PERU

 

Kolebka Inków

 

19 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Trekkingi w Cuzco i do Machu Picchu już wliczone w cenę. 
 • Lot nad rysunkami z Nazca już wliczony w cenę. Nie chcemy, aby kogoś opuściła ta niesamowita przygoda
 • Doświadczona, polska liderka, mieszkająca na stałe w Peru. Wspaniały kompan o wielkiej wiedzy i bardzo sympatycznym usposobieniu 🙂
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Starannie wybrane, butikowe hotele i przemyślana gastronomia.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Peru, jeden z najbarwniejszych krajów Ameryki Południowej, kojarzy się przede wszystkim z leżącym wysoko w Andach miastem Inków Machu Picchu oraz ich dawną stolicą – Cuzco. Te pozostałości zaginionej cywilizacji andyjskiej, spowite legendami o tajemniczych rytuałach, zainteresują nie tylko miłośników historii. Peru leży w trzech strefach klimatycznych, dzięki czemu tamtejsza przyroda jest bardzo zróżnicowana – od ośnieżonych szczytów Andów, przez tropikalne lasy deszczowe i pustynie, po wybrzeża Pacyfiku. Podczas naszej wyprawy zobaczymy wiele egzotycznych zwierząt, polecimy awionetką nad sławnymi rysunkami w Nazca, wykąpiemy się w Oceanie Spokojnym. A jeżeli chcesz zrobić coś szalonego, możesz zjechać po piaszczystych pustynnych wydmach na… sandboardzie! Udamy się także do jednego z najgłębszych kanionów świata oraz odwiedzimy ludy żyjące na wysepkach najwyżej położonego jeziora żeglownego świata – Titicaca. Zwiedzimy również barwne kolonialne miasta, gdzie zobaczymy ślady hiszpańskiej konkwisty oraz ciekawe zabytki z „listy” UNESCO. To wszystko to tylko część atrakcji, jakie czekają Cię w Peru. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1: WYLOT, LIMA
Wylot z Warszawy do Limy. Do peruwiańskiej stolicy dotrzemy w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu w Limie. Nocleg.

DZIEŃ 2:  LIMA
Zwiedzanie Limy – miasta leżącego nad Oceanem, o subtropikalnym i wilgotnym klimacie, rozpoczniemy od spaceru po starówce położonej nad rzeką Rimac. Zobaczymy tam między innymi Kościół Świętego Franciszka oraz główny plac Plaza de Armas z Pałacem Arcybiskupim i Katedrą, po czym odwiedzimy ekskluzywną dzielnicę San Isidro. Nocleg w Limie.

DZIEŃ 3:  LIMA – PISCO – PARACAS
Z samego rana wyruszamy Autostradą Panamerykańską do Rezerwatu Paracas, słynącego z niezwykłych formacji skalnych, powstałych na skutek zderzenia oceanu z pustynią. Na miejscu zapraszamy do skorzystania z kąpieli w Pacyfiku. Po drodze zawitamy jeszcze do Pisco – XVII-wiecznego miasta będącego ważnym węzłem komunikacyjnym, które bardzo ucierpiało podczas silnego trzęsienia ziemi w 2007 roku. Nocleg w Paracas.

DZIEŃ 4:  WYSPY BALLESTAS – NAZCA
Wyprawa łodzią na wyspy Ballestas – najważniejszego rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich w Peru. Miejsce, nazywane często małym lub peruwiańskim Galapagos, zamieszkiwane jest przez lwy morskie, pingwiny oraz liczne gatunki ptaków, między innymi kormorany, flamingi, głuptaki, pelikany czy pingwiny Humboldta. Ciekawostką jest, że ich bogate w azot i fosfor odchody (guano) są wykorzystywane jako nawóz już od czasów prekolumbijskich.
Przejazd do Nazca z przystankiem w Huacachina, oazie usytuowaną w samym środku pustyni. Możliwość przejazdu quadami po wydmach oraz „sand-surfingu”, czyli surfingu na piasku (!). Cena do uzgodnienia na miejscu w zależności od ilości chętnych. Przyjazd do Nazca w godzinach popołudniowych, gdzie czeka nas półgodzinny lot nad pustynią, w czasie którego oglądać będziemy najbardziej tajemnicze znaki tutejszego dziedzictwa kultury. Słynne „Rysunki z Nazca” umieszczone są na płaskowyżach i kształtem przypominają rośliny, zwierzęta i figury geometryczne. Według jednej z hipotez stanowią rodzaj kalendarza. Nocleg w Nazca.

DZIEŃ 5:  NAZCA – AREQUIPA
Całodniowy (ok. 10 h) przejazd malowniczą trasą do Arequipy – drugiego co do wielkości miasta w Peru. Po drodze odwiedzimy Puerto Inca – pozostałości kompleksu inkaskiego, malowniczo położonego nad oceanem. Niegdyś tamtędy przechodziła sławna Królewska Droga Inków. Przyjazd do Arequipy w godzinach późno wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:  AREQUIPA
Zwiedzanie Arequipy – XVI wiecznego miasta, leżącego w dolinie otoczonej górami wulkanicznymi pasma Cordillera Volcanica na wysokości 2325 m.n.p.m. Spacer po historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO, gdzie wśród najważniejszych zabytków zobaczymy główny plac miasta z XVII w. katedrą, klasztor Św. Katarzyny oraz Muzeum Sanktuarium Andyjskiego poświęcone obrzędom składania ofiar przez lud Keczua. Arequipa nazywana jest „Białym Miastem” najprawdopodobniej dlatego, że większość kolonialnej zabudowy wzniesiona została z białego kamienia sillar. Tutaj też rozpoczniemy aklimatyzację przed trekkingiem do Kanionu Colca. Nocleg w Arequipie.

DZIEŃ 7:  TREKKING W KANIONIE COLCA
O 4 nad ranem wyruszamy autobusem z Arequipy. Czeka nas ok. 3 h podróż aż do wioski Chivay (3600 m n.p.m.), stolicy regionu Colci, gdzie zjemy śniadanie. Trasa wiedzie przez malownicze tereny Parku Narodowego Salinas y Aguada Blanca, gdzie zobaczyć można lamy, wikunie, alpaki i guanako. Następnie jedziemy do punktu widokowego Cruz del Condor (Krzyż Kondora), z którego roztacza się spektakularny widok na dno jednego z najgłębszych kanionów świata. Tam zatrzymamy się na około 40 minut w celu podziwiania kondorów. Kontynuujemy podróż do miejsca zwanego Cabanaconde (3300 m n.p.m.), skąd rozpoczynamy nasz trekking po kanionie Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu, aż do Oazy Sangalle (2300 m n.p.m.). Lunch, a po nim relaks w basenie, w malowniczym otoczeniu. Nocleg w bungalowach.

DZIEŃ 8:  TREKKING W KANIONIE COLCA – PUNO
Dzisiaj czeka nas wczesny start o 5 rano, aby uniknąć upału. Będziemy musieli podejść 1000 m do szczytu kanionu, gdzie zjemy przepyszne śniadanie w wiosce Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay. Po drodze zatrzymamy się w kilku ładnych widokowo miejscach, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają ponad 1500 lat. Będziemy mieli także możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes). W Chivay zjemy obiad w formie bufetu, po czym udamy się do Puno, miasta nad jeziorem Titicaca. Przyjazd na miejsce w godzinach późnowieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 9:  TITICACA
Wycieczka łodzią po największym i najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata – Titicaca, leżącym na wysokości 3812 m.n.p.m. Na wyspach jeziora odwiedzimy dwa miejscowe ludy: Indian Uros – jedną z najstarszych grup etnicznych Ameryki Łacińskiej, zamieszkującą pływające wyspy z żółtej trzciny totora oraz Taquilenos – żyjących nieprzerwanie od setek lat według inkaskiego kodeksu moralnego. Dumą tych drugich są wyroby tkackie, tekstylia i ubrania, uważane za jedne z najlepszych w całym Peru. Nocleg w Puno.

DZIEŃ 10:  PUNO – CUZCO
Dzisiejszy dzień poświęcony jest na przejazd autobusem turystycznym z Puno do Cuzco. Po drodze podziwiać będziemy malownicze widoki oraz zrobimy kilka przystanków w co ciekawszych miejscach. Pierwszym z nich będzie Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z najstarszych, preinkaskich cywilizacji. Następnie zatrzymamy się w przełęczy La Raya, najwyżej położonym miejscu podczas naszej podróży. Kolejny przystanek to miasto Andahuaylillas, w którym zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Przyjazd do Cuzco w godzinach wieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 11:  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW
Całodniowe zwiedzanie Świętej Doliny Inków, leżącej w pobliżu Cuzco, w peruwiańskich Andach. Dawniej znajdowało się tu centrum imperium Inków, o czym świadczą liczne stanowiska archeologiczne. Zobaczymy Ollantaytambo – jedną z najlepiej zachowanych osad Inków pełniącą dawniej funkcję fortecy oraz Pisac – monumentalne miasto inkaskie zbudowane w formie kuropatwy, słynące z niedzielnych targowisk. Odwiedzimy również miasteczko Chinchero usytuowane na wysokości 3754 m.n.p.m., z dobrze zachowanymi schodkowymi tarasami Inków i pięknym kościołem Matki Boskiej z Monserrate, zbudowanym na ruinach inkaskiego pałacu. Nocleg w Cuzco albo w Ollantaytambo.

DZIEŃ 12: TREKKING SALKANTAY
Wyruszamy o godzinie 5 rano, aby dojechać do wioski Soraypampa (3800 m n.p.m.) około godziny 7., skąd zaczniemy nasz trekking. Z tej wioski będziemy mieli niecodzienny widok na ośnieżone szczyty należące do górskiego łańcucha Salkantay. Po śniadaniu wyruszymy na 7- 8 godzinny marsz. Wejdziemy na wysokość 4630 m n.p.m., po czym zejdziemy do Chaullay (2900 m n.p.m.), gdzie będziemy nocować. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 13: TREKKING SALKANTAY
Dzisiaj czeka nas około 6-7 godzin marszu, ale głównie schodzimy. Zobaczymy jak szybko będzie się zmieniał krajobraz: z wysokich gór przeniesiemy się do wysokiej dżungli. Następnie kontynuujemy wędrówkę do wioski Lucumabamba (2100 m n.p.m.), gdzie spędzimy noc. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 14: TREKKING SALKANTAY
Po śniadaniu czeka nas 3-godzinne wejście do Llactapata (2800 m n.p.m.), stanowiska archeologicznego z czasów Inków, skąd będziemy mogli podziwiać widoki na Machu Picchu. Następnie około 2 godzin schodzimy do miejsca zwanego Hidroelectrica (1900 m n.p.m.). Stamtąd przez 3 godziny będziemy podążać, głównie po płaskim terenie, aż do wioski Aguas Calientes (2000 m n.p.m.), będącej bazą wypadową do Machu Picchu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 15: MACHU PICCHU
O godzinie 5 rano pojedziemy ok. 30 minut autobusem do Machu Picchu – najlepiej zachowanego miasta inkaskiego, będącego jednym z siedmiu cudów świata, zbudowanym za czasów panowania ostatniego władcy Inków. Tam czeka nas około 2-godzinne zwiedzanie wraz z lokalnym przewodnikiem, który opowie nam historię tego tajemniczego miejsca pośród magicznej wręcz scenerii. Centrum ceremonialne, gospodarcze i obronne zamieszkałe przez ówczesną elitę, malowniczo jest położone u podnóży monumentalnych wzgórz, na wysokości 2400 m n.p.m. Czas wolny na samodzielną eksplorację tego niezwykłego miejsca, podczas którego można na przykład odbyć spacer do Bramy Słońca. Po południu powrót pociągiem do Cuzco.

DZIEŃ 16: CUZCO
Dzień poświęcony na zwiedzanie Cuzco i okolic. Zobaczymy główny plac Plaza de Armas z kolonialnymi kościołami zbudowanymi na ruinach inkaskich świątyń, sławną Świątynię Słońca Coricancha, artystyczną dzielnicę San Blas, a następnie udamy się do dzielnicy San Pedro, gdzie poznamy mniej turystyczne oblicze Cuzco. Odwiedzimy także pobliskie ruiny Sacsayhuamán i Quenqo, słynące z olbrzymich kamieni, z których są zbudowane. Tutaj również obchodzono najważniejsze inkaskie święta. Nocleg w Cuzco.

DZIEŃ 17: TĘCZOWA GÓRA
O 7 rano przejazd z Cuzco (ok. 3h) do miejsca, skąd rozpoczniemy około 3-godzinną wędrówkę na Tęczową Górę. Wejdziemy z 4500 m n.p.m. na 5100 m n.p.m., ale widoki u góry z pewnością wynagrodzą nasz trud. Można wjechać i zjechać konno (ok. 30 USD / osobę). Zejście zajmie nam około 1,5 h. Powrót do Cuzco około godziny 20-tej. Nocleg.

DZIEŃ 18: CUZCO – LIMA, POWRÓT
Po śniadaniu przelot z Cuzco do Limy (ok. 1,5 h), skąd polecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 19: WARSZAWA
Przylot do Polski.

powrót do góry strony

Cena i terminy

13.października – 31.października, 2018
27.kwietnia – 15.maja, 2019
12.października – 30.października, 2019

Raz na pół roku aktualizujemy terminy naszych wypraw. Następna aktualizacja: 01.01.2019 r.
.
Cena: 5490 PLN + 1100 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Wszystkie noclegi
 • Przeloty wewnętrzne
 • Transport wynikający z programu
 • Przelot awionetką nad „Rysunkami z Nazca”
 • Treking do Machu Picchu
 • Wycieczkę do Tęczowej Góry
 • Przewodnika i bilet wstępu do Machu Picchu
 • Śniadania i lunch dnia 10.
 • Opieka licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu (z wyjątkiem Machu Picchu)
 • Atrakcji dodatkowych, nie wynikających z programu
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂


Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: