GALAPAGOS

Z wizytą w raju

10 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Kompleksowe zwiedzanie – najbardziej atrakcyjne przyrodniczo wyspy archipelagu Galapagos w komfortowych warunkach. Polecamy możliwość rozszerzenia wyprawy o zwiedzanie Ekwadoru.

 • Tylko w sezonie. By w pełni doświadczać uroku Wysp, odwiedzamy je w okresach najlepszych szans na doskonałą pogodę.

 • Zawsze wysoko oceniane hotele, starannie dobrane, świetnie ulokowane, przynajmniej 3-gwiazdkowe, co wcale nie jest oczywiste na Galapagos.

 • Wycieczki na Galapagos wyłącznie w prywatnych łódkach, zarezerwowanych dla naszej grupy (nie dotyczy promów transferowych)

 • Optymalny, ciekawy program. Zobaczysz nie tylko najbardziej popularną Santa Cruz, ale także rajską Bartolomé, zamieszkałą przez foki San Cristóbal oraz największą wyspę archipelagu – Isabelę. Dzięki temu doświadczysz różnorodnej fauny i flory, spotykając m.in. gigantyczne żółwie słoniowe, foki, uchatki, lwy morskie, pingwiny, iguany, błękitnonogie głuptaki, kormorany i pelikany, zaś podczas snorkelingu mnóstwo kolorowych egzotycznych ryb, a nawet rekiny.

 • Wygodny transport. W czasie wycieczek poruszamy się motorówkami, a pomiędzy wyspami lokalnymi promami. Na Galapagos przylatujemy z Quito w Ekwadorze. Lot powrotny do Quito lub Guayaquil, dopasowany do połączenia międzynarodowego uczestników.

 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, różnorodna i bezpieczna. Galapagos to raj dla osób kochających ryby i owoce morza. Nasz lider będzie proponował sprawdzone, lokalne, klimatyczne miejsca, w których można dobrze zjeść.

 • Jak zawsze mała grupa – maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach więcej zobaczysz, masz też lepszy kontakt z pilotem, a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Galapagos to niezwykłe miejsce na mapie świata, przyciągające podróżnych swoimi rajskimi plażami, nieskażoną przyrodą oraz wyjątkową fauną i florą. To właśnie tam spotkasz najszczęśliwsze foki, lwy morskie, uchatki, liczne iguany oraz ogromne żółwie słoniowe, żyjące na wolności, w idealnych dla siebie warunkach. Zobaczysz także wiele gatunków ptactwa, w tym błękitnonogie głuptaki oraz fregaty z czerwonymi brzuszkami. Każdy dzień pobytu na wyspach obdarzy Cię innym doświadczeniem – będziemy spacerować po rajskich plażach i snorkelować w malowniczych zakątkach. Nasz lider zadba także o to, abyś mógł spróbować najpyszniejszych owoców morza archipelagu, w tym super świeżych ryb, krewetek i kalmarów. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY DO QUITO.

Rano wylot z Warszawy do Ekwadoru z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Quito w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: GALAPAGOS. SAN CRISTOBAL

Poranny transfer na lotnisko, po czym przelot na wyspę San Cristóbal, piątą co do wielkości w archipelagu Galapagos. Krótki przejazd do miasteczka Puerto Baquerizo Moreno i zakwaterowanie w hotelu. Po lunchu udamy się na plażę, gdzie wygrzewają się foki, a następnie do Tijeretas, małej zatoki z krystalicznie czystą wodą, gdzie będziemy snorkelować. Spotkać tu można m.in. żółwie, egzotyczne rybki i foki. Chętni będą mogli podejść na pobliskie wzgórze, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasto.

DZIEŃ 3: GALAPAGOS. SAN CRISTOBAL

Po wczesnym śniadaniu czeka nas wycieczka dookoła wyspy. Zobaczymy dziką plażę z lasem namorzynowym oraz zatoką, gdzie odbędziemy pierwszy snorkeling tego dnia. Zamieszkują tu płaszczki, foki, żółwie, fregaty a nawet charakterystyczne niebieskonogie głuptaki. Udamy się także do Kicker Rock, ogromnej formacji skalnej zanurzonej w morzu, w kształcie buta albo śpiącego lwa. Jest to wspaniałe miejsce na snorkeling, gdzie można podziwiać piękny koralowiec, egzotyczne rybki, żółwie, a nawet rekiny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: GALAPAGOS. SANTA CRUZ

Wcześnie rano pojedziemy do portu, skąd popłyniemy promem do Puerto Ayora na Santa Cruz, drugiej największej wyspie Galapagos. Zakwaterujemy się w hotelu, a następnie odwiedzimy instytut badawczy im. Karola Darwina, gdzie zobaczymy imponujący las kaktusów, liczne ptaki lądowe oraz olbrzymie żółwie słoniowe, występujące wyłącznie na Galapagos i atolu Aldabra na Oceanie Indyjskim.

DZIEŃ 5: GALAPAGOS. WYSPA ISABELA

Wczesne śniadanie, następnie transfer do portu, skąd o 07:00 popłyniemy do miasteczka Puerto Villamil na wyspę Isabela, największą na Galapagos. W hotelu zdeponujemy nasze bagaże, po czym udamy się na wysepkę Tintoreras, zamieszkałą przez pingwiny, rekiny, foki, legwany morskie i wiele gatunków ptaków. Czas na snorkeling. Po powrocie na wyspę Isabela udamy się na spacer, podczas którego zobaczymy piękne plaże, wraz z ich mieszkańcami: iguanami, żółwiami, a może nawet pingwinami.

DZIEŃ 6: GALAPAGOS. WYSPA ISABELA 

Wycieczka do Los Tuneles, formacji tuneli i łuków utworzonych przez lawę, częściowo zatopionych w morzu. Tu będziemy snorkelować w kilku miejscach. Spotkać tu można żółwie, manty, rekiny, koniki morskie, pingwiny i głuptaki. Nocleg na wyspie Isabela.

DZIEŃ 7: GALAPAGOS. SANTA CRUZ

Powrót promem na wyspę Santa Cruz. Odpoczynek na rajskiej plaży Tortuga Bay. Dzisiaj chętni mogą udać się na snorkeling w Las Grietas. Nocleg w Puerto Ayora.

DZIEŃ 8: GALAPAGOS. WYSPA BARTOLOMÉ

Wcześnie rano opuścimy hotel i pojedziemy do portu, skąd popłyniemy na Bartolomé (ok. 2,5 godz.). Śniadanie zjemy na łodzi. Na miejscu udamy się prosto na najwyższy punkt wyspy, skąd rozpościera się niesamowity widok na lawowy krajobraz, zatokę oraz pobliskie wyspy. Odpoczynek na plaży, snorkelowanie i podziwianie podwodnego świata roślin i zwierząt. Ostatnim punktem programu będzie przejażdżka łódką wzdłuż wybrzeża, by zobaczyć tutejsze pingwiny. Lunch na łódce. Powrót do hotelu w Puerto Ayora.

DZIEŃ 9: GALAPAGOS. SANTA CRUZ – GUAYAQUIL, POWRÓT

Po wczesnym śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do El Chato, rezerwatu żółwi. Następnie udamy się do Los Gemelos, dwóch geologicznych formacji zwanych kraterami, choć nie są pozostałością po wulkanie, ale po zapadłej magmie, z której zbudowana jest wyspa. Transfer na lotnisko, na wyspie Baltra i przelot do Guayaquil. Wieczorem przelot do Europy.

DZIEŃ 10: PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2990 PLN + 2790 USD + przelot*

Terminy:
04.grudnia – 13.grudnia, 2024

02.czerwca – 11.czerwca, 2025
30.czerwca – 09.lipca, 2025
01.grudnia – 10.grudnia, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Dwa przeloty wewnętrzne
 • Noclegi w wysoko ocenianych, starannie dobranych hotelach 3-gwiazdkowych
 • Transport wynikający z programu: lokalne promy, łódki, taksówki
 • Wycieczki tylko na prywatnych łódkach, zarezerwowanych dla naszej grupy (nie dotyczy promów transferowych)
 • Wszystkie śniadania, lunch dnia 2., 3., 4., 5., 6. i 8.
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika dnia 3., 5. i 6. i 8.
 • Bilet wstępu na wyspę Isabela
 • Sprzęt do snorkelingu
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera świetnie znającego Galapagos
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych na trasie Polska – Ekwador
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Galapagos (100 USD/os – płatne indywidualnie na lotnisku w Quito)
 • Tranzytowej Karty Kontrolnej – TCT (20 USD/os.)
 • Atrakcji nie wynikających z programu
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane