Co słychać?

Czwartkowe Inspiracje: Rekin wielorybi na Malediwach

12.05.2016

Dziś chcemy przybliżyć Wam postać jednego z najpotężniejszych morskich gigantów: rekina wielorybiego. Liczby opisujące tą największą rybę świata, mówią same za siebie: kilkanaście metrów długości, tyle samo ton wagi, 10 centymetrowej grubości skóra i wiek dochodzący do 100 lat a nawet więcej.

Te pozbawione zębów kolosy są zupełnie niegroźne dla człowieka, co czyni je doskonałymi kompanami do nurkowania 🙂 . Pod wodą czujemy się, jakby przepłynął obok nas okręt podwodny, niewzruszony obecnością małych ludzików z butlami na plecach.

Uwaga: aby poczuć bliskość rekina wielorybiego na własnej skórze, nie musisz nurkować. Dzięki temu, że często pływają na powierzchni, gdzie mogą zasysać większe ilości pożywnego planktonu, wystarczy wskoczyć do wody z niczym więcej jak rurką, maską i płetwami 🙂 .

A najlepsze jest to, że podczas naszego rejsu na Malediwach, możemy być niemal pewni spotkania niejednego egzemplarza 🙂 .

Sprawdź tu naszą ofertę na Malediwy luksusowym jachtem motorowym, z programem spa i nurkowania, razem lub osobno, w naprawdę korzystnej cenie: sunsara.pl/malediwy/

Pływamy cały rok! Zapraszamy!

 

powrót do blogapowrót do