KUBA

 

Socrealizm i salsa

 

16 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Doskonałe przygotowanie programowe. Planowanie, organizowanie i przeprowadzanie wypraw na Kubie to nie lada logistyczne wyzwanie. Do każdego, kto się z nim próbuje zmierzyć, szybko dociera, jak duży wpływ na wszystkie te czynności ma tamtejszy socrealizm. Aby zrozumieć rytm życia Kuby i nauczyć się załatwiania tam spraw, wymagane jest dużo wytrwałości i doświadczenia. My posiadamy te cechy jak mało która polska agencja. Z nami możesz czuć się nie tylko bezpiecznie, ale i spodziewać się atrakcji nieosiągalnych podróżując w inny sposób.
 • Budowane przez lata przyjacielskie relacje z lokalnymi. Dzięki nim zobaczysz autentyczne, wyjątkowe i mało turystyczne miejsca.
 • Świetne rozwiązania logistyczne. Tam, gdzie inne agencje oferują wielogodzinne przejazdy autobusem, my lecimy samolotem. Więcej zobaczysz i mniej się zmęczysz.
 • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 10 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • Porządne hotele i kwatery – bo na Kubie trzeba wiedzieć, które to są, a które omijać ;).
 • Lokalna gastronomia – przemyślana, pyszna, bezpieczna.
 • Doświadczony pilot o wielkiej wiedzy na temat Kuby. Prawdziwy skarb!
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Z czym kojarzy Ci się Kuba? Z pewnością na myśl przychodzi Che Gevara, Fidel Castro i rewolucja; stare amerykańskie kabriolety i cygara. Znajdziesz tam te wszystkie symbole i znacznie więcej… Jest to największa wyspa Karaibów, mająca wszystko z czego one słyną: szerokie, białe plaże, turkusowe wody, rozległe lasy palmowe oraz sady pełne tropikalnych owoców, które nierzadko kończą swój żywot w drinku z palemką. Z niemal każdego zaułka wyspy dochodzą rytmiczne dźwięki salsy, rumby czy reggae, co potwierdza wyobrażenia o tamtejszych mieszkańcach i ich gorącym temperamencie. Naszą wyprawę rozpoczniemy od stołecznej Hawany, gdzie odwiedzimy najciekawsze zabytki, poznamy historię kraju oraz przespacerujemy się wśród kolorowych kamienic z czasów kolonialnych. Wieczorem popijając „Mojito” czy „Cuba Libre” w jednym z barów Starej Hawany, prawdziwie poczujemy karaibski klimat i spróbujemy sławnych, kubańskich cygar. Podczas podróży do kolejnych miejsc zobaczymy między innymi uprawy trzciny cukrowej oraz tytoniu, z którego wyrabia się najlepszy na świecie rum i równie znakomite cygara. Odwiedzimy kolejne klimatyczne, zabytkowe miasta, po czym udamy się na zasłużony odpoczynek na rajskich plażach. Naprawdę warto odwiedzić ten jedyny w swoim rodzaju kraj, zanim dynamiczne zmiany społeczne i gospodarcze na dobre zatrą pozostałości po dawnym reżimie. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

Kliknij w mapkę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 1:  WYLOT, HAWANA
Wylot z Warszawy na Kubę. Przylot do Hawany w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w tzw. casas particulares czyli prywatnych kwaterach prowadzonych przez kubańskie rodziny – doświadczenie przybliżające nas do tego fascynującego kraju i jego mieszkańców.

DZIEŃ 2:  STARA HAWANA
Przygodę z Kubą rozpoczniemy od zwiedzania Starej Hawany z jej uroczymi wąskimi uliczkami, placami oraz odnowionymi budynkami. Przespacerujemy się nadmorskim bulwarem Malecon oraz po wpisanej na listę UNESCO kolonialnej starówce, gdzie  zobaczymy m.in. katedrę, forty kolonialne, kapitol, kościół św. Franciszka, czy Muzeum Rewolucji Kubańskiej. Wieczorem zasmakujemy nocnego życia Hawany w rytmie salsy sącząc zimne mojito i próbując prawdziwych kubańskich cygar.

DZIEŃ 3:  HAWANA – ZATOKA ŚWIŃ – TRINIDAD
Z samego rana opuszczamy Hawanę i ruszamy do La Boca – największych na Kubie bagien, zamieszkiwanych przez kilkadziesiąt tysięcy krokodyli. Tam też będzie okazja spróbowania mięsa z krokodyla i kraba. Kontynuujemy podróż do Zatoki Świń, sławnej głównie z incydentu zbrojnego w 1961 roku, ale także z pięknych plaż (Playa Giron i Playa Larga). Przystanek w miasteczku Cienfuegos – kolejnym miejscu z listy UNESCO, gdzie odwiedzimy pałac–kasyno Palacio del Valle. Na jego tarasie, z którego rozpościera się przepiękny widok na zatokę, napijemy się drinka J. Dalej przejazd do Trinidadu. Wieczorem możesz wziąć udział w lekcji salsy, a następnie spróbować swoich sił na najlepszej imprezie sylwestrowej na Kubie, odbywającej się pod gołym niebem. O ile nie zabraknie nam sił, będziemy kontynuować zabawę w wielkiej jaskini, niegdyś służącej jako schronienie dla piratów i niewolników, a dzisiaj obleganej dyskotece.

DZIEŃ 4:  TRINIDAD, PLAŻA ANCON
Noworoczny relaks na plaży, na oddalonej o kilkanaście kilometrów od miasta plaży Ancon. Po południu czas wolny, podczas którego można będzie zrobić zakupy na lokalnym targu albo odwiedzić świątynie afrokubańskie, w których przy odrobinie szczęścia zobaczymy ciekawe obrzędy i wróżby santeryjskie na Nowy Rok. Wieczorem dla chętnych kolejna lekcja salsy poprzedzającą taneczną imprezę. Nocleg w Trinidadzie.

DZIEŃ 5:  TRINIDAD
Cały dzień poświęcamy na zwiedzanie Trinidadu, XVI-wiecznego miasta, będącego niegdyś wiodącym ośrodkiem handlu cukrem w tej części świata. Obecnie jest to jedne z najbardziej urokliwych kolonialnych miast kubańskich. Zwiedzimy starówkę widniejącą na liście UNESCO, wdrapiemy się na wieżę, skąd rozpościerają się zachwycające widoki na całą okolicę. Wizyta w jednym z licznych muzeów kolonialnych.
OPCJONALNIE: można będzie udać się na konną wycieczkę po Parku Narodowym Topes de Collantes usytuowanym na wysokości 800 m.n.p.m., będącym częścią pasma górskiego Sierra de Escambray. Rejon ten charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem, jak na kubańskie warunki relatywnie chłodnym i wilgotnym, dzięki czemu wytworzył się tu piękny, niezwykle zielony krajobraz, będący domem dla wielu endemicznych gatunków ptaków. Najbardziej popularna trasa biegnie w pobliżu domów lokalnych rolników, poprzez plantacje kawy, aż do Salto de Caburni – 62 metrowego wodospadu.

DZIEŃ 6:  VALLE DE LOS INGENIOS – CAYOS SANTA MARIA – SANTA CLARA
Rano wyprawa do doliny trzciny cukrowej Valle de los Ingenios, gdzie zobaczymy XIX-wieczną cukrownię z wieżą Torre Iznaga – niegdyś punkt obserwacyjny dla zarządców niewolników. Następnie udamy się do miasteczka Santa Clara, w którym odwiedzimy monumentalne mauzoleum Che Guevary. Dalszy przejazd malowniczą groblą usypaną na oceanie, do atolu Cayos Santa Maria – jednych z najpiękniejszych wysp koralowych Kuby. Kąpiel, odpoczynek na plaży i powrót do Santa Clara lub Sancti Spiritus na nocleg.

DZIEŃ 7:  SANTA CLARA – SANTIAGO DE CUBA
Wcześnie rano ruszamy autobusem dalekobieżnym do Santiago de Cuba – dawnej stolicy i drugiego co do wielkości miasta na Kubie. Zakwaterowanie na miejscu i odpoczynek. Wieczorem udamy się do sławnej XVIII wiecznej Casa de la Trova, gdzie będziemy bawić się w rytmie tradycyjnej kubańskiej muzyki.

DZIEŃ 8:  SANTIAGO DE CUBA
Zwiedzanie Santiago de Cuba, XVI-wiecznego miasta, leżącego nad zatoką Morza Karaibskiego. Zobaczymy m.in. starówkę, katedrę, najstarszy dom na wyspie należący do hiszpańskiego konkwistadora Diego Velazqueza, będącego pierwszym gubernatorem Kuby, Muzeum Karnawału oraz koszary Moncada – jeden z najważniejszych pomników rewolucji kubańskiej. Odwiedzimy również znajdujące się w pobliżu, największe kubańskie sanktuarium El Cobre. Wieczorem zasmakujemy nocnego życia Santiago, sącząc pyszne drinki i tradycyjnie już podrygując w rytmie salsy.

DZIEŃ 9:  SANTIAGO DE CUBA – HAWANA
Rano przelot do Hawany.  Zakwaterowanie. Dzisiaj będziemy zwiedzać nowszą część stolicy, czyli dzielnicę Vedado, z szerokimi alejami i XIX-wiecznymi budowlami. Udamy się na Plac Rewolucji, gdzie zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie ze słynnym wizerunkiem Che Guevary widniejącym na fasadzie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Po drodze miniemy budynek Komitetu Centralnego Partii oraz zabytkowy Cmentarz im. Krzysztofa Kolumba, na którym pochowane są największe osobistości Kuby, po czym zakończymy wizytą w sławnym hotelu „Nacional“, gdzie spróbujemy najlepszych kubańskich drinków: daiquiri, cuba libre czy mojito. Wszystko to z widokiem na Zatokę Hawańską.

DZIEŃ 10:  DOLINA VIÑALES – HAWANA
Całodniowa wycieczka do Doliny Viñales, historycznego regionu wpisanego na listę UNESCO, słynącego z uprawy najlepszego na świecie tytoniu. W krajobrazie dominują tu zielone wapienne wzgórza zwane mogotes oraz leżące u ich podnóża jednopoziomowe drewniane domki z gankami. W wielu mogotes znajdują się jaskinie, będące niegdyś schronieniem dla zbiegłych niewolników. Wewnątrz jednej z nich, Cueva del Indio (pol. Jaskinia Indianina), popłyniemy łódką. W dolinie przyjrzymy się również z bliska plantacjom tytoniu oraz zobaczymy olbrzymie malowidło naskalne „Mural prehistorii“ wykonane na zlecenie Fidela Castro w latach 60-tych ubiegłego wieku. Powrót do Hawany na nocleg.

DZIEŃ 11:  VARADERO
Przejazd do jednego z najsłynniejszych karaibskich kurortów Varadero, zatrzymując się po drodze w willi-muzeum Hemingwaya, gdzie, oprócz pamiątek po sławnym pisarzu, zobaczymy groby jego psów oraz trofea z polowań.

DZIEŃ 12-13:  VARADERO
Czas na relaks na słynnych złotych piaskach Varadero! Dwa dni przeznaczone na odpoczynek, plażowanie i szeroko rozumiany relaks. Dla chętnych całodniowa wycieczka katamaranem na Cayo Blanco, obejmująca snorkling, lunch na rajskiej wyspie oraz spotkanie z delfinami.

DZIEŃ 14:  HAWANA
Pół dnia w Varadero, a następnie przejazd do Hawany. Po drodze zatrzymamy się w Casablance, pod pomnikiem Chrystusa, gdzie zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie z piękną panoramą miasta w tle. Zobaczymy też fort la Cabaña i dom Che Guevary, zamieniony na muzeum. Wieczorem czekają nas pożegnalne drinki w jednej ze stołecznych knajpek.

DZIEŃ 15:  HAWANA, POWRÓT
Po śniadaniu ostatnie zakupy na największym na Kubie lokalnym targu Almacenes de San Jose, a następnie czas wolny. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 16:  WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

18.listopada – 03.grudnia, 2017
27.grudzień, 2017 – 11.stycznia, 2018 (wyjazd sylwestrowy)
27.stycznia – 11.lutego, 2018
07.kwietnia – 22.kwietnia, 2018
17.listopada – 02.grudnia, 2018
27.grudzień, 2018 – 11.stycznia, 2019
(wyjazd sylwestrowy)
.
Cena: 3400 PLN + 890 € + przelot*
Cena sylwestrowa: 3900 PLN + 990 € + przelot*

Cena zawiera:

 • Noclegi w starannie wybranych hotelach i apartamentach
 • Transport wynikający z programu
 • Przelot z Santiago de Cuba do Hawany
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Dodatkowych atrakcji
 • Wyżywienia i napiwków
 • Wizy na Kubę (ok. 140 zł)

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: