INDONEZJA 1

 

Kalimantan + Jawa + Bali + Flores + Komodo

 

18 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Budowane przez lata przyjacielskie relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca, których często nie mają w ofercie inne agencje.
 • Świetna logistyka bez męczących przejazdów, dzięki wypraktykowanym przez nas rozwiązaniom, będącym naszą słodką tajemnicą ;).
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania będą zawsze zauważone.
 • Butikowe hotele – piękne, starannie wybrane, ulokowane blisko centrum.
 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
 • Doświadczony pilot o szerokiej znajomości obu krajów. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Indonezję…
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Dlaczego warto odwiedzić Indonezję? Wyprawa na archipelag tysiąca wysp z pewnością spodoba się tym, którzy w podróżowaniu cenią sobie różnorodność i egzotykę. Można mieć czasem wrażenie, że każda kolejna wyspa to nowy kraj. Wynika to ze swoistej mieszanki etniczno-kulturowej na tych ziemiach. Wszystkie zamieszkałe wyspy (a jest ich na siedemnastotysięcznym archipelagu aż sześć tysięcy) szczycą się własną historią, kulturą, zwyczajami, dialektem no i oczywiście kuchnią. Jawa, najbardziej zaludniona wyspa świata, posiada ponad sto wulkanów, z których podczas wyprawy dokładnie obejrzymy dwa z nich: leżący w rozległej kalderze Bromo i Kawah Ijen, będący jednocześnie kopalnią siarki. Odwiedzimy tu również sławne, IX-wieczne świątynie – buddyjski Borobudur oraz hinduistyczny kompleks Prambanan. Bali, magiczna „wyspa bogów”, urzeknie nas pozytywną energią oraz duchowością swoich mieszkańców. Soczyście zielone pola ryżowe będą ukojeniem dla Twoich oczu, a balijski masaż – dla ciała. Na Kalimantanie spotkamy się oko w oko z orangutanami, a podczas spływu tradycyjną łodzią zobaczymy również innych mieszkańców lasu deszczowego tj. nosacze, gibony czy kolorowe, egzotyczne ptaki. Koniec naszej wyprawy zwieńczy rejs po turkusowych wodach morza Flores i odpoczynek na białych (a nawet różowych) plażach odwiedzanych po drodze wysp koralowych. Tam też, w PN Komodo, zobaczymy największe na świecie jaszczurki – sławne warany z Komodo. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Mapa wyprawa do Indonezji-2

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

Dzień 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Indonezji.

Dzień 2: DŻAKARTA
Lądujemy w Dżakarcie w godzinach popołudniowych. Transfer z lotniska do hotelu. Krótki spacer po okolicy.

Dzień 3: KALIMANTAN
Z samego rana lecimy do Pangkalan Bun – miasta w Środkowym Borneo, gdzie już na lotnisku będzie czekał na nas lokalny przewodnik. Niecałe pół godziny jedziemy do miejscowości Kumai, skąd rozpoczniemy rejs Klotokiem, czyli tradycyjną drewnianą łodzią, która przez najbliższych kilka dni będzie naszym środkiem transportu, jadłodajnią i domem. Dzisiaj popłyniemy tylko kilka godzin do Parku Narodowego Tanjung Puting, gdzie odwiedzimy nasze pierwsze centrum rehabilitacji orangutanów w Tanjung Harapan. Po drodze z łodzi wyglądać będziemy nosaczy, makaków oraz kolorowych, egzotycznych ptaków. Nocleg na łódce.

Dzień 4: KALIMANTAN
Po śniadaniu popłyniemy 2 godziny w górę rzeki do Camp Leaky, gdzie zagrożone wyginięciem orangutany uczone są jak radzić sobie w dżungli. Wcześniej zatrzymamy się w Pondok Tangguy na czas karmienia orangutanów. W Camp Leaky chętni będą mogli udać się wraz z przewodnikiem na krótki trekking w głąb dżungli, podczas którego przy odrobinie szczęścia zobaczyć można dzikie orangutany, nosacze, gibony oraz inne ciekawe zwierzęta i rośliny. Po lunchu, po raz kolejny będziemy mogli przyglądać się tym uroczym, rudym małpom w czasie ich posiłku. Nocleg na łódce.

Dzień 5:  YOGYAKARTA
Po śniadaniu płyniemy do portu, a następnie na lotnisko. Przelot do Semarang, skąd pojedziemy do Yogyakarty – kosmopolitycznego artystycznego i podróżniczego miasta w środkowej Jawie. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie spacer po mieście, między innymi sławnej ulicy handlowej Malioboro oraz popularnej wśród obieżyświatów okolicy Sosrowijajan. Wieczorem będziesz mógł udać się na pokaz wayang kulit, czyli tańca cieni.

Dzień 6:  BOROBUDUR, PRAMBANAN
Cały dzień przeznaczymy na zwiedzanie największych zabytków tego regionu: Kratonu, w którym po dziś dzień zamieszkuje sułtan wraz ze swoją rodziną oraz sławnych obiektów UNESCO: buddyjskiej świątyni Borobudur i hinduistycznego kompleksu świątyń Prambanan, wzniesionych około IX wieku. Serdecznie polecamy obejrzenie przedstawienia tanecznego Ramayana Ballet, które odbędzie się wieczorem.

Dzień 7:  YOGYAKARTA – WULKAN BROMO
Z samego rana wyruszymy w kierunku wschodniej części wyspy, do jednej z wiosek w pobliżu wulkanu Bromo. Na miejscu jesteśmy w godzinach wieczornych.

Dzień 8:  WULKAN BROMO
Wycieczka do wulkanu Bromo. Pobudka około 3:30 i przejazd jeepem do jednego z punktów widokowych, skąd o wschodzie słońca będziemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę wulkaniczną. Następnie zjedziemy na pustynny „parking” pod Bromo, skąd istnieje możliwość wejścia po 253 schodkach na szczyt krateru tego aktywnego wulkanu i obejrzenia wydobywającego się z jego wnętrza dymu. Powrót do hotelu na śniadanie, a następnie transfer w okolice wulkanu Kawah Ijen. Przyjazd w godzinach popołudniowych, relaks przed kolejnym, pełnym emocji dniem.

Dzień 9:  WULKAN KAWAH IJEN
Wcześnie rano udajemy się do wioski Paltuding, skąd rozpoczniemy półtoragodzinny trekking do kaldery wygasłego wulkanu Kawa Ijen, wypełnionej pięknym, turkusowym jeziorem. Obecnie znajduje się tam kopalnia siarki, do dnia dzisiejszego wydobywanej i przenoszonej ręcznie przez lokalnych tragarzy. Istnieje możliwość zejścia na dno kaldery, aby przyjrzeć się z bliska wynoszącym kilkudziesięciokilogramowe kosze z siarką. Jako wycieczkę fakultatywną oferujemy nocną obserwację tzw. „Blue fire” – palącego się gazu siarkowego, mieniącego się w ciemności intensywnym, niebieskim światłem. Opuszczamy wulkaniczne krajobrazy, by udać się do miejscowości Ketapang, skąd promem przeprawimy się na Bali, do leżącego nad morzem miasteczka Lovina.

Dzień 10:  BALI. LOVINA – UBUD
Jeśli niestraszne Ci będzie wczesne wstawanie, będziesz mógł o wschodzie słońca popłynąć łódką w poszukiwaniu delfinów, które każdego ranka odwiedzają nadbrzeżne wody wokół Loviny. Po śniadaniu udamy się do Ubud, malowniczą trasą wiodącą przez środek wyspy. Odwiedzimy m.in. buddyjski klasztor, zrelaksujemy się w gorących źródłach Air Panas, zobaczymy 30-metrowy wodospad w Munduk oraz uroczą świątynię Pura Ulu Danau Bratan stojącą na brzegu jeziora Bratan. Przyjazd do Ubud wczesnym wieczorem.

Dzień 11:  BALI. UBUD
Całodniowe zwiedzanie Ubud – uroczego miasteczka, usytuowanego w samym sercu Bali, gdzie czas płynie jakby wolniej, a w powietrzu nieustannie unoszą się dźwięki gamelanu. Odwiedzimy Małpi Gaj z licznymi makakami oraz trzema świątyniami, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli być świadkami balijskich ceremonii i rytuałów. Zajrzymy też do barokowego domu malarza Antonio Blanco, zwanego popularnie „Balijskim Dalim”, po czym odbędziemy przyjemny spacer po polach ryżowych z przerwą na pyszne owocowe szejki w restauracji Sari Organic. Po południu czas wolny, który można poświęcić na przykład na odwiedzenie licznych w mieście galerii, lokalnego targu, kolorowych sklepików czy na tradycyjny balijski masaż. Wieczorem zakosztujemy życia nocnego w Ubud i tamtejszych klimatycznych knajpek z muzyką na żywo.

Dzień 12:  BALI. KINTAMANI
Całodniowa wycieczka na północ Bali. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Gunung Kawi – dawnych grobowców królewskich, ulokowanych w niszach skalnych, w malowniczej dolinie pośród pól ryżowych. Następny przystanek przy tarasach ryżowych Tagelalang. Krótka wizyta w tradycyjnym balijskim domu oraz dalszy przejazd na punkt widokowy w Kintamani, skąd roztacza się piękna panorama na wulkan Batur z dwoma kalderami i jezioro o tej samej nazwie. Po drodze można zatrzymać się przy jednym z licznych stoisk z egzotycznymi owocami (np. snake fruit, mangostan, tamarello czy marakuja). Po lunchu w Kintamani udamy się do świątyni Besakih – najważniejszej i największej na wyspie. Nocleg w Ubud.

Dzień 13:  BALI. BUKIT BADUNG
Wycieczka na południe Bali. Po drodze odwiedzimy niezwykle malowniczą świątynię Tanah Lot, po czym udamy się do  Uluwatu, słynącego ze 100 metrowych klifów oraz niewielkiej, aczkolwiek ważnej świątyni. Po południu pojedziemy do Kuty – kurortu sławnego wśród surferów i imprezowiczów. Czas wolny, który przeznaczyć można na zakupy, kąpiel w morzu czy relaks.

Dzień 14:  FLORES
Rano przelot do Labuan Bajo na wyspie Flores. Transfer do hotelu. Odpoczynek na plaży.

Dzień 15-16:  PARK NARODOWY KOMODO
Dwudniowy rejs po morzu Flores, którego największą atrakcją będzie wizyta w Parku Narodowym Komodo. Na wyspach Komodo i Rinca udamy się na niedługi trekking, podczas którego będziemy wypatrywać największych jaszczurek świata – sławnych waranów z Komodo. Zobaczymy także różową plażę oraz odwiedzimy najładniejsze miejsca do nurkowania i snorkelingu. Nocleg na statku, w kajutach. Przez cały rejs będziemy pod opieką lokalnego przewodnika. Po południu drugiego dnia wracamy do Labuan Bajo. Nocleg w hotelu.

Dzień 17:  BALI. KUTA, POWRÓT
Rano przylot na Bali. Zagospodarowanie ewentualnego czasu wolnego, w zależności od godzin przylotu i odlotu. Wylot w kierunku Polski.

Dzień 18:  WARSZAWA
Powrót do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

24.marca – 10.kwietnia, 2018
11.sierpnia – 28.sierpnia, 2018
23.marca – 09.kwietnia, 2019
19.sierpnia – 05.września, 2019
.
Cena: 4900 PLN + 990 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • 4 przeloty wewnętrzne
 • Transport na całej trasie wynikający z programu
 • Zakwaterowanie (bardzo ładne hotele, pokoje 2-osobowe z łazienką, śniadanie w cenie noclegu)
 • Dwudniowy rejs rzeczny na Borneo
 • Dwudniowy rejs po morzu Flores
 • Pełne wyżywienie w trakcie obu rejsów
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Opłaty wjazdowe (wiza, opłata lotniskowa)
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia (z wyjątkiem wyżej wymienionych) i napiwków
 • Lokalnych przewodników i ewentualnych atrakcji dodatkowych

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: