PERU

 

Kolebka Inków

 

18 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Trekkingi w Cuzco i do Machu Picchu już wliczone w cenę. 
 • Lot nad rysunkami z Nazca już wliczony w cenę. Nie chcemy, aby kogoś opuściła ta niesamowita przygoda
 • Doświadczona, polska liderka, mieszkająca na stałe w Peru. Wspaniały kompan o wielkiej wiedzy i bardzo sympatycznym usposobieniu 🙂
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Starannie wybrane, butikowe hotele i przemyślana gastronomia.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Peru, jeden z najbarwniejszych krajów Ameryki Południowej, kojarzy się przede wszystkim z leżącym wysoko w Andach miastem Inków Machu Picchu oraz ich dawną stolicą – Cuzco. Te pozostałości zaginionej cywilizacji andyjskiej, spowite legendami o tajemniczych rytuałach, zainteresują nie tylko miłośników historii. Peru leży w trzech strefach klimatycznych, dzięki czemu tamtejsza przyroda jest bardzo zróżnicowana – od ośnieżonych szczytów Andów, przez tropikalne lasy deszczowe i pustynie, po wybrzeża Pacyfiku. Podczas naszej wyprawy zobaczymy wiele egzotycznych zwierząt, polecimy awionetką nad sławnymi rysunkami w Nazca, wykąpiemy się w Oceanie Spokojnym. A jeżeli chcesz zrobić coś szalonego, możesz zjechać po piaszczystych pustynnych wydmach na… sandboardzie! Udamy się także do jednego z najgłębszych kanionów świata oraz odwiedzimy ludy żyjące na wysepkach najwyżej położonego jeziora żeglownego świata – Titicaca. Zwiedzimy również barwne kolonialne miasta, gdzie zobaczymy ślady hiszpańskiej konkwisty oraz ciekawe zabytki z „listy” UNESCO. To wszystko to tylko część atrakcji, jakie czekają Cię w Peru. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1: WYLOT, LIMA
Wylot z Warszawy do Limy. Do peruwiańskiej stolicy dotrzemy w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu w Limie. Nocleg.

DZIEŃ 2:  LIMA
Zwiedzanie Limy – miasta leżącego nad Oceanem, o subtropikalnym i wilgotnym klimacie, rozpoczniemy od spaceru po starówce położonej nad rzeką Rimac. Zobaczymy tam między innymi Kościół Świętego Franciszka oraz główny plac Plaza de Armas z Pałacem Arcybiskupim i Katedrą, po czym odwiedzimy ekskluzywną dzielnicę San Isidro. Nocleg w Limie.

DZIEŃ 3:  LIMA – PISCO – PARACAS
Z samego rana wyruszamy Autostradą Panamerykańską do Rezerwatu Paracas, słynącego z niezwykłych formacji skalnych, powstałych na skutek zderzenia oceanu z pustynią. Na miejscu zapraszamy do skorzystania z kąpieli w Pacyfiku. Po drodze zawitamy jeszcze do Pisco – XVII-wiecznego miasta będącego ważnym węzłem komunikacyjnym, które bardzo ucierpiało podczas silnego trzęsienia ziemi w 2007 roku. Nocleg w Paracas.

DZIEŃ 4:  WYSPY BALLESTAS – NAZCA
Wyprawa łodzią na wyspy Ballestas – najważniejszego rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich w Peru. Miejsce, nazywane często małym lub peruwiańskim Galapagos, zamieszkiwane jest przez lwy morskie, pingwiny oraz liczne gatunki ptaków, między innymi kormorany, flamingi, głuptaki, pelikany czy pingwiny Humboldta. Ciekawostką jest, że ich bogate w azot i fosfor odchody (guano) są wykorzystywane jako nawóz już od czasów prekolumbijskich.
Przejazd do Nazca z przystankiem w Huacachina, oazie usytuowaną w samym środku pustyni. Możliwość przejazdu quadami po wydmach oraz „sand-surfingu”, czyli surfingu na piasku (!). Cena do uzgodnienia na miejscu w zależności od ilości chętnych. Przyjazd do Nazca w godzinach popołudniowych, gdzie czeka nas półgodzinny lot nad pustynią, w czasie którego oglądać będziemy najbardziej tajemnicze znaki tutejszego dziedzictwa kultury. Słynne „Rysunki z Nazca” umieszczone są na płaskowyżach i kształtem przypominają rośliny, zwierzęta i figury geometryczne. Według jednej z hipotez stanowią rodzaj kalendarza. Nocleg w Nazca.

DZIEŃ 5:  NAZCA – AREQUIPA
Całodniowy (ok. 10 h) przejazd malowniczą trasą do Arequipy – drugiego co do wielkości miasta w Peru. Po drodze odwiedzimy Puerto Inca – pozostałości kompleksu inkaskiego, malowniczo położonego nad oceanem. Niegdyś tamtędy przechodziła sławna Królewska Droga Inków. Przyjazd do Arequipy w godzinach późno wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:  AREQUIPA
Zwiedzanie Arequipy – XVI wiecznego miasta, leżącego w dolinie otoczonej górami wulkanicznymi pasma Cordillera Volcanica na wysokości 2325 m.n.p.m. Spacer po historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO, gdzie wśród najważniejszych zabytków zobaczymy główny plac miasta z XVII w. katedrą, klasztor Św. Katarzyny oraz Muzeum Sanktuarium Andyjskiego poświęcone obrzędom składania ofiar przez lud Keczua. Arequipa nazywana jest „Białym Miastem” najprawdopodobniej dlatego, że większość kolonialnej zabudowy wzniesiona została z białego kamienia sillar. Tutaj też rozpoczniemy aklimatyzację przed trekkingiem do Kanionu Colca. Nocleg w Arequipie.

DZIEŃ 7*:  KANION COLCA
Dwudniowa autokarowa wycieczka do kanionu Colca*. Pierwszego dnia trasa wiedzie przez teren Parku Narodowego Salinas y Aguada Blanca, gdzie zobaczyć można lamy, wikunie, alpaki i guanako. Następnie, po pokonaniu wysokogórskich przełęczy, docieramy do miasteczka Chivay leżącego na wysokości 3600 m. n.p.m., w którym będziemy nocować. Popołudnie spędzimy mocząc się w gorących źródłach, a wieczorem zjemy kolację przy akompaniamencie muzyki folklorystycznej.

DZIEŃ 8*:  KANION COLCA – PUNO
Wczesnym rankiem udajemy się do punktu widokowego Cruz del Condor (Krzyż Kondora), z którego roztacza się spektakularny widok na dno jednego z najgłębszych kanionów świata. Jak nazwa wskazuje, zobaczyć tu można liczne kondory, dumnie unoszące się nad Andami. Następnie ruszamy w dalszą podróż do Puno, miasta nad jeziorem Titicaca. Przyjazd na miejsce w godzinach późnowieczornych. Nocleg.

*Dla chętnych wycieczka do Kanionu Colca w formie trekkingu. Zgłoszenia przyjmuje pilot w trakcie trwania wyprawy.

DZIEŃ 9:  TITICACA
Wycieczka łodzią po największym i najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata – Titicaca, leżącym na wysokości 3812 m.n.p.m. Na wyspach jeziora odwiedzimy dwa miejscowe ludy: Indian Uros – jedną z najstarszych grup etnicznych Ameryki Łacińskiej, zamieszkującą pływające wyspy z żółtej trzciny totora oraz Taquilenos – żyjących nieprzerwanie od setek lat według inkaskiego kodeksu moralnego. Dumą tych drugich są wyroby tkackie, tekstylia i ubrania, uważane za jedne z najlepszych w całym Peru. Nocleg w Puno.

DZIEŃ 10:  PUNO – CUSCO
Dzisiejszy dzień poświęcony jest na przejazd autobusem turystycznym z Puno do Cusco. Po drodze podziwiać będziemy malownicze widoki oraz zrobimy kilka przystanków w co ciekawszych miejscach. Pierwszym z nich będzie Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z najstarszych, preinkaskich cywilizacji. Następnie zatrzymamy się w przełęczy La Raya, najwyżej położonym miejscu podczas naszej podróży. Kolejny przystanek to miasto Andahuaylillas, w którym zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Przyjazd do Cusco w godzinach wieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 11:  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW
Całodniowe zwiedzanie Świętej Doliny Inków, leżącej w pobliżu Cusco, w peruwiańskich Andach, leżącej w pobliżu Cusco. Dawniej znajdowało się tu centrum imperium Inków, o czym świadczą liczne stanowiska archeologiczne. Zobaczymy Ollantaytambo – jedną z najlepiej zachowanych osad Inków pełniącą dawniej funkcję fortecy oraz Pisac – monumentalne miasto inkaskie zbudowane w formie kuropatwy, słynące z niedzielnych targowisk. Odwiedzimy również miasteczko Chinchero usytuowane na wysokości 3754 m.n.p.m., z dobrze zachowanymi schodkowymi tarasami Inków i pięknym kościołem Matki Boskiej z Monserrate, zbudowanym na ruinach inkaskiego pałacu. Nocleg w Cusco albo w Ollantaytambo.

DZIEŃ 12 – 14:  TREKKING / CUSCO / AGUAS CALIENTES
Jeżeli zdecydujesz się na 4-dniowy trekking do Machu Picchu, wyruszysz w trasę wcześnie rano. Wybraliśmy trekking Salkantay, uważany za jeden z najlepszych na świecie. Podczas wędrówki zobaczysz ośnieżone szczyty Kordylierów Wschodnich, kaniony, dzikie wodospady, nizinną dżunglę oraz oddalone od cywilizacji wioski, gdzie można podpatrzeć codzienne życie lokalnej ludności.
Jeżeli natomiast zdecydujesz dotrzeć do Machu Picchu pociągiem, masz okazję w pełni wykorzystać bilet zakupiony 11. dnia wyprawy i zwiedzić ruiny Inków w Tipon czy wioskę Pikillaqta. Alternatywnie możesz udać się na jednodniową wycieczkę w Tęczowe Góry, a pozostały czas spędzić w uroczym Cusco. 13.dnia wyprawy pojedziesz pociągiem do Aguas Calientes – miasteczka u podnóża Machu Picchu, gdzie spotkasz się z grupą trekkingową.

DZIEŃ 15:  MACHU PICCHU
Zwiedzanie Machu Picchu – najlepiej zachowanego miasto inkaskiego, będącego jednym z siedmiu cudów świata, zbudowanym za czasów panowania ostatniego władcy Inków. Centrum ceremonialne, gospodarcze i obronne zamieszkałe przez ówczesną elitę, malowniczo jest położone u podnóży monumentalnych wzgórz, na wysokości 2400 m.n.p.m. Po 2-godzinnym zwiedzaniu ruin z lokalnym przewodnikiem, będzie czas wolny na samodzielną eksplorację tego niezwykłego miejsca, podczas którego można na przykład odbyć spacer do Bramy Słońca. Powrót na noc do Cusco.

DZIEŃ 16:  CUSCO
Dzień poświęcony na zwiedzanie Cusco i okolic. Odwiedzimy ruiny Sacsayhuamán i Quenqo, słynące z olbrzymich kamieni, z których są zbudowane. Tutaj również obchodzono najważniejsze inkaskie święta.
Po powrocie do miasta zobaczymy główny plac Plaza de Armas z kolonialnymi kościołami zbudowanymi na ruinach inkaskich świątyń, artystyczną dzielnicę San Blas, a następnie udamy się do dzielnicy San Pedro, gdzie zobaczymy mniej turystyczne oblicze Cusco. Tam będziesz miał też możliwość zwiedzić liczne w mieście muzea, w ramach biletu zakupionego 10. dnia wyprawy. Po południu czas wolny. Nocleg w Cusco.

DZIEŃ 17:  LIMA
Rano przelot Cusco-Lima. O ile czas pozwoli, jeszcze raz na krótko odwiedzimy Limę. Wylot do Polski.

DZIEŃ 18:  POWRÓT
Powrót do Polski.

powrót do góry strony

Cena i terminy

28.kwietnia – 15.maja, 2018
04.sierpnia – 21.sierpnia, 2018
13.października – 30.października, 2018
27.kwietnia – 14.maja, 2019
12.października – 29.października, 2019
.
Cena: 5490 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Wszystkie noclegi
 • Przeloty wewnętrzne
 • Transport wynikający z programu
 • Przelot awionetką nad „Rysunkami z Nazca”
 • Treking do Machu Picchu / pociąg do Machu Picchu
 • Przewodnika i bilet wstępu do Machu Picchu
 • Śniadania
 • Opieka licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu (z wyjątkiem Machu Picchu)
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Wyżywienia oprócz śniadań i napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂


Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: