EKWADOR + GALAPAGOS

Dżungla i Pacyfik sklejone Andami
Zwieńczone wizytą w raju

20 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Kompletna wyprawa – najbardziej atrakcyjne przyrodniczo wyspy archipelagu Galapagos i zakątki Ekwadoru, w komfortowych warunkach.
 • Tylko w sezonie. By w pełni doświadczać uroku tej wyprawy, Ekwador i Galapagos odwiedzamy w okresach najlepszych szans na doskonałą pogodę.
 • Zawsze wysoko oceniane hotele, o standardzie 3 i 4 gwiazdek (z wyjątkiem 2 nocy w dżungli), starannie dobrane i świetnie ulokowane.
 • Wycieczki na Galapagos wyłącznie w prywatnych łódkach, zarezerwowanych dla naszej grupy (nie dotyczy promów transferowych)
 • Optymalny, ciekawy program – najsławniejsze miejsca Ekwadoru, a także rzadkość na rynku egzotycznych wypraw: dzika Amazonia oraz inne miejsca z dala od ubitego szlaku. Wyspy Galapagos: nie tylko najbardziej popularna Santa Cruz, ale także rajska Bartolomé, zamieszkała przez foki San Cristóbal oraz największa wyspa archipelagu – Isabela. Dzięki temu doświadczysz różnorodnej fauny i flory, spotykając m.in. gigantyczne żółwie słoniowe, foki, uchatki, lwy morskie, pingwiny, iguany, błękitnonogie głuptaki, kormorany i pelikany, zaś podczas snorkelingu mnóstwo kolorowych egzotycznych ryb, a nawet rekiny.
 • Lokalna gastronomia: przemyślana, pyszna, różnorodna i bezpieczna. Nasz lider będzie proponował sprawdzone, lokalne, klimatyczne miejsca, w których można dobrze zjeść. Szczególnie godne polecenia są ryby i owoce morza na Galapagos.
 • Komfortowy transport. Podczas zwiedzania Ekwadoru głównie prywatnym minibusem, z tylko jednym nocnym przejazdem do Amazonii. Galapagos: w czasie wycieczek poruszamy się motorówkami, a pomiędzy wyspami  lokalnymi promami. Na wyspy przylatujemy z Quito w Ekwadorze. Lot powrotny do Quito lub Guayaquil, dopasowany do połączenia międzynarodowego uczestników.
 • Jak zawsze mała grupa – maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach więcej zobaczysz, masz też lepszy kontakt z pilotem, a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Choć położony na równiku Ekwador to najmniejszy kraj andyjski i piąty najmniejszy w Ameryce Południowej, cechuje go olbrzymia klimatyczno-geograficzna różnorodność: od rajskich wysp Galapagos i wybrzeża Oceanu Spokojnego, przez ośnieżone Andy, po dziką, wilgotną dżunglę amazońską. Podczas tej wyprawy zwiedzimy kolonialne zabytki Quito i Cuenca, poznamy ciekawą historię Inków, zanurzymy się w kolorowych straganach lokalnych targów, gdzie z pewnością spotkamy ciekawych przedstawicieli lokalnych mniejszości etnicznych. Zobaczymy turkusowo-błękitne laguny, odwiedzimy dziką amazońską dżunglę i zamieszkałe w niej plemiona. Udamy się również na 2-dniowy trekking po Andach, podczas którego wejdziemy na centralny szczyt Rumiñahui. W trakcie wędrówki będą nam towarzyszyły zapierające dech widoki, w tym na aktywny, ośnieżony wulkan Cotopaxi. Po trekkingu odpoczniemy w gorących źródłach miasteczka Baños, po czym udamy się na przejażdżkę andyjską koleją do sławnego „Nosa Diabła”.
Z kolei Wyspy Galapagos urzekną Cię swoimi rajskimi plażami, nieskażoną przyrodą oraz wyjątkową fauną i florą. To właśnie tam spotkasz najszczęśliwsze foki, lwy morskie, uchatki, liczne iguany oraz ogromne żółwie słoniowe, żyjące na wolności, w idealnych dla siebie warunkach. Zobaczysz także wiele gatunków ptactwa, w tym błękitnonogie głuptaki oraz fregaty z czerwonymi brzuszkami. Każdy dzień pobytu na wyspach obdarzy Cię innym doświadczeniem – będziemy spacerować po rajskich plażach i snorkelować w malowniczych zakątkach. Nasz lider zadba także o to, abyś mógł spróbować najpyszniejszych owoców morza archipelagu, w tym super świeżych ryb, krewetek i kalmarów. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

CZĘŚĆ I: GALAPAGOS, DZIEŃ 1 – 8

Kliknij w mapę, aby powiększyć

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY DO QUITO
Rano wylot z Warszawy do Ekwadoru z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Quito w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: GALAPAGOS. SAN CRISTOBAL
Poranny transfer na lotnisko w Quito, po czym przelot na wyspę San Cristóbal, piątą co do wielkości w archipelagu Galapagos. Krótki przejazd do miasteczka Puerto Baquerizo Moreno i zakwaterowanie w hotelu. Po lunchu udamy się na plażę, gdzie wygrzewają się foki, a następnie do Tijeretas, małej zatoki z krystalicznie czystą wodą, gdzie będziemy snorkelować. Spotkać tu można m.in. żółwie, egzotyczne rybki i foki. Chętni będą mogli podejść na pobliskie wzgórze, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasto.

DZIEŃ 3: GALAPAGOS. SAN CRISTOBAL
Po wczesnym śniadaniu czeka nas wycieczka dookoła wyspy. Zobaczymy dziką plażę z lasem namorzynowym oraz zatoką, gdzie odbędziemy pierwszy snorkeling tego dnia. Zamieszkują tu płaszczki, foki, żółwie, fregaty a nawet charakterystyczne głuptaki niebieskonogie. Udamy się także do Kicker Rock, ogromnej formacji skalnej zanurzonej w morzu, przypominającej kształtem buta albo śpiącego lwa. Jest to wspaniałe miejsce na snorkeling, gdzie można podziwiać piękny koralowiec, egzotyczne rybki, żółwie, a nawet rekiny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: GALAPAGOS. SANTA CRUZ
Wcześnie rano pojedziemy do portu, skąd popłyniemy promem na Santa Cruz, drugą największą wyspę Galapagos. Zakwaterujemy się w hotelu, a następnie odwiedzimy instytut badawczy im. Karola Darwina, gdzie zobaczymy imponujący las kaktusów, liczne ptaki lądowe oraz olbrzymie żółwie słoniowe, występujące wyłącznie na Galapagos i atolu Aldabra na Oceanie Indyjskim. Przez resztę dnia czeka nas odpoczynek na rajskiej plaży Tortuga Bay. Chętni będą mogli udać się na snorkeling w Las Grietas.

DZIEŃ 5: GALAPAGOS. WYSPA ISABELA
Wczesne śniadanie, następnie transfer do portu, skąd o 07:00 popłyniemy na wyspę Isabela, największą na Galapagos. W hotelu zdeponujemy nasze bagaże, po czym udamy się na wysepkę Tintoreras, zamieszkałą przez pingwiny, rekiny, foki, legwany morskie i wiele gatunków ptaków. Czas na snorkeling. Po powrocie na wyspę Isabela udamy się na spacer, podczas którego zobaczymy piękne plaże, wraz z ich mieszkańcami: iguanami, żółwiami, a może nawet pingwinami.

DZIEŃ 6: GALAPAGOS. WYSPA ISABELA – SANTA CRUZ
Wycieczka do Los Tuneles, formacji tuneli i łuków utworzonych przez lawę, częściowo zatopionych w morzu. Tu będziemy snorkelować w kilku miejscach i spotykać żółwie, manty, rekiny, koniki morskie, pingwiny i głuptaki. Po południu odbierzemy z hotelu bagaże i udamy się na prom, skąd popłyniemy z powrotem na wyspę Santa Cruz.

DZIEŃ 7: GALAPAGOS. WYSPA BARTOLOMÉ
Wcześnie rano opuścimy hotel i pojedziemy do portu, skąd popłyniemy na Bartolomé (ok. 2,5 godz.). Śniadanie zjemy na łodzi. Na miejscu udamy się prosto na najwyższy punkt wyspy, skąd rozpościera się niesamowity widok na lawowy krajobraz, zatokę oraz pobliskie wyspy. Odpoczynek na plaży, snorkelowanie i podziwianie podwodnego świata roślin i zwierząt. Ostatnim punktem programu będzie przejażdżka łódką wzdłuż wybrzeża, by zobaczyć tutejsze pingwiny. Lunch na łódce. Powrót do hotelu w Puerto Ayora.

DZIEŃ 8: GALAPAGOS. SANTA CRUZ – QUITO
Po wczesnym śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do El Chato, rezerwatu żółwi. Następnie udamy się do Los Gemelos, dwóch geologicznych formacji zwanych kraterami, choć nie są pozostałością po wulkanie, ale po zapadłej magmie, z której zbudowana jest wyspa. Transfer na lotnisko, na wyspie Baltra i przelot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu.

CZĘŚĆ II: EKWADOR, DZIEŃ 9 – 21

Kliknij w mapę, aby powiększyć


DZIEŃ 9: ZWIEDZANIE QUITO – OTAVALO
Po śniadaniu zwiedzimy Quito, ulokowane na zboczach wulkanu Pichincha, będące drugą najwyżej położoną stolicą świata (2850 m n.p.m.) i pierwszą pod kątem bliskości do równika. Zobaczymy m.in. kolonialną starówkę, katedrę metropolitalną, Bazylikę Ślubu Narodowego oraz XVI-wieczny kościół i klasztor San Francisco. Następnie udamy się do hotelu po bagaże i pojedziemy (ok. 40 minut) do Mitad del Mundo (po hiszp. Środek Świata), gdzie odwiedzimy Muzeum Równika (Museo de Sitio Intiñan). Tam uda nam się stanąć jednocześnie na dwóch półkulach oraz doświadczyć kilku ciekawych eksperymentów fizycznych. Kontynuujemy podróż (ok. 2h) do miasteczka Otavalo, leżącego u stóp wulkanu Imbabura. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10: OTAVALO, LAGUNA CUICOCHA
Po śniadaniu odwiedzimy sławny targ w Otavalo z lokalnymi wyrobami, na którym można zaopatrzyć się w ładne i oryginalne pamiątki dobrej jakości. Miejsce jest licznie odwiedzane przez przedstawicieli różnych lokalnych mniejszości, ubranych w tradycyjne stroje. Następnie udamy się w okolice miasteczka Cuichocha, gdzie wyruszymy na kilkugodzinny trekking wzdłuż malowniczej laguny o tej samej nazwie (ok. 30 minut), u podnóża wulkanu Cotocachi. Nocleg w Otavalo.

DZIEŃ 11: AMAZONIA. CUYABENO
Aby dotrzeć rano do Lago Agrio na skraju Amazonii, wyjdziemy tam jeszcze w nocy (przejazd ok. 7,5 godz.). Na miejscu spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, po czym wspólnie popłyniemy łódką w dół rzeki Cuyabeno, aż do naszej lodży w amazońskiej dżungli (ok. 3 godz.). Po drodze dowiemy się licznych ciekawostek o tutejszej faunie i florze, będziemy wypatrywać ptaków, małp oraz różowych delfinów. W lodży lunch i odpoczynek po podróży. Po obiadokolacji czeka nas jeszcze wieczorny spacer po dżungli w poszukiwaniu stworzeń aktywnych nocą.

DZIEŃ 12: AMAZONIA. CUYABENO
Rano popłyniemy do lokalnych Indian, po drodze nasz przewodnik wprowadzi nas w ich kulturę, tradycję i zwyczaje. Będziemy mieli wyjątkową okazję zaobserwować życie codzienne w prawdziwej dżungli, poznamy też smak lokalnej kuchni. W ramach odwiedzin udamy się na spacer po lesie deszczowym, gdzie dowiemy się o praktycznym i medycznym zastosowaniu tutejszej flory. Po południu czeka nas wyjątkowa atrakcja – łowienie piranii. A wieczorem jeszcze raz wypłyniemy na rzekę, tym razem w poszukiwaniu aligatorów, węży boa i anakond.

DZIEŃ 13: CUYABENO – COTOPAXI
Po śniadaniu wejdziemy na wieżę obserwacyjną, skąd będziemy wypatrywać egzotycznych ptaków. Następnie powrót do Lago Agrio, by udać się dalej w okolice Cotopaxi (5897 m n.p.m.), drugiej najwyższej góry Ekwadoru i jednego z najwyższych wulkanów świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 14: TREKKING W PN COTOPAXI
Pierwszy przystanek na trasie do parku narodowego zrobimy przy Lagunie de Limpiopungo na wysokości 3850 m n.p.m., aby przyjrzeć się z bliska specyficznej andyjskiej roślinności paramo oraz tutejszej faunie. Odbędziemy też krótki spacer wokół laguny, po czym będziemy kontynuować podjazd do parkingu położonego na 4500 m n.p.m. Stamtąd wyruszymy na trekking w kierunku schroniska Jose Rivas, położonego na zboczu Cotopaxi, aż na 4864 m n.p.m. Podejście zajmie nam dobrą godzinę. W schronisku zrobimy przerwę i ogrzejemy się gorącą kawą albo herbatą. Po południu wrócimy na parking, skąd pojedziemy do naszej lodży, położonej na 3720 m n.p.m. Tam czeka nas kolacja i nocleg.

DZIEŃ 15: TREKKING W PN COTOPAXI
Przed nami długi dzień pełen wrażeń: najpierw udamy się do Laguny de Limpiopungo, skąd rozpoczniemy trekking na szczyt Centralnego Rumiñahui (4721 m n.p.m.) – to około 900 metrów przewyższenia po zróżnicowanej nawierzchni. Początkowo wędrówka jest niewymagająca, głównie po płaskim terenie, najpierw ścieżką chodnikową, która z czasem stanie się bardziej kamienista. Trudniejsze będą dwie ostatnie godziny trekkingu, na szlaku o większym nachyleniu. Po drodze zrobimy przerwę na lunch przygotowany dla nas wcześniej w lodży. Wejście na szczyt powinno nam zająć około 4-5 godzin, zejście około 3. Późnym popołudniem powrót do lodży na kolację i nocleg.

DZIEŃ 16: TREKKING W QUILOTOA – BAÑOS
Plan dnia otwiera około 6-godzinny trekking wokół malowniczego krateru wulkanu Quilotoa z turkusowo-zieloną laguną. Po południu pojedziemy do Baños (ok. 3 godz.), klimatycznej miejscowości słynącej z wód termalnych oraz pięknych wodospadów. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Wieczorem będzie też możliwość relaksu w gorących źródłach(Luna Volcán Spa, 20 USD/osobę).

DZIEŃ 17: BAÑOS – ALAUSÍ – NARIZ DEL DIABLO – CUENCA
Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do sławnego wodospadu Pailón del Diablo, największego w ekwadorskich Andach. Osoby spragnione mocnych wrażeń będą mogły pohuśtać się nad przepaścią na specjalnie do tego stworzonej konstrukcji, podziwiając pod swoimi stopami widoki zapierające dech w piersiach. Około południa pojedziemy do miasteczka Alausí (ok. 3 godz.), gdzie wybierzemy się na przejażdżkę andyjską koleją z początku XX wieku. Podróż jest naprawdę wyjątkowa: tory kolejowe wiodą w dół zygzakiem, trawersując zbocze góry do sławnego El Nariz del Diablo, czyli „Nosa Diabła”. Po drodze można podziwiać wspaniałą panoramę na pobliskie góry i kanion Sibambe. Następnie powrót do Alausí i przejazd do kolonialnego miasta Cuenca, trzeciego pod względem wielkości w Ekwadorze (ok. 3,5 godz.).

DZIEŃ 18: CUENCA. PN CAJAS
Rano przejazd do Parku Narodowego Cajas (ok. 1 godz.), co w języku Quichua znaczy „brama do ośnieżonych gór”. Z uwagi na jego wysokie położenie (od 3100 do 4450 m n.p.m.) jest tam dość chłodno, dominuje tundrowy krajobraz i malownicze laguny. Mieszkają tu m.in. kondory, kolibry, lamy, lisy, a nawet pumy. Następnie wrócimy do Cuenca na zwiedzanie XVI-wiecznego, kolonialnego miasta, popularnie uważanego za najpiękniejsze w Ekwadorze, gdzie znajduje się wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO. Podczas spaceru wejdziemy m.in. na wieże „nowej” katedry, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta, odwiedzimy muzeum kapeluszy oraz lokalny targ, na którym oprócz zakupu owoców możemy doświadczyć limpia, czyli duchowego oczyszczenia – tradycji przekazywanej w Andach z pokolenia na pokolenie. Udamy się także nad rzekę Tomebamba, aby na chwilę odetchnąć od zgiełku miasta. Chętni będą mogli skorzystać z pobliskich gorących źródeł Piedra de Agua. Nocleg w Cuenca.

DZIEŃ 19: CUENCA – GUAYAQUIL, POWRÓT
Rano przejazd do największego miasta Ekwadoru – Guayaquil. Krótkie zwiedzanie miasta i transfer na lotnisko, skąd polecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 20: PRZYLOT DO WARSZAWY
Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

powrót do góry strony


Cena i terminy

28.maja – 16.czerwca, 2021
01.lipca – 20.lipca, 2021
25.listopada – 14.grudnia, 2021

06.stycznia – 25.stycznia, 2022
03.lutego – 22.lutego, 2022
26.maja – 14.czerwca, 2022
30.czerwca – 19.lipca, 2022
24.listopada – 13.grudnia, 2022

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2021 r.

Cena: 4590 PLN + 3990 USD + przelot*

Cena zawiera:

Na Galapagos:

 • Dwa przeloty wewnętrzne
 • Noclegi w wysoko ocenianych, starannie dobranych hotelach 4- i 3-gwiazdkowych
 • Transport wynikający z programu: lokalne promy, łódki, taksówki
 • Wycieczki tylko na prywatnych łódkach, zarezerwowanych dla naszej grupy (nie dotyczy promów transferowych)
 • Wszystkie śniadania oraz lunch dnia 3,4,5,6,7,8.
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika dnia 4,6,7.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Galapagos
 • Bilet wstępu na wyspę Isabela
 • Sprzęt do snorkelingu
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera świetnie znającego Galapagos
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

W Ekwadorze:

 • Noclegi w wysoko ocenianych, starannie dobranych hotelach 3- i 4-gwiazdkowych, z wyjątkiem noclegu w Amazonii
 • Transport wynikający z programu, głównie prywatnym minibusem
 • Wszystkie śniadania oraz lunch i obiadokolację dnia 11, 12, 14 i 15.
 • Wycieczki opisane w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika dnia 10, 11, 13 i 14.
 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera świetnie znającego odwiedzane miejsca
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych na trasie Polska – Ekwador
 • Tranzytowej Karty Kontrolnej – TCT (20 USD/os.)
 • Atrakcji nie wynikających z programu
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego
 • Napiwków

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


  Pola oznaczone * są wymagane