Co słychać?

OD NAS, DLA WAS, TRADYCYJNIE NA ŚWIĘTA

Drodzy Klienci, Kontrahenci i Przyjaciele Sunsary.

Gdzie podziała się ostatnia jesień?
Od jakiegoś czasu zauważalny był brak nowych postów na naszej stronie, lecz nie dajcie się zmylić. Rozgrzane do czerwoności tryby Sunsary wyrzucały z siebie kolejne wyprawy w takim tempie, że nie było czasu pomyśleć o czymkolwiek innym… Można by rzec: tylko się cieszyć, że podróżujemy i, że jest co robić! Ale podróże to przecież nie wszystko.

Nasze życzenia świąteczne dla Was bywały w ostatnich latach podszyte zadumą nad tym zwariowanym światem, gdzie w miejsce każdego zażegnanego kryzysu pojawiają się dwa kolejne.

Organizując wyprawy, ciągle lawirujemy między nimi jak wprawny slalomista, mając gdzieś z tyłu głowy, że podczas gdy my „bawimy się” w turystykę, dookoła nas dzieją się rzeczy ważniejsze, którym nie poświęcamy dostatecznie dużo czasu i uwagi. Uwiera myśl, że zamknięci w kieracie codziennych spraw, bycia dobrym rodzicem, partnerem, wywiązywania się z niezliczonych zobowiązań i deklaracji, nie mamy chwili by przystanąć i zrobić coś pożytecznego nie tylko dla nas, ale co uczyni choć trochę lepszym nasz świat, jakkolwiek banalnie by to brzmiało. Jednocześnie zazdrościmy tym, którzy znajdują pokłady dodatkowej energii, by pomagać innym na większą skalę, angażując się w to zupełnie bezinteresownie.

Ale dobro można przecież czynić na wiele sposobów. Jednym z najważniejszych jest po prostu bycie porządnym, codziennie podejmując decyzje zgodne z własnym sumieniem, od spraw mniejszych, po te kluczowe. Idąc tak przez życie, ciągle pracując nad sobą, dajemy właściwe świadectwo i stajemy się cennym elementem społeczeństwa obywatelskiego. Takim, w którym nie ma miejsca na populizm, bezprawie i wojny.

Tego życzymy Wam i sobie; abyśmy umieli być świadomymi i mądrymi ludźmi, dającymi nadzieję w niepewnych czasach.

Jak również zdrowych i spokojnych Świąt.

Powrót do bloga Powrót do