EKWADOR

Dżungla i Pacyfik sklejone Andami

13 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Kompleksowe zwiedzanie – najbardziej atrakcyjne zakątki Ekwadoru w komfortowych warunkach. Polecamy możliwość rozszerzenia wyprawy o bajeczne Wyspy Galapagos.

 • Tylko w sezonie. Dla wyśmienitych wrażeń, Ekwador zwiedzamy w okresie najlepszych szans na doskonałą pogodę.

 • Zawsze wysoko oceniane hotele o standardzie 3 i 4 gwiazdek (z wyjątkiem 2 nocy w dżungli), starannie dobrane i świetnie ulokowane.

 • Optymalny, ciekawy program. Najsławniejsze punkty na mapie kraju, a także rzadkość na rynku egzotycznych wypraw: dzika Amazonia. Nie zabraknie też innych miejsc z dala od ubitego szlaku, ukazujących autentyczne oblicze Ekwadoru.

 • Komfortowy transport głównie prywatnym minibusem. Tylko jeden nocny przejazd do Amazonii.

 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, różnorodna i bezpieczna. Nasz lider będzie proponował sprawdzone, lokalne, klimatyczne miejsca, w których można dobrze zjeść.

 • Jak zawsze mała grupa – maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach więcej zobaczysz, masz też lepszy kontakt z liderem, a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Choć położony na równiku Ekwador to najmniejszy kraj andyjski i piąty najmniejszy w Ameryce Południowej, cechuje go olbrzymia klimatyczno-geograficzna różnorodność: od rajskich wysp Galapagos i wybrzeża Oceanu Spokojnego, przez ośnieżone Andy, po dziką, wilgotną dżunglę amazońską. Podczas tej wyprawy zwiedzimy kolonialne zabytki Quito i Cuenca, poznamy ciekawą historię Inków, zanurzymy się w kolorowych straganach lokalnych targów, gdzie z pewnością spotkamy ciekawych przedstawicieli lokalnych mniejszości etnicznych. Zobaczymy turkusowo-błękitne laguny, odwiedzimy dziką, amazońską dżunglę i zamieszkałe w niej plemiona. Udamy się rownież na 2-dniowy trekking po Andach, podczas którego wejdziemy na centralny szczyt Rumiñahui. W trakcie wędrówki będą nam towarzyszyły zapierające dech widoki, w tym na aktywny, ośnieżony wulkan Cotopaxi. Po trekkingu odpoczniemy w gorących źródłach miasteczka Baños. Podczas wyprawy nie zabraknie także czasu na spokojną kontemplację odwiedzanych miejsc oraz spróbowanie specjałów lokalnej kuchni takich jak: Guatitas, Yahuarlocro czy Caldo de Tronquito. Gorąco polecamy rozszerzyć wyjazd o sławne wyspy Galapagos, by przez tydzień czasu pobyć w prawdziwym raju. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY

Wylot z Warszawy do Quito z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Transfer z lotniska do hotelu.

DZIEŃ 2: ZWIEDZANIE QUITO – OTAVALO

Po śniadaniu zwiedzimy Quito, ulokowane na zboczach wulkanu Pichincha, będące drugą najwyżej położoną stolicą świata (2850 m n.p.m.) i pierwszą pod kątem bliskości do równika. Zobaczymy m.in. kolonialną starówkę Quito, katedrę metropolitalną, Bazylikę Ślubu Narodowegooraz XVI-wieczny kościół i klasztor San Francisco. Następnie udamy się do hotelu po bagaże i pojedziemy (ok. 40 minut) do Mitad del Mundo(po hiszp. Środek Świata), gdzie odwiedzimy Muzeum Równika (Museo de Sitio Intiñan). Tam uda nam się stanąć jednocześnie na dwóch półkulach oraz doświadczyć kilku ciekawych eksperymentów fizycznych. Kontynuujemy podróż (ok. 2h) do miasteczka Otavalo, leżącego u stóp wulkanu Imbabura. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 3: OTAVALO, LAGUNA CUICOCHA

Po śniadaniu odwiedzimy sławny targ w Otavalo z lokalnymi wyrobami, na którym można zaopatrzyć się w ładne i oryginalne pamiątki dobrej jakości. Miejsce jest licznie odwiedzane przez przedstawicieli różnych lokalnych mniejszości, ubranych w tradycyjne stroje. Następnie udamy się w okolice miasteczka Cuichocha, gdzie wyruszymy na kilkugodzinny trekking wzdłuż malowniczej laguny o tej samej nazwie (ok. 30 minut), u podnóża wulkanu Cotocachi. Nocleg w Otavalo.

DZIEŃ 4: TREKKING W PN COTOPAXI

Rano przejazd do PN Cotopaxi. Dzisiaj wyruszymy na trekking w kierunku schroniska Jose Rivas, położonego na zboczu Cotopaxi, aż na 4864 m n.p.m. Podejście zajmie nam dobrą godzinę. W schronisku zrobimy przerwę i ogrzejemy się gorącą kawą albo herbatą. Po południu wrócimy na parking, skąd pojedziemy na kolację do Tambopaxi Lodge, położonej na 3720 m n.p.m., gdzie będziemy nocować.

DZIEŃ 5: TREKKING W PN COTOPAXI

Przed nami długi dzień pełen wrażeń: najpierw udamy się do Laguny de Limpiopungo na wysokości 3850 m n.p.m., skąd rozpoczniemy trekking na szczyt Centralnego Rumiñahui (4721 m n.p.m.) – to około 900 metrów przewyższenia po zróżnicowanej nawierzchni. Początkowo wędrówka jest niewymagająca, głównie po płaskim terenie, najpierw ścieżką chodnikową, która z czasem stanie się bardziej kamienista. Trudniejsze będą dwie ostatnie godziny trekkingu, na szlaku o większym nachyleniu. Po drodze zrobimy przerwę na lunch przygotowany dla nas wcześniej w lodży. Wejście na szczyt powinno nam zająć około 4-5 godzin, zejście około 3. Późnym popołudniem powrót do lodży na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6: PAPALLACTA – OKOLICE BAEZA

Po śniadaniu pojedziemy malowniczą trasą (ok. 2,5h) do Papallacta, miejscowości położonej najwyżej w kraju (3300 m n.p.m.). Droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe-Coca. W Papallacta udamy się do gorących źródeł, leżących u stóp wulkanu Antisana. Po tradycyjnym obiedzie w lokalnej restauracji pojedziemy około godziny do naszego hotelu w miejscowości Baeza. Nocleg w Casa del Río.

DZIEŃ 7: AMAZONIA. CUYABENO

Aby dotrzeć rano do Lago Agrio na skraju Amazonii, wyjdziemy tam jeszcze w nocy (przejazd ok. 5,5 godz.). Na miejscu spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, po czym wspólnie pojedziemy autobusem do przystani (ok. 2 godz.), a stamtąd popłyniemy łódką w dół rzeki Cuyabeno, aż do naszej lodży w amazońskiej dżungli (ok. 1,5 godz.), gdzie będziemy nocować. Po drodze dowiemy się licznych ciekawostek o tutejszej faunie i florze, będziemy wypatrywać ptaków, małp oraz różowych delfinów. W lodży lunch i odpoczynek po podróży. O ile pogoda pozwoli, po południu udamy się do Laguna Grande, by popływać i nacieszyć oczy widokiem zachodzącego słońca. Po obiadokolacji czeka nas jeszcze wieczorny rejs po rzece w poszukiwaniu kajmanów i innych stworzeń aktywnych nocą.

DZIEŃ 8: AMAZONIA. CUYABENO

Śniadanie, a po nim długa wycieczka łódką po lagunie „Cananbueno”, wysoce chronionym obszarze Amazonii, po którym można tylko pływać łódkami z wiosłami. Te z silnikiem nie mają tu wstępu. Dzięki temu, przemieszczanie się w kompletnej ciszy po amazońskiej dżungli będzie niezapomnianym przeżyciem oraz zwiększy nasze szanse na spotkanie zamieszkałych tu zwierząt. Przerwa na lunch box, a po nim niedługi spacer po lesie deszczowym. Powrót do naszej lodży, gdzie będzie można poleżeć w hamaku i odpocząć. Po południu czeka nas wyjątkowa atrakcja – łowienie piranii. A wieczorem jeszcze raz wypłyniemy na rzekę, tym razem w poszukiwaniu aligatorów, węży boa i anakond.

DZIEŃ 9: AMAZONIA. CUYABENO

Rano popłyniemy do „Puerto Bolivar”, gdzie zamieszkuje społeczność indiańskiego plemienia Siona. Po drodze nasz przewodnik wprowadzi nas w ich kulturę, tradycję i zwyczaje. Będziemy mieli wyjątkową okazję zaobserwować życie codzienne w prawdziwej dżungli, np. zobaczymy proces robienia kassawy, tradycyjnego chleba z tapioki, którego później będziemy mogli spróbować. Powrót do lodży na lunch i relaks. Po południu udamy się na spacer po dżungli, podczas którego dowiemy się więcej o leśnym ekosystemie oraz o praktycznym i medycznym zastosowaniu tutejszej flory. 

DZIEŃ 10: CUYABENO – TENA

Dzisiaj czeka nas wczesna pobudka, by zobaczyć wschód słońca oraz obserwować egzotyczne ptaki ze specjalnie skonstruowanej wieży obserwacyjnej. Mamy tu szansę zobaczyć tukany, orpendule, arasari oraz wiele innych gatunków ptaków. Powrót do lodży na śniadanie, a następnie powrót do Lago Agrio, by udać się dalej do hotelu w miejscowości Tena(ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. 

DZIEŃ 11: BAÑOS 

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Baños (ok. 3 godz.), klimatycznej miejscowości słynącej z wód termalnych oraz pięknych wodospadów. Dzisiaj udamy się na wycieczkę do sławnego wodospadu Pailón del Diablo, największego w ekwadorskich Andach. Następnie przejedziemy się kolejką linową nad kanionem z widokiem na wodospad Agoyán. Osoby spragnione mocnych wrażeń będą mogły pohuśtać się nad przepaścią na specjalnie do tego stworzonej konstrukcji, podziwiając pod swoimi stopami widoki zapierające dech w piersiach. Wieczorem, dla chętnych będzie możliwość relaksu w gorących źródłach.

DZIEŃ 12: BAÑOS – QUITO 

Po śniadaniu przejazd do Quito. Transfer na lotnisko, przelot w stronę Polski.

DZIEŃ 13: PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
2990 PLN + 2390 USD + przelot*

Terminy:
23.listopada – 05.grudnia, 2024

22.maja – 03.czerwca, 2025
19.czerwca – 01.lipca, 2025
20.listopada – 02.grudnia, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

 • Noclegi w wysoko ocenianych, starannie dobranych hotelach 4- i 3-gwiazdkowych, z wyjątkiem 2 nocy w Amazonii
 • Transport wynikający z programu, głównie prywatnym minibusem
 • Wszystkie śniadania oraz lunch i obiadokolację dnia 4., 5., 7., 8. i 9.
 • Wycieczki opisane w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika dnia 4., 5., 7., 8., 9. i 10.
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera świetnie znającego odwiedzane miejsca
 • Bilety wstępu wynikające z programu
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Przelotów na trasie Polska – Ekwador – Polska
 • Atrakcji nie wynikających z programu
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane