KAZBEK

+ Tbilisi + Batumi
Komfortowo i bezpiecznie

10/12 dni. Poziom trudności: średni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Takie warunki zwiększają bezpieczeństwo i komfort, umożliwiają lepszy kontakt z liderem, a Twoje uwagi i oczekiwania będą zawsze zauważone.

 • Nocleg w nowym schronisku – nie śpimy w namiotach. Pierwszą noc na górze spędzimy w bajecznie położonym, nowoczesnym schronisku Altihut, otwartym w 2018 roku. Jako że kolejnym i ostatnim przystankiem przed szczytem jest schronisko Bethlemi (Stacja Meteo), całkowicie wyeliminowaliśmy z tej wyprawy namioty.

 • Piękne hotele. Poza górą śpimy w jednych z najlepszych 4* hoteli Gruzji, butikowych, czystych i bardzo wysoko ocenianych. Przed rozpoczęciem akcji górskiej nocujemy w doskonałym hotelu w narciarskiej miejscowości Gudauri, z dostępem do basenu i spa. Hotel leży na 2200 m n.p.m., co jest wartością dodaną dla naszej aklimatyzacji.

 • Pełne wyżywienie w górach. Większość zorganizowanych wypraw na Kazbek (bez schroniska Altihut) wymaga od uczestników samodzielnego gotowania posiłków w namiotach – nie u nas. Podczas całej akcji górskiej zapewnimy Ci trzy pyszne, tradycyjnie gruzińskie posiłki dziennie, autorstwa naszego lokalnego kucharza.

 • Najlepsi przewodnicy. O bezpieczeństwo i przebieg akcji górskiej będą dbali wyśmienici lokalni, certyfikowani przewodnicy wysokogórscy, znający na Kazbeku każdy kamień. Ich liczba jest ściśle dostosowana do wielkości grupy. Dodatkowo nad Uczestnikami będzie trzymał pieczę polskojęzyczny lider, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu wypraw wysokogórskich.

 • Dodatkowy dzień rezerwowy na Kazbeku. Aura na Kaukazie bywa kapryśna. Aby zwiększyć szansę zdobycia szczytu, w programie przewidzieliśmy dodatkowy dzień na niepogodę.

 • Szkolenie lodowcowe. Po dotarciu do schroniska Bethlemi przejdziesz szkolenie (lub przypomnienie) z technik turystyki lodowcowej. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia lodowcowego, wszystkiego Cię nauczymy.

 • Wsparcie podczas przygotowań. Po wpisaniu Cię na listę uczestników, otrzymujesz od nas istotną pomoc w przygotowaniach do wyprawy, szczególnie w zakresie planu treningowego oraz doboru ubrań i akcesoriów – w ten sposób nic Cię nie zaskoczy. Masz 1001 pytań? Możesz na nas liczyć.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

W ostatnim czasie Kazbek staje się coraz bardziej popularną górą. Fakty, iż daje ona możliwość szybkiego i bezpiecznego przekroczenia granicy 5000 m n.p.m. oraz, że znajduje się w państwie słynącym ze wspaniałej kultury, kuchni i sympatii do Polaków, znamy od dawna. Od niedawna pojawia się tam również baza hoteli i schronisk na prawdziwie europejskim poziomie, a wraz z nią dynamicznie rośnie poziom oferowanych usług turystycznych. Kazbek stał się więc miejscem odpowiednim również dla klientów Sunsary, spodziewających się na swoich wyprawach naprawdę dobrej jakości. Połączenie tych wszystkich zalet, ze wspaniałą przygodą wysokogórską, obejmującą turystykę lodowcową, to nie lada gratka dla amatora aktywnego wypoczynku, ceniącego również komfort i smaczne jedzenie. Aby zdobyć szczyt Kazbeku, nie musisz posiadać doświadczenia wysokogórskiego – wystarczy dobra kondycja fizyczna i trochę determinacji. Całą resztą, czyli odpowiednim szkoleniem i bezpieczeństwem Uczestników, zajmiemy się my i nasi niezawodni przewodnicy. Po zakończonych działaniach górskich, czeka Cię również ciekawe poznawanie Tbilisi i Batumi, oraz wizyty w lokalnych wioskach. Tam, podczas gruzińskiej supry, możesz  spodziewać się niejednego toastu doskonałym, lokalnym winem.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WYLOT

Wieczorny wylot z Warszawy do Tbilisi.

CZĘŚĆ I: DZIEŃ 2 – 8

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 2: TBILISI – GUDAURI (2196 m n.p.m.)

Lądownie wcześnie rano w Tbilisi. Stamtąd prywatnym busem udamy się do modnej miejscowości Gudauri, gruzińskiego odpowiednika znanych ośrodków narciarskich w Alpach (czas przejazdu: ca. 2,5 godz.). Pojedziemy tam słynną Drogą Wojenną, która uchodzi za jedną najpiękniejszych tras kraju i, mimo groźnej nazwy, jest po prostu głównym szlakiem handlowym łączącym Kaukaz Południowy z Północnym. Po drodze zatrzymamy się w Mcchecie, byłej stolicy Gruzji, z piękną katedrą Sweti Cchoweli. Następnym przystankiem będzie Twierdza Ananuri; położona nad szmaragdowym jeziorem Żinwali, jest jedną z wizytówek Gruzji. Wczesnym popołudniem dojedziemy do komfortowego, wysoko ocenianego 4* hotelu w Gudauri, otoczonego pięknymi kaukaskimi górami, gdzie będziemy mogli zrelaksować się na tutejszym basenie i spa.

DZIEŃ 3: GUDAURI – ALTIHUT (3014 m n.p.m.)

Po śniadaniu w hotelu ruszymy w stronę Stepancmindy, bazy wypadowej na Kazbek. Po drodze zrobimy krótki przystanek przy kontrowersyjnym pomniku przyjaźni rosyjsko-gruzińskiej, na Przełęczy Krzyżowej, najwyższym punkcie Gruzińskiej Drogi Wojennej (2379 m n.p.m.). Następnie przejedziemy przez Stepancmindę, aż do słynnego, pocztówkowego miejsca – Klasztoru Cminda Sameba. W tym miejscu zostawimy za sobą samochody i rozpoczniemy trekking. Nasze torby transportowe poniosą konie, a sami wyruszymy z lekkim plecakiem w około 3-godzinną wędrówkę do nowego, pięknego schroniska AltiHut (3014 m n.p.m.). Lunch, kolacja i nocleg w schronisku.

DZIEŃ 4: ALTIHUT – BETHLEMI HUT (STACJA METEO, 3653 m n.p.m.)

Po śniadaniu czeka nas 3 do 4 godzinne podejście do schroniska Bethlemi, przerobionego ze starej stacji meteorologicznej, stąd zwanego po prostu Meteo. Przekraczając lodowiec Gergeti, z rakami na butach, przeniesiemy naszą przygodę na wyższy poziom i po raz pierwszy poczujemy powagę nadchodzącego wyzwania. Po dotarciu do bazy zjemy lunch, po czym udamy się na popołudniowy odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: AKLIMATYZACJA

W planie mamy dwie aktywności: spacer aklimatyzacyjny do położonej około 200 m nad obozem kapliczki oraz szkolenie lodowcowe.

DZIEŃ 6: BETHLEMI HUT – KAZBEK (5054 m n.p.m.)

Około godz. 2 w nocy ruszymy w stronę szczytu, oddalonego o 7 do 8 godzin drogi. Niedługo po wyjściu z obozu dotrzemy do lodowca – tam zwiążemy się liną i założymy raki. Świt zastanie nas w okolicy wypłaszczenia zwanego Plateau (ca. 4300 m n.p.m.). Następnym zadaniem będzie pokonanie trawersu, podejście do przełęczy, a na sam koniec piękne, strome podejście o nachyleniu ok. 40 stopni. Po jego pokonaniu wstępujemy już na kopułę szczytową i osiągamy wierzchołek! Satysfakcja, silne emocje i piękne widoki wynagradzają trudy nocnej wędrówki. Po serii pamiątkowych zdjęć zejdziemy do Meteo. Tam czekać na nas będzie obiad i zasłużony odpoczynek.

DZIEŃ 7: DZIEŃ REZERWOWY

Dodatkowy dzień do wykorzystania w górach w razie niepogody.

DZIEŃ 8: ZEJŚCIE DO STEPANCMINDY, POWRÓT DO TBLISI

Po śniadaniu wpakujemy torby na konie i zejdziemy do Klasztoru Cminda Sameba, gdzie zaczynaliśmy naszą górską przygodę. Tam wsiądziemy w samochody i ruszymy do Tbilisi. Nocleg w bardzo komfortowym, wysoko ocenianym, 4* hotelu w mieście.

CZĘŚĆ II: DZIEŃ 9 – 12

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 9: TBILISI

Czas na zwiedzanie niezwykłej stolicy Gruzji. Na początek przespacerujemy się po magicznej starówce, przyglądając się charakterystycznej dla tego miasta mozaice kultur, religii i architektury. Następnie wjedziemy kolejką do Twierdzy Narikala, skąd rozpościera się widok na całe Tbilisi, a wieczorem przemaszerujemy spektakularnie oświetlonym Mostem Pokoju. Spośród atrakcji miasta największą uwagę przykuwają tbiliskie łaźnie siarkowe: lecznicze, gorące źródła, otoczone oryginalnymi wnętrzami, gdzie również można skorzystać z sauny i masażu. Idealna kuracja na zmęczone po górach ciało.

DZIEŃ 10: TBILISI – BATUMI + DEGUSTACJA WINA

Wczesnym rankiem wyjedziemy z Tbilisi w stronę Batumi. Po drodze zatrzymamy się w Gori, miejscu narodzin Józefa Stalina, gdzie również mieści się poświęcone jemu, kontrowersyjne muzeum. Niedługo potem zajrzymy do Uplistsikhe, najstarszego skalnego miasta Gruzji. Po lunchu ruszymy w dalszą drogę w stronę morza. Zanim dotrzemy na miejsce, czeka nas jeszcze jeden ważny przystanek: lokalna winiarnia, gdzie obok poznania tajemnic produkcji, oczywiście weźmiemy udział w degustacji. Wreszcie wieczorny przyjazd do Batumi i zakwaterowanie w pięknym, 4* hotelu nad Morzem Czarnym.

DZIEŃ 11: BATUMI

Dzień poświęcony na poznawanie gruzińskiego Las Vegas i/lub relaks. Batumi jest architektonicznym i kulturowym przeciwieństwem zarówno Tbilisi, jak i reszty kraju: futurystyczne budowle i posągi, bulwar nadmorski z diabelskim młynem – to tylko część atrakcji. Najważniejszą jest znajdujący się za miastem, popularny Ogród Botaniczny: pięknie położony na wzgórzach z widokiem na morze. Powstał w XIX wieku, by aklimatyzować cenne, subtropikalne rośliny do klimatu południowej Rosji. Teren podzielony jest na 9 departamentów, reprezentujących różne klimatyczne rejony świata.

DZIEŃ 12: PRZELOT DO POLSKI

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Batumi i wylot do Polski. Przylot do Warszawy tego samego dnia.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
1990 PLN + 1590 EUR + przelot*

Terminy:
07.lipca – 18.lipca, 2024 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
07.lipca – 16.lipca, 2024 (10 dni)
27.lipca – 07.sierpnia, 2024 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
27.lipca – 05.sierpnia, 2024 (10 dni)
24.sierpnia – 04.września, 2024 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
24.sierpnia – 02.września, 2024 (10 dni)

05.lipca – 16.lipca, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
05.lipca – 14.lipca, 2025 (10 dni)
12.lipca – 23.lipca, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
12.lipca – 21.lipca, 2025 (10 dni)
19.lipca – 30.lipca, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
19.lipca – 28.lipca, 2025 (10 dni)
26.lipca – 06.sierpnia, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
26.lipca – 04.sierpnia, 2025 (10 dni)
02.sierpnia – 13.sierpnia, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
02.sierpnia – 11.sierpnia, 2025 (10 dni)
09.sierpnia – 20.sierpnia, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
09.sierpnia – 18.sierpnia, 2025 (10 dni)
16.sierpnia – 27.sierpnia, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
16.sierpnia – 25.sierpnia, 2025 (10 dni)
23.sierpnia – 03.września, 2025 (12 dni, z Batumi, dopłata 200 PLN i 300 EUR)
23.sierpnia – 01.września, 2025 (10 dni)

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu prywatnym busem, oprócz przelotów do Gruzji i z powrotem
 • Podczas całej wyprawy: doświadczonego, polskojęzycznego lidera wyprawy
 • 1 nocleg ze śniadaniem w bardzo wysoko ocenianym, komfortowym hotelu 4-gwiazdkowym w Gudauri, z dostępem do basenu i spa
 • 4 noclegi ze śniadaniem w bardzo wysoko ocenianych, komfortowych hotelach 4-gwiazdkowych w Tbilisi i Batumi
 • Podczas akcji górskiej:
 • Noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach AltiHut i Bethlemi (Stacja Meteo)
 • Pełne wyżywienie przygotowywane przez lokalnych kucharzy, w tym woda i herbata
 • Lokalnych, certyfikowanych przewodników górskich
 • Sprzęt do turystyki lodowcowej: raki, uprząż, czekan, kask, karabinki, liny
 • Polskojęzycznego lidera wysokogórskiego
 • Transport dużych bagaży do schroniska Bethlemi i z powrotem
 • Szkolenie lodowcowe
 • Dodatkowo w Tbilisi
 • Lokalnego przewodnika
 • Wszystkie bilety wstępu ujęte w programie, w tym do prywatnego pomieszczenia w łaźni
 • Uroczystą kolację po zejściu z Góry
 • Dodatkowo w Batumi
 • Degustację win w drodze z Tbilisi do Batumi
 • Wszystkie bilety wstępu wynikające z programu
 • Pełne ubezpieczenie KL + NNW + OC + sporty ekstremalne + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Przelotu Polska – Gruzja – Polska
 • Dodatkowego 1 noclegu w hotelu, w przypadku niewykorzystania dnia rezerwowego na górze
 • Atrakcji nie uwzględnionych w programie
 • Napiwków
 • Wyżywienia dnia 2.** oraz w Tbilisi i Batumi** oprócz śniadań i 1 uroczystej kolacji

**Żywimy się w polecanych, lokalnych restauracjach.

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane