Co słychać?

MONT BLANC ZDOBYTY! KAZBEK ZDOBYTY! CHOCIAŻ NIE BYŁO ŁATWO…

To było kilka zwariowanych tygodni sezonu letniego w górach wysokich. Zmiany klimatyczne wciąż płatają nam figle, a my dwoimy się i troimy, aby nadal wprowadzać Was na szczyty i bezpiecznie z nich sprowadzać.
.
Mont Blanc – tego lata niemal nieosiągalny. Droga normalna z powodu utrzymujących się wysokich temperatur nie nadaje się do bezpiecznej wspinaczki, przez co realizacja wyprawy stanęła pod znakiem zapytania. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na trudną drogę Traverse (zwaną również 3M), wymagającą systemu 1:1 (1 klient na 1 przewodnika), a od uczestników solidnego przygotowania fizycznego. Wielka była nasza radość, kiedy wszystko pięknie się zazębiło i do tego z takim materiałem zdjęciowym! Duma, że podczas wyprawy ani przez chwilę nie musieliśmy obniżać naszych bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa.
.
Kazbek – wiadomo, zawsze kapryśny. Nie mogło więc pójść gładko, chociaż akurat tu problem był odwrotny: obfite opady śniegu na niższych wysokościach. Dla koni niosących torby oznaczało to koniec wycieczki, a dla nas inicjację zawodu tragarza na Kazbeku.
.
Wielkie gratulacje dla ambitnych Uczestników! Ich radość i poczucie spełnienia jest dla nas niegasnącym motorem do dalszych działań. Szczególne podziękowania dla naszych zaufanych przewodników i liderów, którzy dokładnie rozumieją, czym jest Sunsara i zawsze stają na wysokości zadania, kiedy to liczy się najbardziej. Tym razem nasz crème de la crème: Przemek Cholewa (IVBV) i Ula Fuglewicz. Dzięki!
Śledź nasze wyprawy wysokogórskie na https://sunsara.pl/gory

_sunsara@sunsara.pl
_22 122 02 15

.

 

Powrót do bloga Powrót do