PERU

 

Kolebka Inków

 

18 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Trekkingi w Cuzco i do Machu Picchu już wliczone w cenę. 
 • Lot nad rysunkami z Nazca już wliczony w cenę. Nie chcemy, aby kogoś opuściła ta niesamowita przygoda
 • Doświadczona, polska liderka, mieszkająca na stałe w Peru. Wspaniały kompan o wielkiej wiedzy i bardzo sympatycznym usposobieniu 🙂
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Starannie wybrane, butikowe hotele i przemyślana gastronomia.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Peru, jeden z najbarwniejszych krajów Ameryki Południowej, kojarzy się przede wszystkim z leżącym wysoko w Andach miastem Inków Machu Picchu oraz ich dawną stolicą – Cuzco. Te pozostałości zaginionej cywilizacji andyjskiej, spowite legendami o tajemniczych rytuałach, zainteresują nie tylko miłośników historii. Peru leży w trzech strefach klimatycznych, dzięki czemu tamtejsza przyroda jest bardzo zróżnicowana – od ośnieżonych szczytów Andów, przez tropikalne lasy deszczowe i pustynie, po wybrzeża Pacyfiku. Podczas naszej wyprawy zobaczymy wiele egzotycznych zwierząt, polecimy awionetką nad sławnymi rysunkami w Nazca, wykąpiemy się w Oceanie Spokojnym. A jeżeli chcesz zrobić coś szalonego, możesz zjechać po piaszczystych pustynnych wydmach na… sandboardzie! Udamy się także do jednego z najgłębszych kanionów świata oraz odwiedzimy ludy żyjące na wysepkach najwyżej położonego jeziora żeglownego świata – Titicaca. Zwiedzimy również barwne kolonialne miasta, gdzie zobaczymy ślady hiszpańskiej konkwisty oraz ciekawe zabytki z „listy” UNESCO. To wszystko to tylko część atrakcji, jakie czekają Cię w Peru. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1: WYLOT, LIMA
Wylot z Warszawy do Limy. Do peruwiańskiej stolicy dotrzemy w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu w Limie. Nocleg.

DZIEŃ 2:  LIMA
Zwiedzanie Limy – miasta leżącego nad Oceanem, o subtropikalnym i wilgotnym klimacie, rozpoczniemy od spaceru po starówce położonej nad rzeką Rimac. Zobaczymy tam między innymi Kościół Świętego Franciszka oraz główny plac Plaza de Armas z Pałacem Arcybiskupim i Katedrą, po czym odwiedzimy ekskluzywną dzielnicę San Isidro. Nocleg w Limie.

DZIEŃ 3:  LIMA – PISCO – PARACAS
Z samego rana wyruszamy Autostradą Panamerykańską do Rezerwatu Paracas, słynącego z niezwykłych formacji skalnych, powstałych na skutek zderzenia oceanu z pustynią. Na miejscu zapraszamy do skorzystania z kąpieli w Pacyfiku. Po drodze zawitamy jeszcze do Pisco – XVII-wiecznego miasta będącego ważnym węzłem komunikacyjnym, które bardzo ucierpiało podczas silnego trzęsienia ziemi w 2007 roku. Nocleg w Paracas.

DZIEŃ 4:  WYSPY BALLESTAS – NAZCA
Wyprawa łodzią na wyspy Ballestas – najważniejszego rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich w Peru. Miejsce, nazywane często małym lub peruwiańskim Galapagos, zamieszkiwane jest przez lwy morskie, pingwiny oraz liczne gatunki ptaków, między innymi kormorany, flamingi, głuptaki, pelikany czy pingwiny Humboldta. Ciekawostką jest, że ich bogate w azot i fosfor odchody (guano) są wykorzystywane jako nawóz już od czasów prekolumbijskich.
Przejazd do Nazca z przystankiem w Huacachina, oazie usytuowaną w samym środku pustyni. Możliwość przejazdu quadami po wydmach oraz „sand-surfingu”, czyli surfingu na piasku (!). Cena do uzgodnienia na miejscu w zależności od ilości chętnych. Przyjazd do Nazca w godzinach popołudniowych, gdzie czeka nas półgodzinny lot nad pustynią, w czasie którego oglądać będziemy najbardziej tajemnicze znaki tutejszego dziedzictwa kultury. Słynne „Rysunki z Nazca” umieszczone są na płaskowyżach i kształtem przypominają rośliny, zwierzęta i figury geometryczne. Według jednej z hipotez stanowią rodzaj kalendarza. Nocleg w Nazca.

DZIEŃ 5:  NAZCA – AREQUIPA
Całodniowy (ok. 10 h) przejazd malowniczą trasą do Arequipy – drugiego co do wielkości miasta w Peru. Po drodze odwiedzimy Puerto Inca – pozostałości kompleksu inkaskiego, malowniczo położonego nad oceanem. Niegdyś tamtędy przechodziła sławna Królewska Droga Inków. Przyjazd do Arequipy w godzinach późno wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:  AREQUIPA
Zwiedzanie Arequipy – XVI wiecznego miasta, leżącego w dolinie otoczonej górami wulkanicznymi pasma Cordillera Volcanica na wysokości 2325 m.n.p.m. Spacer po historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO, gdzie wśród najważniejszych zabytków zobaczymy główny plac miasta z XVII w. katedrą, klasztor Św. Katarzyny oraz Muzeum Sanktuarium Andyjskiego poświęcone obrzędom składania ofiar przez lud Keczua. Arequipa nazywana jest „Białym Miastem” najprawdopodobniej dlatego, że większość kolonialnej zabudowy wzniesiona została z białego kamienia sillar. Tutaj też rozpoczniemy aklimatyzację przed trekkingiem do Kanionu Colca. Nocleg w Arequipie.

DZIEŃ 7*:  KANION COLCA
Dwudniowa autokarowa wycieczka do kanionu Colca*. Pierwszego dnia trasa wiedzie przez teren Parku Narodowego Salinas y Aguada Blanca, gdzie zobaczyć można lamy, wikunie, alpaki i guanako. Następnie, po pokonaniu wysokogórskich przełęczy, docieramy do miasteczka Chivay leżącego na wysokości 3600 m. n.p.m., w którym będziemy nocować. Popołudnie spędzimy mocząc się w gorących źródłach, a wieczorem zjemy kolację przy akompaniamencie muzyki folklorystycznej.

DZIEŃ 8*:  KANION COLCA – PUNO
Wczesnym rankiem udajemy się do punktu widokowego Cruz del Condor (Krzyż Kondora), z którego roztacza się spektakularny widok na dno jednego z najgłębszych kanionów świata. Jak nazwa wskazuje, zobaczyć tu można liczne kondory, dumnie unoszące się nad Andami. Następnie ruszamy w dalszą podróż do Puno, miasta nad jeziorem Titicaca. Przyjazd na miejsce w godzinach późnowieczornych. Nocleg.

*Dla chętnych wycieczka do Kanionu Colca w formie trekkingu. Zgłoszenia przyjmuje pilot w trakcie trwania wyprawy.

DZIEŃ 9:  TITICACA
Wycieczka łodzią po największym i najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata – Titicaca, leżącym na wysokości 3812 m.n.p.m. Na wyspach jeziora odwiedzimy dwa miejscowe ludy: Indian Uros – jedną z najstarszych grup etnicznych Ameryki Łacińskiej, zamieszkującą pływające wyspy z żółtej trzciny totora oraz Taquilenos – żyjących nieprzerwanie od setek lat według inkaskiego kodeksu moralnego. Dumą tych drugich są wyroby tkackie, tekstylia i ubrania, uważane za jedne z najlepszych w całym Peru. Nocleg w Puno.

DZIEŃ 10:  PUNO – CUSCO
Dzisiejszy dzień poświęcony jest na przejazd autobusem turystycznym z Puno do Cusco. Po drodze podziwiać będziemy malownicze widoki oraz zrobimy kilka przystanków w co ciekawszych miejscach. Pierwszym z nich będzie Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z najstarszych, preinkaskich cywilizacji. Następnie zatrzymamy się w przełęczy La Raya, najwyżej położonym miejscu podczas naszej podróży. Kolejny przystanek to miasto Andahuaylillas, w którym zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Przyjazd do Cusco w godzinach wieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 11:  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW
Całodniowe zwiedzanie Świętej Doliny Inków, leżącej w pobliżu Cusco, w peruwiańskich Andach, leżącej w pobliżu Cusco. Dawniej znajdowało się tu centrum imperium Inków, o czym świadczą liczne stanowiska archeologiczne. Zobaczymy Ollantaytambo – jedną z najlepiej zachowanych osad Inków pełniącą dawniej funkcję fortecy oraz Pisac – monumentalne miasto inkaskie zbudowane w formie kuropatwy, słynące z niedzielnych targowisk. Odwiedzimy również miasteczko Chinchero usytuowane na wysokości 3754 m.n.p.m., z dobrze zachowanymi schodkowymi tarasami Inków i pięknym kościołem Matki Boskiej z Monserrate, zbudowanym na ruinach inkaskiego pałacu. Nocleg w Cusco albo w Ollantaytambo.

DZIEŃ 12 – 14:  TREKKING CUSCO / AGUAS CALIENTES
Jeżeli zdecydujesz się na 4-dniowy trekking do Machu Picchu, wyruszysz w trasę wcześnie rano. Tam czeka Cię ekscytująca pieszo-rowerowa wyprawa, w czasie której pokonując zarówno wysokie Andy, jak i tereny porośnięte gęstą dżunglą, będziesz mógł podpatrzeć codzienne życie lokalnej ludności i poczuć się jak inkaski piechur.
Jeżeli natomiast zdecydujesz dotrzeć do Machu Picchu pociągiem, masz okazję w pełni wykorzystać bilet zakupiony 10 dnia wyprawy i zwiedzić ruiny Inków w Tipon czy wioskę Pikillaqta. Alternatywnie możesz spędzić dwa spokojne, aczkolwiek bardzo atrakcyjne dni w dawnej inkaskiej stolicy – Cuzco. 13 dnia wyprawy pojedziesz pociągiem do Aguas Calientes – miasteczka u podnóża Machu Picchu, gdzie spotkasz się z grupą trekkingową.

DZIEŃ 15:  MACHU PICCHU
Zwiedzanie Machu Picchu – najlepiej zachowanego miasto inkaskiego, będącego jednym z siedmiu cudów świata, zbudowanym za czasów panowania ostatniego władcy Inków. Centrum ceremonialne, gospodarcze i obronne zamieszkałe przez ówczesną elitę, malowniczo jest położone u podnóży monumentalnych wzgórz, na wysokości 2400 m.n.p.m. Powrót na nocleg do Cuzco.

DZIEŃ 16:  CUSCO
Dzień poświęcony na zwiedzanie Cusco i okolic. Odwiedzimy ruiny Sacsayhuamán i Quenqo, słynące z olbrzymich kamieni, z których są zbudowane. Tutaj również obchodzono najważniejsze inkaskie święta.
Po powrocie do miasta zobaczymy główny plac Plaza de Armas z kolonialnymi kościołami zbudowanymi na ruinach inkaskich świątyń, artystyczną dzielnicę San Blas, a następnie udamy się do dzielnicy San Pedro, gdzie zobaczymy mniej turystyczne oblicze Cusco. Tam będziesz miał też możliwość zwiedzić liczne w mieście muzea, w ramach biletu zakupionego 10. dnia wyprawy. Po południu czas wolny. Nocleg w Cusco.

DZIEŃ 17:  LIMA
Rano przelot Cusco-Lima. O ile czas pozwoli, jeszcze raz na krótko odwiedzimy Limę. Wylot do Polski.

DZIEŃ 18:  POWRÓT
Powrót do Polski.

powrót do góry strony

Cena i terminy

28.kwietnia – 15.maja, 2018
04.sierpnia – 21.sierpnia, 2018
13.października – 30.października, 2018
27.kwietnia – 14.maja, 2019
12.października – 29.października, 2019
.
Cena: 5490 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Wszystkie noclegi
 • Przeloty wewnętrzne
 • Transport wynikający z programu
 • Przelot awionetką nad „Rysunkami z Nazca”
 • Treking do Machu Picchu / pociąg do Machu Picchu
 • Przewodnika i bilet wstępu do Machu Picchu
 • Śniadania
 • Opieka licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu (z wyjątkiem Machu Picchu)
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Wyżywienia oprócz śniadań i napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: