SRI LANKA

 

Wyjazd rodzinny

 

16 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Wyjazd doskonale dopasowany do rodzin z dziećmi: Zróżnicowany program, wspaniałe atrakcje nie tylko dla najmłodszych, nie za długie przejazdy, plaże z doskonałą infrastrukturą.
 • Optymalny termin. Rozpoczęcie wyjazdów i długość ich trwania dopasowane do terminów ferii zimowych największych polskich miast
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach macie lepszy kontakt z pilotem a Wasze uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Wygodne warunki podróży. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że cierpliwość dzieci w drodze bywa ograniczona. Dlatego też zadbaliśmy o naprawdę komfortowe warunki przemieszczania się: tylko prywatny, ładny, klimatyzowany bus.
 • Pilot lubiący pracę z dziećmi, o szerokiej znajomości kraju. Z nami nie ruszysz w podróż z pilotem, który pierwszy raz odwiedza Sri Lankę…
 • Bardzo porządne, przytulne hotele, w dobrej lokalizacji, minimum 3-gwiazdkowe.
 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Jeżeli masz ochotę na rodzinne wakacje w słonecznym, egzotycznym kraju, ale zniechęca Cię wizja samodzielnego organizowania logistyki wyjazdu, długich przelotów oraz wielogodzinnych przejazdów z niecierpliwym potomstwem na pokładzie – jesteś w odpowiednim miejscu. Jako rodzice świetnie rozumiemy Twoje obawy i wiemy, że podróże z dziećmi w znacznym stopniu różnią się od tych organizowanych dla dorosłych, często będąc nie lada wyzwaniem. Postanowiliśmy więc stworzyć program idealnie dopasowany dla Ciebie i Twoich pociech, z dogodnymi przelotami, niedługimi przejazdami na miejscu, sympatycznym pilotem lubiącym dzieci oraz fantastycznymi atrakcjami, które spodobają się także rodzicom. Zabieramy Cię na Sri Lankę – wyspę o bogatej faunie i florze, gdzie prawie zawsze panuje dobra pogoda. Podczas naszej wyprawy zobaczycie żyjące na wolności słonie, oraz jak wylęgają się małe żółwie, odwiedzicie kilka najciekawszych zabytków kraju, przespacerujecie się wśród malowniczych pól herbacianych oraz udacie się na ekscytujące safari po Parku Narodowym Yala, gdzie zapewne spotkacie leoparda, wargacza, słonie, małpy, marabuty i wiele innych ciekawych stworzeń. Oprócz słonia za transport posłuży Wam prywatny, klimatyzowany bus, a czasem, w ramach atrakcji, pociąg, rower i tuk-tuk. Nie zabraknie również czasu na plażowanie i morskie kąpiele, w starannie wybranych miejscach, gdzie piasek jest czysty i mięciutki, a spokojne morze idealnie nadaje się do pływania! A gdyby tego było mało, weźmiemy Was na morską wycieczkę, podczas której będziecie mogli podziwiać skaczące w morzu wieloryby i delfiny J. To wszystko w dogodnym terminie dopasowanym do ferii zimowych.

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1: WARSZAWA – KOLOMBO
Wylot z Warszawy na Sri Lankę.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – SIGIRIJA
Przylot na lotnisko w Kolombo, odprawa wizowo-paszportowa, następnie około 5-godzinny (najdłuższy podczas całego pobytu) przejazd do Sigiriji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: SIGIRIJA – POLLONARUWA
Rano pojedziemy do 200-metrowej Lwiej Skały w Sigiriji, na szczycie której w V wieku król Kassapa wzniósł swoją fortecę. Oprócz samej skały i fresków przedstawiających piękne kobiety, zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych: wodnym i skalnym, które zbudowano z inicjatywy tego samego króla. Następnie czeka nas godzinny przejazd w okolice Polonnaruwy, drugiej średniowiecznej stolicy Sri Lanki, wpisanej na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu i zasłużony odpoczynek w basenie. Wieczorem pyszna kolacja i Nocleg.

DZIEŃ 4: POLONNARUWA – MATALE – KANDY
Pół dnia przeznaczymy na zwiedzanie zabytków Polonnaruwy. Zobaczymy na przykład: sławny „Czworobok”, czyli kompleks 12 zabytkowych budowli sięgających XI wieku, występującą jedynie na Sri Lance okrągłą świątynię Vatadage oraz wielkie, wykute w jednym bloku skalnym posągi Buddy w Gal Vihara. Między powyższymi miejscami najlepiej poruszać się na rowerze. Jest to niemęczące, bezpieczne i bardzo przyjemne. Po odpoczynku i lunchu udamy się w dalszą, około 2,5 godzinną podróż do Matale, gdzie zobaczymy niezwykle barwną, tamilską świątynię, w której prawie zawsze dzieje się coś ciekawego: lokalni grają na bębnach, kapłani odprawiają hinduskie modły a wierni składają dary z kwiatów i owoców. W Matale odwiedzimy także ciekawy ogród z przyprawami i kosmetykami ajurwedyjskimi. Następnie czeka nas niedługi, około godzinny przejazd do hotelu w Kandy, dawnej lankijskiej stolicy i drugiego co do wielkości miasta tego kraju. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: KANDY – PINNAWELA – KRÓLEWSKI OGRÓD BOTANICZNY
Po śniadaniu pojedziemy przez około 1,5 godziny do Pinnaweli, by odwiedzić tzw. Sierociniec dla Słoni, w którym obecnie żyje około 70 przedstawicieli tego gatunku. Słonie trafiły tu po tym jak zostały ranne lub z innych powodów opuściły swoje stada. Przyjrzymy się im kąpiącym się w pobliskiej rzece, następnie wrócimy do Kandy, zatrzymując się po drodze w rozległym i bardzo zadbanym Królewskim Ogrodzie Botanicznym, w którym zobaczymy m.in.: szklarnię z różnymi rodzajami orchidei, las bambusowy, piękne kompozycje kwiatowe oraz ogromne figowce bengalskie. Powrót do hotelu. Czas na relaks w basenie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: KANDY – ELLA
Po śniadaniu odwiedzimy ważną dla buddystów świątynię Zęba Buddy, po czym ruszymy w około 4-godzinną podróż do niewielkiego miasteczka Ella, leżącego pośród porośniętych dżunglą wzgórz i dolin, wodospadów oraz plantacji herbaty. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

DZIEŃ 7: ELLA, DAMBATENNE
Najpierw niedługa bo godzinna, za to malownicza podróż pociągiem do Haputale. Stamtąd przejedziemy krótki, 30-minutowy odcinek samochodem do miejscowości Dambatenne, gdzie znajduje się fabryka herbaty, którą przy okazji odwiedzimy. Gwoździem programu tego dnia są soczyście zielone pola herbaciane oraz punkt widokowy Fotel Liptona, do którego dostaniemy się miejscowym tuk-tukiem. Tam też napijemy się pysznej herbaty i spróbujemy lokalnych ciasteczek. Następnie przespacerujemy się pośród herbacianych plantacji z powrotem do samochodu. Powrót do Elli na lunch i czas wolny.

DZIEŃ 8: ELLA – TISSAMAHARAMA
Ruszamy do Tissamaharamy (2,5 godziny drogi), miasta leżącego na południowym wschodzie kraju. Po drodze zatrzymamy się przy malowniczym wodospadzie Rawany. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek w basenie. Po południu udamy się jeepem na safari w Parku Narodowym Yala. Można tam zobaczyć wargacze, lamparty, a także słonie, dzikie bawoły, małpy, jelenie, krokodyle i egzotyczne ptaki. Przespacerujemy się też po plaży nad brzegami Oceanu Indyjskiego, gdzie zobaczymy pomnik Tsunami, które uderzyło w Sri Lankę w 2004 roku. Po zachodzie słońca wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 9: TISSAMAHARAMA – MIRISSA
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy do niewielkiej miejscowości Mirissa, co zajmie nam około 3 godziny. Znajduje się tam jedna z najładniejszych plaż Sri Lanki. Po drodze zobaczymy Hummanaya Blowhole – otwór w skale, przez który tryska morska woda dając efekt naturalnej fontanny. Zatrzymamy się również w XVII-wiecznym, dawnym porcie holenderskim w Galle. Zakwaterowanie w hotelu i… relaks na plaży!

DZIEŃ 10: MIRISSA
Rano czeka nas wycieczka morska, podczas której oglądać będziemy delfiny i wieloryby! Po powrocie czas na plażowanie i szeroko rozumiany relaks :). Nocleg w Mirissie.

DZIEŃ 11: MIRISSA – SINHARAJA – BENTOTA
Dzisiaj odwiedzimy, oddalony o 2,5 godziny drogi, leśny Rezerwat Sinharaja, w którym spotkać można wiele ciekawych, endemicznych roślin i zwierząt, wśród nich duże bogactwo gatunków egzotycznych ptaków. Następnie 3-godzinny przejazd do hotelu w Bentota. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 12: BENTOTA, KOSGODA
Wycieczka do pobliskiej Kosgody, gdzie odwiedzimy najstarszą na wyspie farmę żółwi i zobaczymy jak wylęgają się ich młode. Przy okazji polecamy odwiedzić pobliski warsztat oraz muzeum masek Ariyapala Traditional Masks w Ambalangodzie, słynącej z wyrobu tradycyjnych lankijskich masek z drewna. Powrót do Bentota.

DZIEŃ 13: BENTOTA
Czas na szeroko pojęty relaks, „plażing” i zakup pamiątek. Nocleg w Bentota.

DZIEŃ 14: BENTOTA – KOLOMBO, POWRÓT
Ostatnie chwile na plaży, a następnie półtoragodzinny transfer na lotnisko w Kolombo, skąd wylecimy w stronę Polski.

DZIEŃ 15: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

13.stycznia – 28.stycznia, 2018
27.stycznia – 11.lutego, 2018
10.lutego – 25.lutego, 2018
.
Cena dla dorosłego: 3900 PLN + 990 USD + przelot*
Cena dla dziecka do 15 roku życia: 1900 PLN + 790 USD + przelot*

Zniżka rodzinna dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka: 10%
Zniżka rodzinna dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci: 15%   

Cena zawiera:

 • Cały transport wynikający z programu: prywatny minibus z lokalnym kierowcą, pociąg, rowery podczas zwiedzania niektórych zabytków
 • Zakwaterowanie w porządnych, głównie 3-4-gwiazdkowych hotelach, duże pokoje dostosowane do rodzin z dziećmi
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Atrakcje t.j.: przejażdżka na słoniu, oglądanie wielorybów i delfinów, wizyta w wylęgarni żółwi, safari w Parku Narodowym Yala
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota świetnie znającego Sri Lankę i lubiącego dzieci
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań i obiadokolacji
 • Wizy wjazdowej do Sri Lanki
 • Napiwków
 • Biletów wstępu i dodatkowych atrakcji

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: