Co słychać?

Spotkanie z Sunsarą w Warszawie: Szczyt Island Peak w Himalajach

23.03.2016

Można powiedzieć, że trekking w Dolinie Khumbu, zwanej potocznie rejonem Everestu, to jedna z najwspanialszych górskich wycieczek na świecie. Jej punktami kulminacyjnymi są zazwyczaj baza pod Everestem oraz widok na wierzchołek najwyższej góry świata, widziany ze wzgórza Kala Pattar, 5643 mnpm.

My poszliśmy o krok dalej na pobliskim sześciotysięczniku Island Peak. Nagrodą za wysiłek, oprócz pięknej panoramy Doliny Khumbu, jest bliskie spotkanie ze stojącą na wyciągnięcie ręki, majestatyczną południową ścianą ośmiotysięcznika Lhotse, wystrzeliwującą pionowo w niebo na ponad 3 km. To miejsce największych bojów współczesnego himalaizmu, ”alpinistyczny problem XXI wieku”. Dzięki intymnej bliskości z Lhotse, szczyt Island Peak jest dla wielu miejscem metafizycznych przeżyć.

Przyjdź na prezentację założycieli Sunsary, która odbędzie się we wtorek, 5.4. o godz. 19:00 w klubokawiarni podróżniczej Południk Zero przy Wilczej 25 w samym centrum Warszawy. Posłuchaj o naszej przygodzie, w której i Ty możesz wziąć udział już tej jesieni.

Do zobaczenia!

powrót do blogapowrót do