa na Sri Lankę przypadnie Ci do gustu. Sri Lanka znaczy „olśniewający kraj”, o czym wkrótce sam możesz się przekonać. Dawny Cejlon, choć jest niewielkim krajem, ma bogatą faunę i florę oraz wspaniałe, naturalne kontrasty: przez środek nizinnych terenów przechodzi prekambryjski masyw górski tworzący swoistą klimatyczną granicę pomiędzy południowym zachodem a północnym wschodem wyspy. Dzięki temu Sri Lanka ma zawsze dobrą pogodę, bo gdy z jednej strony szaleje monsun, druga część kraju jest słoneczna i odwrotnie. Na tej wyprawie odwiedzisz starodawne stolice Sri Lanki i jej najważniejsze zabytki; pospacerujesz wśród zielonych, herbacianych pól; a podczas safari w Parku Narodowym Minneriya zobaczysz całe rodziny słoni. Na koniec wyjazdu bez cienia wyrzutów sumienia oddasz się plażowaniu i morskim kąpielom, a jeżeli będziesz mieć ochotę – spróbujesz swoich sił w surfingu. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY

Wylot z Warszawy na Sri Lankę.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – NEGOMBO 

Przylot na lotnisko w Kolombo, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie 20-minutowy przejazd do Negombo, miasteczka rybackiego i najstarszego kurortu na wyspie. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży.

DZIEŃ 3: NEGOMBO – HABARANA 

Po śniadaniu odwiedzimy Lellama – położony nad oceanem targ rybny, jeden z dwóch największych na wyspie. Zobaczymy, jak wygląda codzienność tutejszych rybaków, owoce ich połowów oraz wspólną pracę przy oprawianiu ryb. Następnie czeka nas około 4-godzinny przejazd do hotelu w okolicy miasta Habarana. Po drodze zatrzymamy się w lokalnym sklepiku sprzedającym roti, a w miejscowości Dambulla odwiedzimy świątynie jaskiniowe, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto je zobaczyć z uwagi na piękne malowidła ścienne oraz posągi Buddy. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, kolacja.

DZIEŃ 4: HABARANA, POLONNARUWA – SAFARI W PN MINNERIYA 

Rano odwiedzimy najważniejsze zabytki Polonnaruwy (czas przejazdu: ok. 1h), wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy między innymi sławny „Czworobok”, czyli kompleks 12 zabytkowych budowli sięgających XI wieku, następnie występującą jedynie na Sri Lance okrągłą świątynię Vatadage oraz wielkie, wykute w jednym bloku skalnym posągi Buddy w Gal Vihara. Między zabytkami najlepiej przemieszczać się na rowerze. Jest to niemęczące, bezpieczne i bardzo przyjemne doświadczenie. Czas na lancz i odpoczynek. Po południu udamy się na safari w Parku Narodowym Minneriya, w którym żyje ok. 250 dzikich słoni oraz wiele innych gatunków zwierząt. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 5: HABARANA – SIGIRIJA – KANDY

Z samego rana udamy się do Sigiriji, by uniknąć upału i tłumów. Wejdziemy na 200 m Lwią Skałę, na której w V wieku król Kassapa wzniósł swoją fortecę, z myślą o obronie przed wojskami swego brata Mogallana, pragnącego pomścić zamordowanie przez Kassapa ich ojca. Oprócz samej skały i pięknych fresków kobiet, zobaczymy pozostałości po wodnym i skalnym ogrodzie pałacowym, także zbudowanych z inicjatywy Kassapy. W 1982 r. pozostałości po dawnym mieście Sigirija zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Powrót do hotelu na śniadanie, po którym udamy się w ok. godzinną podróż do Matale, gdzie zobaczymy niezwykle barwną, tamilską świątynię. Prawie zawsze dzieje się tam coś ciekawego: mężczyźni grają na bębnach, kapłani odprawiają hinduskie modły, a wierni składają dary z kwiatów i owoców. W Matale odwiedzimy także ciekawy ogród z przyprawami i kosmetykami ajurwedyjskimi.

Przejazd do hotelu w Kandy (ok. 50 minut), dawnej lankijskiej stolicy i drugiego co do wielkości miasta tego kraju. Wieczorem odwiedzimy ważną dla buddystów świątynię Zęba Buddy. Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 6: KANDY

Dzisiaj wybierzemy się na przyjemny trekking (ok. 5 godz.) pośród zielonych herbacianych krzewów oraz wejdziemy na wzgórze, z którego podziwiać będziemy piękne malownicze widoki. O ile będą chęci, odwiedzimy piękny i bardzo zadbany Królewski Ogród Botaniczny, w którym zobaczymy m.in.: las bambusowy, piękne kompozycje kwiatowe oraz ogromne figowce bengalskie.

DZIEŃ 7: KANDY – GAMPOLA – DALHOUSIE

Po śniadaniu godzinny przejazd minibusem do Gampoli, gdzie mieści się kręta wieża Ambuluwawa, z której rozpościera się piękna panorama. Kontynuacja podróży (ok. 2,5 godz.) do Dalhousie, wioski u podnóża Szczytu Adama (2243 m n.p.m.). Inna nazwa góry to Sri Pada (Czcigodna Stopa), gdyż ponoć tam znajduje się ślad, który buddyści uważają za odcisk stopy Buddy, hinduiści – Sziwy, muzułmanie – prarodzica Adama, a chrześcijanie – Świętego Tomasza. Z tego powodu Góra jest dla wszystkich Lankijczyków święta. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

DZIEŃ 8: GÓRA ADAMA – NUWARA ELIYA 

W nocy wyruszamy na szczyt. Droga na Górę zajmuje ok. 3,5 godz. po kamiennych schodach. Zapewne spotkamy na niej wielu pielgrzymów. U celu zaczekamy na wschód słońca, któremu zazwyczaj towarzyszy mistyczna ceremonia uhonorowania śladu Buddy, w ofiarnej kapliczce na szczycie góry. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Przejazd (ok. 2,5 godz.) malowniczą trasą do Nuwara Eliya, najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m n.p.m.), które ze względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Po przyjeździe odwiedzimy lokalną plantację i fabrykę herbaty, gdzie zobaczymy proces jej powstawania. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

DZIEŃ 9: NUWARA ELIYA, RÓWNINA HORTONA – ELLA

Wcześnie rano wyjazd do Parku Narodowego Równiny Hortona – płaskowyżu rozciągającego się na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Tam udamy się na ok. 4 godzinny, niewymagający trekking, prowadzący do popularnych punktów widokowych: “Małego Końca Świata” i “Końca Świata”, gdzie płaskowyż kończy się monumentalnym, pionowym urwiskiem, o wysokości prawie kilometra. Zobaczymy również malowniczy wodospad nazwany imieniem brytyjskiego odkrywcy Samuela Bakera. Powrót do hotelu po bagaże. Przejazd lokalnym pociągiem do hotelu w miasteczku Ella.

DZIEŃ 10: ELLA

Po śniadaniu przespacerujemy się na górę 220-metrowego wodospadu Diyaluma, drugiego najwyższego na Sri Lance. Na jego szczycie mieszczą się baseny naturalne oraz rozpościera się zapierający dech widok na okolice. Czas spaceru to ok. 3,5 godz. Powrót do hotelu, relaks. Po południu udamy się do Mostu Dziewięciu Łuków (Nine Arch Bridge), a następnie wejdziemy na Małą Górę Adama (Little Adam’s Peak). Czas wejścia i zejścia na górę to ok. 1,5 godz. Nocleg w Ella.

DZIEŃ 11: ELLA – UDAWALAWE

Rano przejazd (ok. 2,5 godz.) do Udawalawe. Wizyta w Parku Narodowym Udawalawe, w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie pomaga się osieroconym słoniom powrócić do ich naturalnego środowiska. Nocleg w okolicy parku.

DZIEŃ 12: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE 

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy, co zajmie nam ok. 3 godzin. Znajdują się tam jedne z najładniejszych plaż Sri Lanki. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na plażowanie i szeroko pojęty relaks.

DZIEŃ 13: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE

Czas na plażowanie i szeroko pojęty relaks. Polecamy udać się na wycieczkę morską, by zobaczyć delfiny i wieloryby.

DZIEŃ 14: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE – GALLE

Czas na plażowanie i relaks. Po południu odwiedzimy Fort Galle – największy azjatycki fort z czasów kolonialnych. Został wzniesiony przez Portugalczyków w XVI, a ukończony przez Holendrów w 1663 r. Obiekt wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 15: POŁUDNIOWO-ZACHODNIE WYBRZEŻE – KOLOMBO

Po śniadaniu przejazd do Kolombo. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie zwiedzanie lankijskiej stolicy. Zobaczymy Plac Niepodległości, Czerwony Meczet Jami Ul-Alfar, Wieżę Zegarową oraz Galle Face Green – park miejski, leżący nad Oceanem Indyjskim, gdzie będzie można puszczać latawce lub po prostu się relaksować.

DZIEŃ 16: POWRÓT, WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Kolombo, skąd polecimy w stronę Polski. Przylot do Warszawy tego samego lub następnego dnia.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2990 PLN + 1990 USD + przelot*

Terminy:
30.listopada – 15.grudnia, 2024

25.stycznia – 09.lutego, 2025
08.lutego – 23.lutego, 2025
01.marca – 16.marca, 2025
29.listopada – 14.grudnia, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Transport wynikający z programu: prywatnym klimatyzowany minibus z lokalnym kierowcą, pociąg, rowery
 • Noclegi w butikowych, wysoko ocenianych, przeważnie 4-gwiazkowych hotelach
 • Dobre śniadania i obfite obiadokolacje
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego lidera
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań i obiadokolacji
 • Biletów wstępu i atrakcji dodatkowych
 • Wizy wjazdowej do Sri Lanki
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane