AMERYKA ŚRODKOWA

 

Gwatemala + Honduras + Salwador
+ Nikaragua + Kostaryka + Panama

 

 

18 dni

Opis wyprawy

Jeżeli jeszcze nie wiesz jak najlepiej spędzić Wielkanoc, pojedź z nami do Ameryki Środkowej, gdzie obchody tych świąt są szczególnie wystawne. W Niedzielę Palmową, na ulicach gwatemalskiego miasteczka Antigua zobaczysz przepiękne alfombras – barwne dywany zrobione ręcznie z najróżniejszych materiałów, po których później przechodzi uroczysta procesja. Gwatemala zachwyci Cię folklorem ludu Majów a także bogactwem kolorów i malowniczymi krajobrazami. W Hondurasie zobaczysz pozostałości jednego z najwspanialszych majańskich miast – Copan, nazywanego „Paryżem Świata Majów”. Podczas tej wyprawy będziesz mógł przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym zabytkom kolonialnej architektury, odwiedzisz bogaty w faunę i florę las deszczowy, staniesz z oko w oko z aktywnymi wulkanami Pacaya i Poas, wykąpiesz się w wodach Pacyfiku i Oceanu Atlantyckiego, a także wypoczniesz na rajskich karaibskich plażach z palmami. Gorąco zapraszamy!

powrót do góry strony

Dzień po dniu

DZIEŃ 1:  WYLOT DO GWATEMALI
Rano wylot z Warszawy. Przylot na lotnisko w Gwatemala City w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu w Antigua. Nocleg.

DZIEŃ 2:  ANTIGUA
Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie Antiguy – trzeciej stolicy Gwatemali będącej przez ponad dwieście lat siedzibą hiszpańskich posiadłości kolonialnych w Ameryce Środkowej. Miasteczko położone jest w malowniczej dolinie, nad którą górują trzy wulkany: Agua, Fuego i Acatenango. Antigua, choć wielokrotnie ucierpiała na skutek trzęsień ziemi, zachowała swój kolonialny klimat i sakralną architekturę. Przespacerujemy się tam po kolorowych, wybrukowanych uliczkach, zobaczymy główny plac miasta, katedrę oraz kilka pięknych, zabytkowych kościołów. Największą atrakcją tego dnia będą jednak alfombras – barwne dywany, ręcznie robione z materiałów takich jak kolorowe trociny, kwiaty, owoce czy igliwia, po których przechodzą uroczyste procesje wielkanocne.

DZIEŃ 3:  ANTIGUA, WULKAN PACAYA
W pierwszej części dnia będziesz mógł wziąć udział w wycieczce do podnóża wulkanu Pacaya, leżącego na wysokości 2552 m.n.p.m. Po powrocie do miasta odwiedzimy ciekawe muzea, gdzie dowiemy się między innymi skąd pochodzi jadeit i jakie miał znaczenie dla Majów, a także gdzie rośnie kakaowiec i jaką pito dawniej czekoladę. Zobaczymy również co ciekawego oferuje lokalny targ. Nocleg w Antigua.

DZIEŃ 4:  JEZIORO ATITLAN
Rano przejazd do Panajachel, miasteczka nad jeziorem Atitlan. Po zameldowaniu się w hotelu, ruszymy w rejs łódką po najbardziej malowniczym jeziorze Ameryki Środkowej, położonym wewnątrz gigantycznej kaldery i otoczonym trzema wulkanami. Odwiedzimy też Santiago Atitlan, w którym czczone jest bóstwo Maximón; popularną wśród obieżyświatów miejscowość San Pedro la Laguna, gdzie będziemy świadkami codziennego życia i folkloru tutejszych mieszkańców – Majan z plemienia Tz’utujil. Powrót do Panajachel na nocleg.

DZIEŃ 5:  CHICHICASTENANGO
Rano powrót do Antigua. Po drodze zatrzymamy się w niewielkim miasteczku Chichicastenango, gdzie odwiedzimy XVI-wieczny kościół Santo Tomas wzniesiony na gruzach prekolumbijskiej świątyni oraz kolorowy cmentarz. Uroku miejsca dodają jego mieszkańcy, potomkowie Majów z plemienia K’iche’, odziani w tradycyjne stroje i sprzedający na straganach swe rzemieślnicze, przede wszystkim tkackie wyroby. Nocleg w Antigua.

DZIEŃ 6:  HONDURAS. RUINY COPÁN
Wcześnie rano przejazd do honduraskiego miasteczka Copán Ruinas. Po zakwaterowaniu się w hotelu i krótkim odpoczynku, udamy się do ruin Copán, jednego z najstarszych i najważniejszych miast Majów. W czasach jego świetności, centra ceremonialne i polityczne zajmowały zespoły pałacowe, wspaniałe świątynie zbudowane na piramidach schodkowych oraz boisko do gry w pelotę. Najważniejszym zabytkiem są Schody Hieroglifów, gdzie na 62 stopniach wyryto około 2200 glifów, opisujących zasługi najważniejszych władców starożytnego miasta. Jest to najdłuższy znany zabytek piśmiennictwa Majów na Świecie. Copán słynie również z pięknych steli – pomników królów ubranych w ceremonialne stroje. Powrót do miasteczka, czas wolny.

DZIEŃ 7:  SALWADOR. JEZIORO COATEPEQUE
Przejazd do Santa Ana, drugiego pod względem wielkości miasta Salwadoru. Zakwaterujemy się w hotelu, po czym udamy się na główny plac miasta, gdzie będziemy mogli podziwiać jedne z najlepiej zachowanych zabytków architektonicznych kraju: neogotycką katedrę Santa Ana, sięgający początków 1900 roku Teatr Santa Ana i Ratusz miejski. Następnie pojedziemy nad powulkaniczne jezioro Coatepeque. Tu będziesz mógł zjeść pyszną rybę, zrelaksować się czy też popływać skuterem wodnym po jeziorze. Powrót do Santa Ana na nocleg.

DZIEŃ 8:  SAN SALWADOR – WYBRZEŻE NAD PACYFIKIEM
Po śniadaniu ruszymy do San Salwador, gdzie przyjrzymy się najważniejszym zabytkom stolicy: Katedrze Metropolitalnej, teatrowi i Pałacowi Narodowemu. Następnie udamy się na wybrzeże, gdzie oddamy się plażowaniu i kąpielom w Pacyfiku.

DZIEŃ 9:  NIKARAGUA. LEÓN
Przejazd do portu La Union, skąd popłyniemy do Potosi w Nikaragui. Następnie minibusem udamy się do León, jednego z największych miast tego kraju. Spacer po kolonialnej starówce, nocleg.

DZIEŃ 10:  CORN ISLAND
Rano transfer na lotnisko w Managua, skąd polecimy na Corn Island – piękną karaibską wyspę słynącą z przejrzystej, turkusowej wody oraz białych, piaszczystych plaż porośniętych palmami kokosowymi. Odpoczynek, plażowanie i morskie kąpiele.

DZIEŃ 11:  CORN ISLAND
Odpoczynek na rajskiej wyspie, gdzie czas płynie wolno i nikomu się nigdzie nie spieszy. Tego dnia możesz wybrać się na nurkowanie lub snorklować.

DZIEŃ 12:  GRANADA
Do południa korzystamy z uroków rajskiej wyspy. Po południu wylot do Managuy i przejazd do XVI-wiecznej Granady, uznawanej za pierwsze europejskie miasto w Ameryce Łacińskiej. Zajmujemy pokoje w hotelu, następnie wyruszamy na krótki spacer po miejscowych, kolorowych uliczkach.

DZIEŃ 13:  GRANADA
Czas tego dnia przeznaczymy na zwiedzanie Granady, słynącej z kolonialnej architektury, przyjaznych mieszkańców i vigoronu – lokalnego przysmaku podawanego na liściu bananowca. Zobaczymy m.in. neoklasyczną katedrę z 1583 roku, kościół San Francisco oraz XVII-wieczny budynek Colegio Centroamericano, gdzie obecnie mieści się muzeum archeologiczne. Przepłyniemy po jeziorze Nikaragua, w którym żyją endemiczne gatunki zwierząt morskich, które z czasem przystosowały się do środowiska słodkowodnego, jak na przykład żarłacz tępogłowy. Po południu udamy się do malowniczo położonej Laguny de Apoyo. Powrót na nocleg do Granady.

DZIEŃ 14:  KOSTARYKA. MONTE VERDE
Z samego rana ruszamy do Penas Blancas, gdzie przekraczamy granicę z Kostaryką. Kontynuujemy podróż do Santa Elena, miejscowości w pobliżu lasu deszczowego Monte Verde. Zakwaterowanie w hotelu. Po lunchu pojedziemy do Rezerwatu Lasu Chmurowego Monteverde na „podniebny spacer” po wiszących mostach, umocowanych na wierzchołkach drzew. Występuje tu około 100 gatunków ssaków, a wśród nich torbacze, jeżozwierze, i tapiry; 400 gatunków ptaków, między innymi bardzo rzadki kwezal herbowy czy uszatek brązowy z rodziny kolibrów; a także 120 gatunków gadów i płazów, na przykład ropucha złocista. Cała ta fauna zamieszkuje gęsty las z ponad 2500 gatunkami roślin. Jeżeli masz ochotę na prawdziwą adrenalinę możesz przejechać się najdłuższym w Ameryce Środkowej „zip-linem”, czyli rozciągniętymi między potężnymi drzewami lasu deszczowego stalowymi linami, do których będziesz przymocowany za pomocą uprzęży. Powrót na nocleg do Santa Elena.

DZIEŃ 15:  WULKAN POÁS
Wcześnie rano transfer do hotelu w San José, gdzie zostawimy bagaże i ruszymy dalej, do wulkanu Poás (2706 m n.p.m.) z trzema kalderami, z których dwie wypełnione są jeziorami kraterowymi. Z punktu widokowego zobaczymy najszerszy krater Świata, po czym udamy się do Laguna Botos – wygasłego krateru z turkusową wodą. Przespacerujemy się po lesie deszczowym do Ogrodu Wodospadów La Paz, gdzie znajduje się również obserwatorium motyli, park kolibrów i orchidei. Powrót do San José na nocleg.

DZIEŃ 16:  PANAMA. BOCAS DEL TORO
Przelot z San José do Bocas del Toro. Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 17:  BOCAS DEL TORO
Odpoczynek na plaży.

DZIEŃ 18:  PANAMA CITY, KANAŁ PANAMSKI, POWRÓT
Wylot do Panama City. Zwiedzanie sławnego Kanału Panamskiego – śluzy Miraflores. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

DZIEŃ 19:  WARSZAWA
Powrót do Warszawy.

powrót do góry strony

Cena i terminy

23.marca – 09.kwietnia, 2018 (wyprawa wielkanocna)
.
Cena: 6800 PLN + 1290 USD + przelot*

Cena zawiera:

  • W sumie 4 przeloty wewnętrzne
  • Nocleg w dobrych hotelach 3- i 4-gwiazdkowych, pokoje 2-osobowe
  • Pozostały transport wynikający z programu, głównie prywatne minibusy i taksówki
  • Śniadania w większości hoteli
  • Opieka polskojęzycznego, licencjonowanego pilota
  • Wszelkie opłaty wylotowe, graniczne i podatki turystyczne
  • Ubezpieczenie KL + NNW + OC + bagaż

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu
  • Wycieczek fakultatywnych
  • Wyżywienia i napiwków

 

* Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu. Z Polski wylatujemy wspólnie, wraz z pilotem wyprawy.

Staramy się wybierać loty jak najkorzystniejsze cenowo, z możliwie jak najkrótszymi przesiadkami.
Kliknij tu, aby zorientować się w dzisiejszej cenie przelotu.

Sprawdź dostępność

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące tej wyprawy.

22 122 02 15

Wyględowska 8/33
02-654 Warszawa

…albo napisz do nas tu i teraz 🙂

Pola oznaczone * są wymagane

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi partnerzy: