USA

Parki narodowe + Nowy Jork
+ San Francisco + Las Vegas

18 dni

Dlaczego z nami? Opis wyprawy Dzień po dniu

Galeria Cena i terminy Sprawdź dostępność

Przewiń stronę w dół albo kliknij w przycisk, aby przejść do interesującej Cię sekcji


Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Z Nowego Jorku na zachód kraju lecimy samolotem. To daje nam czas, aby spokojnie zwiedzić miejsca najbardziej atrakcyjne. Podróż samochodem przez całe U.S.A. jest przyjemna i romantyczna tylko na mapie. W rzeczywistości jest za długa, przez co bardzo męcząca.
 • Aż 3 dni w Nowym Jorku i tyle samo w San Francisco. Nocujemy tam odpowiednio na Manhattanie i w okolicach centralnie położonego Haight-Ashbury, w hotelach o dobrym standardzie. Dzięki temu możemy poczuć prawdziwy klimat tych miast, zamiast zwiedzać je pobieżnie i w pośpiechu, co bywa skutkiem oszczędzania na noclegach.
 • Parki Narodowe zwiedzamy prywatnym, bardzo wygodnym, klimatyzowanym minibusem.
 • Kameralna grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu sprawniej się przemieszczamy, a co za tym idzie – jesteśmy w stanie więcej zobaczyć. W takich warunkach masz też lepszy kontakt z pilotem a Twoje uwagi i oczekiwania są zawsze zauważane.
 • W Las Vegas możesz poszaleć niemal jak w filmie „Kac Vegas” – następnego dnia będzie czas na wyspanie się, a w dalszą drogę wyruszymy dopiero koło południa.
 • Bardzo doświadczony pilot/przewodnik, o szerokiej wiedzy na temat kraju, jego kultury i zwyczajów. Na co dzień rezydent USA. Sam o sobie mówi, że przemierzył pieszo każde duże miasto wzdłuż i w szerz, a w parkach narodowych zna każdy kamień. 😉
 • Możliwość rozszerzenia programu o Hawaje. Jesteśmy elastyczni: jeżeli w trakcie tej podróży zabraknie Ci odpoczynku na rajskich plażach, to na lotnisku w San Francisco, zamiast wsiadać do samolotu w kierunku Warszawy, poleć z nami na Hawaje. 🙂
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Stany Zjednoczone – kraj, który od dziecka podziwiasz na filmach; nareszcie możesz obejrzeć go z bliska. W czasie naszej wyprawy zabierzemy Cię do najpopularniejszych amerykańskich miast oraz pokażemy Ci niesamowitą przyrodę, jakiej nie zobaczysz nigdzie indziej na świecie. Nowy Jork czyli Wielkie Jabłko, nazywane również stolicą świata, to z pewnością jedno z najciekawszych i najbardziej fascynujących miast na Ziemi. Poznawanie go rozpoczniemy od rejsu po rzece Hudsona, gdzie z bliska ujrzysz Statuę Wolności oraz wyspę Ellis, dokąd niegdyś przybijali imigranci z całego świata. Odwiedzimy sławne miejsca takie jak: Wall Street, Piątą Aleję czy Times Square oraz kilka niesamowicie interesujących muzeów. Rzucimy okiem na znane z filmów budowle, na przykład Centum Rockefellera, Empire State Building czy Grand Central Terminal, pospacerujemy po Parku Centralnym i poczujemy niepowtarzalny klimat w uliczkach popularnej dzielnicy West Village. W Las Vegas, mieście hazardu, które nigdy nie śpi, zobaczymy najbardziej wymyślne, ociekające kiczem hotele i kasyna, w których i my będziemy mogli spróbować swojego szczęścia. Może zechcesz również odwiedzić któreś z licznych tu przedstawień Cirque du Soleil. Jedno jest pewne – w Las Vegas nudzić się nie będzie nikt! Najwięcej wrażeń dostarczą nam zapierające dech w piersiach widoki na cuda tutejszej natury i rozległe krajobrazy, które pamiętamy z amerykańskich westernów: Wielki Kanion Kolorado, nad którego pomarańczowymi ścianami będziemy mogli przelecieć helikopterem, smukłe skały kanionu Bryce o fikuśnych kształtach, gigantyczne sekwoje i monumentalne wierzchołki gór w parku Yosemite, czy wąskie wnętrza kanionu Antylopy, z ich magiczną atmosferą i widowiskową grą światła pośród czerwonych ścian. Pod koniec wyprawy udamy się do jedynego w swoim rodzaju San Francisco, dokąd wjedziemy przez „Złote Wrota” mostu Goden Gate. W mieście czekają nas atrakcje takie jak przejazd w dół ulicy historycznym tramwajem kablowym, Lombard Street czyli najbardziej kręta uliczka świata, czy rejs do wyspy i więzienia Alcatraz. To tylko niektóre z wielu czekających nas przygód w USA. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

CZĘŚĆ I: NOWY JORK, DZIEŃ 1 – 4

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 1: WYLOT. NOWY JORK
Wylot z Warszawy do Nowego Jorku. Przylot tego samego dnia. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po okolicy.

DZIEŃ 2: NOWY JORK
Poznawanie tego niesamowitego miasta rozpoczniemy od Battery Park na dolnym Mahnattanie, skąd popłyniemy statkiem po rzece Hudson, do Staten Island, mijając po drodze Statuę Wolności oraz wysepkę Ellis, gdzie niegdyś mieściło się główne Biuro Imigracyjne. Po powrocie udamy się na dalsze zwiedzanie Manhattanu, podczas którego zobaczymy m.in. sławną Wall Street i „Ground Zero“ z muzeum upamiętniającym feralne wydarzenia 11 września 2001 roku. Kolejnym przystankiem będzie West Village, jedna z najpopularniejszych dzielnic Nowego Jorku. Wieczorem przespacerujemy się po Times Square.

DZIEŃ 3: NOWY JORK
Kontynuujemy miejskie wojaże, najpierw do Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, po czym udamy się na przechadzkę po Parku Centralnym. Następnie przespacerujemy się Piątą Aleją, jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ulic świata, odwiedzając po drodze m.in. neogotycką Katedrę św. Patryka oraz sławne Centrum Rockefellera z tarasem widokowym, skąd zobaczyć można wspaniałą panoramę miasta. Tego dnia będzie możliwość zobaczenia jednego z przedstawień na Brodway-u.

DZIEŃ 4: NOWY JORK – LAS VEGAS
Pół dnia do wykorzystania, które możemy przeznaczyć na zakupy albo na dalsze zwiedzanie np. Metropolitalne Muzeum Sztuki – najstarsze i największe w Ameryce, budynek Bibilioteki Publicznej Nowego Jorku czy też największy na świecie dworzec kolejowy – Grand Central Terminal. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Las Vegas.

CZĘŚĆ II: PARKI NARODOWE + LAS VEGAS, DZIEŃ 4 – 13

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 5: LAS VEGAS
Dzień przeznaczony na zwiedzanie „Miasta hazardu“. Zobaczymy niektóre z wybranych, najbardziej widowiskowych hoteli świata, gdzie głównymi atrakcjami będą na przykład: fontanny Bellagiowieża Eifflahotelu Paris, ”erupcja” wulkanu w The Mirage, uliczki New York New York czy sławny hotel Caesars Palace. Możesz udać się na przejażdżkę gondolą po „weneckich” kanałach hotelu Venetian albo podziwiać panoramę miasta na pokładzie High Roller – największego na świecie diabelskiego młynu o wysokości aż 167 metrów. Możesz także zobaczyć jeden z popularnych, wieczornych show Cirque du Soleil np. Michael Jackson czy Mystere.

DZIEŃ 6: ROUTE 66
Przejazd w okolice Wielkiego Kanionu. Przejedziemy koło Zapory Hoovera, będącej niegdyś największą elektrownią wodną na świecie. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Seligman przy Route 66, najsławniejszej drodze w Ameryce, ciągnącej się przez 8 stanów. Nocleg w okolicach Wielkiego Kanionu.

DZIEŃ 7: WIELKI KANION KOLORADO
Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie Wielkiego Kanionu, na którego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można zobaczyć historię Ziemi sięgającą aż 6 milionów lat. Zatrzymamy się w następujących punktach widokowych: Yavapai Point, Grand View i Desert View. Za dodatkową opłatą możesz podziwiać niesamowitą panoramę kanionu z pokładu helikoptera. Popołudniu przejazd na nocleg w okolice Kanionu Antylopy.

DZIEŃ 8: KANION ANTYLOPY
Główną atrakcją tego dnia będzie spacer wśród czerwonych szczelin skał piaskowych Kanionu Antylopy, fikuśnie uformowanych przez błyskawiczne powodzie. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych kanionów w tej części Stanów Zjednoczonych. Następnie udamy się na punkt widokowy w Horseshoe Band, po czym ruszymy w dalszą drogę w okolice Parku Narodowego Arches, z przystankiem w Dolinie Pomników (Monument Valley), należącej do Indian Navaho. To właśnie tu kręcono słynne westerny z Johnem Fordem. Czeka nas spektakularna i niezapomniana trasa widokowa. Nocleg na trasie.

DZIEŃ 9: PARK NARODOWY ARCHES
Dzień zaczynamy od spaceru w Parku Narodowym Arches, gdzie zobaczymy sławne twory z piaskowca, takie jak Park Ptaków, Diabelski Ogród czy Okna. Następnie odwiedzimy sławny Park Narodowy Canyonlands. Nocleg na trasie.

DZIEŃ 10: PARK NARODOWY KANIONU BRYCE 
Z samego rana udamy się do malowniczego Parku Narodowego Kanionu Bryce, będącego prawdziwym klejnotem krajobrazowym w USA. Zobaczysz tu zapierające dech w piersiach widoki na smukłe skały o przeróżnych kształtach, mieniące się całą paletą ciepłych kolorów. Nocleg na trasie.

DZIEŃ 11: PARK NARODOWY ZION
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Zion, gdzie znajdują się liczne urwiska skalne, rzeki oraz skały piaskowcowe, tworzące płaskie stoliwa, przeróżne formy skalne oraz kręte kaniony. Największą atrakcją parku jest kanion Zion. Nocleg w okolicy Las Vegas.

DZIEŃ 12: DOLINA ŚMIERCI
Całodniowa wycieczka do Doliny Śmierci z przystankami w wybranych punktach widokowych, między innymi w Furnace Creek, będącym od stuleci oazą rodowitych Indian z plemienia Timbisha, czy przy słonym jeziorze Badwater Basin, będącym ze swymi 86 metrami poniżej poziomu morza, najniższym punktem w Ameryce Północnej . Przystaniemy również w Zabriskie Point, gdzie będziemy podziwiać ciekawe erozyjne formacje skalne oraz piaszczyste wydmy w Mesquite Flat Sand Dunes. Przejazd na nocleg do Mammoth Lakes albo Bakersfield.

DZIEŃ 13: PARK NARODOWY YOSEMITE
Tego dnia w programie Park Narodowy Yosemite, uważany za jeden z najpiękniejszych w całych Stanach region wciąż dzikiej i nienaruszonej przyrody. Warto go odwiedzić z uwagi na piękny górzysto-skalny krajobraz oraz liczne jeziora a także potężne sekwoje, mające nawet po kilka tysięcy lat. O ile pogoda pozwoli, przejedziemy krętą, widokową drogą wiodącą przez przełęcz Tioga wśród niemal pionowych, poprzecinanych licznymi wodospadami skał i soczyście zielonych łąk, porośniętych wiekowymi dębami, cedrami i sosnami. Występuje tu niezwykle bogata fauna i flora z aż pięcioma strefami roślinności. Nocleg w okolicy Stockton.

DZIEŃ 14: WINIARNIE W DOLINACH NAPA i SONOMA
Po śniadaniu pojedziemy do winiarni w Dolinach Napa i Sonoma, osadzonych w jednym z najbardziej cenionych regionów uprawy winorośli na świecie. W dalszej drodze do San Francisco zatrzymamy się jeszcze w Marin Headlands – spektakularnym punkcie widokowym na miasto i most Golden Gate. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po okolicy.

CZĘŚĆ III: SAN FRANCISCO, DZIEŃ 14 – 16

Kliknij w mapę, aby powiększyć

 

DZIEŃ 15: SAN FRANCISCO
Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu historycznym tramwajem kablowym i spaceru po krętej uliczce Lombard, zwanej też „ulicą kwiatów“. Ponadto przespacerujemy się uliczkami Chinatown, odwiedzimy piękne katedry: anglikańską i katolicką oraz włoską dzielnicę i miejsca związane z ruchem Bitników. Zobaczymy także Plac Unijny z licznymi sklepami, hotelami i teatrami oraz budynek ratusza – City Hall. Nocleg w San Francisco.

DZIEŃ 16: SAN FRANCISCO
Dalsze zwiedzanie San Francisco: dzielnica portowa Fisherman’s Wharf, gdzie serwuje się świeże ryby i owoce morza, rejs statkiem wokół więzienia i wyspy Alcatraz oraz pod sławnym mostem Golden Gate. Spacer po największej plaży miejskiej – Baker Beach, oraz słynnej dzielnicy Haight-Ashbury, gdzie w latach 60-tych zaczęło się hippisowskie „lato miłości“. Panorama miasta ze wzgórza Twin Peaks. Nocleg w San Francisco.

DZIEŃ 17*: SAN FRANCISCO, POWRÓT
Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

DZIEŃ 18*: WARSZAWA
Powrót do kraju.

* Możliwość poszerzenia programu o Hawaje. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

powrót do góry strony


Cena i terminy

13.lipca – 30.lipca, 2019
28.września – 15.października, 2019
04.lipca – 21.lipca, 2020
26.września – 13.października, 2020

Następna aktualizacja terminarza: 31.12.2019 r.

Cena: 5500 PLN + 1550 USD + przelot*

Cena zawiera:

 • Noclegi w bardzo porządnych hotelach. W miastach tj. Nowy Jork, Las Vegas i San Francisco hotele położone blisko ścisłego centrum (pokoje dwuosobowe z łazienką)
 • Przelot z Nowego Jorku do Las Vegas
 • Transport wynikający z programu wygodnym, prywatnym minibusem
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
 • Wszelkie opłaty drogowe i parkingowe, koszty paliwa, autostrad
 • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Wyżywienia i napiwków
 • Wizy do USA

 

Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujesz wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.


Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.
Masz pytanie ogólne? Sprawdź nasze odpowiedzi w zakładce Jak to działa?


Pola oznaczone * są wymagane