NEPAL

 

Helikopterem w Himalajach + safari + dolina Kathmandu

 

10 dni

Dlaczego z nami? Co nas wyróżnia?

 • Wyjątkowa okazja, aby przedostać się na wysokość ponad 5500 m.n.p.m. i stanąć oko w oko z Everestem, w ekspresowym tempie, zupełnie bez wysiłku i aklimatyzacji.
 • Dodatkowy tlen. Do Twojej dyspozycji cały czas w czasie przepraw helikopterem oraz postojów pomiędzy lotami.
 • Świetny sprzęt. Helikoptery, którymi latamy, bardzo różnią się od tych używanych w rejonach nizinnych. To specjalistyczne maszyny o potężnej mocy i niesamowitej wytrzymałości, stworzone do działania w górach wysokich.
 • Elitarni piloci. Specyficzne ukształtowanie terenu Nepalu powoduje, że tutejsi piloci śmigłowcowi uchodzą za jednych z najlepszych świecie. Krótko mówiąc: jesteś w dobrych rękach.
 • Mała grupa składająca się z maksymalnie 8 uczestników. W takich warunkach masz lepszy kontakt z przewodnikiem a Twoje uwagi i oczekiwania będą zawsze zauważone.
 • Porządne noclegi i wyżywienie. Nocujemy w wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie. Jemy tylko w sprawdzonych, bezpiecznych miejscach.
powrót do góry strony

Opis wyprawy

Oto doskonała oferta dla tych, którzy nie mają czasu albo ochoty na trekking. Dla Ciebie na chwilę oszukamy biologię, dzięki czemu w ekspresowym tempie, bez aklimatyzacji, ale i zupełnie bezpiecznie, staniesz na szczycie Kala Patthar, na wysokości prawie 5600 m.n.p.m. Nagle u Twoich stóp znajdzie się jedna z najpiękniejszych górskich dolin świata – Khumbu. Swoją obecnością uraczy cię Mount Everest, którego szczyt wydaje się być stamtąd niemal na wyciągnięcie ręki. Normalnie, aby znaleźć się w tym miejscu, należy odbyć 10-dniowy trekking, Tobie zajmie to tylko kilka godzin. Po drodze, w czasie postojów technicznych, zapoznasz się z Szerpami w ich malowniczych miejscowościach, głęboko w Himalajach. To jak teleportacja do innego świata z nieskończonym pięknem górskich panoram, wśród najwyższych szczytów na Ziemi. Podczas wszystkich lotów i przystanków w górach, będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen, a czas postojów w wyższych partiach jest ściśle kontrolowany. Po powrocie do stolicy czekają nas kolejne atrakcje: 2-dniowa, fascynująca podróż po najważniejszych zabytkach Doliny Kathmandu, a także 3-dniowe safari w widniejącym na liście UNESCO Parku Narodowym Chitwan, z całym mnóstwem dzikich zwierząt. Całość ”od drzwi do drzwi” trwa zaledwie 10 dni. Zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1: WYLOT
Wylot z Warszawy do Kathmandu.

DZIEŃ 2:  KATHMANDU
Przylot do stolicy Nepalu na lotnisko Tribhuvan, skąd prywatnym minibusem udamy się do hotelu w energicznej dzielnicy Thamel. Wieczorem zjemy wspólną kolację powitalną w jednej z lokalnych restauracji.

CZĘŚĆ I: HELIKOPTER

Heli tour mapa 1

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 3:  HIMALAJE HELIKOPTEREM: LUKLA, SYANGBOCHE, KALA PATTHAR 
Na pokładzie helikoptera przedostajemy się do Lukli, miejscowości tranzytowej w Himalajach, położonej na 2860 m.n.p.m. Po krótkiej przerwie technicznej lecimy jeszcze głębiej w Himalaje, by wylądować w Syangboche na 3780 m.n.p.m. Tam zjemy śniadanie w Everest View Hotel, który, jak sama nazwa wskazuje, oferuje piękny widok na Dolinę Khumbu z Everestem, trzecią największą górą świata – Lhotse oraz najpiękniejszą – Ama Dablam. Stamtąd helikopter może zabrać w dalszą podróż już tylko 3 osoby, dlatego rozdzielamy się na dwie mniejsze grupy, z których każda odbędzie własny lot w pobliże najwyższej góry świata. Przez około godzinę możemy napawać się bajkową panoramą i niezwykłym klimatem tego miejsca. Kolejnym przystankiem jest główna atrakcja dnia – lądowisko na wzgórzu Kala Patthar, położone na ok. 5500 m.n.p.m. To wyjątkowe miejsce, diametralnie różniące się od zgiełku Katmandu: lodowo-kamienna pustynia, wokół największe góry świata, ze szczytem Everestu niemalże na wyciągnięcie ręki, a w dole potężny lodowiec i dolina Khumbu. Z pewnością będzie to dla Ciebie niezapomniana chwila pełna ekscytacji. Ze względów bezpieczeństwa na Kala Patthar zostaniemy około 20 minut. Oczywiście zarówno tam, jak i podczas całego pobytu w górach, będziesz mieć do dyspozycji dodatkowy tlen w butlach. Nie martw się o swoje bezpieczeństwo, zadbają o nie jedni z najlepszych pilotów świata, którzy na co dzień zajmują się ratownictwem górskim. Na koniec dnia wracamy do Kathmandu, po drodze jeszcze raz zatrzymując się w Lukli. Wieczorem wspólna kolacja, podczas której podzielimy się wrażeniami z tego pełnego emocji dnia.

CZĘŚĆ II: ZWIEDZANIE DOLINY KATHMANDU

Mapa Kathmandu

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 4 – 5:  DOLINA KATHMANDU
Ruszamy w emocjonującą podróż po najpiękniejszych miejscach i zabytkach stołecznej kotliny, z których liczne wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy królewskie place Durbar Square z przynależnymi pałacami i pagodami, Swayambunath czyli Świątynię Małp oraz najważniejszą świątynię Śiwy w Nepalu – Pashupatinath, gdzie przy odrobinie szczęścia zaobserwować można obrzędową kremację zwłok. Nocleg w hotelu na zielonych wzgórzach Nagarkot, gdzie będziemy mogli przeżyć niezapomniany wschód słońca. Na koniec dnia 5. wracamy do Kathmandu.

CZĘŚĆ III: SAFARI

Chitwan mapa

Kliknij w mapę, aby powiększyć
.

DZIEŃ 6 – 8:  SAFARI W PARKU NARODOWYM CHITWAN
Przejazd do Parku Narodowego Chitwan, gdzie odwiedzimy lokalną wioskę, zamieszkałą przez lud Tharu, wiodący od pokoleń proste życie, według starych tradycji. Po obejrzeniu zachodu słońca z brzegu rzeki weźmiemy udział w przedstawieniu tanecznym wykonywanym przez miejscowych. Nocleg w lokalnym hotelu. Następnego dnia udamy się na safari, najpierw odbędziemy rejs łodzią w dół rzeki Rapti, podczas którego będziemy mogli obserwować rzadkie gatunki krokodyli i ptaków. Następnie ruszymy w dżunglę. Po obiedzie kontynuujemy wojaże przez tropikalne lasy, w których mamy szansę zobaczyć leopardy, tygrysy, małpy i wiele innych egzotycznych gatunków zwierząt. Ostatni dzień zaczniemy wcześnie, gdyż jest to najlepsza pora na obserwację tropikalnego ptactwa. Po śniadaniu powrót do Kathmandu z przystankiem w Muzeum Kultury Tharu. Wieczorem wspólna kolacja pożegnalna w stolicy Nepalu.

DZIEŃ 9:  KATMANDU, POWRÓT
Czas wolny, ostatnie zakupy i powrót do Polski.

DZIEŃ 10: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

02.maja – 11.maja, 2018
21.listopada – 30.listopada, 2018

.
Cena*: 3300 PLN + 1990 USD + przelot**

Cena zawiera:

 • Przelot Kathmandu – Bharatpur – Kathmandu
 • Cały transport wynikający z programu, prywatnym, klimatyzowanym minibusem
 • Wszystkie noclegi w wysoko ocenianych hotelach o bardzo dobrym standardzie, pokoje 2-os. z  łazienką
 • Wszystkie śniadania
 • Polskojęzycznego pilota
 • Kolację powitalną i pożegnalną w jednej z bardzo dobrych lokalnych restauracji
 • Pełne ubezpieczenie*** KL + NNW + OC + bagaż
 • Dodatkowo podczas wyprawy helikopterowej:
  • przelot prywatnym helikopterem na trasie Kathmandu – Lukla – Syangboche – Kala Patthar – Lukla – Kathmandu
  • lunch w Syangboche
  • tlen awaryjny
  • wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha
 • Dodatkowo podczas zwiedzania doliny Kathmandu:
  • lokalnego przewodnika
  • bilety wstępu do atrakcji turystycznych wymienionych w programie
 • Dodatkowo podczas pobytu w Parku Narodowym Chitwan:
  • pełne wyżywienie
  • udział w safari
  • wstęp do Parku Narodowego
  • lokalnego przewodnika
  • występy artystyczne

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego
 • Atrakcji dodatkowych
 • Opłaty wizowej
 • Napiwków

* Cena przy pełnym obłożeniu helikoptera, czyli 4 osobach.

** Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

*** Osoby powyżej 64. roku życia: dopłata 200 pln. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: