EKWADOR

Dżungla i Pacyfik sklejone Andami

13 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Kompleksowe zwiedzanie – najbardziej atrakcyjne zakątki Ekwadoru w komfortowych warunkach. Polecamy możliwość rozszerzenia wyprawy o bajeczne Wyspy Galapagos.
 • Tylko w sezonie. Dla wyśmienitych wrażeń, Ekwador zwiedzamy w okresie najlepszych szans na doskonałą pogodę.
 • Zawsze wysoko oceniane hotele o standardzie 3 i 4 gwiazdek (z wyjątkiem 2 nocy w dżungli), starannie dobrane i świetnie ulokowane.
 • Optymalny, ciekawy program. Najsławniejsze punkty na mapie kraju, a także rzadkość na rynku egzotycznych wypraw: dzika Amazonia. Nie zabraknie też innych miejsc z dala od ubitego szlaku, ukazujących autentyczne oblicze Ekwadoru.
 • Komfortowy transport głównie prywatnym minibusem. Tylko jeden nocny przejazd do Amazonii.
 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, różnorodna i bezpieczna. Nasz lider będzie proponował sprawdzone, lokalne, klimatyczne miejsca, w których można dobrze zjeść.
 • Jak zawsze mała grupa – maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach więcej zobaczysz, masz też lepszy kontakt z liderem, a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Choć położony na równiku Ekwador to najmniejszy kraj andyjski i piąty najmniejszy w Ameryce Południowej, cechuje go olbrzymia klimatyczno-geograficzna różnorodność: od rajskich wysp Galapagos i wybrzeża Oceanu Spokojnego, przez ośnieżone Andy, po dziką, wilgotną dżunglę amazońską. Podczas tej wyprawy zwiedzimy kolonialne zabytki Quito i Cuenca, poznamy ciekawą historię Inków, zanurzymy się w kolorowych straganach lokalnych targów, gdzie z pewnością spotkamy ciekawych przedstawicieli lokalnych mniejszości etnicznych. Zobaczymy turkusowo-błękitne laguny, odwiedzimy dziką, amazońską dżunglę i zamieszkałe w niej plemiona. Udamy się rownież na 2-dniowy trekking po Andach, podczas którego wejdziemy na centralny szczyt Rumiñahui. W trakcie wędrówki będą nam towarzyszyły zapierające dech widoki, w tym na aktywny, ośnieżony wulkan Cotopaxi. Po trekkingu odpoczniemy w gorących źródłach miasteczka Baños, po czym udamy się na przejażdżkę andyjską koleją do sławnego „Nosa Diabła”. Podczas wyprawy nie zabraknie także czasu na spokojną kontemplację odwiedzanych miejsc oraz spróbowanie specjałów lokalnej kuchni takich jak: Guatitas, Yahuarlocro czy Caldo de Tronquito. Gorąco polecamy rozszerzyć wyjazd o sławne wyspy Galapagos, by przez tydzień czasu pobyć w prawdziwym raju. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY DO QUITO
Wylot z Warszawy do Ekwadoru z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Quito. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: ZWIEDZANIE QUITO – OTAVALO
Po śniadaniu zwiedzimy Quito, ulokowane na zboczach wulkanu Pichincha, będące drugą najwyżej położoną stolicą świata (2850 m n.p.m.) i pierwszą pod kątem bliskości do równika. Zobaczymy m.in. kolonialną starówkę Quito, katedrę metropolitalną, Bazylikę Ślubu Narodowego oraz XVI-wieczny kościół i klasztor San Francisco. Następnie udamy się do hotelu po bagaże i pojedziemy (ok. 40 minut) do Mitad del Mundo (po hiszp. Środek Świata), gdzie odwiedzimy Muzeum Równika (Museo de Sitio Intiñan). Tam uda nam się stanąć jednocześnie na dwóch półkulach oraz doświadczyć kilku ciekawych eksperymentów fizycznych. Kontynuujemy podróż (ok. 2h) do miasteczka Otavalo, leżącego u stóp wulkanu Imbabura. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3: OTAVALO, LAGUNA CUICOCHA
Po śniadaniu odwiedzimy sławny targ w Otavalo z lokalnymi wyrobami, na którym można zaopatrzyć się w ładne i oryginalne pamiątki dobrej jakości. Miejsce jest licznie odwiedzane przez przedstawicieli różnych lokalnych mniejszości, ubranych w tradycyjne stroje. Następnie udamy się w okolice miasteczka Cuichocha, gdzie wyruszymy na kilkugodzinny trekking wzdłuż malowniczej laguny o tej samej nazwie (ok. 30 minut), u podnóża wulkanu Cotocachi. Nocleg w Otavalo.

DZIEŃ 4: AMAZONIA. CUYABENO
Aby dotrzeć rano do Lago Agrio na skraju Amazonii, wyjdziemy tam jeszcze w nocy (przejazd ok. 7,5 godz.). Na miejscu spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, po czym wspólnie popłyniemy łódką w dół rzeki Cuyabeno, aż do naszej lodży w amazońskiej dżungli (ok. 3 godz.). Po drodze dowiemy się licznych ciekawostek o tutejszej faunie i florze, będziemy wypatrywać ptaków, małp oraz różowych delfinów. W lodży lunch i odpoczynek po podróży. Po obiadokolacji czeka nas jeszcze wieczorny spacer po dżungli w poszukiwaniu stworzeń aktywnych nocą.

DZIEŃ 5: AMAZONIA. CUYABENO
Rano popłyniemy do lokalnych Indian, po drodze nasz przewodnik wprowadzi nas w ich kulturę, tradycję i zwyczaje. Będziemy mieli wyjątkową okazję zaobserwować życie codzienne w prawdziwej dżungli, poznamy też smak lokalnej kuchni. W ramach odwiedzin udamy się na spacer po lesie deszczowym, gdzie dowiemy się o praktycznym i medycznym zastosowaniu tutejszej flory. Po południu czeka nas wyjątkowa atrakcja – łowienie piranii. A wieczorem jeszcze raz wypłyniemy na rzekę, tym razem w poszukiwaniu aligatorów, węży boa i anakond.

DZIEŃ 6: CUYABENO – COTOPAXI
Po śniadaniu wejdziemy na wieżę obserwacyjną, skąd będziemy wypatrywać egzotycznych ptaków. Następnie powrót do Lago Agrio, by udać się dalej w okolice Cotopaxi (5897 m n.p.m.), drugiej najwyższej góry Ekwadoru i jednego z najwyższych wulkanów świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7: TREKKING W PN COTOPAXI
Pierwszy przystanek na trasie do parku narodowego zrobimy przy Lagunie de Limpiopungo na wysokości 3850 m n.p.m., aby przyjrzeć się z bliska specyficznej andyjskiej roślinności paramo oraz tutejszej faunie. Odbędziemy też krótki spacer wokół laguny, po czym będziemy kontynuować podjazd do parkingu położonego na 4500 m n.p.m. Stamtąd wyruszymy na trekking w kierunku schroniska Jose Rivas, położonego na zboczu Cotopaxi, aż na 4864 m n.p.m. Podejście zajmie nam dobrą godzinę. W schronisku zrobimy przerwę i ogrzejemy się gorącą kawą albo herbatą. Po południu wrócimy na parking, skąd pojedziemy do naszej lodży, położonej na 3720 m n.p.m. Tam czeka nas kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: TREKKING W PN COTOPAXI
Przed nami długi dzień pełen wrażeń: najpierw udamy się do Laguny de Limpiopungo, skąd rozpoczniemy trekking na szczyt Centralnego Rumiñahui (4721 m n.p.m.) – to około 900 metrów przewyższenia po zróżnicowanej nawierzchni. Początkowo wędrówka jest niewymagająca, głównie po płaskim terenie, najpierw ścieżką chodnikową, która z czasem stanie się bardziej kamienista. Trudniejsze będą dwie ostatnie godziny trekkingu, na szlaku o większym nachyleniu. Po drodze zrobimy przerwę na lunch przygotowany dla nas wcześniej w lodży. Wejście na szczyt powinno nam zająć około 4-5 godzin, zejście około 3. Późnym popołudniem powrót do lodży na kolację i nocleg.

DZIEŃ 9: TREKKING W QUILOTOA – BAÑOS
Plan dnia otwiera około 6-godzinny trekking wokół malowniczego krateru wulkanu Quilotoa z turkusowo-zieloną laguną. Po południu pojedziemy do Baños (ok. 3 godz.), klimatycznej miejscowości słynącej z wód termalnych oraz pięknych wodospadów. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Wieczorem będzie też możliwość relaksu w gorących źródłach(Luna Volcán Spa, 20 USD/osobę).

DZIEŃ 10: BAÑOS – ALAUSÍ – NARIZ DEL DIABLO – CUENCA
Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do sławnego wodospadu Pailón del Diablo, największego w ekwadorskich Andach. Osoby spragnione mocnych wrażeń będą mogły pohuśtać się nad przepaścią na specjalnie do tego stworzonej konstrukcji, podziwiając pod swoimi stopami widoki zapierające dech w piersiach. Około południa pojedziemy do miasteczka Alausí (ok. 3 godz.), gdzie wybierzemy się na przejażdżkę andyjską koleją z początku XX wieku. Podróż jest naprawdę wyjątkowa: tory kolejowe wiodą w dół zygzakiem, trawersując zbocze góry do sławnego El Nariz del Diablo, czyli „Nosa Diabła”. Po drodze można podziwiać wspaniałą panoramę na pobliskie góry i kanion Sibambe. Następnie powrót do Alausí i przejazd do kolonialnego miasta Cuenca, trzeciego pod względem wielkości w Ekwadorze (ok. 3,5 godz.).

DZIEŃ 11: CUENCA. PN CAJAS
Rano przejazd do Parku Narodowego Cajas (ok. 1 godz.), co w języku Quichua znaczy „brama do ośnieżonych gór”. Z uwagi na jego wysokie położenie (od 3100 do 4450 m n.p.m.) jest tam dość chłodno, dominuje tundrowy krajobraz i malownicze laguny. Mieszkają tu m.in. kondory, kolibry, lamy, lisy, a nawet pumy. Następnie wrócimy do Cuenca na zwiedzanie XVI-wiecznego, kolonialnego miasta, popularnie uważanego za najpiękniejsze w Ekwadorze, gdzie znajduje się wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO. Podczas spaceru wejdziemy m.in. na wieże „nowej” katedry, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta, odwiedzimy muzeum kapeluszy oraz lokalny targ, na którym oprócz zakupu owoców możemy doświadczyć limpia, czyli duchowego oczyszczenia – tradycji przekazywanej w Andach z pokolenia na pokolenie. Udamy się także nad rzekę Tomebamba, aby na chwilę odetchnąć od zgiełku miasta. Chętni będą mogli skorzystać z pobliskich gorących źródeł Piedra de Agua. Nocleg w Cuenca.

DZIEŃ 12: CUENCA – GUAYAQUIL, POWRÓT
Rano przejazd do największego miasta Ekwadoru – Guayaquil. Krótkie zwiedzanie miasta i transfer na lotnisko, skąd polecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 13: PRZYLOT DO WARSZAWY
Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

powrót do góry strony


Cena i terminy

04.czerwca – 16.czerwca, 2021
08.lipca – 20.lipca, 2021
02.grudnia – 14.grudnia, 2021

13.stycznia – 25.stycznia, 2022
10.lutego – 22.lutego, 2022
02.czerwca – 14.czerwca, 2022
07.lipca – 19.lipca, 2022
01.grudnia – 13.grudnia, 2022

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2021 r.

Cena: 2990 PLN + 2290 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Noclegi w wysoko ocenianych, starannie dobranych hotelach 4- i 3-gwiazdkowych, z wyjątkiem 2 nocy w Amazonii
 • Transport wynikający z programu, głównie prywatnym minibusem
 • Wszystkie śniadania oraz lunch i obiadokolację dnia 4,5, 7 i 8.
 • Wycieczki opisane w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika dnia 4,5, 7 i 8.
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera świetnie znającego odwiedzane miejsca
 • Bilety wstępu wynikające z programu
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych na trasie Polska – Ekwador
 • Atrakcji nie wynikających z programu
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego
 • Napiwków

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane