Co słychać?

DRODZY PRZYJACIELE SUNSARY, NA WIELKANOC INNĄ NIŻ WSZYSTKIE…

Kiedy byliśmy jeszcze na dobre zanurzeni w więzach pandemicznych obostrzeń, słyszeliśmy opinie, że już nigdy nie wrócimy do pełnej normalności, że światu nie uda się całkowicie poluzować blokady. Tymczasem przyszedł wyzwoliciel Omikron, a więc miały to być święta pod znakiem obwieszczania długo oczekiwanego wyjścia, zrzucenia kajdanów i odetchnięcia pełną piersią.

Kto z nas spodziewał się wówczas, że los ma przygotowane dla nas nowe rozdanie. Straszna wojna na Ukrainie obudziła stare demony i dokonała gruntownego przewartościowania – 24.lutego, 2022 r. obudziliśmy się w innym świecie, którego powrót do normalności wydaje się być znacznie odleglejszy.Czujemy, że ostanie tygodnie były życiem w rozdwojonej jaźni – z jednej strony drastyczne relacje z broniących się ukraińskich miast, z drugiej pokaz polskiej solidarności i woli pomocy uchodźcom, czy to w formie darów, pieniędzy, czy dłuższej gościny; czujemy się tym podbudowani.

W tym wirze emocji i zdarzeń, tak samo jak Wy, próbujemy nie zbaczać z własnej drogi. Umiemy robić fajne wycieczki i tego chcemy się uparcie trzymać. Dopóki będziecie chcieli podróżować z nami, jesteśmy dla Was. Dlatego bardzo bardzo dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami.

Tegoroczne życzenia okraszamy ukraińskimi motywami pysanek. Spokojnej Wiekanocy!

Ula i Tomek

Powrót do bloga Powrót do