EKWADOR + GALAPAGOS

Dżungla i Pacyfik sklejone Andami
Zwieńczone wizytą w raju

21 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy

Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Kompletna wyprawa – najbardziej atrakcyjne przyrodniczo wyspy archipelagu Galapagos i zakątki Ekwadoru, w komfortowych warunkach.

 • Tylko w sezonie. By w pełni doświadczać uroku tej wyprawy, Ekwador i Galapagos odwiedzamy w okresach najlepszych szans na doskonałą pogodę.

 • Zawsze wysoko oceniane hotele, o standardzie 3 i 4 gwiazdek (z wyjątkiem 2 nocy w dżungli), starannie dobrane i świetnie ulokowane.

 • Wycieczki na Galapagos wyłącznie w prywatnych łódkach, zarezerwowanych dla naszej grupy (nie dotyczy promów transferowych).

 • Optymalny, ciekawy program – najsławniejsze miejsca Ekwadoru, a także rzadkość na rynku egzotycznych wypraw: dzika Amazonia oraz inne miejsca z dala od ubitego szlaku. Wyspy Galapagos: nie tylko najbardziej popularna Santa Cruz, ale także rajska Bartolomé, zamieszkała przez foki San Cristóbal oraz największa wyspa archipelagu – Isabela. Dzięki temu doświadczysz różnorodnej fauny i flory, spotykając m.in. gigantyczne żółwie słoniowe, foki, uchatki, lwy morskie, pingwiny, iguany, błękitnonogie głuptaki, kormorany i pelikany, zaś podczas snorkelingu mnóstwo kolorowych egzotycznych ryb, a nawet rekiny.

 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, różnorodna i bezpieczna. Nasz lider będzie proponował sprawdzone, lokalne, klimatyczne miejsca, w których można dobrze zjeść. Szczególnie godne polecenia są ryby i owoce morza na Galapagos.

 • Komfortowy transport. Podczas zwiedzania Ekwadoru głównie prywatnym minibusem, z tylko jednym nocnym przejazdem do Amazonii. Galapagos: w czasie wycieczek poruszamy się motorówkami, a pomiędzy wyspami lokalnymi promami. Na wyspy przylatujemy z Quito w Ekwadorze. Lot powrotny do Quito lub Guayaquil, dopasowany do połączenia międzynarodowego uczestników.

 • Jak zawsze mała grupa – maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach więcej zobaczysz, masz też lepszy kontakt z pilotem, a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.

powrót do góry strony

Opis wyprawy

Choć położony na równiku Ekwador to najmniejszy kraj andyjski i piąty najmniejszy w Ameryce Południowej, cechuje go olbrzymia klimatyczno-geograficzna różnorodność: od rajskich wysp Galapagos i wybrzeża Oceanu Spokojnego, przez ośnieżone Andy, po dziką, wilgotną dżunglę amazońską. Podczas tej wyprawy zwiedzimy kolonialne zabytki Quito i Cuenca, poznamy ciekawą historię Inków, zanurzymy się w kolorowych straganach lokalnych targów, gdzie z pewnością spotkamy ciekawych przedstawicieli lokalnych mniejszości etnicznych. Zobaczymy turkusowo-błękitne laguny, odwiedzimy dziką amazońską dżunglę i zamieszkałe w niej plemiona. Udamy się również na 2-dniowy trekking po Andach, podczas którego wejdziemy na centralny szczyt Rumiñahui. W trakcie wędrówki będą nam towarzyszyły zapierające dech widoki, w tym na aktywny, ośnieżony wulkan Cotopaxi. Po trekkingu odpoczniemy w gorących źródłach miasteczka Baños.

Z kolei Wyspy Galapagos urzekną Cię swoimi rajskimi plażami, nieskażoną przyrodą oraz wyjątkową fauną i florą. To właśnie tam spotkasz najszczęśliwsze foki, lwy morskie, uchatki, liczne iguany oraz ogromne żółwie słoniowe, żyjące na wolności, w idealnych dla siebie warunkach. Zobaczysz także wiele gatunków ptactwa, w tym błękitnonogie głuptaki oraz fregaty z czerwonymi brzuszkami. Każdy dzień pobytu na wyspach obdarzy Cię innym doświadczeniem – będziemy spacerować po rajskich plażach i snorkelować w malowniczych zakątkach. Nasz lider zadba także o to, abyś mógł spróbować najpyszniejszych owoców morza archipelagu, w tym super świeżych ryb, krewetek i kalmarów. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

CZĘŚĆ I: EKWADOR, DZIEŃ 1 – 12

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY

Wylot z Warszawy do Quito z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Transfer z lotniska do hotelu.

DZIEŃ 2: ZWIEDZANIE QUITO – OTAVALO

Po śniadaniu zwiedzimy Quito, ulokowane na zboczach wulkanu Pichincha, będące drugą najwyżej położoną stolicą świata (2850 m n.p.m.) i pierwszą pod kątem bliskości do równika. Zobaczymy m.in. kolonialną starówkę Quito, katedrę metropolitalną, Bazylikę Ślubu Narodowego oraz XVI-wieczny kościół i klasztor San Francisco. Następnie udamy się do hotelu po bagaże i pojedziemy (ok. 40 minut) do Mitad del Mundo(po hiszp. Środek Świata), gdzie odwiedzimy Muzeum Równika (Museo de Sitio Intiñan). Tam uda nam się stanąć jednocześnie na dwóch półkulach oraz doświadczyć kilku ciekawych eksperymentów fizycznych. Kontynuujemy podróż (ok. 2h) do miasteczka Otavalo, leżącego u stóp wulkanu Imbabura. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 3: OTAVALO, LAGUNA CUICOCHA

Po śniadaniu odwiedzimy sławny targ w Otavalo z lokalnymi wyrobami, na którym można zaopatrzyć się w ładne i oryginalne pamiątki dobrej jakości. Miejsce jest licznie odwiedzane przez przedstawicieli różnych lokalnych mniejszości, ubranych w tradycyjne stroje. Następnie udamy się w okolice miasteczka Cuichocha, gdzie wyruszymy na kilkugodzinny trekking wzdłuż malowniczej laguny o tej samej nazwie (ok. 30 minut), u podnóża wulkanu Cotocachi. Nocleg w Otavalo.

DZIEŃ 4: TREKKING W PN COTOPAXI

Rano przejazd do PN Cotopaxi. Dzisiaj wyruszymy na trekking w kierunku schroniska Jose Rivas, położonego na zboczu Cotopaxi, aż na 4864 m n.p.m. Podejście zajmie nam dobrą godzinę. W schronisku zrobimy przerwę i ogrzejemy się gorącą kawą albo herbatą. Po południu wrócimy na parking, skąd pojedziemy na kolację do Tambopaxi Lodge, położonej na 3720 m n.p.m., gdzie będziemy nocować.

DZIEŃ 5: TREKKING W PN COTOPAXI

Przed nami długi dzień pełen wrażeń: najpierw udamy się do Laguny de Limpiopungo na wysokości 3850 m n.p.m., skąd rozpoczniemy trekking na szczyt Centralnego Rumiñahui (4721 m n.p.m.) – to około 900 metrów przewyższenia po zróżnicowanej nawierzchni. Początkowo wędrówka jest niewymagająca, głównie po płaskim terenie, najpierw ścieżką chodnikową, która z czasem stanie się bardziej kamienista. Trudniejsze będą dwie ostatnie godziny trekkingu, na szlaku o większym nachyleniu. Po drodze zrobimy przerwę na lunch przygotowany dla nas wcześniej w lodży. Wejście na szczyt powinno nam zająć około 4-5 godzin, zejście około 3. Późnym popołudniem powrót do lodży na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6: PAPALLACTA – OKOLICE BAEZA

Po śniadaniu pojedziemy malowniczą trasą (ok. 2,5h) do Papallacta, miejscowości położonej najwyżej w kraju (3300 m n.p.m.). Droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe-Coca. W Papallacta udamy się do gorących źródeł, leżących u stóp wulkanu Antisana. Po tradycyjnym obiedzie w lokalnej restauracji pojedziemy około godziny do naszego hotelu w miejscowości Baeza. Nocleg w Casa del Río. 

DZIEŃ 7: AMAZONIA. CUYABENO

Aby dotrzeć rano do Lago Agrio na skraju Amazonii, wyjdziemy tam jeszcze w nocy (przejazd ok. 5,5 godz.). Na miejscu spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, po czym wspólnie pojedziemy autobusem do przystani (ok. 2 godz.), a stamtąd popłyniemy łódką w dół rzeki Cuyabeno, aż do naszej lodży w amazońskiej dżungli (ok. 1,5 godz.), gdzie będziemy nocować. Po drodze dowiemy się licznych ciekawostek o tutejszej faunie i florze, będziemy wypatrywać ptaków, małp oraz różowych delfinów. W lodży lunch i odpoczynek po podróży. O ile pogoda pozwoli, po południu udamy się do Laguna Grande, by popływać i nacieszyć oczy widokiem zachodzącego słońca. Po obiadokolacji czeka nas jeszcze wieczorny rejs po rzece w poszukiwaniu kajmanów i innych stworzeń aktywnych nocą.

DZIEŃ 8: AMAZONIA. CUYABENO

Śniadanie, a po nim długa wycieczka łódką po lagunie „Cananbueno”, wysoce chronionym obszarze Amazonii, po którym można tylko pływać łódkami z wiosłami. Te z silnikiem nie mają tu wstępu. Dzięki temu, przemieszczanie się w kompletnej ciszy po amazońskiej dżungli będzie niezapomnianym przeżyciem oraz zwiększy nasze szanse na spotkanie zamieszkałych tu zwierząt. Przerwa na lunch box, a po nim niedługi spacer po lesie deszczowym. Powrót do naszej lodży, gdzie będzie można poleżeć w hamaku i odpocząć. Po południu czeka nas wyjątkowa atrakcja – łowienie piranii. A wieczorem jeszcze raz wypłyniemy na rzekę, tym razem w poszukiwaniu aligatorów, węży boa i anakond.

DZIEŃ 9: AMAZONIA. CUYABENO

Rano popłyniemy do „Puerto Bolivar”, gdzie zamieszkuje społeczność indiańskiego plemienia Siona. Po drodze nasz przewodnik wprowadzi nas w ich kulturę, tradycję i zwyczaje. Będziemy mieli wyjątkową okazję zaobserwować życie codzienne w prawdziwej dżungli, np. zobaczymy proces robienia kassawy, tradycyjnego chleba z tapioki, którego później będziemy mogli spróbować. Powrót do lodży na lunch i relaks. Po południu udamy się na spacer po dżungli, podczas którego dowiemy się więcej o leśnym ekosystemie oraz o praktycznym i medycznym zastosowaniu tutejszej flory.

DZIEŃ 10: CUYABENO – TENA

Dzisiaj czeka nas wczesna pobudka, by zobaczyć wschód słońca oraz obserwować egzotyczne ptaki ze specjalnie skonstruowanej wieży obserwacyjnej. Mamy tu szansę zobaczyć tukany, orpendule, arasari oraz wiele innych gatunków ptaków. Powrót do lodży na śniadanie, a następnie powrót do Lago Agrio, by udać się dalej do hotelu w miejscowości Tena (ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. 

DZIEŃ 11: BAÑOS 

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Baños (ok. 3 godz.), klimatycznej miejscowości słynącej z wód termalnych oraz pięknych wodospadów. Dzisiaj udamy się na wycieczkę do sławnego wodospadu Pailón del Diablo, największego w ekwadorskich Andach. Następnie przejedziemy się kolejką linową nad kanionem z widokiem na wodospad Agoyán. Osoby spragnione mocnych wrażeń będą mogły pohuśtać się nad przepaścią na specjalnie do tego stworzonej konstrukcji, podziwiając pod swoimi stopami widoki zapierające dech w piersiach. Wieczorem, dla chętnych będzie możliwość relaksu w gorących źródłach

DZIEŃ 12: BAÑOS – QUITO 

Rano czas do wykorzystania w Baños. Po południu przejazd do Quito. Zakwaterowanie w hotelu.

CZĘŚĆ II: GALAPAGOS, DZIEŃ 13 – 20

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 13: GALAPAGOS. SAN CRISTOBAL

Rano transfer na lotnisko. Przelot na wyspę San Cristóbal, piątą co do wielkości w archipelagu Galapagos. Krótki przejazd do miasteczka Puerto Baquerizo Moreno i zakwaterowanie w hotelu. Po lunchu udamy się na plażę, gdzie wygrzewają się foki, a następnie do Tijeretas, małej zatoki z krystalicznie czystą wodą, gdzie będziemy snorkelować. Spotkać tu można m.in. żółwie, egzotyczne rybki i foki. Chętni będą mogli podejść na pobliskie wzgórze, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasto.

DZIEŃ 14: GALAPAGOS. SAN CRISTOBAL

Po wczesnym śniadaniu czeka nas wycieczka dookoła wyspy. Zobaczymy dziką plażę z lasem namorzynowym oraz zatoką, gdzie odbędziemy pierwszy snorkeling tego dnia. Zamieszkują tu płaszczki, foki, żółwie, fregaty, a nawet charakterystyczne głuptaki niebieskonogie. Udamy się także do Kicker Rock, ogromnej formacji skalnej zanurzonej w morzu, przypominającej kształt buta albo śpiącego lwa. Jest to wspaniałe miejsce na snorkeling, gdzie można podziwiać piękny koralowiec, egzotyczne rybki, żółwie, a nawet rekiny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 15: GALAPAGOS. SANTA CRUZ

Wcześnie rano pojedziemy do portu, skąd popłyniemy promem na Santa Cruz, drugą największą wyspę Galapagos. Zakwaterujemy się w hotelu, a następnie odwiedzimy instytut badawczy im. Karola Darwina, gdzie zobaczymy imponujący las kaktusów, liczne ptaki lądowe oraz olbrzymie żółwie słoniowe, występujące wyłącznie na Galapagos i atolu Aldabra na Oceanie Indyjskim. Przez resztę dnia czeka nas odpoczynek na rajskiej plaży Tortuga Bay.

DZIEŃ 16: GALAPAGOS. WYSPA ISABELA

Wczesne śniadanie, a następnie transfer do portu, skąd ok. 07:00 popłyniemy na wyspę Isabela, największą na Galapagos. W hotelu zdeponujemy nasze bagaże, po czym udamy się na wysepkę Tintoreras, zamieszkałą przez pingwiny, rekiny, foki, legwany morskie i wiele gatunków ptaków. Czas na snorkeling. Po powrocie na wyspę Isabela udamy się na spacer, podczas którego zobaczymy piękne plaże wraz z ich mieszkańcami: iguanami, żółwiami, a może nawet pingwinami.

DZIEŃ 17: GALAPAGOS. WYSPA ISABELA 

Wycieczka do Los Tuneles, formacji tuneli i łuków utworzonych przez lawę, częściowo zatopionych w morzu. Tu będziemy snorkelować w kilku miejscach. Spotkać tu można żółwie, manty, rekiny, koniki morskie, pingwiny i głuptaki. Nocleg na wyspie Isabela.

DZIEŃ 18: GALAPAGOS. SANTA CRUZ

Powrót promem na wyspę Santa Cruz. Odpoczynek na rajskiej plaży Tortuga Bay. Dzisiaj chętni mogą udać się na snorkeling do Las Grietas. Nocleg w Puerto Ayora.

DZIEŃ 19: GALAPAGOS. WYSPA BARTOLOMÉ

Wcześnie rano opuścimy hotel i pojedziemy do portu, skąd popłyniemy (ok. 2,5h) na wyspę Bartolomé. Śniadanie zjemy na łodzi. Na miejscu udamy się prosto na najwyższy punkt wyspy, skąd rozpościera się niesamowity widok na lawowy krajobraz, zatokę oraz pobliskie wyspy. Odpoczynek na plaży, snorkelowanie i podziwianie podwodnego świata roślin i zwierząt. Ostatnim punktem programu będzie przejażdżka łódką wzdłuż wybrzeża, by zobaczyć tutejsze pingwiny. Lunch na łódce. Powrót do hotelu w Puerto Ayora.

DZIEŃ 20: GALAPAGOS. SANTA CRUZ – GUAYAQUIL, POWRÓT

Po wczesnym śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd na lotnisko Baltra. Po drodze zatrzymamy się przy Los Gemelos, dwóch geologicznych formacji zwanych kraterami, choć nie są pozostałością po wulkanie, ale po zapadłej magmie, z której zbudowana jest wyspa. Przelot do Guayaquil. Wieczorem wylot do Europy.

DZIEŃ 21: PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

powrót do góry strony


Cena i terminy

Cena wyprawy:
4990 PLN + 3990 USD + przelot*

Terminy:
23.listopada – 13.grudnia, 2024

22.maja – 11.czerwca, 2025
19.czerwca – 09.lipca, 2025
20.listopada – 10.grudnia, 2025

 


Publikacja terminów na kolejny okres: 07.01.2025 r.


Cena zawiera:

W Ekwadorze:

 • Noclegi w wysoko ocenianych, starannie dobranych hotelach 3- i 4-gwiazdkowych, z wyjątkiem noclegu w Amazonii
 • Transport wynikający z programu, głównie prywatnym minibusem
 • Wszystkie śniadania oraz lunch i obiadokolację dnia 4, 5, 7, 8, 9.
 • Wycieczki opisane w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika dnia 4, 5, 7, 8, 9 i 10.
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera świetnie znającego odwiedzane miejsca
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Na Galapagos:

 • Dwa przeloty wewnętrzne
 • Noclegi w wysoko ocenianych, starannie dobranych hotelach 3-gwiazdkowych
 • Transport wynikający z programu: lokalne promy, łódki, taksówki
 • Wycieczki na prywatnych łódkach, z wyjątkiem promów transferowych
 • Wszystkie śniadania oraz lunch dnia 13,14,15,16,17,19.
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika dnia 14,16,17 i 19.
 • Bilet wstępu na wyspę Isabela
 • Sprzęt do snorkelingu
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera świetnie znającego Galapagos
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Przelotów na trasie Polska – Ekwador – Polska
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Galapagos (200 USD/os – płatne indywidualnie na lotnisku w Quito)
 • Tranzytowej Karty Kontrolnej – TCT (20 USD/os.)
 • Atrakcji nie wynikających z programu
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego
 • Napiwków

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane